Miriam.x
14.06.06,08:56
Ahojte, potrebovala by som poradiť, pri zmene ŽL (bola zmena miesta podnikania + nové činnosti podn.), ktoré číslo ŽO treba písať na faktúrach keď sa fakturuje za činnosť uvedenú na starom ŽL?
Zita5
14.06.06,07:05
Ahojte, potrebovala by som poradiť, pri zmene ŽL (bola zmena miesta podnikania + nové činnosti podn.), ktoré číslo ŽO treba písať na faktúrach keď sa fakturuje za činnosť uvedenú na starom ŽL?


Na faktúru si uveď všetky čísla na ŽL - čiže aj číslo živnostenského registra .I napriek tomu ak máš dva ŽL a bez ohľadu na činnosť , ktorú fakturuješ .
Zita5
14.06.06,07:11
VZOR :

Obch.reg.: Obvodný úrad Živnostenské oddelenie TRNAVA Č.J.: ŽO xxxx/1998, ŽO xxxxxxxxxxx/2006 , číslo živnostenského registra 111-1111.
Miriam.x
14.06.06,07:20
Myslela som číslo ŽL. Pretože teraz mám dva, na tom starom mám starú adresu a na tom novom novú adresu, ale na tom novom mám uvedené len tie činnosti, ktoré som si teraz pridávala do ŽL Mám tam uviesť obe čísla, aj starého aj nového ŽL? Pretože keď robím fa, za činnosti, ktoré mám v starom ŽL, ak by som uviedla staré číslo, nesedela by mi adresa a ak by som uviedla nové, tak by mi nesedeli činnosti.
Zita5
14.06.06,07:25
Myslela som číslo ŽL. Pretože teraz mám dva, na tom starom mám starú adresu a na tom novom novú adresu, ale na tom novom mám uvedené len tie činnosti, ktoré som si teraz pridávala do ŽL Mám tam uviesť obe čísla, aj starého aj nového ŽL? Pretože keď robím fa, za činnosti, ktoré mám v starom ŽL, ak by som uviedla staré číslo, nesedela by mi adresa a ak by som uviedla nové, tak by mi nesedeli činnosti.

Ja som myslím už odpovedala . Máš dva ŽL ...jeden so starou adresou a predmetom činností . Druhý už s novou adresou a s rožšíreným predmetom živností.

Pokiaľ si robila zmenu sídla na prvom ŽL , by si mala mať zo ŽÚ ....úradný záznam , že bola ohlásená zmena sídla .resp.trvalého bydliska a číslo ŽL , ktorého sa zmena týkala . Aspoň ja to tak mám .

Inak píšeš obe čísla bez akéhokoľvek rozdielu na fakturáciu , tak ako som písala vyššie .Ak budeš mať 6 ŽL, tak uvedieš 6 čísiel.
Nekomplikuj si to .;) :)

P.S. Ja to mám nastavené v SW a pri faktruácii to nikdy nemením .Zostáva to tam na trvalo , pokiaľ nebude nejaká zmena .
Miriam.x
14.06.06,07:28
Ďakujem Zitka, tak budem uvádzať obidve čísla.
Inak žiadny záznam o zmene adresy nemám, robila som to spolu s ohlásením nových činností, tak mi len v tom novom ŽL uviedli novú adresu.
Zita5
14.06.06,07:31
Ďakujem Zitka, tak budem uvádzať obidve čísla.
Inak žiadny záznam o zmene adresy nemám, robila som to spolu s ohlásením nových činností, tak mi len v tom novom ŽL uviedli novú adresu.

Ale mala by si podať jedno ohlásenie zmeny a zmeniť sídlo aj na tom prvom živnostenskom liste , lebo to já pokladám za chybu , za ktorú by si mohla dostať pokutu.

Zo živnostenského úradu potom dostaneš "Úradný záznam" , v ktorý bude deklarovať nahlásenie zmeny týkajúcej sa toho prvého ŽL s uvedením jeho čísla .A to bude pre Teba fakticky potvrdenie , že uvedená zmena bola ohlásená .
Miriam.x
14.06.06,17:43
Zo živnostenského úradu potom dostaneš "Úradný záznam" , v ktorý bude deklarovať nahlásenie zmeny týkajúcej sa toho prvého ŽL s uvedením jeho čísla .A to bude pre Teba fakticky potvrdenie , že uvedená zmena bola ohlásená .
Práve mi to prišlo poštou;) , takže je to všetko ok. Ďakujem, prajem pekný deň.:)
Zita5
14.06.06,17:53
Miriam , :eek: to kde sa nachádza taký super živnostenský úrad , ktorý zasiela tieto dokumenty poštou .U nás v NR to neexistuje , tam musíme len osobne .
Miriam.x
14.06.06,17:54
V Prievidzi je možné všetko Zitka :D