martin2121
22.03.16,19:32
Dobry den, planujeme DVAJA zalozit spolocnost s.r.o.. Na zalozenie sme vyuzili firmu, ktora sa tym zivi. Bolo nam ale povedane, ze nemozme byt obaja len konatelia bez naroku na odmenu :) ze musime byt aj spolocnici a ze najlepsie spolocnici, co nepoberaju zisk. :) pretoze keby zisk ako spolocnici poberame, tak sa nevyhneme mesacnym odvodom do ZP a SP, a vlastne to bolo cielom, neplatit odvody. A moje otazky: ako sa dostaneme k peniazom, ked budeme figurovat ako konatelia bez naroku na odmenu a zaroven spolocnici, co si nedelia zisk ? Preco musime byt aj spolocnici aj konatelia?? Vsade na nete sa len pise, dajte sa ako konatelia bez naroku na odmenu a odvodom do SP sa vyhnete, ale co z toho ked sa tak uvediem, ale zaroven musim byt aj spolocnik, co odvody plati ??potom nejako nevidim vyznam vtom byt konatel bez naroku na odmenu. Vedel by mi niekto po lopate vysvetlit tu strukturu s.r.o a ako to funguje??
Moja SRO
22.03.16,21:53
spoločnosť jednoducho musí mať spoločníkov, spoločník = vlastník obchodného podielu = vlastník alebo spoluvlastník spoločnosti s ručením obmedzeným
konateľ = osoba oprávnená v mene spoločnosti konať a spoločnosť zastupovať