buchač
22.05.16,07:30
od rána som chcela napísať, a stále mi do toho čosi prišlo.. teším sa, že janko kroner sa pokúša zaradiť do normálneho, bežného života.. držím palčeky, aby to išlo už len tým správnym smerom..
videla som teraz opakovanie tej relácie. ale teda neviem. tie oči.... to neboli veru srandičky
Pozrel som si aj ja. Samozrejme, že Króner mal trému...a nik sa nemôže čudovať, keď po tak dlhej dobe vyšiel na mediálnu verejnosť.
Čo som si všimol (a určite nie iba ja), boli tie určité a videteľné prejavy určitého rázu.
ALE je jasné, že svoje robili medikamenty.

Jozefovi je potrebné len zaželať skoré vrátenie sa do bežnejšieho (bežného) života, nech sa dostane z tých sračiek čím skôr. Bolo by na škodu, ak by sa uzavrel do seba a divácka verejnosť by prišla o dobrého herca s príjemným hlasom.
pavol54
22.05.16,07:40
od rána som chcela napísať, a stále mi do toho čosi prišlo.. teším sa, že janko kroner sa pokúša zaradiť do normálneho, bežného života.. držím palčeky, aby to išlo už len tým správnym smerom..
videla som teraz opakovanie tej relácie. ale teda neviem. tie oči.... to neboli veru srandičky
Pozrel som si aj ja. Samozrejme, že Króner mal trému...a nik sa nemôže čudovať, keď po tak dlhej dobe vyšiel na mediálnu verejnosť.
Čo som si všimol (a určite nie iba ja), boli tie určité a videteľné prejavy určitého rázu.
ALE je jasné, že svoje robili medikamenty.

Jozefovi je potrebné len zaželať skoré vrátenie sa do bežnejšieho (bežného) života, nech sa dostane z tých sračiek čím skôr. Bolo by na škodu, ak by sa uzavrel do seba a divácka verejnosť by prišla o dobrého herca s príjemným hlasom.
Jozef si už musí počkať, ale iste si myslel jeho synovca Jana
Dáša_
22.05.16,08:57
Jozef si už musí počkať, ale iste si myslel jeho synovca Jana

medzi nami dievčatami - jano má synovca jozefa :) je tiež herec, len je to syn janov sestry, takže meno už nenesie.
pavol54
22.05.16,10:26
Jozef si už musí počkať, ale iste si myslel jeho synovca Jana

medzi nami dievčatami - jano má synovca jozefa :) je tiež herec, len je to syn janov sestry, takže meno už nenesie.
Neviem načo tie kľučky ale diskusia vyšla z účasti Jana Krónera na poslednej relácii "inkognito" tak ako to napísala žabinka
Dáša_
22.05.16,12:22
Jozef si už musí počkať, ale iste si myslel jeho synovca Jana

medzi nami dievčatami - jano má synovca jozefa :) je tiež herec, len je to syn janov sestry, takže meno už nenesie.
Neviem načo tie kľučky ale diskusia vyšla z účasti Jana Krónera na poslednej relácii "inkognito" tak ako to napísala žabinka
no veď to je osud internetových diskusii - od jednej veci sa prejde k desiatej....
buchač
22.05.16,16:10
TOTO napíše Filip Domovec - zástupca šefredaktora ?????

http://aktualne.atlas.sk/slovensko/spolocnost/top-spravy-sudnemu-cloveku-ani-nenapadlo-sudny-uradnik-si-natacal-video.html?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravodajstvo-aktualne&utm_campaign=hp

Kuwa, v tom zhodnotení týždňa je viac drístov ako na nejakej konšpiračnej stránke.
Tweety
22.05.16,19:21
od rána som chcela napísať, a stále mi do toho čosi prišlo.. teším sa, že janko kroner sa pokúša zaradiť do normálneho, bežného života.. držím palčeky, aby to išlo už len tým správnym smerom..
videla som teraz opakovanie tej relácie. ale teda neviem. tie oči.... to neboli veru srandičky
Pozrel som si aj ja. Samozrejme, že Króner mal trému...a nik sa nemôže čudovať, keď po tak dlhej dobe vyšiel na mediálnu verejnosť.
Čo som si všimol (a určite nie iba ja), boli tie určité a videteľné prejavy určitého rázu.
ALE je jasné, že svoje robili medikamenty.

Jozefovi je potrebné len zaželať skoré vrátenie sa do bežnejšieho (bežného) života, nech sa dostane z tých sračiek čím skôr. Bolo by na škodu, ak by sa uzavrel do seba a divácka verejnosť by prišla o dobrého herca s príjemným hlasom.
Chybička se vloudila, hosťom bol Janko Kroner.
taiko
23.05.16,05:33
Stihla som mať dnes už príjemné prekvapko. Asi nie som až taká potvora, keď okrem mňa na mňa aj niekto druhý myslí. :):) Pred chvíľou som odprevadila neterku - birmovné krstniatko. Priniesla mi ešte horúci pudingový koláč, vraj si ho mám pocukrovať, lebo na horúcom by sa cukor roztopil. Zajtra bude jarmok, príde jej návšteva, tak vypeká. :):):)
mnaaaaam
alaya1
23.05.16,05:52
lujza.j
23.05.16,06:33
Uzivaj...este klud bez putnikov:)
willma
23.05.16,13:12
strihám meter
lujza.j
23.05.16,13:22
Aj ja..dochadzaju HR suroviny...oliv.olej a rum:D
taiko
24.05.16,04:32
Aj ja..dochadzaju HR suroviny...oliv.olej a rum:D
Naaa a jakoz, na SK nemate olej a rum ? :)
alaya1
24.05.16,04:38
Aj ja..dochadzaju HR suroviny...oliv.olej a rum:D

Donesiem ? :)
Nandrolon
24.05.16,05:06
alaya1 - a máš mínusku :-))))) za dobrotu na žebrotu :-)))) alebo niekomu od rána riadne zaje.....áva.
buchač
24.05.16,05:14
alaya1 - a máš mínusku :-))))) za dobrotu na žebrotu :-)))) alebo niekomu od rána riadne zaje.....áva.

Myslíš ... ??? ;)
Nandrolon
24.05.16,05:16
Buchač, ty už prečítaš alaya1 a automaticky ti ruka kliká na mínusky :-)))))))))))))))) tiež poznám, ale pri inom :-))
buchač
24.05.16,05:25
Buchač, ty už prečítaš alaya1 a automaticky ti ruka kliká na mínusky :-)))))))))))))))) tiež poznám, ale pri inom :-))

NIE !!!
Ja čítam VŠETKO od psychošky...následne vyhodnotím a až tak sa zrealizujem.
...a môžem ja za to, že alaya píše poväčšinou bludy ?

Psychošku ako takú mám solídne na háku...jej príspevky o niečom svedčia.
Nemá význam nejak sa rozpisovať...bolo by to na dlhší text a aj náležité linky plus patrične podložená argumentácia.
Lenže v konečnom dôsledku by to aj tak väčšina nečítala...tak na čo sa zbytočne namáhať ?
Nandrolon
24.05.16,05:28
Asi nie som moc v obraze, ale nevadí, chápem.
buchač
24.05.16,05:39
Asi nie som moc v obraze, ale nevadí, chápem.
Veru nie si (bez urážky)...a takých je tu viac...

Jeden príklad.
Všimni si, že keď alayiu niečo vytočí...niekto jej oponuje, naserie ju....tak čo urobí ?
Následne dá nejaký citát do tej vyslovene svojej témy,kde na 99,999% len ona pridáva tie výroky...http://www.porada.sk/t263208-p2-vyroky-osobnosti.html#post2851487
Toto si asi málokto uvedomí...

ALE nechajme alayiu alayou...
bjuty smis
24.05.16,05:50
alebo len nemáš rád rum....
buchač
24.05.16,06:00
alebo len nemáš rád rum....
Skôr olivový olej...nejak mu nemôžem prísť na chuť.
Alkohol už nemôžem, odkedy mám diabetes, tak som trápne triezvy...;)
jar88
24.05.16,06:01
Aj ja..dochadzaju HR suroviny...oliv.olej a rum:D
Naaa a jakoz, na SK nemate olej a rum ? :)
Jasné, že tu máme olej a aj UM, ale asi tam je lacnejší.:)
Možno aj o 15 centov, ale Slovák neprizná a radšej bude spievať čosi o kvalite.:D
Nandrolon
24.05.16,06:22
Buchač, prečo nemôžeš alkohol? môžeš trošku rozpísať? Kľudne do správy.
Pivo by som chápal, vysoký obsah sacharidov, ale poldeci tvrdého? Ešte sa hovorí že cukor znižuje, prinajmenšom aspoň nezvyšuje.
Nandrolon
24.05.16,06:23
Jar88 - UM si môžeš naliať lievikom vieš kam :-))))))))))))))))))
jar88
24.05.16,07:15
Jar88 - UM si môžeš naliať lievikom vieš kam :-))))))))))))))))))
Môj ty zlatý. Ja už roky rokúce alkohol (vo forme destilátu) nepijem.:) Nie som predsa sprostý.:D
Už v osemnástich som odhalil, čo je to alkohol. Ako vplýva na celý organizmus.
No a podľa tvojich úvah o použití lieviku, musíš mať veľa skúseností s jeho použitím.:---
Nandrolon
24.05.16,07:46
Tiež poznám takých čo nepijú. Do chvíle kým im niekto nezaplatí pohárik :-))))))
lujza.j
24.05.16,08:03
Aj ja..dochadzaju HR suroviny...oliv.olej a rum:D
Naaa a jakoz, na SK nemate olej a rum ? :)
Tai....olej bud domaci...alebo od f.Trenton,rum od Maraska....stara zadarska likerka....aj ine mnamky maju...aj podnikovu predajnu som si v meste nasla:D....morsku sol este mam..solana nin,solana pag.....aj tu kupujem tam:---rakusky rum je smrrrrt:D
lujza.j
24.05.16,08:06
Aj ja..dochadzaju HR suroviny...oliv.olej a rum:D

Donesiem ? :)
Dakujem...ale dobacujem:) ale skus do pecenie rum od maraska.....a olej od f.Trenton....kuk aj ine vyrobky maju.....
buchač
24.05.16,08:12
Buchač, prečo nemôžeš alkohol? môžeš trošku rozpísať? Kľudne do správy.
Pivo by som chápal, vysoký obsah sacharidov, ale poldeci tvrdého? Ešte sa hovorí že cukor znižuje, prinajmenšom aspoň nezvyšuje.

Všetko so všetkým súvisí.
Diabetes nie je len o tom cukre v tele. Samotné ochorenie má vplyv na viacero orgánov v tele...obličky, pečeň, srdce, pohybový aparát.
Nebudem sa rozpisovať vlastnými slovami, aj tak by to boli v podstate prenesené informácie, takže si pomôžem výňatkom z internetu.


Ten, kto má diabetes, nemôže piť alkohol.

V malom množstve je alkohol prijateľný, pre väčšinu diabetikov maximálna denná dávka zodpovedá jednému decilitru vína (u žien) alebo dvom u mužov. Treba však dávať pozor na tvrdý alkohol, hlavne u pacientov liečených inzulínom a niektorými typmi perorálnych (pozn. redakcie podávané ústami) antidiabetík. Tie môžu porušiť tvorbu cukru v pečeni a tým spôsobiť hypoglykémiu. Rovnako treba myslieť na to, že alkohol je bohatým zdrojom energie a môže viesť k obezite a zvýšeniu krvného tlaku.
http://primar.sme.sk/c/5492267/cukrovka-nepozna-kompromisy-ani-v-lete.html#ixzz49YveepAo

Čiže vínko v malom množstve áno, ale tvrdé veru nie....a ver, že hypoglykémia je fest nepríjemný stav, ktorý som mal už česť pár krát zažiť.
jar88
24.05.16,08:51
Tiež poznám takých čo nepijú. Do chvíle kým im niekto nezaplatí pohárik :-))))))
Ja k nim určite nepatrím.:)
Som na tom tak, ako si ty, nedokážeš ani predstaviť.;)
--------------------------------------
Ak by ma niekedy v živote napadlo, že chcem mať nejakého vetroňa, na druhý deň ho mám. A to bez ohľadu na cenu. :D Proste každý sme iný a každý má iné schopnosti a možnosti. Nie každý má obmedzené možnosti výplatou, ako napríklad ty.
---------------------------------------------
Iné je, ak by ma napadlo chcieť Lamborgini hurikan.:--- To už by som sa musel inak postarať.:D Ale natoľko si verím, že ak by som ho chcel, do roka a do dňa by som ho mal doma. ;) A to by som si mal nechať zájsť chuť na pohárik, lebo mi ho nikto neponúkol?:)
taiko
24.05.16,09:14
Aj ja..dochadzaju HR suroviny...oliv.olej a rum:D
Naaa a jakoz, na SK nemate olej a rum ? :)
Tai....olej bud domaci...alebo od f.Trenton,rum od Maraska....stara zadarska likerka....aj ine mnamky maju...aj podnikovu predajnu som si v meste nasla:D....morsku sol este mam..solana nin,solana pag.....aj tu kupujem tam:---rakusky rum je smrrrrt:D
juuuj, lui, ale naozajstny rum sa z cukrovej trstiny vyraba. Co maju aj v HR cukrovu trstinu ?
Zeby som ja na dovolenku cakal, aby som si zemiakovy rum kupil :D
Nandrolon
24.05.16,09:15
Jar88 som sa pobavil... Len či by si aj pilota mal na druhý deň k dispozícii, keďže v tomto si sprostý ako tago...
Prirovnal by som ťa k zbohatlickemu 18 ročnému decku, ktoré je v drahom aute mŕtve, omotane okolo stromu. :-)))))) tento koníček vôbec nie je iba o peniazoch.
Ale ak si myslel iba RC model, tak to je zase o cca 300 hodinách práce. No a takisto ty by si sa mohol naň iba pozerať, presne ako na skutočný vetrom. :-))))
Nandrolon
24.05.16,09:18
Taiko a ostatní: videl tú ešte niekto tv reláciu spred cca 2 týždňov o testovaní asi 40-tich vzoriek rafinovaného a trstinového cukru???
Trstinový cukor vyšiel celkovo ako "kozmodisk"...
Ps: píšem na mobile a automatickou diakritikou, takže makcene, dlžné, ignorovať...
taiko
24.05.16,09:19
Taiko a ostatní: videl tú ešte niekto tv reláciu spred cca 2 týždňov o testovaní asi 40-tich vzoriek rafinovaného a trstinového cukru???
Trstinový cukor vyšiel celkovo ako "kozmodisk"...
Ps: píšem na mobile a automatickou diakritikou, takže makcene, dlžné, ignorovať...
ako to suvisi s rumom ? ;)
lujza.j
24.05.16,09:23
Aj ja..dochadzaju HR suroviny...oliv.olej a rum:D
Naaa a jakoz, na SK nemate olej a rum ? :)
Tai....olej bud domaci...alebo od f.Trenton,rum od Maraska....stara zadarska likerka....aj ine mnamky maju...aj podnikovu predajnu som si v meste nasla:D....morsku sol este mam..solana nin,solana pag.....aj tu kupujem tam:---rakusky rum je smrrrrt:D
juuuj, lui, ale naozajstny rum sa z cukrovej trstiny vyraba. Co maju aj v HR cukrovu trstinu ?
Zeby som ja na dovolenku cakal, aby som si zemiakovy rum kupil :D
Tai...rum nie je u mna strategicka surovina:D.....takze liter +- staci na rok.....ked budem steť rum na pitie kupim si skutocny:---:D napr. z martiniku....
taiko
24.05.16,09:26
Aj ja..dochadzaju HR suroviny...oliv.olej a rum:D
Naaa a jakoz, na SK nemate olej a rum ? :)
Tai....olej bud domaci...alebo od f.Trenton,rum od Maraska....stara zadarska likerka....aj ine mnamky maju...aj podnikovu predajnu som si v meste nasla:D....morsku sol este mam..solana nin,solana pag.....aj tu kupujem tam:---rakusky rum je smrrrrt:D
juuuj, lui, ale naozajstny rum sa z cukrovej trstiny vyraba. Co maju aj v HR cukrovu trstinu ?
Zeby som ja na dovolenku cakal, aby som si zemiakovy rum kupil :D
Tai...rum nie je u mna strategicka surovina:D.....takze liter +- staci na rok.....ked budem steť rum na pitie kupim si skutocny:---:D napr. z martiniku....
jaj tak to je potom ine. Rumu z Martinic-u by bola do kolaca skoda :). Ja reku si chlipkas po veceroch.
Nandrolon
24.05.16,09:37
S rumom nijako ale bolo tu o trstine tak ma to napadlo iba ako zaujimavost a hladal som tu relaciu min. tyzden ze si ju este raz kuknem a nic...
taiko
24.05.16,09:40
S rumom nijako ale bolo tu o trstine tak ma to napadlo iba ako zaujimavost a hladal som tu relaciu min. tyzden ze si ju este raz kuknem a nic...

Taiko a ostatní: videl tú ešte niekto tv reláciu spred cca 2 týždňov o testovaní asi 40-tich vzoriek rafinovaného a trstinového cukru???
ja som myslel, ze si o cukre pisal. btw trstinovy je tiez rafinovany ;)
lujza.j
24.05.16,09:46
Tai...ja a.chlipkat po veceroch:eek::D.....vies pri rume je to ako s amaretom....to co do varenia za 5 korun nie je u mna na chlipkanie po veceroch....ale zase kazdy ma inu hubu:Dked uz slopat tolko cukru...uz nech to je aj fajné:) chapendos....
jar88
24.05.16,10:08
Aj ja..dochadzaju HR suroviny...oliv.olej a rum:D
Naaa a jakoz, na SK nemate olej a rum ? :)
Tai....olej bud domaci...alebo od f.Trenton,rum od Maraska....stara zadarska likerka....aj ine mnamky maju...aj podnikovu predajnu som si v meste nasla:D....morsku sol este mam..solana nin,solana pag.....aj tu kupujem tam:---rakusky rum je smrrrrt:D
juuuj, lui, ale naozajstny rum sa z cukrovej trstiny vyraba. Co maju aj v HR cukrovu trstinu ?
Zeby som ja na dovolenku cakal, aby som si zemiakovy rum kupil :D
Tai...rum nie je u mna strategicka surovina:D.....takze liter +- staci na rok.....ked budem steť rum na pitie kupim si skutocny:---:D napr. z martiniku....

Do pečenia potrebuješ kvalitný rum?

Veď všetky pálenky sú len ochutený lieh. Lieh ochutený esenciou.

Takže na pečenie si kúp radšej kvalitnú esenciu, v nej totiž nieje ani stopa po metylalkohole. (Po otrave):)
jar88
24.05.16,10:17
Dosť dobre nechápem, prečo ľudia považujú morskú soľ za kvalitnejšiu. Veď každý by mohol vedieť, že kamenná soľ je čistejšia a teda aj kvalitnejšia.
----------------------------------------------------
Vieme, čo všetko sme už pridali do oceánov. Alebo nie?
lujza.j
24.05.16,10:20
Ja nepeciem....ale do palaciniek a na flambovanie cisarskeho trhanca...ak chlap.robi.... je lepsi ten z HR ako ten z AT....
taiko
24.05.16,10:32
Aj ja..dochadzaju HR suroviny...oliv.olej a rum:D
Naaa a jakoz, na SK nemate olej a rum ? :)
Tai....olej bud domaci...alebo od f.Trenton,rum od Maraska....stara zadarska likerka....aj ine mnamky maju...aj podnikovu predajnu som si v meste nasla:D....morsku sol este mam..solana nin,solana pag.....aj tu kupujem tam:---rakusky rum je smrrrrt:D
juuuj, lui, ale naozajstny rum sa z cukrovej trstiny vyraba. Co maju aj v HR cukrovu trstinu ?
Zeby som ja na dovolenku cakal, aby som si zemiakovy rum kupil :D
Tai...rum nie je u mna strategicka surovina:D.....takze liter +- staci na rok.....ked budem steť rum na pitie kupim si skutocny:---:D napr. z martiniku....

Do pečenia potrebuješ kvalitný rum?

Veď všetky pálenky sú len ochutený lieh. Lieh ochutený esenciou.

Takže na pečenie si kúp radšej kvalitnú esenciu, v nej totiž nieje ani stopa po metylalkohole. (Po otrave):)
jaj boze, aj na palenku si odbornik ? Vsak si pisal ze nepijes :D Ty esencia jedna :D
...aj Dalmore 18r je lieh s esenciou ? :D
Nandrolon
24.05.16,11:01
Jar, evidentne ti uz mozog nedovoluje chapat pisany text.
To, co si napisal, to sa neda pochopit. Ja si /teraz pisem o modeloch/ vetrone vyrabam a nekupujem hotovky. To mozu sulini tvojho rangu. Sice nezalietaju nic, lebo by to bol prvy a posledny let trvajuci 5 sekund, ale zase maju dost nakradnutych zdrojov.
Hotovku by som nechcel z jednej priciny, uz to nie je jediny original na svete.
Ale fakt diskutovat o tom s tebou je asi tak plodne, ako diskutovat so mnou o 15 rocnych spevackach, z ktorych ma taky pedofil ako ty nocne polucie.
jar88
24.05.16,11:20
Nie som "odborník" na slopanicu, ale čo to som v mladosti aj vypálil a tiež som mal možnosť výsledný produkt porovnať s inými (amatérmi). No a to, čo bolo na jazyku štipľavé, bol metylalkohol. Najviac ho vznikalo z pridaného cukru.
Dalo sa to čiastočne odstrániť dodržaním teploty a opakovaním destilácie, ale tým sa zároveň znižoval aj celkový objem alkoholu.
-------------------------------------------------------
Tak že 65% slivovica mala zákonite väčší obsah metylu a nariedením sa pomer nemenil. Po ďalšej destilácii klesol celkový obsah alkoholu v slivovici (cca 52 až 45%), ale aj pomer metylalkoholu. Jasné, že v neprospech metylu. No a po treťom pálení mala už len 38 až 42% alkoholu, ale už na jazyku neštípala. No a samozrejme, že jednou z najhlavnejších podmienok, je dokonalé a účinné chladenie.
-----------------------------------------------
Ale najúčinnejší spôsob, ako sa zbaviť metylalkoholu, je naliať prvý destilát do veľkého množstva horúcej vody (cca 62 stupňov celzia). Samozrejme že vonku a v zime.
-----------------------------------------------
No a ešte je tu jeden môj názor.
Určite sa nedá porovnávať kvalita čistých (necukrovaných) ovocných destilátov s nejakou repnou, krumpľovou, či kukuričnou samohonkou.
Nandrolon
24.05.16,11:26
Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???
jar88
24.05.16,11:31
...aj Dalmore 18r je lieh s esenciou ?
---------------------------------------------------
Myslím že nie.:)
Na wiki píšu, že je to kvalitná samohonka.
--------------------------------------------------
Whisky je alkoholický nápoj destilovaný z obilnin (https://cs.wikipedia.org/wiki/Obilniny), zrající v dřevěných sudech (většinou dubových). Podle znalců nechutnají žádné dvě značky whisky stejně. Převážně v Americe se ale whisky připravuje destilací z kukuřice. Není pravda, že míchané whisky jsou podřadnější. Některé z nejdůležitějších whisky na světě jsou směsi.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Whisky
Samozrejme, že je tá samohonka bez esencií, ale tak či tak je to len samohonka a samohonkou zostane aj 20 rokov. Whisky nieje koňak, ani viniak a kvalitou sa zákonite nemá ako slivovici vyrovnať. Možno tak ešte obalom, ale ten predsa nekonzumujeme.:)
jar88
24.05.16,11:41
Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???

Veď do druhého pálenia vždy pridáš aj ďalšiu vodu. Aspoň dvojnásobok. Pri druhom pálení nejde o odstránenie vody, ale o odstránenie metylalkoholu. Ten má nižší bod varu (cca 62°C) a alkohol asi 64°C. Pritom voda vrie až pri 100°C, tak že zákonite, jej stále väčšina zostáva v kotlíku, ale časť sa odparí aj z povrchu. Voda na odparovanie nepotrebuje var, odparuje sa aj pri nižšej teplote.
lubko6394
24.05.16,11:49
Nie som "odborník" na slopanicu, ale čo to som v mladosti aj vypálil a tiež som mal možnosť výsledný produkt porovnať s inými (amatérmi). No a to, čo bolo na jazyku štipľavé, bol metylalkohol. Najviac ho vznikalo z pridaného cukru.
Dalo sa to čiastočne odstrániť dodržaním teploty a opakovaním destilácie, ale tým sa zároveň znižoval aj celkový objem alkoholu.
-------------------------------------------------------
Tak že 65% slivovica mala zákonite väčší obsah metylu a nariedením sa pomer nemenil. Po ďalšej destilácii klesol celkový obsah alkoholu v slivovici (cca 52 až 45%), ale aj pomer metylalkoholu. Jasné, že v neprospech metylu. No a po treťom pálení mala už len 38 až 42% alkoholu, ale už na jazyku neštípala. No a samozrejme, že jednou z najhlavnejších podmienok, je dokonalé a účinné chladenie.
-----------------------------------------------
Ale najúčinnejší spôsob, ako sa zbaviť metylalkoholu, je naliať prvý destilát do veľkého množstva horúcej vody (cca 62 stupňov celzia). Samozrejme že vonku a v zime.
-----------------------------------------------
No a ešte je tu jeden môj názor.
Určite sa nedá porovnávať kvalita čistých (necukrovaných) ovocných destilátov s nejakou repnou, krumpľovou, či kukuričnou samohonkou.
1.Metylalkohol a etylalkohol chuťovo nerozoznáš - preto je problém ak niekto omylom vypije metyl.
2.Metyl má o čosi nižší bod varu ako etyl - preto sa páli pomaly a prvý cca 1l vytečeného alkoholu ( podľa množstva ) sa vyleje.
3.Opakovanou destiláciou sa percento alkoholu zvyšuje napr. 30,60,80,95 páliť sa prestáva vtedy ak začne klesať koncentrácia resp. je treba dávať pozor aby sa tam nedostali práve tie štiplavé látky. Ak by si ale slivovicu 4 x vypálil tak by si dostal jemne aromatický čistý lieh a nariedením na 52 by si získal vodku bez chuti a zápachu.
buchač
24.05.16,11:54
Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???

Veď do druhého pálenia vždy pridáš aj ďalšiu vodu. Aspoň dvojnásobok. Pri druhom pálení nejde o odstránenie vody, ale o odstránenie metylalkoholu. Ten má nižší bod varu (cca 62°C) a alkohol asi 64°C. Pritom voda vrie až pri 100°C, tak že zákonite, jej stále väčšina zostáva v kotlíku, ale časť sa odparí aj z povrchu. Voda na odparovanie nepotrebuje var, odparuje sa aj pri nižšej teplote.

Sorry, ale nechcel by som, aby si ma ponúkol štamperlíkom tej Tvojej domácej...
Ak tvrdíš to, čo si napísal, tak si toho veľa nenapálil.
Daj relevantný link na podobné tvrdenie, lebo toto je až na neuverenie.
lubko6394
24.05.16,11:57
Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???

Veď do druhého pálenia vždy pridáš aj ďalšiu vodu. Aspoň dvojnásobok. Pri druhom pálení nejde o odstránenie vody, ale o odstránenie metylalkoholu. Ten má nižší bod varu (cca 62°C) a alkohol asi 64°C. Pritom voda vrie až pri 100°C, tak že zákonite, jej stále väčšina zostáva v kotlíku, ale časť sa odparí aj z povrchu. Voda na odparovanie nepotrebuje var, odparuje sa aj pri nižšej teplote.
Chemik teoretik - pri prvom pálení získaš 20-35 % alkohol. Ak do neho naleješ dvojnásobok vody a páliš znovu tak dostaneš znovu 25-35%. Kvas podľa druhu môže mať cca 6-8% ten prvým pálením zvyšuješ na 30 a potom bez pridania vody ideš na 52 napr u slivovice. Ak bol kvas vynikajúci tak skončíš trebárs na 58 a dolievaš na 52 vodu. Opačne som to nepočul že by niekto do 40 stupňovej pálenky dolieval 80% čistý lieh na zvýšenie na 52.
lujza.j
24.05.16,12:29
Nevinna zmienka o rume...morskej soli...a hen:D
jar88
24.05.16,12:38
Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???

Veď do druhého pálenia vždy pridáš aj ďalšiu vodu. Aspoň dvojnásobok. Pri druhom pálení nejde o odstránenie vody, ale o odstránenie metylalkoholu. Ten má nižší bod varu (cca 62°C) a alkohol asi 64°C. Pritom voda vrie až pri 100°C, tak že zákonite, jej stále väčšina zostáva v kotlíku, ale časť sa odparí aj z povrchu. Voda na odparovanie nepotrebuje var, odparuje sa aj pri nižšej teplote.
Chemik teoretik - pri prvom pálení získaš 20-35 % alkohol. Ak do neho naleješ dvojnásobok vody a páliš znovu tak dostaneš znovu 25-35%. Kvas podľa druhu môže mať cca 6-8% ten prvým pálením zvyšuješ na 30 a potom bez pridania vody ideš na 52 napr u slivovice. Ak bol kvas vynikajúci tak skončíš trebárs na 58 a dolievaš na 52 vodu. Opačne som to nepočul že by niekto do 40 stupňovej pálenky dolieval 80% čistý lieh na zvýšenie na 52.
Pri prvom pálení získaš podľa hustomeru zhruba tých 30 až 35%, ale je tam veľký obsah metylalhoholu. Na začiatku zohrievania sa totiž odparuje najviac metylalkoholu a to postupne klesá. Ak dolejem vodu, nie na pôvodných 6 až 8%, ale na 16%, to je cca dvojnásobok, mam zmes alkoholu a vody, ale s menším podielom metylalkoholu. Vždy stratím aj nejaký ten alkohol, ale konečným výsledkom, je slivovica, ktorú nepotrebujem riediť vodou, lebo má len 38 až 42% alkoholu, ale skoro čistý bez metylalkoholu. Pritom jej je menej, ale je jemnejšia a menej aromatická.
-------------------------------
A hlavne neštípe na jazyku.
jar88
24.05.16,12:44
Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???

Veď do druhého pálenia vždy pridáš aj ďalšiu vodu. Aspoň dvojnásobok. Pri druhom pálení nejde o odstránenie vody, ale o odstránenie metylalkoholu. Ten má nižší bod varu (cca 62°C) a alkohol asi 64°C. Pritom voda vrie až pri 100°C, tak že zákonite, jej stále väčšina zostáva v kotlíku, ale časť sa odparí aj z povrchu. Voda na odparovanie nepotrebuje var, odparuje sa aj pri nižšej teplote.

Sorry, ale nechcel by som, aby si ma ponúkol štamperlíkom tej Tvojej domácej...
Ak tvrdíš to, čo si napísal, tak si toho veľa nenapálil.
Daj relevantný link na podobné tvrdenie, lebo toto je až na neuverenie.
Ja chápem, že ste zvyknutí to prvé stiahnuť pre kamarátov (prvého plo litra) a to ostatné doliať vodou, veď škoda metyl vyliať, či?
---------------------------------------------
Ak chceš nejaký link, môžem ti dať návod na borovičku nature, čisto z chleba a cukru. Kľudne si urobíš aj 65-ku a tú si môžeš podľa gusta napančovať.:D
misoft
24.05.16,13:19
jaj boze, aj na palenku si odbornik ? Vsak si pisal ze nepijes :D Ty esencia jedna :D
...aj Dalmore 18r je lieh s esenciou ? :D
Asi má "ďalšiu špecializáciu".... alkohol tester - otázka je, či len testuje, alebo "testuje" - preto i také "odbornosti" púšťa.....
A lajstro "odbornej spôsobilosti" mu asi vystavil Meliško......:D
misoft
24.05.16,13:21
Nevinna zmienka o rume...morskej soli...a hen:D
Rum.....rum.... kedysi sa tomu vravelo:
Rozumne uložená mena.....
:D:D:D
Nandrolon
24.05.16,14:15
Jar, pytal som sa preto, lebo kvoli comu by som to mal znova palit ak by som tam dal vodu???
Ved ak to prepalujem tak logicky kvoli vyssej koncentracii alkoholu. No a pocul som, ze metyl sa potom normalne vypusti, udajne je trosku mliecne zakaleny /kolegyna pali/ a potom ide kvalitna slivka.
Ps: najzaujimavejsie je, ze alkohol /prirodzeny liek/ zatracuje tuhy fajciar /neprirodzene rakovinotvorne zadymovanie pluc/...
buchač
24.05.16,14:21
Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???

Veď do druhého pálenia vždy pridáš aj ďalšiu vodu. Aspoň dvojnásobok. Pri druhom pálení nejde o odstránenie vody, ale o odstránenie metylalkoholu. Ten má nižší bod varu (cca 62°C) a alkohol asi 64°C. Pritom voda vrie až pri 100°C, tak že zákonite, jej stále väčšina zostáva v kotlíku, ale časť sa odparí aj z povrchu. Voda na odparovanie nepotrebuje var, odparuje sa aj pri nižšej teplote.

Sorry, ale nechcel by som, aby si ma ponúkol štamperlíkom tej Tvojej domácej...
Ak tvrdíš to, čo si napísal, tak si toho veľa nenapálil.
Daj relevantný link na podobné tvrdenie, lebo toto je až na neuverenie.
Ja chápem, že ste zvyknutí to prvé stiahnuť pre kamarátov (prvého plo litra) a to ostatné doliať vodou, veď škoda metyl vyliať, či?
---------------------------------------------
Ak chceš nejaký link, môžem ti dať návod na borovičku nature, čisto z chleba a cukru. Kľudne si urobíš aj 65-ku a tú si môžeš podľa gusta napančovať.:D
Mne Ty žiadne návody nemusíš dávať...už nepotrebujem.
ALE
nejaký ten liter fajnového moku som u kámoša vypálil (presnejšie povedané - on pálil), no nepostrehol som, aby dolieval vodu.
Je samozrejme jasné, že budeš oponovať....
TVOJE návody nepotrebujem, ešte by stihol niekto z toho páleného oslepnúť a to ja neriskujem....
LINK DÁVAJ z nejakej pálenice a nie Tvoje návody !!!
Ako sa to správne páli a riedi dal lubko6394
Kukni videjká na Juj Trubke a uvidíš, že žiadny z paličov (oficiálnych) nerobí podľa Tvojich fasa postupov.

Chápeš akurát oné...a furt a furt chceš len poučovať, no v konečnom dôsledku sa len zhovaduješ.
Nandrolon
24.05.16,15:08
Bol som na platenej exkurzii s vykladom v Nestwille liehovare. Sice je to dobry tunel, ale vsak sme zvyknuti...
pavol54
24.05.16,19:26
Dosť dobre nechápem, prečo ľudia považujú morskú soľ za kvalitnejšiu. Veď každý by mohol vedieť, že kamenná soľ je čistejšia a teda aj kvalitnejšia.
----------------------------------------------------
Vieme, čo všetko sme už pridali do oceánov. Alebo nie?
napríklad sme tam pridali to čo bolo vylúčené v moči po konzumácii antikoncepčných tabletiek jeden z faktorov neplodnosti mužov (ale ty si to už vedel ako osemročný)
pavol54
24.05.16,19:38
Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???

Veď do druhého pálenia vždy pridáš aj ďalšiu vodu. Aspoň dvojnásobok. Pri druhom pálení nejde o odstránenie vody, ale o odstránenie metylalkoholu. Ten má nižší bod varu (cca 62°C) a alkohol asi 64°C. Pritom voda vrie až pri 100°C, tak že zákonite, jej stále väčšina zostáva v kotlíku, ale časť sa odparí aj z povrchu. Voda na odparovanie nepotrebuje var, odparuje sa aj pri nižšej teplote.

Sorry, ale nechcel by som, aby si ma ponúkol štamperlíkom tej Tvojej domácej...
Ak tvrdíš to, čo si napísal, tak si toho veľa nenapálil.
Daj relevantný link na podobné tvrdenie, lebo toto je až na neuverenie.
Ja chápem, že ste zvyknutí to prvé stiahnuť pre kamarátov (prvého plo litra) a to ostatné doliať vodou, veď škoda metyl vyliať, či?
---------------------------------------------
Ak chceš nejaký link, môžem ti dať návod na borovičku nature, čisto z chleba a cukru. Kľudne si urobíš aj 65-ku a tú si môžeš podľa gusta napančovať.:D
Mne Ty žiadne návody nemusíš dávať...už nepotrebujem.
ALE
nejaký ten liter fajnového moku som u kámoša vypálil (presnejšie povedané - on pálil), no nepostrehol som, aby dolieval vodu.
Je samozrejme jasné, že budeš oponovať....
TVOJE návody nepotrebujem, ešte by stihol niekto z toho páleného oslepnúť a to ja neriskujem....
LINK DÁVAJ z nejakej pálenice a nie Tvoje návody !!!
Ako sa to správne páli a riedi dal lubko6394
Kukni videjká na Juj Trubke a uvidíš, že žiadny z paličov (oficiálnych) nerobí podľa Tvojich fasa postupov.

Chápeš akurát oné...a furt a furt chceš len poučovať, no v konečnom dôsledku sa len zhovaduješ.
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
lubko6394
25.05.16,05:28
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým[/QUOTE]
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?
buchač
25.05.16,05:33
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým

A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?

Aj mňa by to zaujímalo....
Poraďácky škriatok z Dolnej zeme usúdil, že si dal príliš dobrý návod na výrobu pálenky ??? Kuwa, žeby to bolo proti etike ?
Nandrolon
25.05.16,05:38
Dôvod je pragmatický. Nejaký ŠULIN ho proste jednoducho a sprosto odmazal!!
lubko6394
25.05.16,06:01
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým

A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?

Aj mňa by to zaujímalo....
Poraďácky škriatok z Dolnej zeme usúdil, že si dal príliš dobrý návod na výrobu pálenky ??? Kuwa, žeby to bolo proti etike ?
Až zase také detaily tam neboli, ja som len jednoduchým a pochopiteľným spôsobom vysvetľoval priebeh tak aby logicky vyvrátil dolievanie vody do poloproduktu počas pálenia.
Takže detaily napr. tuto: https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi4jtqx0_TMAhXEchQKHUkdC-MQFgggMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.palenicasmizany.sk%2Fjoomla%2 Fna_stiahnutie%2FKNIHA_vyroba_ovocnych_destilatov. pdf&usg=AFQjCNFDexzV-Pvih-ZybsPRHUHwibWQPA&bvm=bv.122676328,d.d24
bjuty smis
25.05.16,06:03
kto chce páliť , nájde si to velmi lahko..

a kto sa chce zasmiať, prečíta si jarov návod....:)
Nandrolon
25.05.16,06:05
Jar by dolieval hektolitre vody pri každom pálení. Ak si spomeniem, že kolegyňa chodí tú vodu kupovať do lekárne, trochu by sa mu to predražilo :-)))))))))))))))))))))))
pavol54
25.05.16,07:18
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?[/QUOTE]
prepáč, mal som dojem že si niekde z okolia Trenčína až Nového Mesta, tak moju domnienku "sťahujem" a reagoval som len na jurajov príspevok
Nandrolon
25.05.16,08:49
Jar sa tu dnes akosi neukázal, asi nestíha nosiť v kýbľoch vodu do pálenia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))
pavol54
25.05.16,08:54
Jar sa tu dnes akosi neukázal, asi nestíha nosiť v kýbľoch vodu do pálenia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))
študuje, aby mohol zase machrovať svojou "dokonalou všeznalosťou sveta už od detstva"
jar88
25.05.16,08:59
Jar, pytal som sa preto, lebo kvoli comu by som to mal znova palit ak by som tam dal vodu???
Ved ak to prepalujem tak logicky kvoli vyssej koncentracii alkoholu. No a pocul som, ze metyl sa potom normalne vypusti, udajne je trosku mliecne zakaleny /kolegyna pali/ a potom ide kvalitna slivka.
Ps: najzaujimavejsie je, ze alkohol /prirodzeny liek/ zatracuje tuhy fajciar /neprirodzene rakovinotvorne zadymovanie pluc/...
No jasné, že alkohol zatracujem. Alkohol nieje v žiadnom prípade liek.
Zistil som to už, ako 17 ročný chalan. Dosť som športoval. Behal, šprintoval, skákal, aktívne basketbal, box a džudo a pri tom som veľmi rýchlo spozoroval následky alkoholu.
Aspoň mne stačilo cez víkend vypiť s chalanmi pár 12°pív a celý následujúci týždeň som mal podstatne horšie výkony. Jednoducho koordinácia pohybu, rýchlosť pohybu a tak ďalej. Napríklad aj v boxe. Ruku, ktorú som pred tým dokázal s prehľadom sledovať, som po pive už nestíhal ani len zaregistrovať. Jednoducho to, čo oči bez alkoholu vidia, po požití alkoholu už akosi nevidia. To isté platí aj pre priestorovú orientáciu a rovnováhu.
Bežný človek, človek, ktorý na vlastnej koži nezažil rýchle oči, reakcie a reflexy, nemá žiadnu možnosť to nejako spozorovať. Ten si po opici pospí a má pocit, že je fit. Ale nieje to tak. On totiž, je len tam, kde bol aj predtým a tak si to vôbec neuvedomuje.
Všetko je to v hlave. A hlavne v neprepitej a trénovanej.
http://vat.pravda.sk/clovek/clanok/14569-trening-mozgu-zlepsuje-reflexy-sportovcov-az-o-polovicu/
Oficiální materiály Světové zdravotnické organizace uvádějí, že alkohol způsobil v roce 2012 celosvětově 5,9 % procent úmrtí, tj. kolem 3,3 miliónů úmrtí ročně. V Evropském regionu je podíl alkoholu na celkové úmrtnosti dokonce 13,3 %. Ve střední a východní Evropě je to ještě více než v západní Evropě
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ethanol
Ethanol je svým vzhledem a zápachem úplně stejný jako mnohem nebezpečnější methanol, proto hrozí jejich záměna. Oba alkoholy lze bezpečně rozlišit pouze laboratorně, v žádném případě není možné spolehnout se na zkoušku zapálením (více viz methanol).
jar88
25.05.16,09:04
Jar sa tu dnes akosi neukázal, asi nestíha nosiť v kýbľoch vodu do pálenia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))
študuje, aby mohol zase machrovať svojou "dokonalou všeznalosťou sveta už od detstva"
Môj ty zlatý.
Kúpil som si šesť sliepok a časom budem odborník aj na čerstvé, slepačie vajcia.:)
jar88
25.05.16,09:24
Jar sa tu dnes akosi neukázal, asi nestíha nosiť v kýbľoch vodu do pálenia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))

Môj ty zlatý.
Kto páli doma, je idiot. Idiot, ktorý nikdy nepochopí, že vždy tam bude mať čiastočný metylalkohol.
------------------------------
Najlacnejší a pritom najčistejší alkohol kúpiš ako 60% špiritus, do ktorého si môžeš pridť kvalitnú esenciu. Na trhu je dostatok esencií a dokonca aj whisky. Budeš mať istotu čo piješ a ešte k tomu za pár šušňov.:)
------------------------
To isté platí aj pre čerstvé slepačie vajcia. Máš záruku, že ťa nikto netoto. Chápeš?
Nandrolon
25.05.16,09:26
Jar88 - vajcia máme svoje odjakživa, momentálne "ujíždím" na vajciach z japonských prepelíc.
Prečo 60% však pokiaľ viem sa predáva aj cez 90%. No a nevidím problém ak niekto páli v oficiálnych legálnych páleniciach.
Ak začnem špekulovať a slovíčkariť ako ty, tak ti napíšem že píšeš blbosti.
Najčistejší alkohol aj čistú vodu kúpiš v lekárni v medicínskej čistote.
buchač
25.05.16,09:39
Venované nášmu Jarovi....taká analógia. ;)



https://www.youtube.com/watch?v=LEgvnk7618U
jar88
25.05.16,09:52
Jar88 - vajcia máme svoje odjakživa, momentálne "ujíždím" na vajciach z japonských prepelíc.
Prečo 60% však pokiaľ viem sa predáva aj cez 90%. No a nevidím problém ak niekto páli v oficiálnych legálnych páleniciach.
Ak začnem špekulovať a slovíčkariť ako ty, tak ti napíšem že píšeš blbosti.
Najčistejší alkohol aj čistú vodu kúpiš v lekárni v medicínskej čistote.
Prečo 60%?
Jednoducho pre cenu. Je lacnejší a chemická čistota je 100%.
Mám kamaráta, ktorý sa zaoberá dovozom a predajom špičkových značiek alkoholu a ten mi povedal, že aj v tejto brandži je problém s originalitou. Vraj nieje problém naraziť na dokonalé napodobeniny. Kvalita v hodnote 10€ za cenu 70€.:D
----------------------------------
To ako info pre fajnšmekrov na whisky a whiskej.:) Neviem či do tej kategórie spadá aj Dalmore, lebo prvý krát som sa o značke dozvedel, až keď som to čítal od taika. Ale už viem, že aj na Dlmore, je na trhu dostupná esencia. Teda zmes esencií (dub, whiska a rašelina).:)
taiko
25.05.16,10:27
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?
nuz niekto usudil, ze prispevok ako aj ostatne okolo neho boli mimo temy.
bjuty smis
25.05.16,10:42
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?
nuz niekto usudil, ze prispevok ako aj ostatne okolo neho boli mimo temy.


ako môže byť na slovensku príspevok o alkohole mimo témy : čo ma potešilo ???
lubko6394
25.05.16,10:42
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?
prepáč, mal som dojem že si niekde z okolia Trenčína až Nového Mesta, tak moju domnienku "sťahujem" a reagoval som len na jurajov príspevok[/QUOTE]
Však si sa trafil, presne v tom regióne žijem, takže informácie mám z prvých rúk. Ponúknuté som mal už všeličo. Problémom nie je pálenica oficiálna alebo čierna. Problémom je človek. Ak je chamtivý tak k slivkám dosype cukor - aby toho bolo viac alebo páli až dovtedy keď sa to už ani piť nedá. Taktiež je dôležité ako kvalitné slivky a s akými prímesami boli do suda vhadzované.
Sťahovať nič nemusíš, ja sa za svoj región nehanbím.
jar88
25.05.16,10:48
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?
nuz niekto usudil, ze prispevok ako aj ostatne okolo neho boli mimo temy.
No jasné, veď témou bol kvalitnejší UM do pečenia.
Na to som ja napísal, že všetky pálenky (destiláty) sú z priemyselne vyrábaného liehu (etanolu) s pridaním esencie a už som bol pasovaný na odborníka v liehovarníctve.:)
Pritom je to všeobecne známa vec, ale ja som tu pre vás vševed (presnejšie Vševedko:)). No a naviac som už v mladosti odhalil, že ľudové ("múdrosti") tvrdenia o liečivosti a prospešnosti alkoholu sú hlúpe bludy.
pavol54
25.05.16,10:53
Jar sa tu dnes akosi neukázal, asi nestíha nosiť v kýbľoch vodu do pálenia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))
študuje, aby mohol zase machrovať svojou "dokonalou všeznalosťou sveta už od detstva"
Môj ty zlatý.
Kúpil som si šesť sliepok a časom budem odborník aj na čerstvé, slepačie vajcia.:)
a mysli pri tom na vypadávanie nečistôt z atmosféry, aby si nebol prekvapený že sú plné dioxínov alebo iných svinstiev (však domáce voľný chov na dvore)
pavol54
25.05.16,10:58
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?
prepáč, mal som dojem že si niekde z okolia Trenčína až Nového Mesta, tak moju domnienku "sťahujem" a reagoval som len na jurajov príspevok
Však si sa trafil, presne v tom regióne žijem, takže informácie mám z prvých rúk. Ponúknuté som mal už všeličo. Problémom nie je pálenica oficiálna alebo čierna. Problémom je človek. Ak je chamtivý tak k slivkám dosype cukor - aby toho bolo viac alebo páli až dovtedy keď sa to už ani piť nedá. Taktiež je dôležité ako kvalitné slivky a s akými prímesami boli do suda vhadzované.
Sťahovať nič nemusíš, ja sa za svoj región nehanbím.[/QUOTE]
Príde colník do Bošáce a pýta sa miestneho či by mu povedal v ktorom dome sa páli. Ten odpovedá Vidíte tú vežu kostola?
Ano, tam mi to povedia?
Nie, len tam sa nepáli
buchač
25.05.16,11:00
No a naviac som už v mladosti odhalil, že ľudové ("múdrosti") tvrdenia o liečivosti a prospešnosti alkoholu sú hlúpe bludy.
Nuž ako sa to vezme.
Je to LEN Tvoj názor a Tvoja skúsenosť...a nič iné.
Nik netvrdí, že alkohol nejak zvlášť lieči. No na druhej strane je VEDECKY DOKÁZANÉ, že kvalitný alkohol (nie patoky) v malých dávkach má prospešné účinky.

Podobne je to aj s mariškou. Je to droga (ako aj alkohol), no pri určitých diagnózach je prospešná. Vždy lepšie si dať pár práskov marišky ako si pichať morfíum.

Ale Teba proste nik nepresvedčí, Ty máš proste vždy pravdu...aj keď ju, kuwa, nemáš.
lujza.j
25.05.16,11:10
Ved tato tema je dlhodobo zvacsa mimo temy:D:---
buchač
25.05.16,11:14
Ved tato tema je dlhodobo zvacsa mimo temy:D:---
Veď jasné...to keby sa pre každú onačinu mala zakladať nová téma, tak je to tu zahltené až do aleluja.
Takto si ponaťahujeme žily....a ideme dál. ;)
Na britkejšiu výmenu sa dá aj inde realizovať.

Horšie je, že jeden oný je už dlhšiu dobu mimo....žeby kvalitná mariška ?
lujza.j
25.05.16,11:15
Pali....chamtivost mi pride ako sport....vsetko co sa da popancovat......sa ojebabre:( hlavne,ze bude keška....
Potesi,ze rodinny palic a vcelar nie je chamtivy.
jar88
25.05.16,11:23
No a naviac som už v mladosti odhalil, že ľudové ("múdrosti") tvrdenia o liečivosti a prospešnosti alkoholu sú hlúpe bludy.
Nuž ako sa to vezme.
Je to LEN Tvoj názor a Tvoja skúsenosť...a nič iné.
Nik netvrdí, že alkohol nejak zvlášť lieči. No na druhej strane je VEDECKY DOKÁZANÉ, že kvalitný alkohol (nie patoky) v malých dávkach má prospešné účinky.

Podobne je to aj s mariškou. Je to droga (ako aj alkohol), no pri určitých diagnózach je prospešná. Vždy lepšie si dať pár práskov marišky ako si pichať morfíum.

Ale Teba proste nik nepresvedčí, Ty máš proste vždy pravdu...aj keď ju, kuwa, nemáš.
Buchač, s mariškou nemám žiadnu skúsenosť a tak sa o nej nebudem ani vyjadrovať.
Ale s alkoholom skúsenosť mám a viem, ako dlho trvá dostať sa po akomkolvek alkohole do pôvodného stavu. Môžem ti tu odprisahať, že s partnerom s ktorým so bežne trénoval, ktorý za normálnych okolností, nemal žiadnu šancu ma ťapnúť po líci, ma vedel ešte 10 dní po opici fackovať. A to bola len opica v podobe ľahkého bľabotania. Žiadne potácanie.
---------------------------------
Inak rád by som videl tie "vedecké dôkazy", že má alkohol nejaké prospešné účinky. Viem, že veľa ľudí tomu verí a je to na Slovákoch aj vidieť. Dokonca sú medzi nami aj takí, pre ktorých je znakom mužnosti to, koľko dokážu vypiť bez toho, aby padli pod stôl. No a to sú práve tí o ktorích môžem zodpovedne napísať, že im inteligencia, rozhodne nijako nechýba.
taiko
25.05.16,11:48
Pali....chamtivost mi pride ako sport....vsetko co sa da popancovat......sa ojebabre:( hlavne,ze bude keška....
Potesi,ze rodinny palic a vcelar nie je chamtivy.
:D:D:D ze rodinny palic :D. aj som dve sekundy rozmyslal, ze co to je :D
taiko
25.05.16,11:51
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?
nuz niekto usudil, ze prispevok ako aj ostatne okolo neho boli mimo temy.
No a uz opat niekto vymazane prispevky obnovil, tak je vsetko v najlepsom poriadku :D a k teme :D
taiko
25.05.16,11:56
Ved tato tema je dlhodobo zvacsa mimo temy:D:---
nuz bohuzial, je to obet, ktoru musime podstupit pre zakomplexovanych, vyfrustrovanych nanichodnikov
lujza.j
25.05.16,12:00
Pali....chamtivost mi pride ako sport....vsetko co sa da popancovat......sa ojebabre:( hlavne,ze bude keška....
Potesi,ze rodinny palic a vcelar nie je chamtivy.
:D:D:D ze rodinny palic :D. aj som dve sekundy rozmyslal, ze co to je :D
Tai:)....puntickar,ktory bude jablka do kalvadosu...rucne po jednom umyvat:) kalvados z duboveho suda...fajnota
alaya1
25.05.16,12:58
Ved tato tema je dlhodobo zvacsa mimo temy:D:---
nuz bohuzial, je to obet, ktoru musime podstupit pre zakomplexovanych, vyfrustrovanych nanichodnikov

No neviem, ale pozrela som si 1.seriu tejto temy, ved toto nie je ani tvoja tema, len si sa ujal uzatvarat, pokracovat a prisposobovat- sebe? :).

A hovori
toto " Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
06.05.07 02:25
OrimOrim Pochváliť
Je to taký ventil na všetko, taká naša malá LAMPÁREŇ."

To len taky maly postreh k tomu, ze je niekto na nieco haklivy, co ani jeho nie je :).
taiko
25.05.16,13:05
Pali....chamtivost mi pride ako sport....vsetko co sa da popancovat......sa ojebabre:( hlavne,ze bude keška....
Potesi,ze rodinny palic a vcelar nie je chamtivy.
:D:D:D ze rodinny palic :D. aj som dve sekundy rozmyslal, ze co to je :D
Tai:)....puntickar,ktory bude jablka do kalvadosu...rucne po jednom umyvat:) kalvados z duboveho suda...fajnota
jesus maria, fajnota prevelka to musi byt. Takych puntickarov je dnes ako safarnu.
alaya1
25.05.16,13:07
Mozno niekoho zaujme.
Ak máte doma dieťa, ktoré málo spí, cez deň je hyperaktívne, neznáša prehru, zaujímajú ho netradičné oblasti a otravuje Vás neustálymi otázkami, nemusí byť zlé či neposlušné. Je skôr pravdepodobné, že je nadpriemerne inteligentné.

https://www.youtube.com/watch?v=CnjXPvMWIAQ
taiko
25.05.16,13:08
Ved tato tema je dlhodobo zvacsa mimo temy:D:---
nuz bohuzial, je to obet, ktoru musime podstupit pre zakomplexovanych, vyfrustrovanych nanichodnikov

No neviem, ale pozrela som si 1.seriu tejto temy, ved toto nie je ani tvoja tema, len si sa ujal uzatvarat, pokracovat a prisposobovat- sebe? :).

A hovori
toto " Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
06.05.07 02:25
OrimOrim Pochváliť
Je to taký ventil na všetko, taká naša malá LAMPÁREŇ."

To len taky maly postreh k tomu, ze je niekto na nieco haklivy, co ani jeho nie je :).
servus alaya, pamodaj aj Tebe pekny den dievcicka. Ja nic ja muzikant, ja som si nic neuzurpoval, nic nemam, ani nie som na nic haklivy. Zazdat sa Ti hadam muselo :).
alaya1
25.05.16,13:09
OK.
pavol54
25.05.16,13:36
No a naviac som už v mladosti odhalil, že ľudové ("múdrosti") tvrdenia o liečivosti a prospešnosti alkoholu sú hlúpe bludy.
Nuž ako sa to vezme.
Je to LEN Tvoj názor a Tvoja skúsenosť...a nič iné.
Nik netvrdí, že alkohol nejak zvlášť lieči. No na druhej strane je VEDECKY DOKÁZANÉ, že kvalitný alkohol (nie patoky) v malých dávkach má prospešné účinky.

Podobne je to aj s mariškou. Je to droga (ako aj alkohol), no pri určitých diagnózach je prospešná. Vždy lepšie si dať pár práskov marišky ako si pichať morfíum.

Ale Teba proste nik nepresvedčí, Ty máš proste vždy pravdu...aj keď ju, kuwa, nemáš.
Buchač, s mariškou nemám žiadnu skúsenosť a tak sa o nej nebudem ani vyjadrovať.
Ale s alkoholom skúsenosť mám a viem, ako dlho trvá dostať sa po akomkolvek alkohole do pôvodného stavu. Môžem ti tu odprisahať, že s partnerom s ktorým so bežne trénoval, ktorý za normálnych okolností, nemal žiadnu šancu ma ťapnúť po líci, ma vedel ešte 10 dní po opici fackovať. A to bola len opica v podobe ľahkého bľabotania. Žiadne potácanie.
---------------------------------
Inak rád by som videl tie "vedecké dôkazy", že má alkohol nejaké prospešné účinky. Viem, že veľa ľudí tomu verí a je to na Slovákoch aj vidieť. Dokonca sú medzi nami aj takí, pre ktorých je znakom mužnosti to, koľko dokážu vypiť bez toho, aby padli pod stôl. No a to sú práve tí o ktorích môžem zodpovedne napísať, že im inteligencia, rozhodne nijako nechýba.
Nemám to vedecky dokázané ale moja stará mama sa dožila 93 rokov a prvý raz bola u dochtora keď mala 88(keby vedela že je to tvoj nick tak vydrží) každé ráno vypálila červíka jedným štampedlom domácej slivky (neskôr kvalitného koňaku) v lete cez deň za pohár vínneho striku takže vedecké dôkazy sú tatam už ju nepreskúmajú
pavol54
25.05.16,13:38
Mozno niekoho zaujme.
Ak máte doma dieťa, ktoré málo spí, cez deň je hyperaktívne, neznáša prehru, zaujímajú ho netradičné oblasti a otravuje Vás neustálymi otázkami, nemusí byť zlé či neposlušné. Je skôr pravdepodobné, že je nadpriemerne inteligentné.

https://www.youtube.com/watch?v=CnjXPvMWIAQ
vraj sa rodí príliš veľa hyperaktívnych detí vraj za to môžu AJ "neškodné" pomocné a prídavné látky v potravinách
pavol54
25.05.16,13:49
Sprostým paštikárom vadili hniezda belorítok pod mostným skeletom, aby im komáre a ostatná háveď nedali spávať, toho vedúceho by som pretiahol bejsbolkou po citlivých miestach, za čo berie plat keď robotníkov nepoučí
bettylou
25.05.16,14:56
Jarr88 sa predviedol: najprv pricapí príspevok, že metyl je na jazyku štipľavejší a potom opár strán ďalej citát z WIKI, kde stojí, že metyl a etylalk sú chuťovo nerozoznateľné. :D, holt aj majster tesár sa utne :D
misoft
25.05.16,14:58
Náááááááá..... šak "odborník" je to.... (Truhlík...)
jar88
25.05.16,15:18
Jarr88 sa predviedol: najprv pricapí príspevok, že metyl je na jazyku štipľavejší a potom opár strán ďalej citát z WIKI, kde stojí, že metyl a etylalk sú chuťovo nerozoznateľné. :D, holt aj majster tesár sa utne :D
No neviem či som sa uťal, ale chuť a vôňa predsa len je. Dokonca sa aj o vode píše, že je bez chuti a vône, ale mne voda vonia a dokonca aj chutí.
----------------------------------------------------------------------------
https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C5%AFn%C4%9B
Lidský mozek si vůně velmi dobře pamatuje - někteří vědci[kdo?] jsou přesvědčeni, že každou vůni, kterou člověk zaregistruje, si jeho mozek zapamatuje napořád.
--------
Myslím, že niečo pravdy na tom bude, lebo aj čistá voda mi na rôznych miestach, rôzne vonia a chutí. :)
Inak skôr by som ocenil, ak by si si všimol iné nezrovnateľnosti v mojich tvrdeniach. Odstupom času som trošku zabudol, presné body varu alkoholu (78°C) a metylalkoholu (64°C). Ja som udával 62 a 64°C.:)
Ale nič to na veci nemení, veď bežní dedinský páliči pália aj bez teplomeru, len tak podľa veľkosti prúdu.(Málo čurá, treba priložiť. Veľa čurá, zalej vodou a už toľko neprikladaj.)
jar88
25.05.16,15:32
Chcel som napísať aj niečo o tom, kedy a ako sa stráca vôňa a chuť, ale rozmyslel som si to. Veď truhlík.
Ale máme tu aj iných, čo vedia, kedy a ako sa odparujú ovocné esencie.:)
Čo nám robí hniloba, kedy vzniká v kvase ocot
buchač
25.05.16,15:35
No neviem, ale pozrela som si 1.seriu tejto temy, ved toto nie je ani tvoja tema, len si sa ujal uzatvarat, pokracovat a prisposobovat- sebe? :).
....
To len taky maly postreh k tomu, ze je niekto na nieco haklivy, co ani jeho nie je :).

Veru tak...NIEKTO je až tak háklivý, že sa vyvyšuje nad administrátora.
Ešte mu tak dať právomoc dávať ban a polovička je tatam...



nuz bohuzial, je to obet, ktoru musime podstupit pre zakomplexovanych, vyfrustrovanych nanichodnikov

Nuž, bohužiaľ, NIEKTO je pravidelne pod kvalitným matrošom a potom to aj tak vyzerá, keď naničhodník dostane právomoci...niečo podobné ako naši vládnuci.



nuz niekto usudil, ze prispevok ako aj ostatne okolo neho boli mimo temy.
No a uz opat niekto vymazane prispevky obnovil, tak je vsetko v najlepsom poriadku :D a k teme :D[/QUOTE]

...a NIEKTO niektoré príspevky aj vymazal a nie sú obnovené...
Holt, NIEKTO je kua...
Žabinka
25.05.16,18:11
toto je super..:D:D do popuku.. najprv sa hovoria veľké kecy o zrušení koncesionárskych poplatkov, a nakoniec sa vraj zvýšia.
http://m.topky.sk/cl/10/1549785/Toto-sa-Slovakom-pacit-nebude--Ficov-kabinet-chce-zvysit-koncesionarske-poplatky--na-takuto-sumu
taiko
25.05.16,18:17
toto je super..:D:D do popuku.. najprv sa hovoria veľké kecy o zrušení koncesionárskych poplatkov, a nakoniec sa vraj zvýšia.
http://m.topky.sk/cl/10/1549785/Toto-sa-Slovakom-pacit-nebude--Ficov-kabinet-chce-zvysit-koncesionarske-poplatky--na-takuto-sumu
4EUR ci 7EUR je jeden cert. Koho si ovce zvolili ten im taha z vrecak peniaze. Ja len furt nerozumiem ako suvisia konesionarske poplatky s elektrickou pripojkou.
lujza.j
25.05.16,18:19
Este nam daju zaplatit...ajj za radio v aute:eek:
taiko
25.05.16,18:20
Este nam daju zaplatit...ajj za radio v aute:eek:
:D:D:D a ti co nabijaju elektromobily tak aj TV koncesiu budu platit, sak pripojka :D
buchač
25.05.16,18:22
toto je super..:D:D do popuku.. najprv sa hovoria veľké kecy o zrušení koncesionárskych poplatkov, a nakoniec sa vraj zvýšia.
http://m.topky.sk/cl/10/1549785/Toto-sa-Slovakom-pacit-nebude--Ficov-kabinet-chce-zvysit-koncesionarske-poplatky--na-takuto-sumu
Ale šak dobre...nie jeden by aj súhlasil.
ALE, ale nech tá úroveň programu je aspoň trochu kvalitnejšia ako na tých súkromných...
Veď tie farmy, varenie, predaj nehnuteľností, výmeny manželiek a podobné ujoviny už lezú na nervy.....a to nespomínam ich reprízy a opakovanie tých istých repríz.
kopretinka
25.05.16,18:29
toto je super..:D:D do popuku.. najprv sa hovoria veľké kecy o zrušení koncesionárskych poplatkov, a nakoniec sa vraj zvýšia.
http://m.topky.sk/cl/10/1549785/Toto-sa-Slovakom-pacit-nebude--Ficov-kabinet-chce-zvysit-koncesionarske-poplatky--na-takuto-sumu
4EUR ci 7EUR je jeden cert. Koho si ovce zvolili ten im taha z vrecak peniaze. Ja len furt nerozumiem ako suvisia konesionarske poplatky s elektrickou pripojkou.
to nechápem ani ja...kedysi sa nemuselo platiť,ak si TV nemal,ja som nemala....veľa ľudí to zneužívalo,tak jednoducho prišiel "zástrčkový zákon" a ak máš elektriku,tak plať! nikoho nezaujíma,či máš signál,či máš TV,alebo rádio.Ale cigoši,tí nemajú elektriku,neplatia koncesie,ale tv veselo pozerajú-buď elektrinu kradnú alebo majú generátory...
taiko
25.05.16,19:01
toto je super..:D:D do popuku.. najprv sa hovoria veľké kecy o zrušení koncesionárskych poplatkov, a nakoniec sa vraj zvýšia.
http://m.topky.sk/cl/10/1549785/Toto-sa-Slovakom-pacit-nebude--Ficov-kabinet-chce-zvysit-koncesionarske-poplatky--na-takuto-sumu
4EUR ci 7EUR je jeden cert. Koho si ovce zvolili ten im taha z vrecak peniaze. Ja len furt nerozumiem ako suvisia konesionarske poplatky s elektrickou pripojkou.
to nechápem ani ja...kedysi sa nemuselo platiť,ak si TV nemal,ja som nemala....veľa ľudí to zneužívalo,tak jednoducho prišiel "zástrčkový zákon" a ak máš elektriku,tak plať! nikoho nezaujíma,či máš signál,či máš TV,alebo rádio.Ale cigoši,tí nemajú elektriku,neplatia koncesie,ale tv veselo pozerajú-buď elektrinu kradnú alebo majú generátory...
zapoja tu kabel, tam kabel a z koncesionarskych poplatkov sa smeju :D
babka - ježibabka
25.05.16,19:15
toto je super..:D:D do popuku.. najprv sa hovoria veľké kecy o zrušení koncesionárskych poplatkov, a nakoniec sa vraj zvýšia.
http://m.topky.sk/cl/10/1549785/Toto-sa-Slovakom-pacit-nebude--Ficov-kabinet-chce-zvysit-koncesionarske-poplatky--na-takuto-sumu
4EUR ci 7EUR je jeden cert. Koho si ovce zvolili ten im taha z vrecak peniaze. Ja len furt nerozumiem ako suvisia konesionarske poplatky s elektrickou pripojkou.
to nechápem ani ja...kedysi sa nemuselo platiť,ak si TV nemal,ja som nemala....veľa ľudí to zneužívalo,tak jednoducho prišiel "zástrčkový zákon" a ak máš elektriku,tak plať! nikoho nezaujíma,či máš signál,či máš TV,alebo rádio.Ale cigoši,tí nemajú elektriku,neplatia koncesie,ale tv veselo pozerajú-buď elektrinu kradnú alebo majú generátory...
zapoja tu kabel, tam kabel a z koncesionarskych poplatkov sa smeju :D
Vyčítal si mi myšlienku. Ešte nájsť to video Tukabel :D:D:D
bjuty smis
25.05.16,19:53
Jarr88 sa predviedol: najprv pricapí príspevok, že metyl je na jazyku štipľavejší a potom opár strán ďalej citát z WIKI, kde stojí, že metyl a etylalk sú chuťovo nerozoznateľné. :D, holt aj majster tesár sa utne :D
No neviem či som sa uťal, ale chuť a vôňa predsa len je. Dokonca sa aj o vode píše, že je bez chuti a vône, ale mne voda vonia a dokonca aj chutí.
----------------------------------------------------------------------------
https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C5%AFn%C4%9B
Lidský mozek si vůně velmi dobře pamatuje - někteří vědci[kdo?] jsou přesvědčeni, že každou vůni, kterou člověk zaregistruje, si jeho mozek zapamatuje napořád.
--------
Myslím, že niečo pravdy na tom bude, lebo aj čistá voda mi na rôznych miestach, rôzne vonia a chutí. :)
Inak skôr by som ocenil, ak by si si všimol iné nezrovnateľnosti v mojich tvrdeniach. Odstupom času som trošku zabudol, presné body varu alkoholu (78°C) a metylalkoholu (64°C). Ja som udával 62 a 64°C.:)
Ale nič to na veci nemení, veď bežní dedinský páliči pália aj bez teplomeru, len tak podľa veľkosti prúdu.(Málo čurá, treba priložiť. Veľa čurá, zalej vodou a už toľko neprikladaj.)

Nie je načase prestať sa už strapnovat ?
Daj radšej niečo o tých sliepkach...
pavol54
26.05.16,03:57
toto je super..:D:D do popuku.. najprv sa hovoria veľké kecy o zrušení koncesionárskych poplatkov, a nakoniec sa vraj zvýšia.
http://m.topky.sk/cl/10/1549785/Toto-sa-Slovakom-pacit-nebude--Ficov-kabinet-chce-zvysit-koncesionarske-poplatky--na-takuto-sumu
4EUR ci 7EUR je jeden cert. Koho si ovce zvolili ten im taha z vrecak peniaze. Ja len furt nerozumiem ako suvisia konesionarske poplatky s elektrickou pripojkou.
No ak si spravíš fotvoltaiku tak koncesiu neplatíš
jar88
26.05.16,03:58
toto je super..:D:D do popuku.. najprv sa hovoria veľké kecy o zrušení koncesionárskych poplatkov, a nakoniec sa vraj zvýšia.
http://m.topky.sk/cl/10/1549785/Toto-sa-Slovakom-pacit-nebude--Ficov-kabinet-chce-zvysit-koncesionarske-poplatky--na-takuto-sumu
4EUR ci 7EUR je jeden cert. Koho si ovce zvolili ten im taha z vrecak peniaze. Ja len furt nerozumiem ako suvisia konesionarske poplatky s elektrickou pripojkou.
Veď cez zákon o poplatkoch. Kto má elektriku, je zo "zákona členom spolku", je koncesionár povinný platiť poplatok. :)
Čo na tom záleží, že je zároveň aj slobodným a svojprávnym občanom. To znamená, že má právo sám sa rozhodnúť, do akého spolku vstúpi a do akého nevstúpi a nikto ho nemá právo nútiť konať to, čo sám nechce.:rolleyes:
Nandrolon
26.05.16,05:02
Ty neplatíš za to, že RTVS sleduješ. Platíš za to, že máš možnosť RTVS sledovať a to je rozdiel.
Úplne rovnaké je to ale so zdravotným poistením. Tiež neplatíš za poskytnuté výkony, ale za to, že ak sa niečo stane, budeš mať možnosť využiť služby lekárov.
misoft
26.05.16,05:08
Darmo mu to vysvetľuješ..... on bude stále len to svoje omieľať.....
taiko
26.05.16,05:12
toto je super..:D:D do popuku.. najprv sa hovoria veľké kecy o zrušení koncesionárskych poplatkov, a nakoniec sa vraj zvýšia.
http://m.topky.sk/cl/10/1549785/Toto-sa-Slovakom-pacit-nebude--Ficov-kabinet-chce-zvysit-koncesionarske-poplatky--na-takuto-sumu
4EUR ci 7EUR je jeden cert. Koho si ovce zvolili ten im taha z vrecak peniaze. Ja len furt nerozumiem ako suvisia konesionarske poplatky s elektrickou pripojkou.
No ak si spravíš fotvoltaiku tak koncesiu neplatíš
hej len som sa minuly rok bavil s chlapikom z Turca, co si permafarmu postavil, ze je uplne nezavisly od pripojok a nechceli mu skolaudovat dom, ze vraj pripojku na elektriku musis mat
taiko
26.05.16,05:14
Ty neplatíš za to, že RTVS sleduješ. Platíš za to, že máš možnosť RTVS sledovať a to je rozdiel.
Úplne rovnaké je to ale so zdravotným poistením. Tiež neplatíš za poskytnuté výkony, ale za to, že ak sa niečo stane, budeš mať možnosť využiť služby lekárov.
S tym zdravotnym poistenim je to prirovnanie trosku na vode. Ta povinnost vyplyva zo statistiky, ze raz bude s najvacsou pravdepodobnostyou kazdy potrebovat zdravotnu starostlkivost.
EDIT: skor by som to prirovnal k cirkvam, ktore su na SK z nasich spolocnych penazi platene, aj ked je jeden neveriaci neznaboh :)
Nandrolon
26.05.16,05:28
Názor rešpektujem, ale nesúhlasím, bolo to veľmi dobré prirovnanie.
Môžeš aj k cirkvám, ale určite je v SR väčšie percento neveriacich, ako % domácností, kde NEmajú TV, rádio s RTVS programami a stanicami /vrátane autorádií/.
Dajú sa aj ďalšie prirovnania, ako šport, príspevky, dotácie, ale to je už na inú tému.
jar88
26.05.16,06:04
Ty neplatíš za to, že RTVS sleduješ. Platíš za to, že máš možnosť RTVS sledovať a to je rozdiel.
Úplne rovnaké je to ale so zdravotným poistením. Tiež neplatíš za poskytnuté výkony, ale za to, že ak sa niečo stane, budeš mať možnosť využiť služby lekárov.
Ale ja tu možnosť na nič nepotrebujem a nechcem ju.
Chcem si za tie svoje (zdanené) peniaze zaplatiť inú a lepšiu službu. Za službu, u ktorej si sám a slobodne rozhodnem, či je dobrá, či je postačujúca a či nedostatočná.
------------------------------------------------------
Za terajšieho stavu si musím zaplatiť najskôr to čo nechcem, alebo nemôžem používať a z ďalších peňazí si môžem zaplatiť to čo chcem mať možnosť používať.
A to isté platí aj o tom povinnom zdravotnom poistení. Najskôr si mám zaplatiť to nefunkčné zdravotníctvo (a nefunkčné poistenie - poisťovňu) a potom si môžem dojednať a nanovo zaplatiť niečo funkčnejšie.
Veď je to na hlavu.
Nandrolon
26.05.16,06:07
Pokiaľ nezrušia hippokratovu prísahu, nemôžu zrušiť ani povinné zdravotníctvo.
Špekulanti by ho prestali platiť ako prví a pri chorobe by sa prví dožadovali všetkými možnými prostriedkami ošetrenia a liečby.
jar88
26.05.16,06:20
Názor rešpektujem, ale nesúhlasím, bolo to veľmi dobré prirovnanie.
Môžeš aj k cirkvám, ale určite je v SR väčšie percento neveriacich, ako % domácností, kde NEmajú TV, rádio s RTVS programami a stanicami /vrátane autorádií/.
Dajú sa aj ďalšie prirovnania, ako šport, príspevky, dotácie, ale to je už na inú tému.
Pletieš piate cez deviate.
Platiť (povinnú) daň, nieje to isté, ako platiť poplatok. Poplatok je paušálna platba za služby, ktoré musia byť permanentne k dispozícii, ale nevyužíva ich každý a pravidelne.
Povinná platba je daň a nie poplatok, príspevok, či dokonca odvod z nejakej základnej časti mzdy.
-----------------------
No a ak má byť niečo nazývané platením, musí to byť na základe vlastného rozhodnutia. Buď si to chcem zaplatiť, alebo nechcem zaplatiť a nechcem mať.
Nandrolon
26.05.16,06:25
Poplatok je daň? a odkedy???
Daň z čoho?
Je čas navštíviť neurológa, ty nevieš, kde je sever.
Pokiaľ viem, ten poplatok sa nazýva "koncesionársky poplatok". To som ja nevymyslel, tak to je.
taiko
26.05.16,06:26
Názor rešpektujem, ale nesúhlasím, bolo to veľmi dobré prirovnanie.
Môžeš aj k cirkvám, ale určite je v SR väčšie percento neveriacich, ako % domácností, kde NEmajú TV, rádio s RTVS programami a stanicami /vrátane autorádií/.
Dajú sa aj ďalšie prirovnania, ako šport, príspevky, dotácie, ale to je už na inú tému.
Ja tiez nesuhlaism, ale bolo to pekne kultivovane a na urovni. Kiezby sa viac ludi pripojilo k takejto forme komunikacie
lubko6394
26.05.16,06:36
Jarr88 sa predviedol: najprv pricapí príspevok, že metyl je na jazyku štipľavejší a potom opár strán ďalej citát z WIKI, kde stojí, že metyl a etylalk sú chuťovo nerozoznateľné. :D, holt aj majster tesár sa utne :D
No neviem či som sa uťal, ale chuť a vôňa predsa len je. Dokonca sa aj o vode píše, že je bez chuti a vône, ale mne voda vonia a dokonca aj chutí.
----------------------------------------------------------------------------
https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C5%AFn%C4%9B
Lidský mozek si vůně velmi dobře pamatuje - někteří vědci[kdo?] jsou přesvědčeni, že každou vůni, kterou člověk zaregistruje, si jeho mozek zapamatuje napořád.
--------
Myslím, že niečo pravdy na tom bude, lebo aj čistá voda mi na rôznych miestach, rôzne vonia a chutí. :)
Inak skôr by som ocenil, ak by si si všimol iné nezrovnateľnosti v mojich tvrdeniach. Odstupom času som trošku zabudol, presné body varu alkoholu (78°C) a metylalkoholu (64°C). Ja som udával 62 a 64°C.:)
Ale nič to na veci nemení, veď bežní dedinský páliči pália aj bez teplomeru, len tak podľa veľkosti prúdu.(Málo čurá, treba priložiť. Veľa čurá, zalej vodou a už toľko neprikladaj.)
Čo do takej jednoduchej veci ťaháš teplomer ? Načo by komu bol a kde by si tú teplotu meral ?

Žiaden teplomer nepotrebuješ - je to len fyzika a skúsenosť.
Postup je veľmi primitívny a netreba z neho robiť vedu. Na začiatku máš zmes ovocia, cukru, obilnín... Vždy sa ale potrebuješ dostať k cukru ktorý kvasením meníš na alkohol. Podľa toho čo si si tam podával a ako si sa o to staral získava zmeska chute/nechte vôňu/smrad. Keď sa alkoholové kvasenie skončí, tak sa zberajú výsledky práce a hodíš to do kotla a zakúriš. Zmes sa postupne zohrieva a postupne sa podľa teploty odparujú rôzne látky - takže ten Tvoj metyl ide medzi prvými a nevlastníci bielych palíc to vylejú ( pol litra , liter..). Potom sa len koriguje teplota nie podľa teplomera ale ako správne uvádzaš podľa čurania. Ak čurá málo tak je tam viac alkoholu, ak veľa tak alkohol so sebou strháva aj vodu + ďalšie sajrajty zo zmesi. Tak či tak raz zásoba alkoholu v zmesi klesne a teplota zmesi stúpa - to si môžeš aj zmerať a ochutnať. Keď už nechutí tak končíš. Kto neskončí a pokračuje zmení chuť destilátu niekedy až tak že to nik nepije aj keď to má grády a je to zadarmo. Takže tí čo si z nich robíš srandu že bez teplomeru zalievajú a prikladajú to majú odborne zvládnuté a Ty nad tým mudruješ bez toho aby si o tom mal čo len trocha znalostí.
V podstate ak je dobrý kvas tak vyliatím prvého litra a zastavením pálenia včas nie je možné získať nekvalitný alkohol. To oni vedia a aj na to vidia.
Nandrolon
26.05.16,06:45
lubko6394 - zaujímavé čítanie, vidieť že vieš o čom píšeš.
Ako hovorí môj kolega - netreba zo všetkého robiť "raketovú vedu".
avalik
26.05.16,07:09
"potesi", ked pisem odpoved, citujem zo zakona, snazim sa odpoved odoslat a niekto temu vymaze :(
taiko
26.05.16,07:16
"potesi", ked pisem odpoved, citujem zo zakona, snazim sa odpoved odoslat a niekto temu vymaze :(
aka tema, kde tema, ked niekto vymazal, dame naspat
avalik
26.05.16,07:22
"potesi", ked pisem odpoved, citujem zo zakona, snazim sa odpoved odoslat a niekto temu vymaze :(
aka tema, kde tema, ked niekto vymazal, dame naspat
student chcel zanechat studium
taiko
26.05.16,07:24
"potesi", ked pisem odpoved, citujem zo zakona, snazim sa odpoved odoslat a niekto temu vymaze :(
aka tema, kde tema, ked niekto vymazal, dame naspat
student chcel zanechat studium

juj no neviem to najst
avalik
26.05.16,07:32
"potesi", ked pisem odpoved, citujem zo zakona, snazim sa odpoved odoslat a niekto temu vymaze :(
aka tema, kde tema, ked niekto vymazal, dame naspat
student chcel zanechat studium

juj no neviem to najst
nevadi, dik za snahu
jar88
26.05.16,07:50
Tak že neplatí moja logika, lubko6394?
Logika, že ak mám zmes (roztok) vody, alkoholu, metylalkoholu a rôznych esencií a všetky majú odlišný bod varu a teplotu odparovania, že platí fakt, že ak má metylalkohol bod varu cca 64°C, tak pri dosiahnutí teploty roztoku 65°C už nemôže obsahovať metylalkohol v kvapalnom stave?
Neplatí, že ostatné zložky roztoku, sa počas celej doby zahrievania, odparujú len z povrchu kvapaliny a čím zahrievanie miernejšie, tým je doba dlhšia, tým viac alkoholu, aromatických látok a vody sa odparí?
----------------------------------
Ja viem ako sa normálne páli slivovica a vie to každý. Viem to z dediny, kde bolo asi 200 domov a nepálilo sa možno v 30 z nich. Inak pálil každý, každý sám a každý načierno. Tak že som mal dostatok možností omakať si spústu rôznych zariadení a odlišných spôsobov pálenia.
----------------------------------
Ale aj tak, skús posúdiť, aký rozdiel nastane, ak nalejem do kotla 50 litrov vody o teplote 75°C a do nej vlejem 30 litrov kvasu o teplote 20°C. Kotol uzavrem a začnem zohrievať z 50°C na 65°C. Nestratím tým menej alkoholu a aromatických látok? Neskrátim tak dobu ich odparovania a miešania s metylalkoholom? Veď všetko čo mi odkvapká do doby než dosiahnem teplotu 65°C oddelím a následne mi zaručene tečie len pálenka bez metylalkoholu.
---------------------------------------
To že nalejem vodu do každého pálenia napísali iní. Nie ja. Ja som napísal, že ju nalejem do druhého pálenia. Do druhého preto, že sa mi tam zmestia 3 až 4 várky prvého pálenia.
Ale tak či tak je lepšie ju dať na každé prvé pálenie a to druhé robiť na potrebnú stupňovitosť pálenky. Už ju nemusíš riediť vodou a je naozaj druhoradé, či na konci bude mať 45, 48, alebo 52% alkoholu.
jar88
26.05.16,08:07
Tiež je fakt, že na stene kotliny, zákonite už od začiatku zahrievania vzniká teplota pri ktorej súčasne s metylalkoholom začne vrieť aj tenká vrstva alkoholu a vody.
Ak by si si to pozrel v sklenenej nádobe, videl by si na spodnej stene drobučké bublinky. Bublinky zmesi pár vody, alkoholu a metylalkoholu.
Naopak, ak v tej istej sklenenej nádobe máš horúcu vodu, žiadne bublinky niesu, ale v momente, kedy do nej vleješ kvas, ihneď sa spení a po premiešaní zredne na brečku. Jasné, že všade po skle sa tvoria drobné bublinky. To sú bublinky hlavne metylalkoholu, lebo iba ten stihol zovrieť a ak náhodou stihol zovrieť aj nejaký alkohol, veľmi rýchlo v tekutine skondenzuje späť do kvapalnej podoby.
jar88
26.05.16,08:28
No a ešte drobnosť.:)
Žiaden teplomer nepotrebuješ - je to len fyzika a skúsenosť.
Presne tak je to len fyzika a skúsenosť, rovnako ako kúrenie v kachliach. Ani na to nepotrebuješ teplomer a tak kúriš podľa pocitu. Raz je ti teplo pri 18°C a inokedy máš pocit tepla až pri 25°C a horúco až pri teplote nad 25°C. No a tam niekedy nastáva ten pocit, že už je asi tá pálenka dobrá a fajná.:)
pavol54
26.05.16,12:19
toto je super..:D:D do popuku.. najprv sa hovoria veľké kecy o zrušení koncesionárskych poplatkov, a nakoniec sa vraj zvýšia.
http://m.topky.sk/cl/10/1549785/Toto-sa-Slovakom-pacit-nebude--Ficov-kabinet-chce-zvysit-koncesionarske-poplatky--na-takuto-sumu
4EUR ci 7EUR je jeden cert. Koho si ovce zvolili ten im taha z vrecak peniaze. Ja len furt nerozumiem ako suvisia konesionarske poplatky s elektrickou pripojkou.
No ak si spravíš fotvoltaiku tak koncesiu neplatíš
hej len som sa minuly rok bavil s chlapikom z Turca, co si permafarmu postavil, ze je uplne nezavisly od pripojok a nechceli mu skolaudovat dom, ze vraj pripojku na elektriku musis mat
ak bola v projekte tak iste kolaudácia je kontrola stavu podľa schválenej projektovej dokumentácie
pavol54
26.05.16,12:21
Ty neplatíš za to, že RTVS sleduješ. Platíš za to, že máš možnosť RTVS sledovať a to je rozdiel.
Úplne rovnaké je to ale so zdravotným poistením. Tiež neplatíš za poskytnuté výkony, ale za to, že ak sa niečo stane, budeš mať možnosť využiť služby lekárov.
S tym zdravotnym poistenim je to prirovnanie trosku na vode. Ta povinnost vyplyva zo statistiky, ze raz bude s najvacsou pravdepodobnostyou kazdy potrebovat zdravotnu starostlkivost.
EDIT: skor by som to prirovnal k cirkvam, ktore su na SK z nasich spolocnych penazi platene, aj ked je jeden neveriaci neznaboh :)
v spoločnosti neexistuje neveriaci,
pavol54
26.05.16,18:19
zlí komunisti združstevnili pôdu, ale majitelia ostali tí istí, len ju obrábali spoločne, čo sa bránili dostali po rypáku , dnes dobrý Brusel káže pod hrozbou sankcií nebrániť skupovaniu pôdy cudzincami, kto sa bude brániť dostane po rypáku, kam sme to došli?
bjuty smis
26.05.16,18:34
zlí komunisti združstevnili pôdu, ale majitelia ostali tí istí, len ju obrábali spoločne, čo sa bránili dostali po rypáku , dnes dobrý Brusel káže pod hrozbou sankcií nebrániť skupovaniu pôdy cudzincami, kto sa bude brániť dostane po rypáku, kam sme to došli?

"majitelia ostali tí istí, len ju obrábali spoločne, ...."

tu už ani doktor choholoušek nepomôže....
Oliwa
26.05.16,19:01
... a teraz sa z pálenice presunieme na polia...:D
misoft
27.05.16,05:10
My?
Hádam nie!
O takomto čase sa okolo polí potulujú prieskumné hliadky osôb tmavšieho sfarbenia a kontrolujú stav plodín - následne sa vydá signál a začne sa operácia "hura na jeho"....
lujza.j
27.05.16,08:03
Nepotesilo.....prvy krat zaseknuta vo vytahu aj so psom....bez mobilu samozrejme:( na prizemi neubrzdil....skoncili sme 30cisel pod "P"....nemam ziadnu fobiu,ale prijemne to nie je....este,ze bol sused z druheho v pivke.....
kopretinka
27.05.16,08:36
Nepotesilo.....prvy krat zaseknuta vo vytahu aj so psom....bez mobilu samozrejme:( na prizemi neubrzdil....skoncili sme 30cisel pod "P"....nemam ziadnu fobiu,ale prijemne to nie je....este,ze bol sused z druheho v pivke.....
30čísiel?? to akože 30poschodí? :eek: to kam si sa prepadla?
Žabinka
27.05.16,08:43
Nepotesilo.....prvy krat zaseknuta vo vytahu aj so psom....bez mobilu samozrejme:( na prizemi neubrzdil....skoncili sme 30cisel pod "P"....nemam ziadnu fobiu,ale prijemne to nie je....este,ze bol sused z druheho v pivke.....
30čísiel?? to akože 30poschodí? :eek: to kam si sa prepadla?
hádam 30cm, bolo myslené..
jar88
27.05.16,09:13
zlí komunisti združstevnili pôdu, ale majitelia ostali tí istí, len ju obrábali spoločne, čo sa bránili dostali po rypáku , dnes dobrý Brusel káže pod hrozbou sankcií nebrániť skupovaniu pôdy cudzincami, kto sa bude brániť dostane po rypáku, kam sme to došli?
Čo sa strachuješ?
Ešte jedno volebné obdobie EU a príde legálne znárodnenie.
Samozrejme že dobrovolné a za primeranú finančnú náhradu. Potom už bude naozaj "naša spoločná", ale nie Slovenská, či Nemecká, ale naša Európska.:)
pavol54
28.05.16,04:23
zlí komunisti združstevnili pôdu, ale majitelia ostali tí istí, len ju obrábali spoločne, čo sa bránili dostali po rypáku , dnes dobrý Brusel káže pod hrozbou sankcií nebrániť skupovaniu pôdy cudzincami, kto sa bude brániť dostane po rypáku, kam sme to došli?
Čo sa strachuješ?
Ešte jedno volebné obdobie EU a príde legálne znárodnenie.
Samozrejme že dobrovolné a za primeranú finančnú náhradu. Potom už bude naozaj "naša spoločná", ale nie Slovenská, či Nemecká, ale naša Európska.:)
Ja sa nestrachujem, len by bolo dobré aby v rámci únie nebola diskriminácia aj napríklad v minimálnych mzdách, dôchodkoch a minimálnych cenách(ktoré sú spravidla v tej istej sieti vyššie na Slovensku ako v západnej Európe, alebo majú aj iné zloženie)
pavol54
28.05.16,04:30
DVA pohľady na ukrošov
ukroši dnes tvrdia že si museli zobrať úver 3 mld od Rusov pod nátlakom,
Pod akým nátlakom nám zastavili tranzit plynu pre pár rokmi?
Ak sa nezrealizuje NS II o koľko nám pod nátlakom zvýšia ukroši tranzitné poplatky?
pavol54
28.05.16,04:37
Ty neplatíš za to, že RTVS sleduješ. Platíš za to, že máš možnosť RTVS sledovať a to je rozdiel.
Úplne rovnaké je to ale so zdravotným poistením. Tiež neplatíš za poskytnuté výkony, ale za to, že ak sa niečo stane, budeš mať možnosť využiť služby lekárov.
S tym zdravotnym poistenim je to prirovnanie trosku na vode. Ta povinnost vyplyva zo statistiky, ze raz bude s najvacsou pravdepodobnostyou kazdy potrebovat zdravotnu starostlkivost.
EDIT: skor by som to prirovnal k cirkvam, ktore su na SK z nasich spolocnych penazi platene, aj ked je jeden neveriaci neznaboh :)
v spoločnosti neexistuje neveriaci,
pre pripečeného mínuskára(hlupáčika) treba vysvetlenie: jedna skupina homo sapiens VERÍ že exituje Boh, druhá skupina tiež len VERÍ že Boh neexistuje. Ak jedna alebo druhá predloží vedecké dôkazy vtedy končí viera a nastupuje vedecké pochopenie, teda axióm( ak tento pojem niečo hlupáčikovi hovorí)
buchač
28.05.16,05:24
DVA pohľady na ukrošov
ukroši dnes tvrdia že si museli zobrať úver 3 mld od Rusov pod nátlakom,
Pod akým nátlakom nám zastavili tranzit plynu pre pár rokmi?
Ak sa nezrealizuje NS II o koľko nám pod nátlakom zvýšia ukroši tranzitné poplatky?
Len krátko.
Prejdi si net a vyhľadaj info, kde pán preceda plače nad tým faktom, že o koľko financií by prišiel náš štátny rozpočet v dôsledku výstavby NS.
Na druhej strane nemal pán preceda s tým reverzným tokom.

Klasika...pán preceda sa vždy vyjadruje tak, ako jemu vyhovuje...štát má niekde inde.

Mimochodom...postrehol som šumy na internete, že pán preceda až tak veľký problém so srdcom nemal. Vraj sa inak dával dokopy...;)
buchač
28.05.16,05:48
DVA pohľady na ukrošov
ukroši dnes tvrdia že si museli zobrať úver 3 mld od Rusov pod nátlakom,
Pod akým nátlakom nám zastavili tranzit plynu pre pár rokmi?
Ak sa nezrealizuje NS II o koľko nám pod nátlakom zvýšia ukroši tranzitné poplatky?
Len krátko.

Prejdi si net a vyhľadaj info, kde pán preceda plače nad tým faktom, že o koľko financií by prišiel náš štátny rozpočet v dôsledku výstavby NS.
Na druhej strane nemal pán preceda s tým reverzným tokom.

Klasika...pán preceda sa vždy vyjadruje tak, ako jemu vyhovuje...štát má niekde inde.

Mimochodom...postrehol som šumy na internete, že pán preceda až tak veľký problém so srdcom nemal. Vraj sa inak dával dokopy...;)

Slovami Paliho ..." pre pripečeného mínuskára(hlupáčika) treba vysvetlenie"....:


Slovensko by mohlo byť poškodené výstavbou plynovodu Nord Stream II. ešte viac, ako sa predpokladalo. O osude nemecko-ruského plynovodu na dne Baltického mora sa aktuálne rozhoduje. Slovensko vyčíslilo, že ak ruský plyn pôjde novou trasou, prídeme na tranzitných poplatkoch o 700 miliónov eur ročne. Okrem toho by však navyše na všetko cez ceny doplatili aj slovenskí odberatelia plynu.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/394430-plynove-bratstvo-nemcov-a-rusov-poskodi-slovensko/

P.S.:
Dakomu už fakt poriadne švitorí (čítať úplne inak) v bedni s tými jeho hodnoteniami...ALE ja to určite nie som.
Ing. Ľubomír Janoška
28.05.16,08:27
Nepotesilo.....prvy krat zaseknuta vo vytahu aj so psom....bez mobilu samozrejme:( na prizemi neubrzdil....skoncili sme 30cisel pod "P"....nemam ziadnu fobiu,ale prijemne to nie je....este,ze bol sused z druheho v pivke.....
30čísiel?? to akože 30poschodí? :eek: to kam si sa prepadla?
hádam 30cm, bolo myslené..

Prečo majú ženy taký zlý odhad?
Lebo im muži stále opakujú, že toto
/------------------------------------------------------------/
je 18 cm.
pavol54
28.05.16,09:28
DVA pohľady na ukrošov
ukroši dnes tvrdia že si museli zobrať úver 3 mld od Rusov pod nátlakom,
Pod akým nátlakom nám zastavili tranzit plynu pre pár rokmi?
Ak sa nezrealizuje NS II o koľko nám pod nátlakom zvýšia ukroši tranzitné poplatky?
Len krátko.
Prejdi si net a vyhľadaj info, kde pán preceda plače nad tým faktom, že o koľko financií by prišiel náš štátny rozpočet v dôsledku výstavby NS.
Na druhej strane nemal pán preceda s tým reverzným tokom.

Klasika...pán preceda sa vždy vyjadruje tak, ako jemu vyhovuje...štát má niekde inde.

Mimochodom...postrehol som šumy na internete, že pán preceda až tak veľký problém so srdcom nemal. Vraj sa inak dával dokopy...;)
volal biden aj s kainom že ho musí pustiť reverz, a kto že má dnes na ukrajine najväčší podiel na tranzitnej firme že by že by synáčik jedného z nich dvoch(nechce sa mi hľadať ktorého)? Takže komu robí hovorcu vládna zostava aby bol ukrajinský tranzit?
Mila123
28.05.16,15:26
lujza.j
28.05.16,16:54
Nepotesilo.....prvy krat zaseknuta vo vytahu aj so psom....bez mobilu samozrejme:( na prizemi neubrzdil....skoncili sme 30cisel pod "P"....nemam ziadnu fobiu,ale prijemne to nie je....este,ze bol sused z druheho v pivke.....
30čísiel?? to akože 30poschodí? :eek: to kam si sa prepadla?
hádam 30cm, bolo myslené..

Prečo majú ženy taký zlý odhad?
Lebo im muži stále opakujú, že toto
/------------------------------------------------------------/
je 18 cm.
Ja mam v oku 30cm:---....ak poviem 30 cislel tak 30cisel...chapendos:D
Ing. Ľubomír Janoška
28.05.16,16:59
Ja mam v oku 30cm:---....ak poviem 30 cislel tak 30cisel...chapendos:D

Však povedz rovno, že
/------------------------------------------------------------/
je 30 cm :D :D :D
Žabinka
28.05.16,17:18
Nepotesilo.....prvy krat zaseknuta vo vytahu aj so psom....bez mobilu samozrejme:( na prizemi neubrzdil....skoncili sme 30cisel pod "P"....nemam ziadnu fobiu,ale prijemne to nie je....este,ze bol sused z druheho v pivke.....
30čísiel?? to akože 30poschodí? :eek: to kam si sa prepadla?
hádam 30cm, bolo myslené..

Prečo majú ženy taký zlý odhad?
Lebo im muži stále opakujú, že toto
/------------------------------------------------------------/
je 18 cm.
Ja mam v oku 30cm:---....ak poviem 30 cislel tak 30cisel...chapendos:D
lujzi, ešte musíš na záver dodať.. a basta.. až potom bude chapendos..:---
lujza.j
29.05.16,07:03
Ing. Ľubomír Janoška
29.05.16,07:31
lujza.j
29.05.16,07:37
aj takí tu žijú..........primitívi s autom a VP
http://www.topky.sk/cl/100278/1550519/VIDEO-najvacsej-arogancie-na-slovenskych-cestach--Chrapun-v-mercedese-vyblokoval-hukajucu-sanitku-
http://www.cas.sk/clanok/406103/prehovoril-vodic-z-videa-so-sanitkou-poslanecky-kandidat-jeho-vysvetlenie-vas-dostane-do-vyvrtky/

niekedy je lepšie mlčať :D
Alebo,ze by sme boli seci taki cákli a sežrali mu tuto kekecinu......ale ved kandidat.....tak je vzo spravnej sorty....co kus to penis......inak do placu
pavol54
29.05.16,08:33
aj takí tu žijú..........primitívi s autom a VP
http://www.topky.sk/cl/100278/1550519/VIDEO-najvacsej-arogancie-na-slovenskych-cestach--Chrapun-v-mercedese-vyblokoval-hukajucu-sanitku-
http://www.cas.sk/clanok/406103/prehovoril-vodic-z-videa-so-sanitkou-poslanecky-kandidat-jeho-vysvetlenie-vas-dostane-do-vyvrtky/

niekedy je lepšie mlčať :D
Alebo,ze by sme boli seci taki cákli a sežrali mu tuto kekecinu......ale ved kandidat.....tak je vzo spravnej sorty....co kus to penis......inak do placu
dedko kúpi nové ferari ide ho vyskúšať tak mu "osolí" za chvíľu za ním policajti tak pridá ešte viac, keď ho zastaví hliadka tak policajt hovorí ak mi poviete takú vyhovorku ktorú som ešte nepočul tak vám pokutu nedám On na to "Mám mladú ženu, pred pár dňami mi utiekla s policajtom, a ja som myslel že sa ženiete za mnou aby ste mi ju mohli vrátiť, tak som pridal "
misoft
29.05.16,18:39
pavol54
29.05.16,18:46
http://gulas.sme.sk/upload/posts/6/90/90406/large/0948d5fb8f434bed9c5bbf60f2a40a70.jpg
za pokutu tristo eiri v telke zadarmo. No neber to! Mne to skôr pripadalo ako stávka s kamošmi
willma
29.05.16,19:54
[QUOTE="misoft"]
za pokutu tristo eiri v telke zadarmo. No neber to! Mne to skôr pripadalo ako stávka s kamošmi niet nad kkta keď sa sa vydarí a 300€ pokuta??? Výsmech.
taiko
30.05.16,05:08
kopretinka
30.05.16,06:25
Nepotesilo.....prvy krat zaseknuta vo vytahu aj so psom....bez mobilu samozrejme:( na prizemi neubrzdil....skoncili sme 30cisel pod "P"....nemam ziadnu fobiu,ale prijemne to nie je....este,ze bol sused z druheho v pivke.....
30čísiel?? to akože 30poschodí? :eek: to kam si sa prepadla?
hádam 30cm, bolo myslené..
30 čísel pod "P" že tam majú asi ešte 30 tlačidiel pod tou "P"ivnicou :D peklo -1, peklo -2, atď, -30 je v Austrálii,má lacné cestovanie :D
misoft
30.05.16,07:09
aj takí tu žijú..........primitívi s autom a VP
http://www.topky.sk/cl/100278/1550519/VIDEO-najvacsej-arogancie-na-slovenskych-cestach--Chrapun-v-mercedese-vyblokoval-hukajucu-sanitku-
taki neziju, taki iba prezivaju :) Neprežívajú, ale využívajú a zneužívajú tento nedokonalý systém.....
pavol54
30.05.16,14:03
aj takí tu žijú..........primitívi s autom a VP
http://www.topky.sk/cl/100278/1550519/VIDEO-najvacsej-arogancie-na-slovenskych-cestach--Chrapun-v-mercedese-vyblokoval-hukajucu-sanitku-
taki neziju, taki iba prezivaju :) Neprežívajú, ale využívajú a zneužívajú tento nedokonalý systém.....
ak ide pred záchrankou a robí jej cestu, mal by to byť rovnako záslužný čin ako robiť cestu policajnému autu, len či by to nehodnotili útek prenasledovaného
misoft
30.05.16,14:40
Tak nech niekedy skúsi ísť v zime pred pluhom - robiť mu cestu :D:D:D
Dáša_
30.05.16,14:42
išla som do telecomu zrušiť zmluvu - pevna linka + internet. Teda, povodne som chcela rušiť iba internet, ale ked povdalai, že pevna linka 20€, povedala som, že nie. Tak mi ponukli výhodnú zmluvu na 15€/mesacne. hovorim, že také nechcem, ja som v jednej firme, kde účtujem videla paušál 6€/mesiac. a s dph. A čuduj sa svete, ono to naozaj ide. Len teda to nemaju nikde uvedené....
Dáša_
30.05.16,14:46
ak ide pred záchrankou a robí jej cestu, mal by to byť rovnako záslužný čin ako robiť cestu policajnému autu, len či by to nehodnotili útek prenasledovaného

Náhocou, ja som raz takto policajnému autu cestu robila :D :D Aj som videla, že na mňa vyblikujú. Ale čo majú čo akýsi chlapi na mňa blikotať... tak sa potom rozhodli pre rázne zastavenie :D :D
pavol54
30.05.16,15:40
ak ide pred záchrankou a robí jej cestu, mal by to byť rovnako záslužný čin ako robiť cestu policajnému autu, len či by to nehodnotili útek prenasledovaného

Náhocou, ja som raz takto policajnému autu cestu robila :D :D Aj som videla, že na mňa vyblikujú. Ale čo majú čo akýsi chlapi na mňa blikotať... tak sa potom rozhodli pre rázne zastavenie :D :D
však blikanie bez príčiny aj vyhláška nedoporučuje :), a bola si rýchlejšia?
misoft
30.05.16,15:43
však blikanie bez príčiny aj vyhláška nedoporučuje :), a bola si rýchlejšia?
No vidíš... a oni často blikajú... i bez príčiny....
Dáša_
30.05.16,16:04
ak ide pred záchrankou a robí jej cestu, mal by to byť rovnako záslužný čin ako robiť cestu policajnému autu, len či by to nehodnotili útek prenasledovaného

Náhocou, ja som raz takto policajnému autu cestu robila :D :D Aj som videla, že na mňa vyblikujú. Ale čo majú čo akýsi chlapi na mňa blikotať... tak sa potom rozhodli pre rázne zastavenie :D :D
však blikanie bez príčiny aj vyhláška nedoporučuje :), a bola si rýchlejšia?

len chvíľu :D
misoft
30.05.16,17:56
Len včera sme sa bavili o arogancii a hazardovaní vodičov.... a dnes máme toto:
http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/394659-kosice-vodicka-ktora-sposobila-tragicku-nehodu-mala-2-5-promile/
Ožratá pod obraz Boží, vymlátená, strelená (dámy naše pardón) krava odstrelila a zabila nevinného človeka.
A ja len dúfam, že jej to riadne spočítajú, dúfam, že vyfasuje maximálku - 10 rokov + k tomu by som jej dal doživotný zákaz riadiť vozidlá (akékoľvek!).
buchač
30.05.16,18:02
Len včera sme sa bavili o arogancii a hazardovaní vodičov.... a dnes máme toto:
http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/394659-kosice-vodicka-ktora-sposobila-tragicku-nehodu-mala-2-5-promile/
Ožratá pod obraz Boží, vymlátená, strelená (dámy naše pardón) krava odstrelila a zabila nevinného človeka.
A ja len dúfam, že jej to riadne spočítajú, dúfam, že vyfasule maximálku - 10 rokov + k tomu by som jej dal doživotný zákaz riadiť vozidlá (akékoľvek!).

Tu máš video z priameho prenosu, kamera v aute idúce za tou s Rudolfovým číslom v mene... https://www.tvkosice.sk/
Tweety
30.05.16,18:14
Mimochodom, to číslo nie je Rudolfovo.
misoft
30.05.16,18:27
Jeho preklep :D - Ludolfovo
pavol54
30.05.16,18:42
Len včera sme sa bavili o arogancii a hazardovaní vodičov.... a dnes máme toto:
http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/394659-kosice-vodicka-ktora-sposobila-tragicku-nehodu-mala-2-5-promile/
Ožratá pod obraz Boží, vymlátená, strelená (dámy naše pardón) krava odstrelila a zabila nevinného človeka.
A ja len dúfam, že jej to riadne spočítajú, dúfam, že vyfasuje maximálku - 10 rokov + k tomu by som jej dal doživotný zákaz riadiť vozidlá (akékoľvek!).
Tí ľudia sú čím ďalej tým drzejší a sprostejší, nostalgicky spomínam na dobu keď som bral do čistiarne vodičáky za menšie priestupky (ale z cca 150 prevádzkových vozidiel ani jedna zavinená dopravná nehoda) a žiadne tlaky na výnimky však som mal argument: auto v pohybe je ako zbraň a otázka chcete riskovať MU?
pavol54
30.05.16,18:45
Len včera sme sa bavili o arogancii a hazardovaní vodičov.... a dnes máme toto:
http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/394659-kosice-vodicka-ktora-sposobila-tragicku-nehodu-mala-2-5-promile/
Ožratá pod obraz Boží, vymlátená, strelená (dámy naše pardón) krava odstrelila a zabila nevinného človeka.
A ja len dúfam, že jej to riadne spočítajú, dúfam, že vyfasule maximálku - 10 rokov + k tomu by som jej dal doživotný zákaz riadiť vozidlá (akékoľvek!).

Tu máš video z priameho prenosu, kamera v aute idúce za tou s Rudolfovým číslom v mene... https://www.tvkosice.sk/
Mala sa venovať tomu čo rozumie, nenabúrala by, nedržala správne nohy pri väčšine čísiel do obráteného W
lujza.j
30.05.16,18:51
U mna v dedine...na urcitych miestach....aj ked si na hlavnej.....nic to neznamena.....ti co maju dat prednost.......to maju v rici.....
taiko
31.05.16,04:51
išla som do telecomu zrušiť zmluvu - pevna linka + internet. Teda, povodne som chcela rušiť iba internet, ale ked povdalai, že pevna linka 20€, povedala som, že nie. Tak mi ponukli výhodnú zmluvu na 15€/mesacne. hovorim, že také nechcem, ja som v jednej firme, kde účtujem videla paušál 6€/mesiac. a s dph. A čuduj sa svete, ono to naozaj ide. Len teda to nemaju nikde uvedené....
vola sa to "customer retention" :). Inymi slovami, ked chces odist, zlava sa vzdy najde :D
misoft
31.05.16,14:38
vola sa to "customer retention" :). Inymi slovami, ked chces odist, zlava sa vzdy najde :D
...alebo po našom.... Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú..... :D:D:D
Šak logika.... keď odíde zákazník od nich, nebudú ho môcť nenápadne "zdierať", nebudú mať z neho prašule..... a lepšie je vrabec v hrsti, ako holub na streche......
buchač
31.05.16,14:55
vola sa to "customer retention" :). Inymi slovami, ked chces odist, zlava sa vzdy najde :D
...alebo po našom.... Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú..... :D:D:D
Šak logika.... keď odíde zákazník od nich, nebudú ho môcť nenápadne "zdierať", nebudú mať z neho prašule..... a lepšie je vrabec v hrsti, ako holub na streche......
Aááále, šak neblázni...vždy nájdeš iba ak hovno...to len mladý zasa fantazíruje...

Neplatí vždy a nie u každého...také niečo sa uplatňuje u postaršejších zákazníkov...a nie u nejakých čerstvých...
misoft
31.05.16,19:41
[
Aááále, šak neblázni...vždy nájdeš iba ak hovno...to len mladý zasa fantazíruje...

Neplatí vždy a nie u každého...také niečo sa uplatňuje u postaršejších zákazníkov...a nie u nejakých čerstvých...
Náááá... šak jasné, že u tých, ktorí "zbehnúť chcú.... veď už od nich dosť naťahali, tak si ich chcú ešte udržať. A u nových? Chceš? Ber! Nechceš? Padaj!
kukučka
31.05.16,19:51
kuk FB ProChlapy.cz
taiko
01.06.16,04:49
vola sa to "customer retention" :). Inymi slovami, ked chces odist, zlava sa vzdy najde :D
...alebo po našom.... Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú..... :D:D:D
Šak logika.... keď odíde zákazník od nich, nebudú ho môcť nenápadne "zdierať", nebudú mať z neho prašule..... a lepšie je vrabec v hrsti, ako holub na streche......
ma to trosku sirsie suvislosti, ale to by bolo na dlhsiu debatu ;)
Dáša_
01.06.16,05:08
[
Aááále, šak neblázni...vždy nájdeš iba ak hovno...to len mladý zasa fantazíruje...

Neplatí vždy a nie u každého...také niečo sa uplatňuje u postaršejších zákazníkov...a nie u nejakých čerstvých...
Náááá... šak jasné, že u tých, ktorí "zbehnúť chcú.... veď už od nich dosť naťahali, tak si ich chcú ešte udržať. A u nových? Chceš? Ber! Nechceš? Padaj!

ja som sa bola informovať asi pred dvoma týždnami. povodne som myslela, že si pevnu linku nechám, ale ich jediná ponuka bola 20€/mesiac. tak som sa na to vykašlala a povedala som, že na konci mesiaca to prídem zrušiť. Tak som prišla. A hne´d som povedala, že som sa už bola informovať. Web som prešla, žiadna ponuka, od nich žiadna ponuka. Akurat faktura v učte ktore robím za 6€. Tak som to spomenula. A zrau sa zacalo telefonovať a išlo to. Nebolo treba ani vypovednu dobu, nič. na počkanie to išlo
buchač
01.06.16,05:46
Nebolo treba ani vypovednu dobu, nič. na počkanie to išlo

Netreba ani širšie súvislosti a ani nejakú zvláštnu debatu na túto tému.
Tieto ponuky predsa nikdy neboli, nie sú a ani nebudú nikde zverejňované na oficiálnych stránkach...či provider, či banka.
Na počkanie (ale LEN pri prepážke) sa vybavujú takéto veci...ALE ako vravím, nie každý dostane zľavu.
alaya1
01.06.16,06:24
[
Aááále, šak neblázni...vždy nájdeš iba ak hovno...to len mladý zasa fantazíruje...

Neplatí vždy a nie u každého...také niečo sa uplatňuje u postaršejších zákazníkov...a nie u nejakých čerstvých...
Náááá... šak jasné, že u tých, ktorí "zbehnúť chcú.... veď už od nich dosť naťahali, tak si ich chcú ešte udržať. A u nových? Chceš? Ber! Nechceš? Padaj!

ja som sa bola informovať asi pred dvoma týždnami. povodne som myslela, že si pevnu linku nechám, ale ich jediná ponuka bola 20€/mesiac. tak som sa na to vykašlala a povedala som, že na konci mesiaca to prídem zrušiť. Tak som prišla. A hne´d som povedala, že som sa už bola informovať. Web som prešla, žiadna ponuka, od nich žiadna ponuka. Akurat faktura v učte ktore robím za 6€. Tak som to spomenula. A zrau sa zacalo telefonovať a išlo to. Nebolo treba ani vypovednu dobu, nič. na počkanie to išlo

Mam s tym pravidelne skusenosti. co sa tyka tejto spolocnosti pri predlzovani viazanosti . Pri zmienke o ukonceni odberu ich sluzieb hned dostavam ponuky na lakave programy, cez ich call centrum telefonicky.
Dáša_
01.06.16,08:10
nech si to merkelová a jej podobní vezme k sebe

myslím, že takéto obrázky sem fakt nepatria - dala som mínusku aj som nahlásila príspevok. aby bolo jasno.
Kedysi som za podbne nechutné obrázky - teda, boli nechutnejšie - vylúčila doterného člena porady. Tuším je taká možnosť pri nových zaregistrovaných.
kopretinka
01.06.16,09:39
nech si to merkelová a jej podobní vezme k sebe

myslím, že takéto obrázky sem fakt nepatria - dala som mínusku aj som nahlásila príspevok. aby bolo jasno.
Kedysi som za podbne nechutné obrázky - teda, boli nechutnejšie - vylúčila doterného člena porady. Tuším je taká možnosť pri nových zaregistrovaných.
pokrytci,ste ako tie tri opice http://majka7.blog.pravda.sk/files/2014/10/the-3-monkeys.jpg
keď sa na zlo nepozeráš,to neznamená,že neexistuje
keď o zle nepočuješ,to neznamená,že neexistuje
keď o zle nehovoríš,to neznamená,že neexistuje
pravda nie je nechutná,ani pekná,ani zelená.......ona iba JE.
Dáša_
01.06.16,09:48
ja som nekomentovala pravdu či nepravdu - ja som komentovala nechutný obrázok. A ten ostane nechutný, nech s tým urobíš čokoľvek.
buchač
01.06.16,11:41
pokrytci,ste ako tie tri opice http://majka7.blog.pravda.sk/files/2014/10/the-3-monkeys.jpg
keď sa na zlo nepozeráš,to neznamená,že neexistuje
keď o zle nepočuješ,to neznamená,že neexistuje
keď o zle nehovoríš,to neznamená,že neexistuje
pravda nie je nechutná,ani pekná,ani zelená.......ona iba JE.

Veru, veru...pokrytectvo Poradu ovládlo...
Zvyšok som radšej hneď pred odoslaním vymazal...


...ale ja tak, poďte do mňa, realizujte sa ... viď vyššie.
Asi sa niekomu nepáči veta.." vždy nájdeš iba ak hovno...to len mladý zasa fantazíruje"...kde som reagoval na bludného holanďana...

Ako môže mať henten mladý skúsenosti so slovenským providerom, keď už po škole zdrhol do zahraničia ?

Pokrytci nástup ... a kto má odvahu, tak sa aj prizná, ale aj zdôvodní!!!
Lež pochybujem o tej odvahe...a protiargumenty nejak nie sú...;) :D :D :D
misoft
02.06.16,07:56
A bisťu!
Dnes doručila poštárka mojej fazuľke úradný libesgríf zo Sociálnej poisťovne. Má doložiť všetky doklady za dobu, kedy pracovala u jedného súkromníka - písal som o tom minulého roku, to je ten čo nevyplatil mzdy, už nemá ani majetok, všetko mu zabral exekútor.... A dôvod? Ten súkromník totiž ani neodvádzal zákonné odvody!!!! A fazuľka je povinná to dokladovať.... na hlavu postavené! Pritom všetky lajstrá odosielala, taktiež si to značili i na úrade práce (aspoň vidieť, ako úrady medzi sebou "spolupracujú").

Len čakám, kedy jej zo SP príde, že má to zaplatiť!
veronikasad
02.06.16,08:50
A bisťu!
Dnes doručila poštárka mojej fazuľke úradný libesgríf zo Sociálnej poisťovne. Má doložiť všetky doklady za dobu, kedy pracovala u jedného súkromníka - písal som o tom minulého roku, to je ten čo nevyplatil mzdy, už nemá ani majetok, všetko mu zabral exekútor.... A dôvod? Ten súkromník totiž ani neodvádzal zákonné odvody!!!! A fazuľka je povinná to dokladovať.... na hlavu postavené! Pritom všetky lajstrá odosielala, taktiež si to značili i na úrade práce (aspoň vidieť, ako úrady medzi sebou "spolupracujú").

Len čakám, kedy jej zo SP príde, že má to zaplatiť!
Tvoja "fazuľka" nič platiť nebude, je to v jej záujme, aby si dala dôch.poistenie doporiadku. Nedoplatok bude SP vymáhať od zamestnávatela (pokial pracovala legálne a bola riadne prihlásená a odhlásená v SP)

Úrad práce nemá nič spoločné s dôchodkovým poistením.
misoft
02.06.16,09:19
Ja viem, že nemá... lenže skoro každý pýta nejaký ten papier od toho a oného.... a na druhej strane - dve organizácie štátnej správy a nevedia sa spojiť a zisťovať, radšej nech to robí občan.... veď úradník má nárok na kávičku....
A neviem, čo vymôžu od zamestnávateľa... ten už neexistuje, majetok nemá..... teda nemajú čo vymáhať, čo zobrať....
A poznáme tie naše úrady..... občan má pravdu, občan je v tom nevinne a predsa to budú pýtať od neho....
veronikasad
02.06.16,09:24
Ja viem, že nemá... lenže skoro každý pýta nejaký ten papier od toho a oného.... a na druhej strane - dve organizácie štátnej správy a nevedia sa spojiť a zisťovať, radšej nech to robí občan.... veď úradník má nárok na kávičku....
A neviem, čo vymôžu od zamestnávateľa... ten už neexistuje, majetok nemá..... teda nemajú čo vymáhať, čo zobrať....
A poznáme tie naše úrady..... občan má pravdu, občan je v tom nevinne a predsa to budú pýtať od neho....
Dušan, SP zistila pochybenie a chce to dať aspoň papierovo doporiadku. Zamestnávatel zrejme neposielal mesačné výkazy a možno ani odhlášky zamestnancov. Preto teraz SP vyzýva priamo zamestnancov, aby si urobila poriadok.

Viem, je to pre zamestnanca otravné, ale je to skutočne v jeho záujme. Treba tam ísť a priniesť všetky podklady ktoré má doma a SP ich vyžaduje. O pár rokov sa to bude hľadať veľmi ťažko a napr. v prípade invalidity mu tieto roky môžu veľmi chýbať ...
Poistenie ako zamestnanec v SP určite doplácať nebude. Vo vlastnom záujme by si mala ale preveriť zdravotné poistenie, tam môže mať sekeru, ak nebola vôbec prihlásená ...
maja
02.06.16,10:24
misoft škoda sa rozčuľovať, my sme svokre vybavovali v SP príplatky na zdravotné pomôcky a žiadali od nás výmer o dôchodku, ani v SP to nemali prepojené, vraj iné oddelenie...
kukučka
02.06.16,10:37
Ja som to tu písala už dávno, už keď začínala táto téma častými príspevkami o tetách na úradoch. Ja našťastie zlé skúsenosti nemám, veď jak sa do hory volá, tak sa z hory ozýva, veď malé mesto, poznáme sa roky. Ale si myslím, že zbytočne nadávať na tety, oni o prepojení oddelení či úradov pramálo rozhodujú. Aj keď jedného to vie naštvať.
taiko
05.06.16,15:23
Dnes sa mi pacilo 27 stupnov, 3x Witte Trappist ( + dalsie na ceste :D ) a spojazdnenie sedenia na zahrade ( po zime nebolo zatial casu :D )
Tweety
07.06.16,14:48
buchač
07.06.16,15:55
http://www.cas.sk/clanok/409908/v-bratislave-ukradli-lieky-na-rakovinu-a-cukrovku-za-takmer-570-tisic-eur-policia-o-tom-dva-tyzdne-mlcala/
Potešilo alebo rozčúlilo a či len konštatuješ a dávaš link od "mienkotvorného" média ???
Tweety
07.06.16,15:57
Hádaj čo asi.
buchač
07.06.16,16:11
Hádaj čo asi.
Nehádam, nedumem, nekonšpirujem, myslím si svoje...noviny takéhoto typu nečítam, maslo na hlave ešte nemám a ani nemienim.

Už len titulka ..." Polícia o tom dva týždne mlčala!"...sama o sebe niečo znamená.
Zvyšok si každý domyslí sám...teda, ak ovšem domyslí.
Tweety
07.06.16,16:45
Hádaj čo asi.
Nehádam, nedumem, nekonšpirujem, myslím si svoje...noviny takéhoto typu nečítam, maslo na hlave ešte nemám a ani nemienim.

Už len titulka ..." Polícia o tom dva týždne mlčala!"...sama o sebe niečo znamená.
Zvyšok si každý domyslí sám...teda, ak ovšem domyslí.
Nemusíš si nič domýšľať a ani iní, ( ak si mňa myslel, nedomyslel ) bolo to takto aj v správach. Asi na tom niečo bude.
lujza.j
07.06.16,16:56
Aj fizli nieco hned nevykvakaju neznamena to,ze nieco tajili....to,ze taky nadpis je zaujimavejsi chapem ale pre koho?!....ja niekdy zasnem....ked kvakaju aj take veci...ktore by som z taktickeho hladiska von nepustila.....
Tweety
07.06.16,16:58
Aj fizli nieco hned nevykvakaju neznamena to,ze nieco tajili....to,ze taky nadpis je zaujimavejsi chapem ale pre koho?!....ja niekdy zasnem....ked kvakaju aj take veci...ktore by som z taktickeho hladiska von nepustila.....
Neriešim názov, ten nie je až taký podstatný ,( vieme, že u bulváru ten najviac predáva) ako samotný fakt krádeže.
lujza.j
07.06.16,17:12
Viem,ze nie.....ale vyvolava zbytocne otazky ....ktore nie su.....ja sa skor cudujem...ze to niekto nevykvakal....
buchač
07.06.16,17:17
Aj fizli nieco hned nevykvakaju neznamena to,ze nieco tajili....to,ze taky nadpis je zaujimavejsi chapem ale pre koho?!....ja niekdy zasnem....ked kvakaju aj take veci...ktore by som z taktickeho hladiska von nepustila.....

Tak dajako...
lujza.j
07.06.16,17:53
taiko
08.06.16,04:51
Nepaci sa mi ten humbuk okolo tych bilboardov propagujucich homeopatiu.. Ani ja homeopatii neverim, ale tie utoky hraniciace az s exorcismom sa mi vidia trosku nestastne.
Az sa jednemu zda, ze su ucelove a len sa skryvaju za zaujem o cloveka Zeby predsa len ta homeopatia fungovala a niekto sa vsemozne snazi proti nej bojovat ?
Nandrolon
08.06.16,05:30
"... homeopatia fungovala" :-)))))))))))))))))))))))
Ona funguje na niektorých ľudí s určitými vlastnosťami /nerozoberám akými/, ale iba ako "placebo efekt"...
Dobrý biznis, dať 1/100-inu, prípadne jednu 1/1000-inu účinnej látky z normálneho lieku do nejakého nosiča, pekne zabaliť, zablistrovať...
Tu billboardy žiadne nevidím. Skôr si myslím, že niekto vo veľkom rozbieha homeopatickú ordináciu, prípadne menšiu sieť ordinácií.
taiko
08.06.16,05:35
"... homeopatia fungovala" :-)))))))))))))))))))))))
Ona funguje na niektorých ľudí s určitými vlastnosťami /nerozoberám akými/, ale iba ako "placebo efekt"...
Dobrý biznis, dať 1/100-inu, prípadne jednu 1/1000-inu účinnej látky z normálneho lieku do nejakého nosiča, pekne zabaliť, zablistrovať...
Tu billboardy žiadne nevidím. Skôr si myslím, že niekto vo veľkom rozbieha homeopatickú ordináciu, prípadne menšiu sieť ordinácií.
nejde o to, co s tym kto robi, ci nerobi, ale o tie hystericke reakcie na to
Nandrolon
08.06.16,05:45
evidentne sa jedná o účelovú masáž mozgov. Nič sa nerobí "iba tak", za všetkým hľadaj prachy. Tie bilbordy nestoja 5 korún a nikto nie je charita...
BXLmiami
08.06.16,05:52
Tak prachy asi dostal skôr autor článkov.Ono je lepšie napchať všetkých v rôznych životných situáciách antidepresívami aj ked by stačilo placebo.
buchač
08.06.16,06:02
"... homeopatia fungovala" :-)))))))))))))))))))))))
Ona funguje na niektorých ľudí s určitými vlastnosťami /nerozoberám akými/, ale iba ako "placebo efekt"...
Dobrý biznis, dať 1/100-inu, prípadne jednu 1/1000-inu účinnej látky z normálneho lieku do nejakého nosiča, pekne zabaliť, zablistrovať...
Tu billboardy žiadne nevidím. Skôr si myslím, že niekto vo veľkom rozbieha homeopatickú ordináciu, prípadne menšiu sieť ordinácií.

......názov inštitúcie, ktorá za tým je, a to je Komora homeopatov....

http://domov.sme.sk/c/20184312/homeopatia-je-rovnako-neucinna-ako-placebo-hovori-sef-lekarnikov.html#ixzz4Ay8bUmCy
taiko
08.06.16,06:43
Tak prachy asi dostal skôr autor článkov.Ono je lepšie napchať všetkých v rôznych životných situáciách antidepresívami aj ked by stačilo placebo.
tiez mi to tak pride. Nuz a porovnavat homeopatika s akupunkturou svedci o hlbokom ignorantstve.
kukučka
08.06.16,07:58
Homeopatia nefunguje? To ako vedia tí krikľúni, keď ju nepoužívajú? Aha, nedá sa na nej zarobiť? Len potom nechápem, prečo ju "na vyspelom západe" preplácajú zdravotné poisťovne.
taiko
08.06.16,08:13
Homeopatia nefunguje? To ako vedia tí krikľúni, keď ju nepoužívajú? Aha, nedá sa na nej zarobiť? Len potom nechápem, prečo ju "na vyspelom západe" preplácajú zdravotné poisťovne.
Nuz problemom je, ze zatial nikdy nebolo nikym, ani jej podporovatelmi dokazane ze funguje. Primarne ale nejde o to ci funguje alebo nie. Mne islo skor o slobodnu volbu, otvorenu hlavu liudi, nepredpojatost, vypocitavost a ucelovost zavrhovatelov atd.
kukučka
08.06.16,08:24
Jasné, a keď funguje, tak placebo efekt...
Nandrolon
08.06.16,09:12
Kukučka, ja to tvrdím ako bývalý užívateľ homeopatík. Žiaľ, všetky tie preparáty na chrípku, nádchu aspoň mne neúčinkovali. Neviem, asi som mal iné Oscillococcinum a iné neúčinné preparáty ako ostatní, ktorým fungovali.
Ak ich uzná lekárska komora a budú mať potvrdené účinky, potom ich budem uznávať. Zatiaľ je to pre mňa iba placebo, ktoré na mňa neúčinkuje.
Ps: aj kozmodisky na niekoho fungujú....
Ps2: aby ale nedošlo k nejakému omylu, že sa nebodaj vysmievam alebo niečo podobné, tak ja som vždy tvrdil, že placebo funguje a to dakedy lepšie ako niektoré skutočné lieky. Má to ale jeden háčik, to placebo nefunguje na každého. Pokiaľ človek ale tomu verí, je o tom presvedčený že mu pomôže, tak telo to zariadi tak, že skutočne placebo zašlape. Lenže ešte raz píšem, chce to určité kľúčové vlastnosti daných ľudí. Pochybujem napr. že nejakému MUDr. bude placebo fungovať, ak si bude vedomý, že to, čo do seba dáva je iba to placebo. Na druhej strane nejakej babke z hornej dolnej, ktorá volá do vešteckých relácií a súťažných kvízov bude to placebo fungovať na jednotku.
Kvaka
08.06.16,09:23
Nandrolon, asi ich uznali, pokiaľ viem, tak homeopatiká sú registrované lieky. Pozri napríklad tu https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/oscillococcinum-19107.html. Moja logika hovorí, že to nie je možné, ale môj pes nejaké užíval, pomohli mu. Ale možno by sa mu to bolo zlepšilo aj bez nich, to ja neviem.
BXLmiami
08.06.16,09:47
Nandrolon,lekár homeopat nikdy nedá babke z Hornej Dolnej len tak homeopatikum.To je presne situácia kedy môže uškodiť.Ale dosť na tie vyjadrenia bavia,tak neučinkujú a myjú vedľajšie účinky?Neučinkujú ale škodia?Už nevedia čo by vymysleli.Dobré a v správnom čase podané homeopatikum je v poriadku.Skodia hlavne tieto pohony na bosorky,ktoré vlastne zastrašujú a nedovoluju kvalitné používanie týchto preparátov.Inak taiko aj v Holandsku máš zdrav.poistovnu ktorá homeopatika prepláca.
taiko
08.06.16,10:03
Inak taiko aj v Holandsku máš zdrav.poistovnu ktorá homeopatika prepláca.
moze byt, neuzival som, lebo zatial neverim, takze neviem, ci preplacaju :) V kazdom priapde som tiez proti skornatenemu mysleniu a odusdzovaniu niecoho, co nepoznam. NIekedy bola aj zemegula iba doskou a ajhla ako sa predsa toci :)
kukučka
08.06.16,10:12
Vstaň a choď, tvoja viera ťa uzdravila.
BXLmiami
08.06.16,10:13
V NL je perfektná homeo škola a veľmi známi homeopati,napr Jan Scholten.
Ešte maturujem nad tým,prečo za bilboardy rieši rada pre reklamu Cibuľkovú.Reklama na Coldrex nevadí?Skôr by som teda riešila tú,ak už treba niečo riešiť :-).
Nandrolon
08.06.16,10:25
BXLmiami, ak neúčinkujú, tak logicky neúčinkujú ani pozitívne, ani negatívne.Podľa mňa teda ani nemôžu škodiť. Doba určite pokročila aj s homeopatikmi, ale pár rokov dozadu som skúšal a žiadny efekt.
BXLmiami
08.06.16,10:35
No ved ano,ked neučinkuju neučinkuju.Ale pozri nadpisy článkov :-)).
Krempaský je proste Krempaský,bud kamenuje lekárov za dekubity,alebo nech idú prídu Ukrajinci,teraz zase homeopatiká,no potrebuje čítanosť chlapec a z nejakej pravdy či nepravdy si veľa nerobí.Ale je fakt že potrebuje z niečoho žiť :-)).
Dáša_
08.06.16,10:54
V NL je perfektná homeo škola a veľmi známi homeopati,napr Jan Scholten.
Ešte maturujem nad tým,prečo za bilboardy rieši rada pre reklamu Cibuľkovú.Reklama na Coldrex nevadí?Skôr by som teda riešila tú,ak už treba niečo riešiť :-).

presne tak, mne veľmi vadí reklama na tie pritichrípkové zázraky. Ked človek miesto aby to vyležal si dá nejaký driják a roznáša to kade tade....
Dáša_
08.06.16,10:55
Pridávam vlastnú skúsenosť s homeopatikami
Junior mal asi 4 roky a mal veľmi veľa bradavíc nielen na rukách. Chodili sme na kožné, ale nepomáhalo. Obvodná lekárka nam predpísala nejaku homeopatiu, ani tá nepomohla. Potom nás poslala za inou homeopatkou, tiez lekárkou, ktorá absolvovala dosť kurzov, mala zakúpený aj nejaký program, pomocou ktorého klasifikovala príznaky. Dostali sme domov podrobný dotazník, tuším nie len o synovi. Potom sme este absolvovali dlhé sedenie a nakoniec nám vybrala nejaké guličky. Boli trojaké, spomínam si akurát tuším na tuju. A čuduj sa svet, po troch týždňoch po bradaviciach ani stopy. Aj ked sme tam išli hodne skeptickí a nejak sme tomu neverili.
O nejaký čas mi volala mama synovho kamaráta. Že už nevie, čo robiť, jej syn mal tiež bradavice, ale na nohách. Ona ako sestrička s ním tiež chodila po lekároch. Nič nezaberalo. A zvládnuť jej hyperaktívneho syna u kožnej lekárky, ktorá mu to pravidelne vypaľovala dusíkom bolo nad sily všetkých. Tak som jej povedala o našej skúsenosti. Navštívili aj oni lekárku - homeopatku. Tiez dlhé pohovory. Nakoniec dostali tiez nejaké gulicky, ale iné ako my. Neskôr som sa na to pýtala. U nich vraj boli bradavice spôsobené niečím iným. A boli aj na nohách, U nás na rukách.
Asi za mesiac mi volala - že ona je v šoku, ale že syn naozaj tie bradavice na nohách už nemá.
Je to už viac ako 10 rokov, chalani sú v poriadku. A ja fakt dodnes neviem, čo to spôsobilo. Rozumiem všetkým vedeckým faktom. Ani jeden nespochybňujem. Zároveň mám pred sebou dva živé príklady, keď to zafungovalo. A teda neviem, či na 4-5 ročných chalanov účinkuje placebo, keď predchádzajúce pokusy neúčinkovali.... Jak to, že mali zrazu toľko vieru v silu tých guličiek, keď predtým neverili mastičkám od inej lekárky.... Fakt neviem.
Na druhú stranu priznávam, že odvtedy som po guličkách nesiahla, hoci lekárka diagnostikovala aj iné veci. Už som nejak nemala odvahu, lebo mi to celé prišlo príliš tajomné. Rovnako ako všetko mystické, rôzne metódy, ktoré pracujú s nevedomím, energetickými hladinami a vlastne celá ezoterika.... Dnes sa jej vyhýbam. Na druhej strane tento zážitok som dodnes nespracovala.
jar88
08.06.16,11:05
Ako máme vedieť, že je to naozaj tvoja skutočná skúsenosť.
Že je to naozaj pravda a nie reklama na homeopatiu?
buchač
08.06.16,11:08
Ako máme vedieť, že je to naozaj tvoja skutočná skúsenosť.
Že je to naozaj pravda a nie reklama na homeopatiu?
:D :D :D :D :D
Pozri sa do zrkadla, spomeň si na poniektoré Tvoje príspevky...a potom sa opýtaj sám seba..." Uverili mi alebo nie, veď som napísal svoje onačiny "...;)
jar88
08.06.16,12:25
Ako máme vedieť, že je to naozaj tvoja skutočná skúsenosť.
Že je to naozaj pravda a nie reklama na homeopatiu?
:D :D :D :D :D
Pozri sa do zrkadla, spomeň si na poniektoré Tvoje príspevky...a potom sa opýtaj sám seba..." Uverili mi alebo nie, veď som napísal svoje onačiny "...;)
Vieš že Porada už stratila niekdajší kredit a že ho stratila práve pre takých, ako si ty?
Ver či never, ale mám to z prvej ruky.:D
-----------------------------------------
Kde som písal nejaké onačiny o homeopatii?:---
jar88
08.06.16,12:35
No neverili by ste tomu?
Verili by ste, že existuje jeden jasný spoločný faktor, ktorý je spojený s kardiovaskulárnymi problémami, rakovinou, cukrovkou a obezitou v našej populácii? Bohužiaľ je to tak, že vo všetkých týchto prípadoch ide v podstate o istý vnútorný zápal – inflamáciu, ktorá je príčinou týchto najčastejšie rozmnožených civilizačných chorôb a navyše je priamo prepojená aj na kognitívne funkcie nášho mozgu.
https://www.dusanplichta.com/blog/4-zazracne-ingrediencie-ktore-vam-mozu-vyrazne-pomoct-potlacit-zapaly-v-tele-a-mozgu/
korela
08.06.16,13:59
K jar88
Brala som po sebe pred pár rokmi niekoľko trojkombinácií Schusslerových biochemických tkanivových solí (hľadaj aj pod biominerálmi), jedno z balení odstraňuje zápaly. v organizme.
Pomohli mi, odporúčam.

http://vickywall.sk/nasa-ponuka/bunkove-soli/
http://terapia-bachovky.webnode.sk/tkanivove-biosoli/
buchač
08.06.16,14:17
No neverili by ste tomu?
Verili by ste, že existuje jeden jasný spoločný faktor, ktorý je spojený s kardiovaskulárnymi problémami, rakovinou, cukrovkou a obezitou v našej populácii? Bohužiaľ je to tak, že vo všetkých týchto prípadoch ide v podstate o istý vnútorný zápal – inflamáciu, ktorá je príčinou týchto najčastejšie rozmnožených civilizačných chorôb a navyše je priamo prepojená aj na kognitívne funkcie nášho mozgu.
https://www.dusanplichta.com/blog/4-zazracne-ingrediencie-ktore-vam-mozu-vyrazne-pomoct-potlacit-zapaly-v-tele-a-mozgu/

Toho Plichtu radšej nerieš...čo on vlastne je ???
Tanečník, blogger a neviem čo ešte… ale vzdelanie oprávňujúce, resp. dokazujúce, že tento autor sa vyzná do problematiky akosi chýba a taký je aj výsledok.

------------------------------------------------------
Že sa korela vyjadrí ??? Aj s dajakými linkami ?
Tak na to by som dal krk...ALE veru nepomohli.... ééééj, veru nepomohli. ;) :D
korela
08.06.16,14:23
Nandrolon, asi ich uznali, pokiaľ viem, tak homeopatiká sú registrované lieky. Pozri napríklad tu https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/oscillococcinum-19107.html. Moja logika hovorí, že to nie je možné, ale môj pes nejaké užíval, pomohli mu. Ale možno by sa mu to bolo zlepšilo aj bez nich, to ja neviem.
Psychicky sa nám zložil pes po úmrtí jeho matky, nebol pri nej, keď odchádzala. Nikdy nebol sám, ale príčinou bolo skôr vycítenie jej odchodu. Zvieratká. Dýchavica v pokoji dva dni, homeopatiká predpísal veterinár. Zabrali veľmi rýchlo. Naša jediná rodinná skúsenosť s nimi.

Pri tejto príležitosti dávam do pozornosti Lissa Rankin Myseľ verzus medicína. (Vedou podložené dôkazy o tom, že sa dokážete vyliečiť sami).
.
Syndróm bieleho plášťa. Mame stačilo až do smrti vidieť lekára a bola zdravá. Ja som opak.
Mamu zachránili ešte pred penicilínom zo zápalu všetkých kĺbov v tele okrem bedrových iba s aspirínom, a to sa ešte bombardovalo mesto, celá nemocnica do úkrytu, ju nemohli premiestniť, doma dve malé deti. Lekári si mysleli, že sa z toho nedostane. Verím, že im bola vďačný po celý život. Zachránili ju. Pozitívna skúsenosť. Ale verím, že prežila aj vďaka sebe. Rovnako ako neskôr otec.
Mne roky lekári nevedeli pomôcť (opačná skúsenosť), tak som začala hľadať alternatívu. Tam som pomoc našla.
korela
08.06.16,14:31
Len si poslúž, sám musíš uznať svoju závislosť. Čo ty vieš? Nič nevieš. Nikto nie je síce na nete anonymný, ale i tak môžeš použiť iba argument JPP. Ja ti nespochybňujem tvoje dg a skúsenosti. Tie sú neprenosné.
buchač
08.06.16,15:01
Ako máme vedieť, že je to naozaj tvoja skutočná skúsenosť.
Že je to naozaj pravda a nie reklama na homeopatiu?
:D :D :D :D :D
Pozri sa do zrkadla, spomeň si na poniektoré Tvoje príspevky...a potom sa opýtaj sám seba..." Uverili mi alebo nie, veď som napísal svoje onačiny "...;)
Vieš že Porada už stratila niekdajší kredit a že ho stratila práve pre takých, ako si ty?
Ver či never, ale mám to z prvej ruky.:D
-----------------------------------------
Kde som písal nejaké onačiny o homeopatii?:---

Viem, čo viem...chceš vedieť aj Ty ?
Kredit Porada stratila určite nie mojím pričinením...toto nezoberiem nikdy.
Kredit Porady nie je problém očistiť od neblahých príspevkov. Veď jeden moderátor tak robí vo svojej bohorovnosti pravidelne.
Tiež nevidím nejaký problém v tom, aby došlo k banu. Ibaže na to treba dôvod a ten ja veru nejak nedávam....či ? ;)
Kredit Porada stratila tým "zmodernizovaním"...práve po tej "moderne" došlo k hromadnému úprku viacerých na Book Fasov, kde si založili svoju uzatvorenú komunitu. Tam "riešia" svoje problémy a iní neregistrovaní si proste nemôžu zadať otázku so svojim problémom.
Jasné, že máš z prvej ruky. Veď cez súkromné správy sa toho premelie teda dosť. Ty si možno dostal negatíva na moju osobu....no čuduj sa svete, mne do súkromiek prišli nie raz podporné vyjadrenia.
-------------------------------------------
Môj Ty pekný...a kde som ja písal a spomínal s Tebou homeopatiu ?
Ak si nepochopil, že som narážal na iné onačiny v iných témach, tak potom si na tom dnes nejak blede. Čo Ti nepáli, či nezapaľuje ?
misoft
08.06.16,15:07
buchač: klídek. Porada stratila kredit práve takými, s ktorým sa hádaš - s trollmi, ktorí všetko vedia, všade boli, všetko urobili.... takými truhlíkmi - niektorí sú už odstavení (i keď prídu opäť pod inými menami) a niektorými, ktorí tu kazia vzduch - ako to počasie.......
sito
08.06.16,16:40
buchač: klídek. Porada stratila kredit práve takými, s ktorým sa hádaš - s trollmi, ktorí všetko vedia, všade boli, všetko urobili.... takými truhlíkmi - niektorí sú už odstavení (i keď prídu opäť pod inými menami) a niektorými, ktorí tu kazia vzduch - ako to počasie.......

Dušan, kazený, skazený vzduch? Naposledy bol čistý, keď ma viezol do Kysaku. Nezožral ma. No potom ľudožrúť sa vyskytol. Obrázok uverejnený, veď som tadiaľ s ním išiel, sa viezol. buchač nie je buchnutý, ostatní ... Každý po svojom, je, že?
lujza.j
08.06.16,17:09
Potesilo.....Nikdy nehovor nikdy.....plati v mojom pripade....cvicenie s trenerom..... na ktore som sa dala:)
kopretinka
08.06.16,17:16
"... homeopatia fungovala" :-)))))))))))))))))))))))
Ona funguje na niektorých ľudí s určitými vlastnosťami /nerozoberám akými/, ale iba ako "placebo efekt"....
Homeopatiká eviduje Štátny ústav na kontrolu liečiv.niektoré homeopatiká sú viazané na lekársky predpis.
Prečo je potom placebo na predpis a eviduje sa ako lieky?
Ja osobne neznášam cestovanie autom,autobusom,je mi neskutočne zle bez kinedrylu,lenže ten ma uspáva,tak si kupujem homeopatiká.Bez nich by som to cestovanie neprežila.Pred 18 rokmi som mala problémy s candidou,pomohla mi diéta a homeo,odvtedy ani náznak problému,nájdi si tu témy,kde sa ženy sťažujú na neustále problémy furt dokola,lieky nezaberajú...v tom istom čase som mala problémy aj s cievami,lekári to nemienili riešiť,tak som to musela riešiť ja.Bohužiaľ,tá lekárka v súkr.zdr.centre už nepracuje a neviem,kam sa podela,potrebovala by som ju.
Homeopatia nie je nič nové,nič moderné.Každý rok sa poriada minim.jeden hon na čarodejnice........
Homeopatia sa používa aj v liečbe zvierat a tam teda neviem,ako môžu tvdiť,že je to placebo,rovnako u detí,tie si predsa nevedia vsugerovať,že sa vyliečia.
Nandrolon
08.06.16,17:47
Moja dcérka keď mala 3 roky bývalo jej veľmi zle v aute. dávali sme jej kinedryl a potom žena vyskúšala aj cocculine.
Výsledok? Kinedryl zaberal a cocculine ako keby nič nedostala. Asi preto že 3 ročné dieťa nemá ešte vymasírovaný mozog.
Jedná vec je registrácia /povolenie/ a druhá vec je preukázanie účinkov.
korela
08.06.16,19:13
Iba či to nefunguje asi tak, že napr. po psycholiekoch už obyčajný Persen človeku nepostačuje. Cocculine ani Kinedryl nepoznám. Nepotrebovali sme.
Keď boli do Nočnej pyramídy pozvaní homeopati, o chvíľu vždy do štúdia zavolala jedna naštartovaná mladá vedkyňa z SAV a poďme do mohutného útoku. Bola komická, nekonečné vyvracanie a požadovanie dôkazov. Stále to isté dokola a všade. Človek by mal byť rád, že vôbec existuje nejaká možnosť pomoci a liečby, ktorá zaberie. Horšie by bolo, keby nebolo k dispozícii nič, okrem vlastnej vôle v silu uzdravenia. Poniektorí ľudia sú zrejme zhýčkaní od dobra.
Neviem, či nepostačuje príklad, že pes sa nepýta na registráciu ani na účinky, hlavne že sa dostal po hemeopatikách späť do osobného komfortu. Aj s pánom, pretože to vyzeralo na infarkt. Náhodu vylučujem.
kukučka
08.06.16,20:02
Pred dvoma či troma dňami som náhodne zachytila koniec relácie o homeopatii, čo ma prekvapilo, liečil sa ňou aj pápež a používala ju aj matka Tereza, to len na okraj.

Nandy, myslím si, že nefunguje, lebo jej neveríš.
taiko
09.06.16,04:36
Pred dvoma či troma dňami som náhodne zachytila koniec relácie o homeopatii, čo ma prekvapilo, liečil sa ňou aj pápež a používala ju aj matka Tereza, to len na okraj.

Nandy, myslím si, že nefunguje, lebo jej neveríš.
kukuc, ja tiez verim, ze ludska mysel je velmi mocna, ale musis uznat, ze je trosku osemetne, ked je ucinnost lieku viazana na vieru v jeho ucinnost.
Ono by potom stacilo verit, ze Ti napr psoriazu vylieci " chlieb s maslom ", ci koliesko klobasky kazdy den nalacno. ;)
U homeopatie vsak podla mna o vieru nejde. ako niekto popisal, liecia nou vraj aj zvierata a u tych sa tazko da o viere hovorit, aj ked mozno.....nik nevie ;)
taiko
09.06.16,04:43
evidentne sa jedná o účelovú masáž mozgov. Nič sa nerobí "iba tak", za všetkým hľadaj prachy. Tie bilbordy nestoja 5 korún a nikto nie je charita...
podla mna je za tym homeopaticka zido-bolsevicka lobby
taiko
09.06.16,05:00
Kukam, ze homeopaticki exorcisti nemaju celkom pravdu, ze ziadne meta studie nepotvrdili ucinnost homeopatie.
Tu http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10853874,
aj tu
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20223686,
aj tu
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25439038

pisu, ze aj ked je urcite potrebne urobit dalsie, vysokokvalitne studie, niektore vysledky naznacuju, ze honeopatia nie je takpovediac marna. O to viac je cela ta hysteria zarazajuca.