Ajwi
23.03.16,18:54
Chcela by som Vas poprosit o radu,resp. skusenost. Vcera som si objednala cez Bazos bicykel. Predavajuci sa zdal cez e-mail ok. Inzerat hovoril,ze bicykel je plne funkcny a stav primerany veku. Ked bicykel dorazil kurierom,rozbalila som foliu. Bicykel ma krive obidve kolesa,tzv. osmicky,pedal zlomeny,kluky na pedaloch kazda ina,postrapkane lanka. Centrovanie kolies by stalo dalsich 30€. Kontaktovala som e-mailom predavajuceho,no ziadna odpoved. Chcela by som tovar vratit,kedze nezodpoveda "funkcnemu" stavu uvedeneho v inzerate. Ako dalej postupovat?
mareko
23.03.16,18:23
Jedine sa s ním dohodnúť. Napísať mu, počkať si na odpoveď...ak nebude súhlasiť (čo predpokladám, že nebude) tak nič :( . Podľa zadania usudzujem, že stál 30 € (Centrovanie kolies by stalo dalsich 30€) s ktorými sa treba rozlúčiť :( . Ak sám nebude chcieť vrátiť peniaze, nik s tým nič neurobí ....
Chobot
23.03.16,18:28
Nič v zlom, ale bicykel by som na diaľku nekupovať. Bez toho, aby som ho pozrel osobne a odskúšal by mi to nestálo za to.

A koľko vlastne stál?
Ajwi
23.03.16,18:51
Chcela som starsi bicykel. Vobec by mi nevadili skrabance. Chcela som len funkcny bicykel. Vedela by som si prisposobit ostatne veci. Bicykel stal 70€,doprava 20€...
Ajwi
23.03.16,18:54
Stal 70€ plus doprava 20€. Chcela som len funkcny bicykel...
expeeert
23.03.16,19:46
Nuž to je riziko kupovania cez internet. Skúsiť to môžeš, ale budeš mať akurát väčšie výdavky na poštovnom.
A inak cca od 120€ (o 30€ viac) stojí najlacnejší nový horský bicykel
arizona
24.03.16,06:16
Kedze predavajuci zavadzal a klamal hned od zaciatku,tazko ho teraz ukecas na vratenie penazi za nefunkcny tovar.Jedine co mozes urobit je skusat ho ukecat,alebo napisat zle hodnotenie na bazosi,aby si varovala ostatnych.Ale aj to sa da obist,nabuduce moze inzerovat pod inym menom a tel. cislom.Takze sanca mala...

Tiez sa cudujem, ze si dala 90 euri za stary bycikel,ktory si ani nevidela. Stacilo prilozit par eur a mohla si si kupit novy, so zarukou.
Alebo kupovat cez bazar od predajcov z blizkeho okolia,aby si si mohla tovar ist osobne pozriet.
duves
24.03.16,06:34
a inak, za 120€ horsky bicykel by som nechcel ani zadara. Mam horak za tisicku.
expeeert
24.03.16,07:16
A? každý ide podľa svojho rozpočtu a podľa toho načo to využije. Ak nechce na tom nabehať 1000km ročne a nebude brázdiť cesty denne ale potrebuje to mať napr. len na skrátenie cesty do práce alebo do obchodu, načo jej bude bicykel za 1000??
U nás sused - dedo chodí každý deň 1km do záhradky nachovať psa na starej Ukrajine a myslíš že potrebuje bicykel za 1000?
mareko
24.03.16,07:30
Fúha, tak to bolo dosť peňazí. Aj tak ale neverím, že dotyčný vráti peniaze. O vadách vedel a bicykel predal vedome s vadami. Skús od neho získať aspoň zľavu, ak nebude ochotný vziať bicykel naspäť a vrátiť peniaze. Ak je to dáky prešpekulovanec, ešte ťa obviní, že si to spravila sama. Pozerala si, či má hodnotenia? Tu bude ťažké, až nemožné niečo vyriešiť ...
Ajwi
24.03.16,07:39
Dik za nazory...No teraz by som to inak riesila. Clovek na to dojde,az ked sa nieco take stane. Muz si objednal za 90€ bike a je v luxusnom stave. Len nan sadnut a ist. Skoda,ze ja som nemala viac stastia..No,stve ma,ze to niekomu moze len tak prejst :( Ludia vedia byt hnusni
duves
24.03.16,07:50
A? Tak teda A ešte MTB za 120€ nebol na svete uvedeny, ak, tak jedine šhit. Často taky a nie je to vymyslene, že kupujúci si myslel ze na nom príde domov. Neprišiel, tu sa ulomil pedal, alebo brzdova páka. Rekreačne MTB začínaju na 3 stovkách.
mareko
24.03.16,07:53
V tejto našej banánovej republike sú zákony žičlivé k takýmto podvodníkom. Priamo ich k podvodom nabádajú. Mali sme v rodine podobný zážitok cez bazos, dotyčný neposlal nič. Polícia má všetky kompetné podklady, meno, adresu, číslo účtu atď., pravdivé údaje o skutočnej osobe (žiadne nikname a pod.). Nemôžu nič robiť, lebo dotyčný sa nepriznal a ďalej odmieta chodiť na predvolania. Vyšetrovateľ sa vyjadril, že mu musia dokázať "úmysel podvádzať" .... inakšie nič nezmôžu. Stačí ... ? Chybami sa človek učí, niekto na svojich iný sa poučí na cudzích :(
profesional
24.03.16,19:00
Pošli bicykel naspäť, nakoľko vedomým uvedením kupujúceho do omylu v podstatnej podmienke je kúpna zmluva neplatná. Ak peniaze nevráti do 15 dní, podaj na súd návrh na vydanie platobného rozkazu a tiež podaj Oznámenie o priestupku proti majetku.
mareko
01.04.16,13:26
Pošle bicykel naspäť a nebude mať ani peniaze ani "atrapu" bicykla. Ďalšie peniaze za podanie na súd a výsledok v nedohľadne, lebo dotyčný samozrejme nemá prachy :(