butterfly777
22.03.16,18:28
Prosím o radu, aké je potvrdenie k podaniu účtovnej závierky v JÚ? Alfa mi žiadne neponúka...ako potom viem dokázať, že som to podala? Lebo keď to podám na DÚ nič mi z toho nezostane.
Tweety
22.03.16,18:23
Na stránke FS nájdeš potvrdenie o podaní DP.
kukučka
22.03.16,18:31
V ALFE vystavíš DP a ak ho dáš tlačiť, ponúkne ti aj tlač potvrdenia.
Žabinka
22.03.16,19:11
účtovná závierka je súčasť, príloha daňového priznania, takže nemá zvlášť potvrdenie.. potvrdenie o podaní daňového priznania stačí..
ak podávaš papierovo, na potvrdenie o podaní DP nalepí pracovníčka DU čiarový kód rovnaký ako na závierku, a čiarový kód rovnaký ako na DP..
ak elektronicky, vytlačíš si potvrdenie o prijatí DP a závierky v histórii komunikácie-prijaté dokumenty..
butterfly777
23.03.16,05:07
Potvrdenie o podaní DP mám, len som myslela, že je zvlášť potvrdenie aj pre účtovnú závierku
butterfly777
23.03.16,05:09
Ale vraj už nie je závierka prílohou DP, môže sa odovzdať aj samostatne, preto sa na to pýtam. Asi vytlačím jednu navyše a nech mi tam hodia razítko.
kn-alka
23.03.16,06:06
A toto sa kedy používa? Ja tiež podávam len UZ, žiadny doklad o podaní nemám.

https://pfseform.financnasprava.sk/Formulare/eFormVzor/UV/form.340.html
veronikasad
23.03.16,06:08
Vytlač si 2x-kopiu ti pri odovzdávaní potvrdia
avalik
23.03.16,06:25
Napis si jednoduche potvrdenie, podobne tomu o podani DP.
butterfly777
23.03.16,08:09
dakujem
Betina2
31.03.16,05:36
no práveže nám minulý týždeň potvrdili iba daňové priznanie a závierku si len vzali, ale nám náš kus pri odovzdávaní neopečiatkovali, takže DP mám orazené a UZ nie....neviem, či ju teraz nemám ešte naviac vložiť do obálky a poslať poštou :(...vlani ju nepečiatkovali, no vlani bola súčasťou počtu príloh, teraz sme ju nemali napevno zošitú s DP, ale zošitú samostatne a priloženú spinkou k DP...pani to ale vraj kontrolovala a prebehla celé, tak nechápem, trochu mám obavy, či nám uznajú podanie závierky bez pečiatky DU....keď ju natvrdo zošijem s opečiatkovaným DP, neviem, či to postačí :(...
kn-alka
31.03.16,05:37
čo stresujete? na vlastné si dali pečiatku, len tebe nedali pečiatku na kópiu - nemaj boja, UZ je podaná a basta - ja mám neopečiatkovaných UZ habadej a nestresujem
Betina2
31.03.16,05:43
UZ JU sa už nepočíta do počtu príloh DP. Podľa mňa by to mali oraziť ako samostatný dokument, veď dole na závierke je predsa na pečiatku DU miesto, nechapem, prečo to teraz nepečiatkujú :(. Keď podávam elektronicky, tak UZ ide ako samostatný dokument a aj potvrdenku o podaní mám pre ňu samostatnú...nechapem, prečo nám to neorazili :( Neviem čo s tým teraz po týždni urobím, predpokladám, že u tej preberacej pani to viacerí tak majú neorazené.
kn-alka
31.03.16,06:02
nestresuj - UZ je podaná, to že ty na kópii nemáš pečiatku je minimum - ja ich nemám na veľa UZ a nič si z toho nerobím

... keď posielaš poštou, tiež máš len podací lístok a nič sa nedeje :D
Betina2
31.03.16,06:40
OK, dík :) to ten dátum v kalendári =D