mondes
22.03.16,17:29
Prosím Vás, zistila som chybičku v DPH za december 2015. Z došlého dobropisu bola DPH na vstupe -0,66 eur a má byť -0,45 eur. Teda rozdiel je -0,21 eur. Podávam v takomto prípade aj dodatočný KV, alebo len DDP k DPH? Ďakujem pekne.

Prosím, poradíte?
Totižto tým, že ide o nesprávny údaj v riadnom KV, tak by som mala podať dodatočný a opraviť sumu dane v C2. Ale neviem, ako to urobiť v alfe plus. Ďakujem.

Už to mám. :)
Dáša_
22.03.16,17:38
Podaj :D Ale ja ti poviem, že som prebrala firmu a zistila som, že oni dva roky podávali KV s blbým variabilným symbolom. Teda to, čo dávali na faktúru svojim odberateľom je iné ako to, čo potom dávali do KV. Nejedná sa o fazuľky, ale aj dosť vysoké čísla. A za dva roky sa na nič neprišlo... Takže nejakej kontrole KV absolútne neverím. Maximálne tak kontrolujú, či sú uvedené správne IC DPH...

A určite viem, že takto blbo to nerobila jedna firma. KV beží už dva roky.... A sožiadania sa robia stále, hoci všetky dáta majú "u seba"

Jeden veľký humbug, alebo tunel...
mondes
22.03.16,17:49
Pre pokoj svojej duše som podala.
Prosím ťa, do akej sumy nemusím platiť rozdiel z DP k DPH? Vyšiel mi rozdiel v r. 37 -0,21 eur. Ďakujem.