Lubo1slav
23.03.16,21:10
Vybavujem pre nášho budúceho zamestnanca z južnej kórei povolenie na pobyt za účelom zamestnania, a potrebujem aby doložil aj výpis z registra trestov z mexika, keďže tam rok pracoval. Viete mi poradiť ako tento výpis z registra trestov z mexika získať? Na Mexickej ambasáde vo Viedni som nepochodil, vraj sa to cez nich nedá. Vopred ďakujem za pomoc a usmernenie.
buchač
23.03.16,20:21
To musí byť veľmi dôležitý a nutný zamestnanec pre vašu firmu, keď vy zaň vybavujete výpis z registra trestov zo zahraničia...

By som bol aj zvedavý, či by to isté platilo pre našinca.... ;)

Mimochodom, neviem, ako je to v Mexiku, ale u nás môže požiadať o výpis len osoba, o ktorú sa jedná, alebo organizácie určené podľa zákona.

Myslím si, že o ten výpis by sa mal teda postarať - požiadať budúci zamestnanec. Vy ako firma na to nemáte právo.
-----------------------------------

DOPLNENIE :


Osvedčenie o bezúhonnosti

Účelom vydanie užívateľovi je spracovaný dokument potvrdzujúci, či majú alebo nemajú záznam v trestnom registri, preukážu náležitý ohľad voči individuálnych práv. Primeranosť ktorá sa konala o vydanie certifikátu alebo správy čistý trestný register, je založený na článkoch 15, 16, 17, 18, ​​19, 20 a 21 zákona o používaní elektronických médií v štáte Mexiko, v prospech občanov, a tiež poskytujú väčšiu postupy v oblasti bezpečnosti a monitorovanie a vykonať osobné služby.

Začnite svoj ​​postup online: žiadosť o osvedčenie alebo žiadna správa kriminálnu minulosť.
http://pgjem.edomex.gob.mx/certificado_no_penales
Lubo1slav
23.03.16,21:00
Samozrejme, že o výpis musí požiadať on sám, ale ja musím zistiť ako a kde.
buchač
23.03.16,21:09
Doplnený príspevok