Marcelllino
22.03.16,09:30
Dobrý deň, prvý krát podávam svoje daňové prizanie fyzickej osoby typ B. Mám príjmy zo závislej činnosti a tiež mám živnosť - zo živnosti mi vyšla daňová strata (vediem danovu evidenciu). Avšak suma sumarum mi vyšlo doplatit daň (z tej zavislej cinnosti). Prosím z ktorého účtu mam túto daň na úhradu zaplatit? z mojho sukromného účtu (kedze doplatok je zo zavislej cinnosti), alebo z mojho firemného účtu (kedze na danovom priznani mam uvedene DIČ?).

A este jedna bonusova otazka do buducna - z ktoreho uctu by som dan zaplatil, ak by mi zo zavislej cinnosti vyslo doplatit napr. 20eur, a zo zivnosti dan napr. 100eur?

Dakujem vopred za akekolvek rady.
veronikasad
22.03.16,08:33
Nedoplatok dane z príjmu je VNZD. Kludne môžeš aj nedoplatok dane zo záv.činnosti uhradiť z firemného účtu.
kn-alka
22.03.16,08:33
Čo to komplikuješ? je úplne jedno, ako a odkial zaplatiš daň, len ju zaplať na správny účet :D

Daň nie je výdavkom, takže aj keď zaplatíš z podnikateľského účtu, neovplyvní to tvoje výdavky. Odporúčam však uhradiť z podnikateľského, a je jedno, z čoho tá daň vyšla - nedelíš to.
Marcelllino
22.03.16,08:37
jeeeej vy ste rychle kočky, dakujem moc moc! zaplatim to z firemneho :)