stinson12
22.03.16,17:03
Dobrý deň. Mohol by som dostať viac ako 25% z maturitného slohu z Anglického jazyka keď som mal len 99 slov k téme ? Viem že opravujú nad 90 slov ale či to bude stačiť na tých 25% tak to fakt neviem :/

Ďakujem vám vopred za odpoveď !
Jannka95
22.03.16,17:36
Sloh ti určite opravia aj keď máš kratší rozsah, budú to predsa opravovať vaši profesori, ver mi, nebudú takí zákerní, aby ti ho kvôli rozsahu neopravili. Pri slohu sa kontrolujú 4 zložky - obsah, slovná zásoba, gramatika a členenie so stavbou textu, sem by mal patriť aj rozsah. Za každú zložku môžeš dostať 5 bodov, čiže, keď nemáš zvládnutý rozsah, stiahnu ti nejaké body a či môžeš mať potom viac ako 25% zo slohu závisí od toho, či nemáš veľa gramatických chýb, chyby v slovíčkach, či máš všetko spomenuté, čo bolo treba spomenúť podľa zadania, či si robil odseky...

Tu si to môžeš ešte podrobnejšie prečítať: http://www.nucem.sk/documents//25/maturita_2012/organizacne_pokyny_a_sprievodna_dokumentacia/Pokyny_a_kriteria_na_hodnotenie_PFIC_CJ_MS_2012_fi nal.pdf

Hlavne sa neboj, maturita je síce veľký strašiak, ale nie je to až také strašné, pokiaľ nematuruješ z matiky, tak prejdeš ako každý. :D Daj vedieť, či som ti aspoň trošku pomohla. Držím palce... :)
majoneza
26.03.16,19:15
Ja som naposledy opravil slohy v roku 2010 - tak toto nemusi byt aktualne. Opravia to ak mate 99 slov - avsak nerataju sa vlastne mena a cislice do poctu slov. Ak sloh viacmenej suvisi s temou a je viacmenej zrozumitelne, co ste chceli povedat, dostanete aspon 25%. Pozrite kluc pre ucitelov - myslim si, ze je na strane nucem.sk