lujza.j
08.07.16,13:16
tak si všimni prima banku....potom poštovú...
Penťa a ja a ty:)

ja a ty ?
akože poštová je moja a tvoja ?

tak ok, parťáčka :))
Bjuty...ja som sa "zakonzervovala"v sporitelni:Dnechce sa mi behat z banky do banky...lebo vsade je nieco....ked som bola naposledy osobny bankar:Dze co ocakavam od produktov ktore sme riesili-urokove sadzby....ja nic....cudujem sa,ze vam sem ludia nosia peniaze....:--- iba ak,ze doma ked ich schovam tak,ze zabudnem kde som ich zasila:D
TB..mala som tam dáke smietky.....nevydebatovala som co som chcela...tak,ze rusim knizku....dala som si keš vyplatit/viem aj inak sa dalo/ ale zurivost bola.....boli strasne zlatucky.....v 50e mi to vyplatili.....proste paráda.....nehovoriac o tom ze medzi 50tkami naratanymi v citacke.mi isiel davat dvacky....ano mohlo to byt aj horsie v 5e:D
Kazdemu vyhovuje ina banka..tak asi tak....

ja som myslel, že my dvaja sme majitelia poštovej:))
Pre boha......co by sme s tym robili:D
jar88
08.07.16,11:18
Myslíš tú svoju stareckú naivitu?
Veď ja viem, že za tvojich aktívnych čias u škody 1000 bolo nepochopiteľné, aby si išiel na jednotke viac ako 6-7 km/h. Dnešné najlacnejšie auto s benzínovým motorom /možno nejaký peugeot 2XX/ dokáže ísť na jednotku toľko čo tá tvoja stará vražda.
Hlavne, ak u toho peugeota bude nejaký "vysokootáčkový pidi benzínový motor maloobjemový naturbený na neviem koľko kilowatov...
A chváliť sa že to má päťku? Existuje auto vyrobené po roku 2010, ktoré nemá päťku?
Veď dnes majú aj osemrýchlostné prevodovky a možno aj deväť. Síce to už riadi počítač, ale prevod tam je.
edit: deväťrýchlostné prevodovky majú niektoré modely range rover, napr. evoque.
Viem si živo predstaviť, aké parametre na aute posudzuješ.:---
A tiež viem, že toto nikdy v živote nepochopíš.:) Nemáš ako.;) lebo ten rozdiel ani nezbadáš. (vôbec nie si schopný ho vidieť) Je to čisto "civilné auto", žiadny nadupaný super-šport, ale má výnimočné vlastnosti. Vlastnosti, ktoré nemá žiadne iné auto na svete.
https://www.youtube.com/watch?v=16I5N_fPmNY
--------------------------------
Podstatou však bolo, že ste tu obaja klamali.:D
pmajap
08.07.16,11:18
[QUOTE="lujza.j"][QUOTE="bjuty smis"]tak si všimni prima banku....potom poštovú...
....boli strasne zlatucky.....v 50e mi to vyplatili.....proste paráda.....nehovoriac o tom ze medzi 50tkami naratanymi v citacke.mi isiel davat dvacky....ano mohlo to byt aj horsie v 5e:D
Kazdemu vyhovuje ina banka..tak asi tak....

:D:D luj to je asi boj s úplatkami, aj bankomaty vyplácajú v 20e, no a skús dať úplatok v dvaciatkach
misoft
08.07.16,11:22
Len obcas zmatok v tych stupnoch....:Dzo 6 miesto do 5ky dal čávo do 3jky...auú...
A to sa stáva takým, ktorí majú "ťažký" uchop riadiacej páky - uchop a zovretie do dlane. Pokiaľ by používal intuitívné len tlakom dlane/prstov a riadením smeru pohybu - neskočí 6-->3.
Takto som učil moju skoro nevestu - tiež používala: uchopiť - zovrieť - hľadať, kde zaradiť. A sem-tam bolo 4-->1....
lujza.j
08.07.16,11:24
[QUOTE="lujza.j"][QUOTE="bjuty smis"]tak si všimni prima banku....potom poštovú...
....boli strasne zlatucky.....v 50e mi to vyplatili.....proste paráda.....nehovoriac o tom ze medzi 50tkami naratanymi v citacke.mi isiel davat dvacky....ano mohlo to byt aj horsie v 5e:D
Kazdemu vyhovuje ina banka..tak asi tak....

:D:D luj to je asi boj s úplatkami, aj bankomaty vyplácajú v 20e, no a skús dať úplatok v dvaciatkach
Majka som skoro odpadla....hovorim to nemate 500,200, nie ani 100....neverim...... beriem,ze naschval.....keby to bola tb na zamockej....co velkost pobocky mojeho balkona:D uverim
misoft
08.07.16,11:28
:D:D luj to je asi boj s úplatkami, aj bankomaty vyplácajú v 20e, no a skús dať úplatok v dvaciatkach
Tak bude toto:
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12213.gif
.
.
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12213.gif
.
.
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s9900.gif
.
.
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s9658.gif
lujza.j
08.07.16,11:31
Len obcas zmatok v tych stupnoch....:Dzo 6 miesto do 5ky dal čávo do 3jky...auú...
A to sa stáva takým, ktorí majú "ťažký" uchop riadiacej páky - uchop a zovretie do dlane. Pokiaľ by používal intuitívné len tlakom dlane/prstov a riadením smeru pohybu - neskočí 6-->3.
Takto som učil moju skoro nevestu - tiež používala: uchopiť - zovrieť - hľadať, kde zaradiť. A sem-tam bolo 4-->1....
Duski....rozdrapilo to co sa dalo....panko dosiel a chcel to na zaruku....ze nevie co sa stalo,ze vyparkovaval z garaze:D
Ja som silne trpela ked som si "musela" zvykat na nie japan prevodovku:( peknu maslovu tichucku.....ale co uz...zvykla som si:D
Vzdy mam obavu ked chlap moje auto....nech nedava 6stku ako u seba:Dked ju nemam....neviem ci by to vobec islo....isto to skusat nechcem
jar88
08.07.16,11:34
Len obcas zmatok v tych stupnoch....:Dzo 6 miesto do 5ky dal čávo do 3jky...auú...

A tomu žltému to žiadne auú nerobí.:) V pohode ju spapá.
Ing. Ľubomír Janoška
08.07.16,11:38
[QUOTE="lujza.j"][QUOTE="bjuty smis"]tak si všimni prima banku....potom poštovú...
....boli strasne zlatucky.....v 50e mi to vyplatili.....proste paráda.....nehovoriac o tom ze medzi 50tkami naratanymi v citacke.mi isiel davat dvacky....ano mohlo to byt aj horsie v 5e:D
Kazdemu vyhovuje ina banka..tak asi tak....

:D:D luj to je asi boj s úplatkami, aj bankomaty vyplácajú v 20e, no a skús dať úplatok v dvaciatkach

nie je problém, len treba dostatočný počet kufríkov :D :D :D
misoft
08.07.16,11:41
Lui...
To preraďovanie ..... na to treba mať cvik, ten sa však získa len jazdením.
Moja skoronevesta má ešte "horúci" vodičák (horúci preto, lebo ešte laminát nevychladol :D), takže je to logické, že "hľadá". Ja som zasadol do ich Golfíka (ukazoval som jej, ako preraďovať za jazdy) a rýchlosti mi samé "skákali", ako som chcel. Ovšem ja jazdím už viac ako 40 rokov.....
lujza.j
08.07.16,11:41
Len obcas zmatok v tych stupnoch....:Dzo 6 miesto do 5ky dal čávo do 3jky...auú...

A tomu žltému to žiadne auú nerobí.:) V pohode ju spapá.
Mas vyskusane:Dako vsetko.......
misoft
08.07.16,11:45
nie je problém, len treba dostatočný počet kufríkov :D :D :D
Alebo
http://www.83reborn.sk/images/portfolio/thumbs/pv-po-Lodny-kufor.jpg
prípadne
http://b.wz.cz/upload/p/podprdy_wz_cz/201505/45/15298223-usma-vaja-ca-se-kamion-kreslena-styl-pro-na-vrh-doda-vkova-doprava_360x293.jpg
:D:D:D
lujza.j
08.07.16,11:46
Lui...
To preraďovanie ..... na to treba mať cvik, ten sa však získa len jazdením.
Moja skoronevesta má ešte "horúci" vodičák (horúci preto, lebo ešte laminát nevychladol :D), takže je to logické, že "hľadá". Ja som zasadol do ich Golfíka (ukazoval som jej, ako preraďovať za jazdy) a rýchlosti mi samé "skákali", ako som chcel. Ovšem ja jazdím už viac ako 40 rokov.....
Duski ja som sa ucila na svojom....autoskola uz bola.zabudnuta.....a kym som si nekupila bastarda na inom som nejazdila.....som nepredpokladala...ze kazda je ina.kamoskina jariska tiez fajna kratke maslove prevody-radenie....mozno som zbytocne precitlivela a moc to riesim:Dto je ako ked poviem,ze neviem uz jazdit na benzine:D
misoft
08.07.16,11:50
Lui... ja som mal dobrú "školu" v robote.... 16 ks 7T mašín, každá inú charakteristiku + k tomu zopár "vejtřasek", niekoľko ZILov, UAzov, Tatier....
Takže mi stačí len kdekoľvek sadnúť, na mieste "poveksľovať" šlauf pákou, vyšľapnúť spojku a .... jedéééééém..... :D:D:D
Nandrolon
08.07.16,12:04
jar, bud napis v com je to auto najvynimocnejsie na svete, alebo nepis nic. to video ma 5 minut. bohuzial nie som ochotny sa tak dlho pozerat na staru vychrochtanu popolnicu.
ale aj tak neverim, ze to auto ma nieco take, co ostatne nemaju/ nemozu mat, okrem tvaru a nazvu...
lujza.j
08.07.16,14:24
Duski....ked som mala v robote ponuku od chalanov,ze ma naucia soférovat....vozovy.park v tej dobe na danom odd.v mojej firme.....žiguliak,renólt....mala som to vyuzit....na ziguliaku...by bola dobra skola:)
buchač
09.07.16,06:39
Prielom v košickej kauze parkovacích značiek EEI: Polícia zakázala nálepky

http://kosice.korzar.sme.sk/c/8217676/prielom-v-kosickej-kauze-parkovacich-znaciek-eei-policia-zakazala-nalepky.html#ixzz4DtWBrzwM

-------------------------------------
Tak som veru zvedavý, že ako to skončí. Ale asi ako rekonštrukcia električkových tratí.
Neverím, že sa niečo zásadné zmení. Akurát sa trochu natiahne čas, pokiaľ sa urobia nové značky a osadia sa (teda ak vôbec)...
Lebo poniektorí už majú svoj 10-tok na účte a ten by neradi dávali späť.
misoft
09.07.16,09:59
Prielom v košickej kauze parkovacích značiek EEI: Polícia zakázala nálepky

http://kosice.korzar.sme.sk/c/8217676/prielom-v-kosickej-kauze-parkovacich-znaciek-eei-policia-zakazala-nalepky.html#ixzz4DtWBrzwM

-------------------------------------
Tak som veru zvedavý, že ako to skončí. Ale asi ako rekonštrukcia električkových tratí.
Neverím, že sa niečo zásadné zmení. Akurát sa trochu natiahne čas, pokiaľ sa urobia nové značky a osadia sa (teda ak vôbec)...
Lebo poniektorí už majú svoj 10-tok na účte a ten by neradi dávali späť.
Ale jak sa "dušovali" tí z EEI, že to všetko majú v poriadku a dokonca so súhlasom DI. Takže pravda je inde. Nemajú to v poriadku, celý ten ich kšeft smrdí.... a predpokladám, že ak sa to dozvedia v BA a u nás v MI, že pochopia, čo sú to zač - tá firma.....
Žabinka
09.07.16,10:17
Prielom v košickej kauze parkovacích značiek EEI: Polícia zakázala nálepky

http://kosice.korzar.sme.sk/c/8217676/prielom-v-kosickej-kauze-parkovacich-znaciek-eei-policia-zakazala-nalepky.html#ixzz4DtWBrzwM

-------------------------------------
Tak som veru zvedavý, že ako to skončí. Ale asi ako rekonštrukcia električkových tratí.
Neverím, že sa niečo zásadné zmení. Akurát sa trochu natiahne čas, pokiaľ sa urobia nové značky a osadia sa (teda ak vôbec)...
Lebo poniektorí už majú svoj 10-tok na účte a ten by neradi dávali späť.
Ale jak sa "dušovali" tí z EEI, že to všetko majú v poriadku a dokonca so súhlasom DI. Takže pravda je inde. Nemajú to v poriadku, celý ten ich kšeft smrdí.... a predpokladám, že ak sa to dozvedia v BA a u nás v MI, že pochopia, čo sú to zač - tá firma.....
aj my máme eei.. ale nerozumiem, u nás sú ľudia spokojní, asi, neviem o dákych problémoch.. ja bývam v centre mesta, a platím 5€/ ročne za státie na mojej ulici podľa trvalého bydliska..
misoft
09.07.16,10:21
To máš dobré - 5€/rok. Prečítaj si, koľko platia v BA, koľko pýtajú v KE (mimochodom - KE poslanci "dostali" bezplatne parkovacie karty v hodnote 370€!!!).
buchač
09.07.16,10:38
aj my máme eei.. ale nerozumiem, u nás sú ľudia spokojní, asi, neviem o dákych problémoch.. ja bývam v centre mesta, a platím 5€/ ročne za státie na mojej ulici podľa trvalého bydliska..

Keďže poznám aj Zvolen, tak si dovolím tvrdiť, že nemôžeš porovnávať tieto dve mestá.
Nejde o tie platby ze rezidentské miesta, tu ide o to, že koľko áut príde z toho okolia do mesta (zamestnanci a návštevy) a zaberajú miesta tým bývajúcim v danej lokalite.

Ale aj tak si myslím, že EEI by nemalo takto fungovať. Kadejaké nálepky a hajde vyberať pokuty ? Tí mestskí policajti budú už fakt len výpalníci...no nie pre mesto, ale pre firmu ? Alebo ako to bude ? Včera som v správach postrehol, že pár mestských polišov dalo výpoveď...síce ich náčelník dôvodil ich odchod inými skutočnosťami, ale ktož vie, ako to je....mimochodom, náčelník Mestkej polície Košice si vyváža prdel v BMW 6...ešte aj EČV má samé 6-ky...
pavol54
09.07.16,13:26
Prielom v košickej kauze parkovacích značiek EEI: Polícia zakázala nálepky

http://kosice.korzar.sme.sk/c/8217676/prielom-v-kosickej-kauze-parkovacich-znaciek-eei-policia-zakazala-nalepky.html#ixzz4DtWBrzwM

-------------------------------------
Tak som veru zvedavý, že ako to skončí. Ale asi ako rekonštrukcia električkových tratí.
Neverím, že sa niečo zásadné zmení. Akurát sa trochu natiahne čas, pokiaľ sa urobia nové značky a osadia sa (teda ak vôbec)...
Lebo poniektorí už majú svoj 10-tok na účte a ten by neradi dávali späť.
Ale jak sa "dušovali" tí z EEI, že to všetko majú v poriadku a dokonca so súhlasom DI. Takže pravda je inde. Nemajú to v poriadku, celý ten ich kšeft smrdí.... a predpokladám, že ak sa to dozvedia v BA a u nás v MI, že pochopia, čo sú to zač - tá firma.....
aj my máme eei.. ale nerozumiem, u nás sú ľudia spokojní, asi, neviem o dákych problémoch.. ja bývam v centre mesta, a platím 5€/ ročne za státie na mojej ulici podľa trvalého bydliska..
ludia sú právni analfabeti a nechajú zo sebou vy...vať, u nás je "tzv platené parkovisko", zobral som do ruky zákon 8/2009 a novelu vykonávacej vyhlášky v zbierke 9/2009 vždy keď nájdem bloček pod stieračom tak pošlem mailom výpis zo zákona a vyhlášky, pre istotu aj moje vyjadrenia k predošlým pokutám vždy príde odpoveď "prepáčte, pokutu rušíme" Ale koľko nevzdelaných analfabetov tam roky platí, vždy si hovorím "ak si blbý plať! Raz som musel strpieť úkon kontroly pri mojom platobnom odpore musel som mu predložiť môj občiansky, on začal snaživo zapisovať moje údaje do uslineného trhacieho bločku tak som si vyčkal kým sa na mne odbaví a potom som sa spýtal kde má ten blok evidovaný a ako, a ak nie je nech ten lístok vytrhne a odovzdá mi ho, inak podám oznámenie pre porušenie zákona o ochrane osobných údajov, to bola rýchlosť ako sa odo mňa obaja vzdialili
buchač
09.07.16,14:56
zobral som do ruky zákon 8/2009 a novelu vykonávacej vyhlášky v zbierke 9/2009

No schválne, daj aj tie konkrétnejšie §§§ a citácie...nech sme aj ostatní múdrejší...
pavol54
09.07.16,18:46
zobral som do ruky zákon 8/2009 a novelu vykonávacej vyhlášky v zbierke 9/2009

No schválne, daj aj tie konkrétnejšie §§§ a citácie...nech sme aj ostatní múdrejší...
máš ukončenú aspoň strednú? To bola vždy moja prvá poznámka pri školení vodičov ak sa ma spýtali to čo mali dávno ovládať ale pre tých čo sa nevedia zorientovať §60 ods 7 a 11 po naštudovaní sa prihlás
buchač
09.07.16,19:22
Prielom v košickej kauze parkovacích značiek EEI: Polícia zakázala nálepky

http://kosice.korzar.sme.sk/c/8217676/prielom-v-kosickej-kauze-parkovacich-znaciek-eei-policia-zakazala-nalepky.html#ixzz4DtWBrzwM

-------------------------------------
Tak som veru zvedavý, že ako to skončí. Ale asi ako rekonštrukcia električkových tratí.
Neverím, že sa niečo zásadné zmení. Akurát sa trochu natiahne čas, pokiaľ sa urobia nové značky a osadia sa (teda ak vôbec)...
Lebo poniektorí už majú svoj 10-tok na účte a ten by neradi dávali späť.
-------------------------------------





zobral som do ruky zákon 8/2009 a novelu vykonávacej vyhlášky v zbierke 9/2009

No schválne, daj aj tie konkrétnejšie §§§ a citácie...nech sme aj ostatní múdrejší...
máš ukončenú aspoň strednú? To bola vždy moja prvá poznámka pri školení vodičov ak sa ma spýtali to čo mali dávno ovládať ale pre tých čo sa nevedia zorientovať §60 ods 7 a 11 po naštudovaní sa prihlás

Príslušný § vraví o značkách.
Čítaj občas všetko, aj o pár príspevkoch vyššie.
Čo som napísal ja ? Kvôli Tebe som citoval sám seba a aj zvýraznil červeným.
...o zvyšku sa nemá význam baviť.
misoft
09.07.16,19:37
Oné.... pavol54.... trochu si sa prestrelil. Ak ti capnú lístoček s pokutou a ty sa začneš oháňať §60 ods. 7-11, tak ťa chladia. Zacitujú ti toto:
§3 ods.1,2b a potom §23 ods.2 a §25 ods.1o

Inými slovami - máš TY aspoň strednú?
pavol54
10.07.16,05:16
Oné.... pavol54.... trochu si sa prestrelil. Ak ti capnú lístoček s pokutou a ty sa začneš oháňať §60 ods. 7-11, tak ťa chladia. Zacitujú ti toto:
§3 ods.1,2b a potom §23 ods.2 a §25 ods.1o

Inými slovami - máš TY aspoň strednú?
ty si nepochopil čo som argumentoval ale nevadí, § 60 pojednáva o umiestnení dopravných značiek, teda ak nie sú umiestnené podľa zákona sú NEPLATNÉ a sú tam len kusy plechu na tyči, že ty nechápeš, je niečo iné. Keď som niekedy zodpovedal za prípravu vodičov, tak som zabezpečil aby kapitáni čo to prakticky učili pochopili. Čo si ty myslíš je nepodstatné, podstatné je mi na to zo 10 krát odpovedal priamo náčelník MP že mám pravdu, ale nie je v jeho kompetencii správne inštalovať značky. Ale z niektorých tvojich reakcií mám podozrenie o tvojej strednej ( Pýtajú sa dedko aké máte vzdelanie? strednú školu som skončil v dvanástich. ???? No hej my sme chodili do školy len v stredu v iné dni som musel kravy pásť)
jar88
10.07.16,07:50
Prielom v košickej kauze parkovacích značiek EEI: Polícia zakázala nálepky

http://kosice.korzar.sme.sk/c/8217676/prielom-v-kosickej-kauze-parkovacich-znaciek-eei-policia-zakazala-nalepky.html#ixzz4DtWBrzwM

-------------------------------------
Tak som veru zvedavý, že ako to skončí. Ale asi ako rekonštrukcia električkových tratí.
Neverím, že sa niečo zásadné zmení. Akurát sa trochu natiahne čas, pokiaľ sa urobia nové značky a osadia sa (teda ak vôbec)...
Lebo poniektorí už majú svoj 10-tok na účte a ten by neradi dávali späť.
Ale jak sa "dušovali" tí z EEI, že to všetko majú v poriadku a dokonca so súhlasom DI. Takže pravda je inde. Nemajú to v poriadku, celý ten ich kšeft smrdí.... a predpokladám, že ak sa to dozvedia v BA a u nás v MI, že pochopia, čo sú to zač - tá firma.....
aj my máme eei.. ale nerozumiem, u nás sú ľudia spokojní, asi, neviem o dákych problémoch.. ja bývam v centre mesta, a platím 5€/ ročne za státie na mojej ulici podľa trvalého bydliska..
ludia sú právni analfabeti a nechajú zo sebou vy...vať, u nás je "tzv platené parkovisko", zobral som do ruky zákon 8/2009 a novelu vykonávacej vyhlášky v zbierke 9/2009 vždy keď nájdem bloček pod stieračom tak pošlem mailom výpis zo zákona a vyhlášky, pre istotu aj moje vyjadrenia k predošlým pokutám vždy príde odpoveď "prepáčte, pokutu rušíme" Ale koľko nevzdelaných analfabetov tam roky platí, vždy si hovorím "ak si blbý plať! Raz som musel strpieť úkon kontroly pri mojom platobnom odpore musel som mu predložiť môj občiansky, on začal snaživo zapisovať moje údaje do uslineného trhacieho bločku tak som si vyčkal kým sa na mne odbaví a potom som sa spýtal kde má ten blok evidovaný a ako, a ak nie je nech ten lístok vytrhne a odovzdá mi ho, inak podám oznámenie pre porušenie zákona o ochrane osobných údajov, to bola rýchlosť ako sa odo mňa obaja vzdialili

O čo vám tu vlastne ide.?:D
Že vás budú vypalovať za parkovanie?
Alebo, že vás budú vypaľovať so špatnými značkami?
------------------------------------
Je jasné, že to čo sa deje s parkovaním po celom Slovensku, je nezákonné. Obec a ani žiadne mesto nemôže vyberať parkovacie poplatky na verejnej komunikácii a ani na verejnom parkovisku.
No a dať to súkromnej firme, to už vôbec nie.
---------------------------------------------------
Je na to zákon o obecnom zriadení. Tam to máte čierne na bielom.:)
jar88
10.07.16,08:12
Prielom v košickej kauze parkovacích značiek EEI: Polícia zakázala nálepky

http://kosice.korzar.sme.sk/c/8217676/prielom-v-kosickej-kauze-parkovacich-znaciek-eei-policia-zakazala-nalepky.html#ixzz4DtWBrzwM

-------------------------------------
Tak som veru zvedavý, že ako to skončí. Ale asi ako rekonštrukcia električkových tratí.
Neverím, že sa niečo zásadné zmení. Akurát sa trochu natiahne čas, pokiaľ sa urobia nové značky a osadia sa (teda ak vôbec)...
Lebo poniektorí už majú svoj 10-tok na účte a ten by neradi dávali späť.
Ale jak sa "dušovali" tí z EEI, že to všetko majú v poriadku a dokonca so súhlasom DI. Takže pravda je inde. Nemajú to v poriadku, celý ten ich kšeft smrdí.... a predpokladám, že ak sa to dozvedia v BA a u nás v MI, že pochopia, čo sú to zač - tá firma.....
aj my máme eei.. ale nerozumiem, u nás sú ľudia spokojní, asi, neviem o dákych problémoch.. ja bývam v centre mesta, a platím 5€/ ročne za státie na mojej ulici podľa trvalého bydliska..

Presne toto je ten právny analfabetizmus a hyenizmus.
Ľudia ako keby nevedeli za čo platia a komu za to platia. Možnosť zaparkovať, nedáva mesto, alebo obec. To je dané zákonom o cestnej premávke a nieje podmienené poplatkom obci.
No a obec nemá právo oberať iných účastníkov cestnej premávky o ich právo. Tiež nemôže prenajímať využívaný majetok. Majetok obce sa môže prenajímať za predpokladu, že je nevyužívaný.
------------------------------------
Pritom parkoviská sú využívané na 100% a viac. Tak že obec v žiadnom prípade nemôže označiť parkovisko, ako nepotrebný, alebo nedostatočne využívaný majetok, ktorý treba prenajať, alebo mu zmeniť účel.
jar88
10.07.16,08:27
Obec, alebo mesto nieje súkromná firma. Obec je obecná, to znamená všetko čo koná, koná pre všetkých, pre verejnosť. Z toho mi jasne vyplýva, že aj v prípade, že sama niekde kúpi parcelu a na nej vybuduje parkovisko, je obecné a tým pádom aj verejné. Stáva sa súčasťou verejných komunikácií.
Iné by bolo, ak by súkromná firma kúpila pozemok (nie obecný!) a vybudovala parkovisko, alebo parkovací dom.
buchač
10.07.16,08:29
Je na to zákon o obecnom zriadení. Tam to máte čierne na bielom.:)

Jak oči ! ;) :D :D :D

Samospráva obce
§ 4

f) zabezpečuje výstavbu a údržbu a vykonáva správu miestnych komunikácií, verejných priestranstiev, obecného cintorína, kultúrnych, športových a ďalších obecných zariadení, kultúrnych pamiatok, pamiatkových území a pamätihodností obce,

§ 6
Všeobecne záväzné nariadenia obce

(1) Obec môže vo veciach územnej samosprávy vydávať nariadenia; nariadenie nesmie byť v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky, ústavnými zákonmi, zákonmi a medzinárodnými zmluvami, s ktorými vyslovila súhlas Národná rada Slovenskej republiky a ktoré boli ratifikované a vyhlásené spôsobom ustanoveným zákonom.

§ 7
Financovanie obce

(1) Obec financuje svoje potreby predovšetkým z vlastných príjmov, dotácií zo štátneho rozpočtu
a z ďalších zdrojov.
------------------------------------------
...a na základe tohoto je občan za dverami...ergo v prdeli...lebo zákony a vyhlášky sú síce siahodlé, no nekonkrétne a preto sa dajú všeliako poprekrúcať.
...a na Slovensku ?...tak to je už len čoro - moro...

...a mám taký ciťák, že nepotrvá veľmi dlho, keď sa naši mudrlanti dopracujú k platbám za vozidlo ako také...a to bez rozdielu, kde parkuje a kde majiteľ býva.
Niečo na spôsob dane za nehnuteľnosť...za každé auto daň...a ešte keby to dali podľa kubatúry...ajajááááj, to by bolo potom pindania...
Ale šak aj nečudo, keď na jedna rodina má vo vlastníctve 2-3 autá, tak je jasné, že niet kde parkovať. Osobitnou kapitolou sú tie akože firemno-súkromné autá, ktoré len zvyšujú preplnenosť parkovísk...
pmajap
10.07.16,09:45
Na celej kavze čo tu preberáte ma zaráža len jedno, všetky dopravné značenia odsúhlasuje DI na základe projektu ktorý je povinný dať vypracovať investor (obec, mesto ssc...) podľa typu komunikácie a týka sa to aj obslužných komunikácií v obci, tak prečo teraz po vyhotovení DI nesúhlasí s dopravným značením a kde boli doteraz, mali projekt zmietnuť zo stola v prvopočiatku, alebo až teraz tečie niekomu do topánok?
buchač
10.07.16,09:58
Na celej kavze čo tu preberáte ma zaráža len jedno, všetky dopravné značenia odsúhlasuje DI na základe projektu ktorý je povinný dať vypracovať investor (obec, mesto ssc...) podľa typu komunikácie a týka sa to aj obslužných komunikácií v obci, tak prečo teraz po vyhotovení DI nesúhlasí s dopravným značením a kde boli doteraz, mali projekt zmietnuť zo stola v prvopočiatku, alebo až teraz tečie niekomu do topánok?
Šak jasné jak facka, že komu v KE...;)
Chlapec má toho za ušami teda dosť...
pavol54
10.07.16,10:17
Prielom v košickej kauze parkovacích značiek EEI: Polícia zakázala nálepky

http://kosice.korzar.sme.sk/c/8217676/prielom-v-kosickej-kauze-parkovacich-znaciek-eei-policia-zakazala-nalepky.html#ixzz4DtWBrzwM

-------------------------------------
Tak som veru zvedavý, že ako to skončí. Ale asi ako rekonštrukcia električkových tratí.
Neverím, že sa niečo zásadné zmení. Akurát sa trochu natiahne čas, pokiaľ sa urobia nové značky a osadia sa (teda ak vôbec)...
Lebo poniektorí už majú svoj 10-tok na účte a ten by neradi dávali späť.
Ale jak sa "dušovali" tí z EEI, že to všetko majú v poriadku a dokonca so súhlasom DI. Takže pravda je inde. Nemajú to v poriadku, celý ten ich kšeft smrdí.... a predpokladám, že ak sa to dozvedia v BA a u nás v MI, že pochopia, čo sú to zač - tá firma.....
aj my máme eei.. ale nerozumiem, u nás sú ľudia spokojní, asi, neviem o dákych problémoch.. ja bývam v centre mesta, a platím 5€/ ročne za státie na mojej ulici podľa trvalého bydliska..
ludia sú právni analfabeti a nechajú zo sebou vy...vať, u nás je "tzv platené parkovisko", zobral som do ruky zákon 8/2009 a novelu vykonávacej vyhlášky v zbierke 9/2009 vždy keď nájdem bloček pod stieračom tak pošlem mailom výpis zo zákona a vyhlášky, pre istotu aj moje vyjadrenia k predošlým pokutám vždy príde odpoveď "prepáčte, pokutu rušíme" Ale koľko nevzdelaných analfabetov tam roky platí, vždy si hovorím "ak si blbý plať! Raz som musel strpieť úkon kontroly pri mojom platobnom odpore musel som mu predložiť môj občiansky, on začal snaživo zapisovať moje údaje do uslineného trhacieho bločku tak som si vyčkal kým sa na mne odbaví a potom som sa spýtal kde má ten blok evidovaný a ako, a ak nie je nech ten lístok vytrhne a odovzdá mi ho, inak podám oznámenie pre porušenie zákona o ochrane osobných údajov, to bola rýchlosť ako sa odo mňa obaja vzdialili

O čo vám tu vlastne ide.?:D
Že vás budú vypalovať za parkovanie?
Alebo, že vás budú vypaľovať so špatnými značkami?
------------------------------------
Je jasné, že to čo sa deje s parkovaním po celom Slovensku, je nezákonné. Obec a ani žiadne mesto nemôže vyberať parkovacie poplatky na verejnej komunikácii a ani na verejnom parkovisku.
No a dať to súkromnej firme, to už vôbec nie.
---------------------------------------------------
Je na to zákon o obecnom zriadení. Tam to máte čierne na bielom.:)
veď to tvrdím buď platí zákon alebo platí sila miestnej moci, nič viac nič menej. To je základ korupcie
misoft
10.07.16,11:01
Na celej kavze čo tu preberáte ma zaráža len jedno, všetky dopravné značenia odsúhlasuje DI na základe projektu ktorý je povinný dať vypracovať investor (obec, mesto ssc...) podľa typu komunikácie a týka sa to aj obslužných komunikácií v obci, tak prečo teraz po vyhotovení DI nesúhlasí s dopravným značením a kde boli doteraz, mali projekt zmietnuť zo stola v prvopočiatku, alebo až teraz tečie niekomu do topánok?
Jednoduché vysvetlenie.... žiadny súhlas nemali... všetko robili svojpomocne, bez toho aby to bolo odsúhlasené dopravným inžinierom a DI. Len pred kamerou sa hrali na svätých... ergo - teda verejne klamali. Čo to značí? Firma nie je dôveryhodná, keď sa uchýli k verejnému klamstvu.
buchač
10.07.16,11:35
Fico: Médiá a opozícia ma dusili, keď som ležal na áre
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/398642-fico-media-a-opozicia-ma-dusili-ked-som-lezal-na-are/

...aj som si poplakal nad úbožiatkom úbohúčkym úbohým...;)
Ing. Ľubomír Janoška
10.07.16,13:58
Mňa dnes potešil takýto lovenčina :D

Pozdrav drahá
V krátkom úvode, som právnik Adams Eden, som poslal e-maily, pokiaľ
ide o vášho zosnulého príbuzného, ktorý zomrel v mojej krajine, ale ja
som nedostal žiadne reaguje od vás, ako sa niekedy mám vlastné výhradu
z mojej kancelárie s ohľadom na moju neskoro klient nevyzdvihnuté fond
v banke, zosnulý je občanom svojej krajiny s rovnakým priezviskom s
vami, zomrel pred niekoľkými rokmi so svojou rodinou zanechal svojej
firmy a obrovské množstvo peňazí uložených v banke, bez toho aby
vlasy, som jeho osobné právnik a ja potrebujem vašu spoluprácu, takže
môžeme spolupracovať spoločne acheive tohto cieľa pred tým, než budú
definitívne zabavené vláda, celková suma v banke bežať do miliónov
dolárov, však, ja vám vysvetlí podrobnejšie, keď som počul od vás uvedie svoj záujem
v tejto veci
buchač
10.07.16,14:12
Mňa dnes potešil takýto lovenčina :D

Pozdrav drahá


Očuj drahá...šak koho by nepotešil...;) :D :D :D
Katy a R
10.07.16,14:50
Mňa dnes potešil takýto lovenčina :D

Pozdrav drahá
V krátkom úvode, som právnik .....
jáj .. už so dostala 4 podobné :) ..... a ešte som furt ani na Maledivách nembola, ani na Bahamách, ani na Maču Pikču ...
sa len Veľmidivím, keď pozriem na svoj účet .. ;):):D
Ing. Ľubomír Janoška
10.07.16,15:13
Mňa dnes potešil takýto lovenčina :D

Pozdrav drahá
V krátkom úvode, som právnik .....
jáj .. už so dostala 4 podobné :) ..... a ešte som furt ani na Maledivách nembola, ani na Bahamách, ani na Maču Pikču ...
sa len Veľmidivím, keď pozriem na svoj účet .. ;):):D
ja som ich tiež dostal kopu, ale boli v kváziangličtine a dávali aký-taký význam, ale s týmto si dal niekto tú robotu, že ho poslal do nejakého translátora :o
Ing. Ľubomír Janoška
10.07.16,15:14
Mňa dnes potešil takýto lovenčina :D

Pozdrav drahá
V krátkom úvode, som právnik .....
jáj .. už so dostala 4 podobné :) ..... a ešte som furt ani na Maledivách nembola, ani na Bahamách, ani na Maču Pikču ...
sa len Veľmidivím, keď pozriem na svoj účet .. ;):):D
ja som ich tiež dostal kopu, ale boli v kváziangličtine a dávali aký-taký význam, ale s týmto si dal niekto tú robotu, že ho poslal do nejakého translátora :o
...
a ešte nikdy nikto ma neoslovil "drahá", neviem prečo :D
... a dnes už dvaja, aj s Buchim
Katy a R
10.07.16,15:17
No vidíš, ako málo stačí niekedy - potešili ťa.. a hneď je lepšia nálada :)
jar88
11.07.16,05:03
Je na to zákon o obecnom zriadení. Tam to máte čierne na bielom.:)

Jak oči ! ;) :D :D :D

Samospráva obce
§ 4

f) zabezpečuje výstavbu a údržbu a vykonáva správu miestnych komunikácií, verejných priestranstiev, obecného cintorína, kultúrnych, športových a ďalších obecných zariadení, kultúrnych pamiatok, pamiatkových území a pamätihodností obce,
------------------------------------------
...a na základe tohoto je občan za dverami...ergo v prdeli...lebo zákony a vyhlášky sú síce siahodlé, no nekonkrétne a preto sa dajú všeliako poprekrúcať.
...a na Slovensku ?...tak to je už len čoro - moro...

...a mám taký ciťák, že nepotrvá veľmi dlho, keď sa naši mudrlanti dopracujú k platbám za vozidlo ako také...a to bez rozdielu, kde parkuje a kde majiteľ býva.
Niečo na spôsob dane za nehnuteľnosť...za každé auto daň...a ešte keby to dali podľa kubatúry...ajajááááj, to by bolo potom pindania...
Ale šak aj nečudo, keď na jedna rodina má vo vlastníctve 2-3 autá, tak je jasné, že niet kde parkovať. Osobitnou kapitolou sú tie akože firemno-súkromné autá, ktoré len zvyšujú preplnenosť parkovísk...

Pravdu máš, že už nieje veľkou výnimkou mať v rodine dve a viac aut. Ale sú v panelákoch aj rodiny úplne bez auta.
U nás sa to "rezidenčné" parkovanie začalo riešiť už dávnejšie. Mnohým ľuďom tie vyhradené parkovacie miesta vadili. Dali sme sa dokopy a vyvolali sme jednanie so starostom a poslancami. Hlavnou otázkou bolo, ako to zriaďovanie vyhradených miest zlepšuje, alebo zhoršuje situáciu s parkovaním. Výsledkom debaty bol záver, že to nič nezlepšuje, naopak to situáciu len zhoršuje a komplikuje.
Vtedy sme mali 50% vyhradených miest a teraz ich je už len 30% a na niektorých uliciach len 20%. Jasné že sa pri tom zmenilo veľa komunikácií na jednosmerky, ale to je podstatne menšie obmedzenie, ako nemať kde zaparkovať.
-----------------------
Argumenty proti platenému parkovaniu.
1. Ak je verejné parkovacie miesto vyhradené len pre jedno vozidlo, nemôže na ňom parkovať žiadne iné, napriek tomu, že je neobsadené.
2. Ak sú v rodine, napríklad dve autá a to ktoré má platené miesto príde parkovať skôr, tak samozrejme že nezaparkuje na tom vyhradenom (zaplatenom), ale na voľnom (verejnom) mieste. Následne večer, keď je už všetko obsadené, príde druhé auto danej rodiny a v pohode si zaparkuje na tom zaplatenom a celý deň blokovanom mieste.
3. Parkovanie v druhej rade za zaparkovanými autami (čo je zakázané - je dopravným priestupkom) sa praktizuje nie len v noci, ale je takto vynútené počas celého dňa, nakoľko je tolerované.
4. Nakoľko je podstatne menej parkovacích miest, ako je potrebné na počet jestvujúcich aut, nieje možné dať každému možnosť zaplatiť si vyhradené parkovacie miesto. No a ak je aj vyhradených (platených) miest menej, ako záujemcov, treba vygenerovať trhovú cenu. Cenu, ktorú nebude každý záujemca ochotný zaplatiť a tým pádom sa stane nevyužitým a nepotrebným a následne sa môže stať neplateným (znova verejným).
------------------------------------
U nás sa vybudovalo aj množstvo podzemných parkovacích miest. Garáže pod trávnatými plochami. Obec to povolila s tým, že neubudne miesto na ihriská a oddych. Ale prax je iná. Povrch garáží je síce zatrávnený (zostal "zeleňou"), ale je (nevkusne) oplotený a neprístupný. To je to isté, ako keby bol obyčajným parkoviskom.
Pritom v tých garážach majitelia neparkujú, ale naďalej parkujú na verejných miestach. Teda v prípade, že prídu v čase, kedy je ešte nejaké to miestečko voľné. Ak už nič nenájdu, idú parkovať do garáže.
-----------------------------------
Pôvodne som chcel reagovať aj na to,: a vykonáva správu miestnych komunikácií, verejných priestranstiev, ale už sa mi nechce objasňovať, že spravovať neznamená prenajímať.
pavol54
11.07.16,08:16
Jedine ruská dialkárka Klišinová môže ísť na OH žeby preto lebo čestne a čiste trénovala v USA, krajine známej tým že jedine jej športovci sú bezdopingoví?
pavol54
11.07.16,08:47
Je na to zákon o obecnom zriadení. Tam to máte čierne na bielom.:)

Jak oči ! ;) :D :D :D

Samospráva obce
§ 4

f) zabezpečuje výstavbu a údržbu a vykonáva správu miestnych komunikácií, verejných priestranstiev, obecného cintorína, kultúrnych, športových a ďalších obecných zariadení, kultúrnych pamiatok, pamiatkových území a pamätihodností obce,
------------------------------------------
...a na základe tohoto je občan za dverami...ergo v prdeli...lebo zákony a vyhlášky sú síce siahodlé, no nekonkrétne a preto sa dajú všeliako poprekrúcať.
...a na Slovensku ?...tak to je už len čoro - moro...

...a mám taký ciťák, že nepotrvá veľmi dlho, keď sa naši mudrlanti dopracujú k platbám za vozidlo ako také...a to bez rozdielu, kde parkuje a kde majiteľ býva.
Niečo na spôsob dane za nehnuteľnosť...za každé auto daň...a ešte keby to dali podľa kubatúry...ajajááááj, to by bolo potom pindania...
Ale šak aj nečudo, keď na jedna rodina má vo vlastníctve 2-3 autá, tak je jasné, že niet kde parkovať. Osobitnou kapitolou sú tie akože firemno-súkromné autá, ktoré len zvyšujú preplnenosť parkovísk...

Pravdu máš, že už nieje veľkou výnimkou mať v rodine dve a viac aut. Ale sú v panelákoch aj rodiny úplne bez auta.
U nás sa to "rezidenčné" parkovanie začalo riešiť už dávnejšie. Mnohým ľuďom tie vyhradené parkovacie miesta vadili. Dali sme sa dokopy a vyvolali sme jednanie so starostom a poslancami. Hlavnou otázkou bolo, ako to zriaďovanie vyhradených miest zlepšuje, alebo zhoršuje situáciu s parkovaním. Výsledkom debaty bol záver, že to nič nezlepšuje, naopak to situáciu len zhoršuje a komplikuje.
Vtedy sme mali 50% vyhradených miest a teraz ich je už len 30% a na niektorých uliciach len 20%. Jasné že sa pri tom zmenilo veľa komunikácií na jednosmerky, ale to je podstatne menšie obmedzenie, ako nemať kde zaparkovať.
-----------------------
Argumenty proti platenému parkovaniu.
1. Ak je verejné parkovacie miesto vyhradené len pre jedno vozidlo, nemôže na ňom parkovať žiadne iné, napriek tomu, že je neobsadené.
2. Ak sú v rodine, napríklad dve autá a to ktoré má platené miesto príde parkovať skôr, tak samozrejme že nezaparkuje na tom vyhradenom (zaplatenom), ale na voľnom (verejnom) mieste. Následne večer, keď je už všetko obsadené, príde druhé auto danej rodiny a v pohode si zaparkuje na tom zaplatenom a celý deň blokovanom mieste.
3. Parkovanie v druhej rade za zaparkovanými autami (čo je zakázané - je dopravným priestupkom) sa praktizuje nie len v noci, ale je takto vynútené počas celého dňa, nakoľko je tolerované.
4. Nakoľko je podstatne menej parkovacích miest, ako je potrebné na počet jestvujúcich aut, nieje možné dať každému možnosť zaplatiť si vyhradené parkovacie miesto. No a ak je aj vyhradených (platených) miest menej, ako záujemcov, treba vygenerovať trhovú cenu. Cenu, ktorú nebude každý záujemca ochotný zaplatiť a tým pádom sa stane nevyužitým a nepotrebným a následne sa môže stať neplateným (znova verejným).
------------------------------------
U nás sa vybudovalo aj množstvo podzemných parkovacích miest. Garáže pod trávnatými plochami. Obec to povolila s tým, že neubudne miesto na ihriská a oddych. Ale prax je iná. Povrch garáží je síce zatrávnený (zostal "zeleňou"), ale je (nevkusne) oplotený a neprístupný. To je to isté, ako keby bol obyčajným parkoviskom.
Pritom v tých garážach majitelia neparkujú, ale naďalej parkujú na verejných miestach. Teda v prípade, že prídu v čase, kedy je ešte nejaké to miestečko voľné. Ak už nič nenájdu, idú parkovať do garáže.
-----------------------------------
Pôvodne som chcel reagovať aj na to,: a vykonáva správu miestnych komunikácií, verejných priestranstiev, ale už sa mi nechce objasňovať, že spravovať neznamená prenajímať.
Inak asi máš trochu pravdy s tými daňami ak mám dom platím daň z nehnuteľnosti ak si postavím na parkovisko obytný príves a dnes nie je problém bývať v takom celý rok, tak neplatím žiadnu daň ako je rok dlhý, a tiež stojí na nejakej nehnuteľnosti(parkovisko je stavba).
Mila123
11.07.16,18:01
misoft
11.07.16,19:45
taiko
12.07.16,05:08
taiko
12.07.16,05:13
hovädá..........

http://www.topky.sk/cl/10/1560397/Potravinovy-megapodvod--Roky-sme-kupovali-predrazene-mliecne-vyrobky--tajna-dohoda-odhalena-
Preco hovada? Ja nie celkom rozumiem tomu, co vlastne urobili zle. Ved "odporucane" ceny su normalne. Len ci to nie je nejaka snaha o zlikvidovanie domaceho vyrobcu ;)
Tweety
12.07.16,06:01
Škandálozne, hoci som tieto ich výrobky nikdy nekupovala, jednoducho boli mi nesympatické a hľa, mala som dobrého tušáka.
http://ekonomika.sme.sk/c/20213050/ako-sa-rajo-spolcilo-s-tescom-ci-jednotou-aby-bolo-maslo-a-mlieko-drahsie.html
kopretinka
12.07.16,06:26
ja som rajo nekupovala,lebo bolo drahé,a odporúčaná cena sa bežne používa,proste výrobca si určí,že predávajúci nesmie mať nižšiu cenu,ako si určí výrobca,to je úplne normálna vec...a keď ju určil,tak je jasné,že bude v každom reťazci rovnaká.
kto nechce,nech rajo nekupuje,ja tiež kupujem lacnejšie maslo,a nechodím po reťazcoch a nezháňam,že kde je určitá značka lacnejšia.
Mńa ale serie to,že reťazce stlačili cenu mlieka na 30 centov,nechápem,že dodávatelia na to pristúpili a teraz krachujú.Včera mi hovoril kamoš,že celé družstvo ide do likvidácie,dostali všetci výpovede.....
bjuty smis
12.07.16,07:01
hovädá..........

http://www.topky.sk/cl/10/1560397/Potravinovy-megapodvod--Roky-sme-kupovali-predrazene-mliecne-vyrobky--tajna-dohoda-odhalena-
Preco hovada? Ja nie celkom rozumiem tomu, co vlastne urobili zle. Ved "odporucane" ceny su normalne. Len ci to nie je nejaka snaha o zlikvidovanie domaceho vyrobcu ;)

ani ja....ako bol poškodený zákazník ?
Ing. Ľubomír Janoška
12.07.16,07:15
hovädá..........

http://www.topky.sk/cl/10/1560397/Potravinovy-megapodvod--Roky-sme-kupovali-predrazene-mliecne-vyrobky--tajna-dohoda-odhalena-
Preco hovada? Ja nie celkom rozumiem tomu, co vlastne urobili zle. Ved "odporucane" ceny su normalne. Len ci to nie je nejaka snaha o zlikvidovanie domaceho vyrobcu ;)

ani ja....ako bol poškodený zákazník ?

Zákazník bol (zrejme) poškoedný vyššou cenou, než keby si konkurovalil. Možno by sme boli bývali platili iba 30 centov za liter ako teraz.
PS - odporúčané ceny sú normálne na úrovni jedného výrobku jedného výrobcu.
Ing. Ľubomír Janoška
12.07.16,07:19
ja som rajo nekupovala,lebo bolo drahé,a odporúčaná cena sa bežne používa,proste výrobca si určí,že predávajúci nesmie mať nižšiu cenu,ako si určí výrobca,to je úplne normálna vec...a keď ju určil,tak je jasné,že bude v každom reťazci rovnaká.
kto nechce,nech rajo nekupuje,ja tiež kupujem lacnejšie maslo,a nechodím po reťazcoch a nezháňam,že kde je určitá značka lacnejšia.
Mńa ale serie to,že reťazce stlačili cenu mlieka na 30 centov,nechápem,že dodávatelia na to pristúpili a teraz krachujú.Včera mi hovoril kamoš,že celé družstvo ide do likvidácie,dostali všetci výpovede.....

Reťazce stlačili cenu mlieka, aby sa ho zbavili, iný dôvod nemajú. Je faktom, že je tu niekoľko rokov hystéria o "škodllivosti" mlieka dospelým a ľudia kupujú stále menej a menej. Družstvá a farmy môžu poďakovať hlavne šíriteľom týchto fám... na každý pád budú musieť znížiť produkciu mlieka a zamerať sa na niečo, čo sa dá lepšie/ľahšie predať.
bjuty smis
12.07.16,07:24
hovädá..........

http://www.topky.sk/cl/10/1560397/Potravinovy-megapodvod--Roky-sme-kupovali-predrazene-mliecne-vyrobky--tajna-dohoda-odhalena-
Preco hovada? Ja nie celkom rozumiem tomu, co vlastne urobili zle. Ved "odporucane" ceny su normalne. Len ci to nie je nejaka snaha o zlikvidovanie domaceho vyrobcu ;)

ani ja....ako bol poškodený zákazník ?

Zákazník bol (zrejme) poškoedný vyššou cenou, než keby si konkurovalil. Možno by sme boli bývali platili iba 30 centov za liter ako teraz.
PS - odporúčané ceny sú normálne na úrovni jedného výrobku jedného výrobcu.
keby bolo rajo jedniný dodávatel, možno...

ale v obchode máš x dodávatelov masla a y mlieka....zákazník nebol nútený kupovať si predražené maslo od raja, ked sú tam dalšie od 4 -5 iných dodávatelov...
Ing. Ľubomír Janoška
12.07.16,07:44
[.
práveže sa dohodli, že si nebudú konkurovať
kopretinka
12.07.16,08:20
keby bolo rajo jedniný dodávatel, možno...

ale v obchode máš x dodávatelov masla a y mlieka....zákazník nebol nútený kupovať si predražené maslo od raja, ked sú tam dalšie od 4 -5 iných dodávatelov...
spústa ľudí nepozerá absolútne na cenu,denne to vidím,rajo maslo sa predáva rovnako ako iná lacnejšia,rovnako kvalitné maslo.(kvalitné=82%tuku majú aj iní výrobcovia)
jar88
12.07.16,08:24
[.
práveže sa dohodli, že si nebudú konkurovať
Obchodné reťazce sa nemajú ako a o čom dohadovať. Ak si Rajo postaví svoje vlastné obchodné podmienky, ich klient ich musí dodržiavať. Jediné čo môže obchodná spoločnosť urobiť, je odmietnutie takých podmienok a samozrejme, že tie výrobky vôbec nenakupovať a nepredávať.
------------------------------------
Ale obchodné reťazce majú aj inú možnosť. Môžu sa dohodnúť, že za tých podmienok nebudú od Raja nakupovať vôbec a ani to sa nedá považovať za kartelovú dohodu. Jednoducho je to obchodná dohoda viacerých strán a vôbec ju nemusia zverejňovať, alebo utajovať. Dokonca o nej nemusia oboznamovať, ani samotné Rajo. Pokojne môžu nechať Rajo tápať v nevedomosti a nechať ho dumať, prečo nemajú na svoje produkty odbyt.
pavol54
12.07.16,08:53
[.
práveže sa dohodli, že si nebudú konkurovať
Obchodné reťazce sa nemajú ako a o čom dohadovať. Ak si Rajo postaví svoje vlastné obchodné podmienky, ich klient ich musí dodržiavať. Jediné čo môže obchodná spoločnosť urobiť, je odmietnutie takých podmienok a samozrejme, že tie výrobky vôbec nenakupovať a nepredávať.
------------------------------------
Ale obchodné reťazce majú aj inú možnosť. Môžu sa dohodnúť, že za tých podmienok nebudú od Raja nakupovať vôbec a ani to sa nedá považovať za kartelovú dohodu. Jednoducho je to obchodná dohoda viacerých strán a vôbec ju nemusia zverejňovať, alebo utajovať. Dokonca o nej nemusia oboznamovať, ani samotné Rajo. Pokojne môžu nechať Rajo tápať v nevedomosti a nechať ho dumať, prečo nemajú na svoje produkty odbyt.
Ty si neskutočný idealista Výrobca mlieka sa musí dohodnúť so spracovateľom(prijať jeho podmienky) inak ho nepredá , spracovateľ sa musí dohodnúť s obchodom(prijať jeho podmienky inak ho nepredá) Zákazník má možnosť kúpiť(len to čo mu ponúkne obchod) alebo nekúpiť(jediní čo v systéme neurčuje ceny je prvý a posledný, teda podmienky predaja)
taiko
12.07.16,09:47
hovädá..........

http://www.topky.sk/cl/10/1560397/Potravinovy-megapodvod--Roky-sme-kupovali-predrazene-mliecne-vyrobky--tajna-dohoda-odhalena-
Preco hovada? Ja nie celkom rozumiem tomu, co vlastne urobili zle. Ved "odporucane" ceny su normalne. Len ci to nie je nejaka snaha o zlikvidovanie domaceho vyrobcu ;)

ani ja....ako bol poškodený zákazník ?

Zákazník bol (zrejme) poškoedný vyššou cenou, než keby si konkurovalil. Možno by sme boli bývali platili iba 30 centov za liter ako teraz.
PS - odporúčané ceny sú normálne na úrovni jedného výrobku jedného výrobcu.
podla mna jeden vyrobca moze mat odporucane ceny na vsetky svoje vyrobky a v tomto pripade sa jdnalo naozaj o jedneho vyrobcu Rajo.
Nezakonne mozno je ked vyrobca diskutuje svoje odporucane ceny s retailom a zdvihne ich po dohode s retailom tak , ze sa ziadny retail nebude snazit tie ceny zniit a tym ziskat vyhodu pred konkurenciou. Mozno to tym mysleli
taiko
12.07.16,09:50
ja som rajo nekupovala,lebo bolo drahé,a odporúčaná cena sa bežne používa,proste výrobca si určí,že predávajúci nesmie mať nižšiu cenu,ako si určí výrobca,to je úplne normálna vec...a keď ju určil,tak je jasné,že bude v každom reťazci rovnaká.
kto nechce,nech rajo nekupuje,ja tiež kupujem lacnejšie maslo,a nechodím po reťazcoch a nezháňam,že kde je určitá značka lacnejšia.
Mńa ale serie to,že reťazce stlačili cenu mlieka na 30 centov,nechápem,že dodávatelia na to pristúpili a teraz krachujú.Včera mi hovoril kamoš,že celé družstvo ide do likvidácie,dostali všetci výpovede.....

Reťazce stlačili cenu mlieka, aby sa ho zbavili, iný dôvod nemajú. Je faktom, že je tu niekoľko rokov hystéria o "škodllivosti" mlieka dospelým a ľudia kupujú stále menej a menej. Družstvá a farmy môžu poďakovať hlavne šíriteľom týchto fám... na každý pád budú musieť znížiť produkciu mlieka a zamerať sa na niečo, čo sa dá lepšie/ľahšie predať.
no ked sme pritom, az taka fama to nie je. Je dokazane ze dospely clovek mat problemy s travenim mlieka. Koniec koncov v prirode nevidno zeby dospely slon pila mlieko kozy, ci byvol mlieko levice :) Ale to je na inu debatu.
bjuty smis
12.07.16,09:50
[.
práveže sa dohodli, že si nebudú konkurovať
Obchodné reťazce sa nemajú ako a o čom dohadovať. Ak si Rajo postaví svoje vlastné obchodné podmienky, ich klient ich musí dodržiavať. Jediné čo môže obchodná spoločnosť urobiť, je odmietnutie takých podmienok a samozrejme, že tie výrobky vôbec nenakupovať a nepredávať.
------------------------------------
Ale obchodné reťazce majú aj inú možnosť. Môžu sa dohodnúť, že za tých podmienok nebudú od Raja nakupovať vôbec a ani to sa nedá považovať za kartelovú dohodu. Jednoducho je to obchodná dohoda viacerých strán a vôbec ju nemusia zverejňovať, alebo utajovať. Dokonca o nej nemusia oboznamovať, ani samotné Rajo. Pokojne môžu nechať Rajo tápať v nevedomosti a nechať ho dumať, prečo nemajú na svoje produkty odbyt.
Ty si neskutočný idealista Výrobca mlieka sa musí dohodnúť so spracovateľom(prijať jeho podmienky) inak ho nepredá , spracovateľ sa musí dohodnúť s obchodom(prijať jeho podmienky inak ho nepredá) Zákazník má možnosť kúpiť(len to čo mu ponúkne obchod) alebo nekúpiť(jediní čo v systéme neurčuje ceny je prvý a posledný, teda podmienky predaja)

lenže v tomto prípade podmienky kládlo rajo , nie obchod....
Ing. Ľubomír Janoška
12.07.16,09:51
hovädá..........

http://www.topky.sk/cl/10/1560397/Potravinovy-megapodvod--Roky-sme-kupovali-predrazene-mliecne-vyrobky--tajna-dohoda-odhalena-
Preco hovada? Ja nie celkom rozumiem tomu, co vlastne urobili zle. Ved "odporucane" ceny su normalne. Len ci to nie je nejaka snaha o zlikvidovanie domaceho vyrobcu ;)

ani ja....ako bol poškodený zákazník ?

Zákazník bol (zrejme) poškoedný vyššou cenou, než keby si konkurovalil. Možno by sme boli bývali platili iba 30 centov za liter ako teraz.
PS - odporúčané ceny sú normálne na úrovni jedného výrobku jedného výrobcu.
podla mna jeden vyrobca moze mat odporucane ceny na vsetky svoje vyrobky a v tomto pripade sa jdnalo naozaj o jedneho vyrobcu Rajo.
Nezakonne mozno je ked vyrobca diskutuje svoje odporucane ceny s retailom a zdvihne ich po dohode s retailom tak , ze sa ziadny retail nebude snazit tie ceny zniit a tym ziskat vyhodu pred konkurenciou. Mozno to tym mysleli

Ja som to hlavne pochopil tak, že v tom ide viacero výrobcov a Rajo je jediný, kto sa priznal. Nuž darmo, vyznajme sa v kreatívnej investigatívnej žurnalistike :)
taiko
12.07.16,09:51
keby bolo rajo jedniný dodávatel, možno...

ale v obchode máš x dodávatelov masla a y mlieka....zákazník nebol nútený kupovať si predražené maslo od raja, ked sú tam dalšie od 4 -5 iných dodávatelov...
spústa ľudí nepozerá absolútne na cenu,denne to vidím,rajo maslo sa predáva rovnako ako iná lacnejšia,rovnako kvalitné maslo.(kvalitné=82%tuku majú aj iní výrobcovia)
Kvalita masla nie je dana len mnozstvom tuku, ale aj kvalitou proteinu.
taiko
12.07.16,09:52
[.
práveže sa dohodli, že si nebudú konkurovať
dohodli sa len retazce s Rajom ak som cital spravne
bjuty smis
12.07.16,09:54
hovädá..........

http://www.topky.sk/cl/10/1560397/Potravinovy-megapodvod--Roky-sme-kupovali-predrazene-mliecne-vyrobky--tajna-dohoda-odhalena-
Preco hovada? Ja nie celkom rozumiem tomu, co vlastne urobili zle. Ved "odporucane" ceny su normalne. Len ci to nie je nejaka snaha o zlikvidovanie domaceho vyrobcu ;)

ani ja....ako bol poškodený zákazník ?

Zákazník bol (zrejme) poškoedný vyššou cenou, než keby si konkurovalil. Možno by sme boli bývali platili iba 30 centov za liter ako teraz.
PS - odporúčané ceny sú normálne na úrovni jedného výrobku jedného výrobcu.
podla mna jeden vyrobca moze mat odporucane ceny na vsetky svoje vyrobky a v tomto pripade sa jdnalo naozaj o jedneho vyrobcu Rajo.
Nezakonne mozno je ked vyrobca diskutuje svoje odporucane ceny s retailom a zdvihne ich po dohode s retailom tak , ze sa ziadny retail nebude snazit tie ceny zniit a tym ziskat vyhodu pred konkurenciou. Mozno to tym mysleli

Ja som to hlavne pochopil tak, že v tom ide viacero výrobcov a Rajo je jediný, kto sa priznal. Nuž darmo, vyznajme sa v kreatívnej investigatívnej žurnalistike :)

ide o viacej obchodov a rajo...
Ing. Ľubomír Janoška
12.07.16,09:56
[.
práveže sa dohodli, že si nebudú konkurovať
dohodli sa len retazce s Rajom ak som cital spravne
Ešte to mohlo byť aj takto (?) - keby sa iba jeden výrobca dohodol s distribútormi, že umelo budú dvíhať ceny konkurenčných výrobkov spolu s jeho cenami... tak to by bola robota pre protimonopolných.
(len Boh zna)
taiko
12.07.16,10:01
[.
práveže sa dohodli, že si nebudú konkurovať
dohodli sa len retazce s Rajom ak som cital spravne
Ešte to mohlo byť aj takto (?) - keby sa iba jeden výrobca dohodol s distribútormi, že umelo budú dvíhať ceny konkurenčných výrobkov spolu s jeho cenami... tak to by bola robota pre protimonopolných.
(len Boh zna)
hej vselijako to moze byt, aj ako som pisal, ze niekto chce poskodit Rajo. Rajo sa bude branit tak uvidime, ako to dopadne.
Mozno ako s Alfa Bio :(
Žabinka
12.07.16,10:27
hovädá..........

http://www.topky.sk/cl/10/1560397/Potravinovy-megapodvod--Roky-sme-kupovali-predrazene-mliecne-vyrobky--tajna-dohoda-odhalena-
Preco hovada? Ja nie celkom rozumiem tomu, co vlastne urobili zle. Ved "odporucane" ceny su normalne. Len ci to nie je nejaka snaha o zlikvidovanie domaceho vyrobcu ;)

ani ja....ako bol poškodený zákazník ?

Zákazník bol (zrejme) poškoedný vyššou cenou, než keby si konkurovalil. Možno by sme boli bývali platili iba 30 centov za liter ako teraz.
PS - odporúčané ceny sú normálne na úrovni jedného výrobku jedného výrobcu.
podla mna jeden vyrobca moze mat odporucane ceny na vsetky svoje vyrobky a v tomto pripade sa jdnalo naozaj o jedneho vyrobcu Rajo.
Nezakonne mozno je ked vyrobca diskutuje svoje odporucane ceny s retailom a zdvihne ich po dohode s retailom tak , ze sa ziadny retail nebude snazit tie ceny zniit a tym ziskat vyhodu pred konkurenciou. Mozno to tym mysleli

Ja som to hlavne pochopil tak, že v tom ide viacero výrobcov a Rajo je jediný, kto sa priznal. Nuž darmo, vyznajme sa v kreatívnej investigatívnej žurnalistike :)
nie, priznala sa billa..
http://ekonomika.sme.sk/c/20213050/ako-sa-rajo-spolcilo-s-tescom-ci-jednotou-aby-bolo-maslo-a-mlieko-drahsie.html
jar88
12.07.16,10:27
[.
práveže sa dohodli, že si nebudú konkurovať
Obchodné reťazce sa nemajú ako a o čom dohadovať. Ak si Rajo postaví svoje vlastné obchodné podmienky, ich klient ich musí dodržiavať. Jediné čo môže obchodná spoločnosť urobiť, je odmietnutie takých podmienok a samozrejme, že tie výrobky vôbec nenakupovať a nepredávať.
------------------------------------
Ale obchodné reťazce majú aj inú možnosť. Môžu sa dohodnúť, že za tých podmienok nebudú od Raja nakupovať vôbec a ani to sa nedá považovať za kartelovú dohodu. Jednoducho je to obchodná dohoda viacerých strán a vôbec ju nemusia zverejňovať, alebo utajovať. Dokonca o nej nemusia oboznamovať, ani samotné Rajo. Pokojne môžu nechať Rajo tápať v nevedomosti a nechať ho dumať, prečo nemajú na svoje produkty odbyt.
Ty si neskutočný idealista Výrobca mlieka sa musí dohodnúť so spracovateľom(prijať jeho podmienky) inak ho nepredá , spracovateľ sa musí dohodnúť s obchodom(prijať jeho podmienky inak ho nepredá) Zákazník má možnosť kúpiť(len to čo mu ponúkne obchod) alebo nekúpiť(jediní čo v systéme neurčuje ceny je prvý a posledný, teda podmienky predaja)

Ja a idealista?:) To skôr ty a Janoška ste idealisti.;)
A čo tak zmeniť podmienky z inak ho nepredá, na prijať podmienky predávajúceho, inak to nekúpi? Veď aj tebe musí byť jasné, že všetci nemôžu produkovať mlieko a rovnako všetci nemôžeme mlieko predávať, alebo spracovávať. Veď trh, či nie?
No a to tvoje, "jediní čo v systéme neurčujú ceny je prvý a posledný", tak to ma dostalo do kolien.:---
Tiež ma pobavil ing.Janoška, že sme mohli mať mlieko za 30 centov.
-------------
Zákazník bol (zrejme) poškoedný vyššou cenou, než keby si konkurovalil. Možno by sme boli bývali platili iba 30 centov za liter ako teraz.
------------
Ale poškodení by sme boli len v prípade, že by trhová cena bola nižšia, ako tá ktorú platíme. No a trhovú cenu dokonca ani nepoznáme. Nemáme totiž trh, ktorý by nám tú spravodlivú cenu vytváral.
Ing. Ľubomír Janoška
12.07.16,10:37
[.
práveže sa dohodli, že si nebudú konkurovať
dohodli sa len retazce s Rajom ak som cital spravne
Ešte to mohlo byť aj takto (?) - keby sa iba jeden výrobca dohodol s distribútormi, že umelo budú dvíhať ceny konkurenčných výrobkov spolu s jeho cenami... tak to by bola robota pre protimonopolných.
(len Boh zna)
hej vselijako to moze byt, aj ako som pisal, ze niekto chce poskodit Rajo. Rajo sa bude branit tak uvidime, ako to dopadne.
Mozno ako s Alfa Bio :(
nepotěšil ste mě
jar88
12.07.16,11:00
[.
práveže sa dohodli, že si nebudú konkurovať
dohodli sa len retazce s Rajom ak som cital spravne
Ešte to mohlo byť aj takto (?) - keby sa iba jeden výrobca dohodol s distribútormi, že umelo budú dvíhať ceny konkurenčných výrobkov spolu s jeho cenami... tak to by bola robota pre protimonopolných.
(len Boh zna)

Veď aj tento spôsob je legálny.
Preto si výrobca a predajca dohadujú obchodné podmienky.
Napríklad, výrobca si dá podmienku, že má záujem predávať svoj výrobok na určitej úrovni kultúry predaja a predajca má záujem na tej vyššej úrovni mať adekvátny zisk. Trebárs 50%. Výrobca si to spočíta, náklady na výrobu plus 50% a stanoví svoju cenu. Predajcovi predloží "svoju výrobnú" cenu 60 centov za jedno balenie, plus 30 centov pre predávajúceho a majú odporúčanú predajnú cenu.:cool: ?
---------------------------
Otázka:
Ako vie predajca, že mu výrobca prezradil skutočnú výrobnú cenu?
Odpoviem si sám - no predsa nijako?:--- Žiadny výrobca, žiadnemu obchodnému partnerovi takú informáciu nikdy nedá. Je to len dočasný obchodný vzťah a za mesiac sa môže stať z partnerstva konkurencia. Predajca vždy navrhuje len takú cenu, ktorá mu vyhovuje a ak má dobré postavenie na trhu, dá si aj podmienku najnižšej a najvyššej predajnej ceny.
Preto je naivné si myslieť, že obchod je o konkurentskych dohodách. Obchod je o návrhoch a vzájomne výhodných dohodách. Vždy trvajú len po dobu, čo ich konečnú cenu rešpektuje trh.
No a ešte jedna skutočnosť - cena nieje jedinou podmienkou úspešnosti na trhu.
pavol54
12.07.16,11:01
[.
práveže sa dohodli, že si nebudú konkurovať
Obchodné reťazce sa nemajú ako a o čom dohadovať. Ak si Rajo postaví svoje vlastné obchodné podmienky, ich klient ich musí dodržiavať. Jediné čo môže obchodná spoločnosť urobiť, je odmietnutie takých podmienok a samozrejme, že tie výrobky vôbec nenakupovať a nepredávať.
------------------------------------
Ale obchodné reťazce majú aj inú možnosť. Môžu sa dohodnúť, že za tých podmienok nebudú od Raja nakupovať vôbec a ani to sa nedá považovať za kartelovú dohodu. Jednoducho je to obchodná dohoda viacerých strán a vôbec ju nemusia zverejňovať, alebo utajovať. Dokonca o nej nemusia oboznamovať, ani samotné Rajo. Pokojne môžu nechať Rajo tápať v nevedomosti a nechať ho dumať, prečo nemajú na svoje produkty odbyt.
Ty si neskutočný idealista Výrobca mlieka sa musí dohodnúť so spracovateľom(prijať jeho podmienky) inak ho nepredá , spracovateľ sa musí dohodnúť s obchodom(prijať jeho podmienky inak ho nepredá) Zákazník má možnosť kúpiť(len to čo mu ponúkne obchod) alebo nekúpiť(jediní čo v systéme neurčuje ceny je prvý a posledný, teda podmienky predaja)

lenže v tomto prípade podmienky kládlo rajo , nie obchod....
to je B, ale to A že koľko mlieka nakúpilo kdesi v inde ako na SK a tam si určilo za akých podmienok bude nakupovať(možno takých aby rakúski chovatelia neprišli skrátka alebo francúzske či poľské prebytky ) a potom zisk pre matku musí byť istý
pavol54
12.07.16,11:08
[.
práveže sa dohodli, že si nebudú konkurovať
dohodli sa len retazce s Rajom ak som cital spravne
Ešte to mohlo byť aj takto (?) - keby sa iba jeden výrobca dohodol s distribútormi, že umelo budú dvíhať ceny konkurenčných výrobkov spolu s jeho cenami... tak to by bola robota pre protimonopolných.
(len Boh zna)

Veď aj tento spôsob je legálny.
Preto si výrobca a predajca dohadujú obchodné podmienky.
Napríklad, výrobca si dá podmienku, že má záujem predávať svoj výrobok na určitej úrovni kultúry predaja a predajca má záujem na tej vyššej úrovni mať adekvátny zisk. Trebárs 50%. Výrobca si to spočíta, náklady na výrobu plus 50% a stanoví svoju cenu. Predajcovi predloží "svoju výrobnú" cenu 60 centov za jedno balenie, plus 30 centov pre predávajúceho a majú odporúčanú predajnú cenu.:cool: ?
---------------------------
Otázka:
Ako vie predajca, že mu výrobca prezradil skutočnú výrobnú cenu?
Odpoviem si sám - no predsa nijako?:--- Žiadny výrobca, žiadnemu obchodnému partnerovi takú informáciu nikdy nedá. Je to len dočasný obchodný vzťah a za mesiac sa môže stať z partnerstva konkurencia. Predajca vždy navrhuje len takú cenu, ktorá mu vyhovuje a ak má dobré postavenie na trhu, dá si aj podmienku najnižšej a najvyššej predajnej ceny.
Preto je naivné si myslieť, že obchod je o konkurentskych dohodách. Obchod je o návrhoch a vzájomne výhodných dohodách. Vždy trvajú len po dobu, čo ich konečnú cenu rešpektuje trh.
No a ešte jedna skutočnosť - cena nieje jedinou podmienkou úspešnosti na trhu.
Základnou podmienkou úspešnosti na trhu je "obchodníkov nákupca" Ten stanovuje VŽDY čo sa bude predávať a čo nie (iba že by sa do toho zamontoval jeho šéf, ale obchod ako taký nič nekupuje ani nepredáva)
jar88
12.07.16,11:10
ja som rajo nekupovala,lebo bolo drahé,a odporúčaná cena sa bežne používa,proste výrobca si určí,že predávajúci nesmie mať nižšiu cenu,ako si určí výrobca,to je úplne normálna vec...a keď ju určil,tak je jasné,že bude v každom reťazci rovnaká.
kto nechce,nech rajo nekupuje,ja tiež kupujem lacnejšie maslo,a nechodím po reťazcoch a nezháňam,že kde je určitá značka lacnejšia.
Mńa ale serie to,že reťazce stlačili cenu mlieka na 30 centov,nechápem,že dodávatelia na to pristúpili a teraz krachujú.Včera mi hovoril kamoš,že celé družstvo ide do likvidácie,dostali všetci výpovede.....

Reťazce stlačili cenu mlieka, aby sa ho zbavili, iný dôvod nemajú. Je faktom, že je tu niekoľko rokov hystéria o "škodllivosti" mlieka dospelým a ľudia kupujú stále menej a menej. Družstvá a farmy môžu poďakovať hlavne šíriteľom týchto fám... na každý pád budú musieť znížiť produkciu mlieka a zamerať sa na niečo, čo sa dá lepšie/ľahšie predať.
no ked sme pritom, az taka fama to nie je. Je dokazane ze dospely clovek mat problemy s travenim mlieka. Koniec koncov v prirode nevidno zeby dospely slon pila mlieko kozy, ci byvol mlieko levice :) Ale to je na inu debatu.

Presne tak, je dokazane ze dospely clovek môže mat problemy s travenim mlieka.
Je to normálne, lebo vekom prirodzene klesá produkcia a účinnosť tráviaceho enzímu. Ja napríklad, ak chcem konzumovať nejaký syr, tvaroh, či jogurt, musím užíť najskôr "Laktazin", inak laktózu nestrávim.
buchač
12.07.16,11:12
Každý íčuje až do het....

Spotrebiteľ sa sťažuje na podvody.
Farmár na slabé dotácie.
Obchod na zlé podmienky.
...atď.

Za všetkým je to fasa nariadenie o voľnom obchode v rámci EU.
No je aj zaujímavé, že toto nariadenie platí iba jednostranne...potraviny sa ku nám len dovážajú a keď chce našinec niečo vyviesť za hranice všedných dní, tak dostáva nie polená lež celé kmene pod nohy. Ešte horšie jak za socíku...

EU sa rozhodlo bojkotovať trh -dodávky do Ruska...a ajhľa výsledok sa dostavil.
Európa krváca mlieko a Rusko je vysmiate jak lečo...
------------------------------------------
Doporučujem prečítať celé.

"Rusko je tretím najväčším obchodným partnerom únie. Tá sa od zavedených sankcií začala viac orientovať na krajiny, ako sú USA, Čína, Švajčiarsko, Hongkong, Severná Kórea či na ázijský trh, no napriek tomu pociťuje ekonomické negatíva rusko-úniovej sankčnej vojny. Až 73 percent európskych potravín má momentálne ruské embargo."

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/394800-vo-vojne-sankcii-vedie-rusko/
pavol54
12.07.16,11:14
ja som rajo nekupovala,lebo bolo drahé,a odporúčaná cena sa bežne používa,proste výrobca si určí,že predávajúci nesmie mať nižšiu cenu,ako si určí výrobca,to je úplne normálna vec...a keď ju určil,tak je jasné,že bude v každom reťazci rovnaká.
kto nechce,nech rajo nekupuje,ja tiež kupujem lacnejšie maslo,a nechodím po reťazcoch a nezháňam,že kde je určitá značka lacnejšia.
Mńa ale serie to,že reťazce stlačili cenu mlieka na 30 centov,nechápem,že dodávatelia na to pristúpili a teraz krachujú.Včera mi hovoril kamoš,že celé družstvo ide do likvidácie,dostali všetci výpovede.....

Reťazce stlačili cenu mlieka, aby sa ho zbavili, iný dôvod nemajú. Je faktom, že je tu niekoľko rokov hystéria o "škodllivosti" mlieka dospelým a ľudia kupujú stále menej a menej. Družstvá a farmy môžu poďakovať hlavne šíriteľom týchto fám... na každý pád budú musieť znížiť produkciu mlieka a zamerať sa na niečo, čo sa dá lepšie/ľahšie predať.
no ked sme pritom, az taka fama to nie je. Je dokazane ze dospely clovek mat problemy s travenim mlieka. Koniec koncov v prirode nevidno zeby dospely slon pila mlieko kozy, ci byvol mlieko levice :) Ale to je na inu debatu.
ani som ich dokonca sa nevidel na rozdiel od človeka obliekať, tiež pritiahnuté za vlasy a čím sa asi koja odvrhnuté mláďatá cicavcov? skús hádať, ešte sa nenašiel taký hrdina čo by vydojil levicu aby mal čím nakrmiť levíča
pavol54
12.07.16,11:20
Každý íčuje až do het....

Spotrebiteľ sa sťažuje na podvody.
Farmár na slabé dotácie.
Obchod na zlé podmienky.
...atď.

Za všetkým je to fasa nariadenie o voľnom obchode v rámci EU.
No je aj zaujímavé, že toto nariadenie platí iba jednostranne...potraviny sa ku nám len dovážajú a keď chce našinec niečo vyviesť za hranice všedných dní, tak dostáva nie polená lež celé kmene pod nohy. Ešte horšie jak za socíku...

EU sa rozhodlo bojkotovať trh -dodávky do Ruska...a ajhľa výsledok sa dostavil.
Európa krváca mlieko a Rusko je vysmiate jak lečo...
------------------------------------------
Doporučujem prečítať celé.

"Rusko je tretím najväčším obchodným partnerom únie. Tá sa od zavedených sankcií začala viac orientovať na krajiny, ako sú USA, Čína, Švajčiarsko, Hongkong, Severná Kórea či na ázijský trh, no napriek tomu pociťuje ekonomické negatíva rusko-úniovej sankčnej vojny. Až 73 percent európskych potravín má momentálne ruské embargo."

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/394800-vo-vojne-sankcii-vedie-rusko/
farmári krachujú mliekárne a obchody nie, až včera som si myslel keď som navštívil žilinský Kerfúr, že točia film o socialistickom Rumunsku, regály prázdne, maximálne voda v jednom rade
pavol54
12.07.16,11:25
ja som rajo nekupovala,lebo bolo drahé,a odporúčaná cena sa bežne používa,proste výrobca si určí,že predávajúci nesmie mať nižšiu cenu,ako si určí výrobca,to je úplne normálna vec...a keď ju určil,tak je jasné,že bude v každom reťazci rovnaká.
kto nechce,nech rajo nekupuje,ja tiež kupujem lacnejšie maslo,a nechodím po reťazcoch a nezháňam,že kde je určitá značka lacnejšia.
Mńa ale serie to,že reťazce stlačili cenu mlieka na 30 centov,nechápem,že dodávatelia na to pristúpili a teraz krachujú.Včera mi hovoril kamoš,že celé družstvo ide do likvidácie,dostali všetci výpovede.....

Reťazce stlačili cenu mlieka, aby sa ho zbavili, iný dôvod nemajú. Je faktom, že je tu niekoľko rokov hystéria o "škodllivosti" mlieka dospelým a ľudia kupujú stále menej a menej. Družstvá a farmy môžu poďakovať hlavne šíriteľom týchto fám... na každý pád budú musieť znížiť produkciu mlieka a zamerať sa na niečo, čo sa dá lepšie/ľahšie predať.
a čo pšenica pod 130 / tona ? Voľakedy mala moja stará mama doma továreň na peniaze - dve kravy - mlieko a teľce, iné by ich pri tých 5 ha neuživil. Záver pre pestovateľa je najlepšie primárna produkcia plodín + pridaná hodnota
jar88
12.07.16,12:06
Každý íčuje až do het....

Spotrebiteľ sa sťažuje na podvody.
Farmár na slabé dotácie.
Obchod na zlé podmienky.
...atď.

Za všetkým je to fasa nariadenie o voľnom obchode v rámci EU.
No je aj zaujímavé, že toto nariadenie platí iba jednostranne...potraviny sa ku nám len dovážajú a keď chce našinec niečo vyviesť za hranice všedných dní, tak dostáva nie polená lež celé kmene pod nohy. Ešte horšie jak za socíku...

EU sa rozhodlo bojkotovať trh -dodávky do Ruska...a ajhľa výsledok sa dostavil.
Európa krváca mlieko a Rusko je vysmiate jak lečo...
------------------------------------------
Doporučujem prečítať celé.

"Rusko je tretím najväčším obchodným partnerom únie. Tá sa od zavedených sankcií začala viac orientovať na krajiny, ako sú USA, Čína, Švajčiarsko, Hongkong, Severná Kórea či na ázijský trh, no napriek tomu pociťuje ekonomické negatíva rusko-úniovej sankčnej vojny. Až 73 percent európskych potravín má momentálne ruské embargo."

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/394800-vo-vojne-sankcii-vedie-rusko/
Pekne sa ukazuje, že dotačná politika EÚ, ako ju deklaruje samotná EÚ, nebola využívaná len na podporu výroby potravín pre našich obyvateľov.
Myslím, že sa to hujerom riadne vymklo z rúk a našimi daňami sme živili aj Rusov.
------------------------------------
No a dotácie zrejme idú aj naďalej, ale aj tak sa míňajú účinku. Platíme si vlastný bankrot. Angličania sa tomu plateniu časom vyhnú, ale dotované potraviny budú nakupovať ďalej.
jar88
12.07.16,12:41
Európska komisia minulý týždeň potvrdila, že na hospodársky rok 2015/16 vydala vývozné licencie na pšenicu mäkkú takmer v rovnakom objeme ako za rovnaké obdobie vlaňajška, čiže na 870 tisíc ton.
---------------------------------
Cena potravinárskej pšenice na svetovom trhu mierne klesla. Na parížskej burze je tona za 160,25 eur (platí pre dodávku v septembri 2016) a kŕmna pšenica je za 104,50 eur za tonu (júl 2016). Na burze CBOT v Chicagu je pšenica mäkká za 156 eur za tonu (sept. 2016). Na európskych trhoch sa cena potravinárskej pšenice pohybuje v rozmedzí od 136,09 eur za tonu (Bratislava) do 168 eur za tonu (Brusel). Cena pšenice kŕmnej je od 119 do 154 eur za tonu.

http://www.etrend.sk/financie/brexit-zamaval-cenami-komodit.html
----------------------------------
EÚ pšenica 104,50 €/t
Svetová cena 150 €/t
--------------------------
Cena pre moje kurence je 10 €/25 kg čo je 400 €/t :D

-------------
Ceny pšenice v Rusku vzrástli na rekordných 8800-8900 rubľov (217-219,46 eura) za tonu,
http://www.agroserver.sk/news/ceny-psenice-v-rusku-vzrastli-na-rekordne-hodnoty/
Ing. Ľubomír Janoška
12.07.16,13:57
ja som rajo nekupovala,lebo bolo drahé,a odporúčaná cena sa bežne používa,proste výrobca si určí,že predávajúci nesmie mať nižšiu cenu,ako si určí výrobca,to je úplne normálna vec...a keď ju určil,tak je jasné,že bude v každom reťazci rovnaká.
kto nechce,nech rajo nekupuje,ja tiež kupujem lacnejšie maslo,a nechodím po reťazcoch a nezháňam,že kde je určitá značka lacnejšia.
Mńa ale serie to,že reťazce stlačili cenu mlieka na 30 centov,nechápem,že dodávatelia na to pristúpili a teraz krachujú.Včera mi hovoril kamoš,že celé družstvo ide do likvidácie,dostali všetci výpovede.....

Reťazce stlačili cenu mlieka, aby sa ho zbavili, iný dôvod nemajú. Je faktom, že je tu niekoľko rokov hystéria o "škodllivosti" mlieka dospelým a ľudia kupujú stále menej a menej. Družstvá a farmy môžu poďakovať hlavne šíriteľom týchto fám... na každý pád budú musieť znížiť produkciu mlieka a zamerať sa na niečo, čo sa dá lepšie/ľahšie predať.
a čo pšenica pod 130 / tona ? Voľakedy mala moja stará mama doma továreň na peniaze - dve kravy - mlieko a teľce, iné by ich pri tých 5 ha neuživil. Záver pre pestovateľa je najlepšie primárna produkcia plodín + pridaná hodnota

Žiaľ, kto chce svoje výrobky aj predať, musí stále rátať so zmenami "výrobného programu" :(
taiko
13.07.16,04:51
Ja som to hlavne pochopil tak, že v tom ide viacero výrobcov a Rajo je jediný, kto sa priznal. Nuž darmo, vyznajme sa v kreatívnej investigatívnej žurnalistike :)
nie, priznala sa billa..
http://ekonomika.sme.sk/c/20213050/ako-sa-rajo-spolcilo-s-tescom-ci-jednotou-aby-bolo-maslo-a-mlieko-drahsie.html
zabi , Billa nie je vyrobca, ale obchodnik ;)
taiko
13.07.16,04:54
Reťazce stlačili cenu mlieka, aby sa ho zbavili, iný dôvod nemajú. Je faktom, že je tu niekoľko rokov hystéria o "škodllivosti" mlieka dospelým a ľudia kupujú stále menej a menej. Družstvá a farmy môžu poďakovať hlavne šíriteľom týchto fám... na každý pád budú musieť znížiť produkciu mlieka a zamerať sa na niečo, čo sa dá lepšie/ľahšie predať.
no ked sme pritom, az taka fama to nie je. Je dokazane ze dospely clovek mat problemy s travenim mlieka. Koniec koncov v prirode nevidno zeby dospely slon pila mlieko kozy, ci byvol mlieko levice :) Ale to je na inu debatu.
ani som ich dokonca sa nevidel na rozdiel od človeka obliekať, tiež pritiahnuté za vlasy a čím sa asi koja odvrhnuté mláďatá cicavcov? skús hádať, ešte sa nenašiel taký hrdina čo by vydojil levicu aby mal čím nakrmiť levíča
nuz skusim argument z Tvojej galaxie. Obliekat sa netreba, aj clovek bez oblecenia vydrzi, nehovoriac o tom, ze obliekat sme sa zacali tot nedavno x10000 rokov naspat, ale svoje mladata cicavce zivia mliekom o x10000 rokov dlhsie. ;)
Nuz a krmit levica mliekom ineho cicavca je extrem, ktory pouzijeme aby sme zachranili krasne zviera. Dospely clovek, sa hadam k takym extremom uchylovat nemusi, ci ano ?
Nuz ale aby som nebol jednostranny. Mlieko by cloveku mozno neskodilo keby nepochadzalo od zdegenerovanych krav krmenych vlastnymi mrtvymi druhmi a dojacimi 100l mlieka denne ( zamerne som prehnal)., ktoreho zlozenie je upravovane za ucelom este vacsieho zisku, ktory ucel je schovavany za potrebu nakrmit masy.
alaya1
13.07.16,05:45
Zaujalo
JAN HNÍZDIL: Místo dětí bývá nutné léčit rodiče
http://www.marianne.cz/rozhovory/jan-hnizdil-misto-deti-byva-nutne-lecit-rodice
pavol54
13.07.16,06:12
Reťazce stlačili cenu mlieka, aby sa ho zbavili, iný dôvod nemajú. Je faktom, že je tu niekoľko rokov hystéria o "škodllivosti" mlieka dospelým a ľudia kupujú stále menej a menej. Družstvá a farmy môžu poďakovať hlavne šíriteľom týchto fám... na každý pád budú musieť znížiť produkciu mlieka a zamerať sa na niečo, čo sa dá lepšie/ľahšie predať.
no ked sme pritom, az taka fama to nie je. Je dokazane ze dospely clovek mat problemy s travenim mlieka. Koniec koncov v prirode nevidno zeby dospely slon pila mlieko kozy, ci byvol mlieko levice :) Ale to je na inu debatu.
ani som ich dokonca sa nevidel na rozdiel od človeka obliekať, tiež pritiahnuté za vlasy a čím sa asi koja odvrhnuté mláďatá cicavcov? skús hádať, ešte sa nenašiel taký hrdina čo by vydojil levicu aby mal čím nakrmiť levíča
nuz skusim argument z Tvojej galaxie. Obliekat sa netreba, aj clovek bez oblecenia vydrzi, nehovoriac o tom, ze obliekat sme sa zacali tot nedavno x10000 rokov naspat, ale svoje mladata cicavce zivia mliekom o x10000 rokov dlhsie. ;)
Nuz a krmit levica mliekom ineho cicavca je extrem, ktory pouzijeme aby sme zachranili krasne zviera. Dospely clovek, sa hadam k takym extremom uchylovat nemusi, ci ano ?
Nuz ale aby som nebol jednostranny. Mlieko by cloveku mozno neskodilo keby nepochadzalo od zdegenerovanych krav krmenych vlastnymi mrtvymi druhmi a dojacimi 100l mlieka denne ( zamerne som prehnal)., ktoreho zlozenie je upravovane za ucelom este vacsieho zisku, ktory ucel je schovavany za potrebu nakrmit masy.
Inak ty žiješ ozaj vo svojej galaxii len nám sem posielaš nezmyslené informácie ktoré nemôžem netaktne nazvať hlúposťami. Prečo tu šíriš také bludy že kravy sú chované vlastnými mŕtvymi druhmi, daj dôkaz alebo aspoň indíciu a zaručujem ti že ten štát nevyvezie ani deci mlieka a neprežije ani jedna krava v ňom. Prvý raz som počul o sprostom anglosaskom vynáleze chovať kravy krvnou múčkou v roku 1976 v roľníckej besede vtedy som ako strojár prehlásil že na to ako krmiť bylinožravca žívočíšnymi bielkovinami môžu prísť len degenerovaní angličania o 20 rokov neskôr sa to prevalilo (choroba šialených kráv) OD TEJ DOBY SA TO NESMIE takže kecáš aby si ohúril alebo prečo to robíš? Aký je rozdiel medzi vypitím kravského mlieka(živočíšnej bielkoviny iného druhu) a konzumáciou hovädzieho mäsa (teda tiež bielkoviny iného druhu) človek patrí medzi všežravé živočíchy
Ing. Ľubomír Janoška
13.07.16,06:33
ja som rajo nekupovala,lebo bolo drahé,a odporúčaná cena sa bežne používa,proste výrobca si určí,že predávajúci nesmie mať nižšiu cenu,ako si určí výrobca,to je úplne normálna vec...a keď ju určil,tak je jasné,že bude v každom reťazci rovnaká.
kto nechce,nech rajo nekupuje,ja tiež kupujem lacnejšie maslo,a nechodím po reťazcoch a nezháňam,že kde je určitá značka lacnejšia.
Mńa ale serie to,že reťazce stlačili cenu mlieka na 30 centov,nechápem,že dodávatelia na to pristúpili a teraz krachujú.Včera mi hovoril kamoš,že celé družstvo ide do likvidácie,dostali všetci výpovede.....

Reťazce stlačili cenu mlieka, aby sa ho zbavili, iný dôvod nemajú. Je faktom, že je tu niekoľko rokov hystéria o "škodllivosti" mlieka dospelým a ľudia kupujú stále menej a menej. Družstvá a farmy môžu poďakovať hlavne šíriteľom týchto fám... na každý pád budú musieť znížiť produkciu mlieka a zamerať sa na niečo, čo sa dá lepšie/ľahšie predať.
no ked sme pritom, az taka fama to nie je. Je dokazane ze dospely clovek mat problemy s travenim mlieka. Koniec koncov v prirode nevidno zeby dospely slon pila mlieko kozy, ci byvol mlieko levice :) Ale to je na inu debatu.
Je to subjektívne, je to genetické a dokonca - s odpustenim za rasovú nekorektnosť - je to aj rasová záležitosť. U aziatov prakticky nenájdeš dospelého človeka, ktorý by zniesol kravské mlieko, ale naproti tomu u dospelých európanov je vysoká tolerancia.
buchač
13.07.16,06:47
Zaujalo
JAN HNÍZDIL: Místo dětí bývá nutné léčit rodiče
http://www.marianne.cz/rozhovory/jan-hnizdil-misto-deti-byva-nutne-lecit-rodice
Zaujalo :



Proti tvrzením Jana Hnízdila o psychosomatice se postavil svým prohlášením výbor Společnosti psychosomatické medicíny ČLS JEP. Předseda společnosti, MUDr. Vladislav Chvála, se pro Medical Tribune dokonce vyjádřil v tom smyslu, že Hnízdilovo pojetí psychosomatiky devalvuje tento obor na úroveň amatérského léčitelství.[1]

V roce 2015 mu byl českým spolkem skeptiků Sisyfos udělen zlatý Bludný balvan za diskreditaci psychosomatické medicíny v očích odborné i laické veřejnosti.[2]
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Hnízdil
taiko
13.07.16,08:49
Reťazce stlačili cenu mlieka, aby sa ho zbavili, iný dôvod nemajú. Je faktom, že je tu niekoľko rokov hystéria o "škodllivosti" mlieka dospelým a ľudia kupujú stále menej a menej. Družstvá a farmy môžu poďakovať hlavne šíriteľom týchto fám... na každý pád budú musieť znížiť produkciu mlieka a zamerať sa na niečo, čo sa dá lepšie/ľahšie predať.
no ked sme pritom, az taka fama to nie je. Je dokazane ze dospely clovek mat problemy s travenim mlieka. Koniec koncov v prirode nevidno zeby dospely slon pila mlieko kozy, ci byvol mlieko levice :) Ale to je na inu debatu.
ani som ich dokonca sa nevidel na rozdiel od človeka obliekať, tiež pritiahnuté za vlasy a čím sa asi koja odvrhnuté mláďatá cicavcov? skús hádať, ešte sa nenašiel taký hrdina čo by vydojil levicu aby mal čím nakrmiť levíča
nuz skusim argument z Tvojej galaxie. Obliekat sa netreba, aj clovek bez oblecenia vydrzi, nehovoriac o tom, ze obliekat sme sa zacali tot nedavno x10000 rokov naspat, ale svoje mladata cicavce zivia mliekom o x10000 rokov dlhsie. ;)
Nuz a krmit levica mliekom ineho cicavca je extrem, ktory pouzijeme aby sme zachranili krasne zviera. Dospely clovek, sa hadam k takym extremom uchylovat nemusi, ci ano ?
Nuz ale aby som nebol jednostranny. Mlieko by cloveku mozno neskodilo keby nepochadzalo od zdegenerovanych krav krmenych vlastnymi mrtvymi druhmi a dojacimi 100l mlieka denne ( zamerne som prehnal)., ktoreho zlozenie je upravovane za ucelom este vacsieho zisku, ktory ucel je schovavany za potrebu nakrmit masy.
Inak ty žiješ ozaj vo svojej galaxii len nám sem posielaš nezmyslené informácie ktoré nemôžem netaktne nazvať hlúposťami. Prečo tu šíriš také bludy že kravy sú chované vlastnými mŕtvymi druhmi, daj dôkaz alebo aspoň indíciu a zaručujem ti že ten štát nevyvezie ani deci mlieka a neprežije ani jedna krava v ňom. Prvý raz som počul o sprostom anglosaskom vynáleze chovať kravy krvnou múčkou v roku 1976 v roľníckej besede vtedy som ako strojár prehlásil že na to ako krmiť bylinožravca žívočíšnymi bielkovinami môžu prísť len degenerovaní angličania o 20 rokov neskôr sa to prevalilo (choroba šialených kráv) OD TEJ DOBY SA TO NESMIE takže kecáš aby si ohúril alebo prečo to robíš? Aký je rozdiel medzi vypitím kravského mlieka(živočíšnej bielkoviny iného druhu) a konzumáciou hovädzieho mäsa (teda tiež bielkoviny iného druhu) človek patrí medzi všežravé živočíchy
to krmenie krav mrtvymi kravami, bola viacmenej metafora modifikovania, preslachtovania, ci ineho snazenia sa o velke vynosy mlieka, ktore ma podla mna za nasledok zmeny v jeho kvalite a zlozeni, s ktorymi sa ludske travenie tazko vysporiadava. Pravda je, je to uz zakazane. Tazke informacia nebola nezmyselna, ci hlupa, ani bludna, iba neaktualna. OKrem toho je zakazane aj toto ?
https://blogs.commons.georgetown.edu/cctp-638-yy326/claims-and-facts/are-cows-eating-dead-cows-as-feed/
Okrem toho verime, ze zakazana praktika nebola nahradena inou, zatial nezakazanou praktikou ?
Okrem toho, zhodneme sa ze travenie masa a mlieka prebieha uplne inac ?
Okrem toho, ak vravis, ze niet rozdielu medzi zivocisnymi bielkovinami, ako by si vysvetlil, ze niekomu vadi kravske mlieko, a nevadi mu ovcie, kozie, ci byvolie ?
Okrem toho, to, co som pisal, sa da naaplikovat aj inde. Napr. ludom vadi preslachtena psenica a nevadi im spalda.

Takze klud a opatrne s tymi hodnoteniami inych diskuterov ;)
jar88
13.07.16,10:40
Zaujímavé, kam až sme sa s tou úniou a pokrokom dopracovali.:)
Ľudia už majú záujem aj o zdravšiu a čerstvú stravu. Myslím, že vo všeobecnosti by sa dalo to eko-bio, nazvať aj jednoducho "domáce". Ľudia chcú čerstvé vajcia, mlieko, maslo, jogurt, tvaroh, kura, zeleninu a čo ja viem čo všetko ešte.
Kedysi sa to všetko jednoducho vypestovalo na dedine. Teraz to akosi už nieje možné. Vraj je to prácne a naviac treba dodržiavať aj nariadenia EÚ.
Moja babka na Považí, nebola bohatá, mala však kravu, sliepky, zajace, holuby, prasa a záhradu a kúsok role.
Ráno išiel cez dedinu obecný pastier a z každého dvora sa k nemu pripojila jedna, dve kravy. Večer sa sama vrátila do maštale. Babka s ňou nemala od jari do jesene žiadnu veľkú robotu. Len ráno a večer podojiť. Sliepky ráno vypustila a večer zatvorila. Jasné, že im aj nasypala a pozbierala vajíčka, prípadne postrážila kvočku. Všetko robila pokojne a s rozvahou, tak akosi "komótne".
Mali naozaj všetko a v obchode kupovali iba soľ, cukor, múku, koreniny a podobne. Jasné, že všetko čo dopestovali a dochovali nespotrebovali a tak s tým chodila do Udiče, alebo Púchova na trh. V dedine mali aj obchodníka a ten skupoval mlieko, maslo, tvaroh, vajcia, kurence a podobne a vozil to do Púchova. Jasné že platil na dlaň. Vykupoval aj teľce, býky a kravy a platil porovnateľne, ako na bitúnku.
Pri tom stíhala aj kostol. Nie len v nedeľu, ale denne, ráno aj večer. V zime zabíjali, údili, drápali perie, šili periny a vankúše a tak ďalej. Dnes, keď na to spomínam, mám pocit, že žili akosi pokojnejšie a aj zdravšie a dožili sa v zdraví do vysokého veku. Babka 72 a dedo 76 rokov.
Ak by sme my takto chceli žiť, museli by sme to všetko robiť podľa odporúčaní a noriem EÚ. Možno by sme museli chovať len určené plemená a sorty, niekde ich registrovať a nakoniec aj žiadať o povolenie na predaj a povinne pridať aj dph pre spoločnosť. No a samozrejme aj požiadať o nejakú dotáciu na sliepku, ovcu, či pasienok.;)
willma
13.07.16,11:11
Zaujímavé, kam až sme sa s tou úniou a pokrokom dopracovali.:)...
s týmto výnimočne súhlasím
jar88
13.07.16,12:02
Kam sme sa to dopracovali, cez systém, kde zdravotná poisťovňa, nieje poisťovňou.:o
-------------------
Liečia, ošetrujú, operujú, napriek tomu nedostanú zaplatené.
-------------------
Pri preklasifikovaní hospitalizácie prídu vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch aj o polovicu peňazí. „V takýchto prípadoch namiesto 800 eur dostane nemocnica v prípade preklasifikovania hospitalizácie na expektáciu 480 eur alebo na ambulantný výkon iba 15 eur,“ uviedla hovorkyňa Ľubica Juríková.
„Poisťovne nám v minulom roku neuznali výkony za takmer 900-tisíc eur, v najväčšej miere ide o hospitalizácie a osobitne hradené výkony, napríklad magnetickú rezonanciu či CT,“ tvrdí Petra Gembešová z riaditeľstva Fakultnej nemocnice v Trenčíne.
-------------------
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/398820-skrtenie-penazi-na-zdravie-za-kazdu-cenu/
Katy a R
13.07.16,12:29
pobavilo ;)
lujza.j
14.07.16,11:55
http://x.topky.sk/cl/10/1561173/Slovak--43--sa-rutil-po-chorvatskej-dialnici-247-km-h--Pirat-dostal-tento-trest
Zase jeden nesmrtelny.... len do kedy....
To si asi myslel aj chlapec vcera u mna v dedine....zatial si vyrobil zo seba polovicnu sirotu:( nikde som nezachytila na akej rychlosti sa zasekol tachometer....kam sa tak trebalo nad ranom ponahlat ...prazdnym mestom....
buchač
14.07.16,12:57
http://x.topky.sk/cl/10/1561173/Slovak--43--sa-rutil-po-chorvatskej-dialnici-247-km-h--Pirat-dostal-tento-trest
Zase jeden nesmrtelny.... len do kedy....
To si asi myslel aj chlapec vcera u mna v dedine....zatial si vyrobil zo seba polovicnu sirotu:( nikde som nezachytila na akej rychlosti sa zasekol tachometer....kam sa tak trebalo nad ranom ponahlat ...prazdnym mestom....
Lui...tu nejde ani tak či je nesmrteľný dotyčný pirát....chuj nech ide a nech sa kľudne zabije. No nech nevezme so sebou aj niekoho iného/iných.

Občas počúvam vyjadrenia v tých médiách (hlavne Narkóza a Grc), kde dajú pod nos mikrofón nejakému susedovi daného mŕtveho piráta..."že taký to bol dobrý človek, nikomu neublížil...ba aj do kostola chodil.." :rolleyes:...
Okamžite dodávam..."šak hej, len bol strašný oný, ešte chvalabohu, že nikomu neublížil"...
lujza.j
14.07.16,13:04
Buchi...vzdy je to o tom ked "ide" het....nech ide sam.....pri tej cisterne....by to bolo ine rošošo....keby puk.....si doma pekne spis a zrazu......béng....vcera ma u trenera striedal cvicenec....co spinkal od...50m vzdusnou ciarou....

Na komentoch....co spominas...sa ja vzdy s deckom ujebúvam:Dze keby sa pytali na nas:eek::D
Nandrolon
14.07.16,16:26
Z tej cisterny sa robi velke halo, lebo tam bol plyn. Pricom je zname, ze takemu benzinu staci ovela menej na velke BUM.
Plyn, konkretne stlacene LPG nehori tak, ako si to niektori myslia. To by v aute netrebalo splynovacie zariadenie.
Take CNG v plynnom stave je uz o inom...
kopretinka
14.07.16,17:57
http://x.topky.sk/cl/10/1561173/Slovak--43--sa-rutil-po-chorvatskej-dialnici-247-km-h--Pirat-dostal-tento-trest
Zase jeden nesmrtelny.... len do kedy....
To si asi myslel aj chlapec vcera u mna v dedine....zatial si vyrobil zo seba polovicnu sirotu:( nikde som nezachytila na akej rychlosti sa zasekol tachometer....kam sa tak trebalo nad ranom ponahlat ...prazdnym mestom....
kam sa ponáhľal? nikam,odpoveď je v texte : ... "Na luxusnom jaguári"...
lujza.j
14.07.16,18:02
To bolo myslene na chlapca co si zabil otca...zatial.....
zk24
15.07.16,03:20
Clovek sa zobudi a prilvu info co sa dozvie su teroristicke utoky a vyse 80 mrtvych vo Francuzsku. Clovek ani nema chut ist do prace do toho svojho kolotoca bezvyznamnych problemov....
taiko
15.07.16,06:36
Clovek sa zobudi a prilvu info co sa dozvie su teroristicke utoky a vyse 80 mrtvych vo Francuzsku. Clovek ani nema chut ist do prace do toho svojho kolotoca bezvyznamnych problemov....
hmmm presne toto chcu podla mna tieto utoky dokazat. Zastrasit, frustrovat, spochybnit, zneistit :(
BXLmiami
15.07.16,06:40
Zbabelci sú to,iba odzadu poza bučka,odpad.
pmajap
15.07.16,07:03
Svet sa zbláznil, zabíjali v Iraku aj tisíce detí a teraz povedia, že to bol omyl,sme si rovní.
Nandrolon
15.07.16,07:09
Útoky vždy boli a aj budú, s tým nikto nič nenarobí.
pmajap
15.07.16,07:27
Toto šialenstvo začalo po napadnutí Iraku, krutá vojna na základe "vraj zlych "informácií tajných služieb a teraz páni politici si čistia svedomie a pozývajú moslimov.
BXLmiami
15.07.16,07:44
kedy bolo Lockerbie?
Tweety
15.07.16,07:49
21.12.1988.
sito
15.07.16,08:35
A krížové výpravy do svätej zeme ?
pavol54
15.07.16,11:08
Svet sa zbláznil, zabíjali v Iraku aj tisíce detí a teraz povedia, že to bol omyl,sme si rovní.
upresním : Politici povedali s tými stratami treba rátať ale veď to boli"len" Iracké, Vietnamské, Lýbijské, Sýrske deti, dnes zase má celý svet plakať, ale koľko frantíkov si švrclo s v modrých baretoch za konzervu, alebo tá sranda zo zničeného lietadla s ruskými dovolenkármi práve vo francúzskom časopise, však to boli "len" ruskí, alebo na Donbase koľko detí zabitých a koľko prišlo o rodičov však to boli tiež "len"... všetci sú rovnakí ľudia každý okrem tých sfanatizovaných niekomu chýba, len v niektorých kotrbách politikov(napríklad takých čo tancujú pri hymne na pohrebe- BLÁZON BUSCH čo aj koktal pri prejavoch ) je to pomiešané. a potom aby sme sa nebáli Oni na stopro chránení môžu kričať "len sa nebojte"
z prejavu Putina na VZ OSN2015 "Uvedomujete si teraz čo ste vlastne urobili?"
pavol54
15.07.16,11:10
Toto šialenstvo začalo po napadnutí Iraku, krutá vojna na základe "vraj zlych "informácií tajných služieb a teraz páni politici si čistia svedomie a pozývajú moslimov.
skončila svetová demokracia a nastala svetová totalita jediný vládca si chcel dovoliť všetko každý mu mal ležať kvôli jeho biliónom bojovníčkov pri nohách.
pmajap
15.07.16,11:42
To čo sa stalo včera večer.... veď nás vôbec nechránia, Holander pred akciou zruší bezpečnostné opatrenia, polícia pustí v noci na pešiu zónu kamion, stačilo im povedať, že vezie zmrzlinu !!!!!! Po incidente zdravotníci a polícia došli o 25 minút, stalo sa to pred polnocou a ešte ráno za svetla sú fotky s mŕtvymi telami na ceste, absolútna neúcta k človeku.
misoft
15.07.16,13:31
To čo sa stalo včera večer.... veď nás vôbec nechránia, Holander pred akciou zruší bezpečnostné opatrenia, polícia pustí v noci na pešiu zónu kamion, stačilo im povedať, že vezie zmrzlinu !!!!!! Po incidente zdravotníci a polícia došli o 25 minút, stalo sa to pred polnocou a ešte ráno za svetla sú fotky s mŕtvymi telami na ceste, absolútna neúcta k človeku.

Plánoval zrušiť výnimočný stav - práve dnes - už nezruší - predĺžil.

Nepustili - prerazil..... Nuž žiaľ - bol zmätok, oni to neočakávali.... Už boli prikryté.... a aj pri vyšetrovaní sa niekedy telá nechávajú na mieste činu - i keď mohli ich s úctou niekde uložiť (okrem toho Maročana [či čo to bol] - toho by mali na kôl vyvesiť...)

Ak však toto nepohne inými, aby sa vysporiadali s tými bláznami - tak potom to bude dennodenne.
pmajap
15.07.16,13:48
Duško neprerazil, šiel 3/4 úseku pomaly, dostali by ho. Merkelová pred dvoma dňami priznala, že teroristi IS prišli ako migranti a Nemci ich stále pozývajú, vraj vylepšia ich genofond, pred tým to bola pracovná sila, ale s tým už prestali argumentovať z milióna čo prišli vlani ich pracuje 30 tis.Tu nepomôže nič len izraelský zákon, vyhostiť do krajiny pôvodu tri generácie dozadu.
misoft
15.07.16,13:58
Dám do pozornosti toto:
http://16004-presscdn-0-50.pagely.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/NIce-France-Terror-Truck-Twitter-575x431.jpg
http://s3.india.com/wp-content/uploads/2016/07/Nice-attack.jpg
Takéto poškodenie prednej masky, zničenie nárazníky policajné pištoľky nedokážu. To sú známky nárazu na pevnejšiu prekážku (policajný zátaras).

P.S. Podľa videa - to spomalenie spôsobil motorkár, ktorý sa snažil toho blázna zastaviť a naskočiť na nákladiak, keď sa mu to nepodarilo, pridal. A to už bol za zátarasmi.

P.S.2: Oprava.... pmajap - pravda! Teraz to oznámili. Ale pustila ho iba hliadka, ktorá bola mimo uzavretý priestor.
Ale nejaké zátarasy prerazil....
buchač
15.07.16,15:59
Dňa 30. Júna 2016 na návrh vlády Slovenskej republiky vymenoval prezident Andrej Kiska plukovníka Jozefa Turčáka, generálneho riaditeľa sekcie colných úradov Finančného riaditeľstva SR, do hodnosti generál. Na chvíľu. Teda presne na desať hodín, lebo od polnoci 1. Júla 2016 si generál musel uniformu vyzliecť, keďže už nebol v činnej službe. Na druhý deň po vymenovaní totiž opäť odišiel do výsluhového dôchodku. Ale zato s mesačnou výsluhovou apanážou 2300 Eur čistého (taký má aj generálka Kročianová, spomínaná nižšie v článku), čo by pri odchode do dôchodku s hodnosťou plukovník rozhodne nemal.

http://monikakozelova.blog.sme.sk/c/428575/general-na-desat-hodin-u-nas-ide-vsetko.html
--------------------------------
Nedá sa povedať, že nesúhlasím s kritikou a podstatou článku.
Ale predsa len vidno, že autorka je slniečkárka jak vyšitá a nemá ani len páru o realite ohľadom financií-sociálneho zabezpečenia ani len páru.
pmajap
15.07.16,17:27
Máš pravdu misoft, zväčšila som si to videjko

https://youtu.be/DYACmH5ZmAM
buchač
15.07.16,19:59
kopretinka
15.07.16,20:29
no ty vole,segra je tam na dovolenke s rrodinou
pmajap
15.07.16,20:37
o letoviskách nepíšu, asi ich budú presúvať do bulharska a domov, volaj kým sa dá
kopretinka
15.07.16,20:40
tak nie,ona je v egypte........
pavol54
16.07.16,05:12
Chaos v Turecku. Armáda ohlásila převzetí moci

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1847885-line-chaos-v-turecku-armada-ohlasila-prevzeti-moci
len aby to nebola dobrá inscenácia, ako dôvod na iné opatrenia "Však musím lebo..." Podobne zlikvidoval tzv nelojálnych v parlamente, Však uvidíme ako bude fraška prebiehať Ten puč musel zorganizovať podsloborník lebo fúzkatý slobodník dal do pohybu svet
pavol54
16.07.16,05:41
Včera vypočuté na kofole: Mierumilovní bojazliví strachoprdi utekajú zo svojich krajín pred islamistami a inými teroristami do Európy a kam budeme utekať pred nimi my?
pavol54
16.07.16,05:57
Máš pravdu misoft, zväčšila som si to videjko

https://youtu.be/DYACmH5ZmAM
Moje úvodné prednášky na kurzoch vodičov boli. "Pamätajte, že auto je zbraň s ktorou môžete účinne zabíjať, rozdiel medzi strelnou zbraňou a autom je v hmotnosti a viditeľnosti" Došlo na moje slová a mentálne nastavenému dáš do ruky vrece cementu či tehlu a zabije ak bude chcieť, nepotrebuje ani pištoľku či vrece hnojiva s iniciátorom .
alaya1
16.07.16,07:50
Nepotesilo ma posledne dni par veci. Tupost ludi, smrt nevinnych, ale osobne ma nepotesilo toto.
http://presov.korzar.sme.sk/c/8221064/sobotnajsi-koncert-megadeth-v-presove-zrusili-pre-zranenie-basaka.html
korela
16.07.16,07:53
Áno. Na zastávke rozšírený chodník o odskok domu, o to väčší priestor pre čakajúcich na električku (6 m cca?), možnosť pritlačiť obete k múru. Výklady, komu by napadlo byť na tom mieste ostražitý? Ešte išla dolu kopcom.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/archiv/1448798-posledni-popravena-zena-olga-hepnarova-odsoudila-osm-lidi-k-trestu-smrti-prejetim
Nandrolon
16.07.16,08:36
Útoky vždy boli a aj budú, s tým nikto nič nenarobí.
Nasmial som sa na postihnutom minuskarovi. Za par hodin od minusky "Turecko" :-)))))))))))))))))
Nandrolon
16.07.16,08:42
Moje úvodné prednášky na kurzoch vodičov boli. "Pamätajte, že auto je zbraň s ktorou môžete účinne zabíjať, rozdiel medzi strelnou zbraňou a autom je v hmotnosti a viditeľnosti" Došlo na moje slová a mentálne nastavenému dáš do ruky vrece cementu či tehlu a zabije ak bude chcieť, nepotrebuje ani pištoľku či vrece hnojiva s iniciátorom .
Tiez zastavam ten nazor. A este si dovolim s urcitostou tvrdit, ze v tomto pripade bol nakladiak ovela efektivnejsi ako kratka gulova zbran.

Jednak pocet mrtvych, pocet ranenych a taktiez velmi podstatny a dolezity psychologicky efekt.
Ing. Ľubomír Janoška
16.07.16,09:36
Moje úvodné prednášky na kurzoch vodičov boli. "Pamätajte, že auto je zbraň s ktorou môžete účinne zabíjať, rozdiel medzi strelnou zbraňou a autom je v hmotnosti a viditeľnosti" Došlo na moje slová a mentálne nastavenému dáš do ruky vrece cementu či tehlu a zabije ak bude chcieť, nepotrebuje ani pištoľku či vrece hnojiva s iniciátorom .
Tiez zastavam ten nazor. A este si dovolim s urcitostou tvrdit, ze v tomto pripade bol nakladiak ovela efektivnejsi ako kratka gulova zbran.

Jednak pocet mrtvych, pocet ranenych a taktiez velmi podstatny a dolezity psychologicky efekt.
Súhlasím a pridávam, že dnes musíme rozlišovať ciele hromadnného ničenia (hlavne masové akcie). Súčasne sa pýtam - neviem koho - kde boli policajti, keď na trase 2 km nemal kto zasiahnuť?
pavol54
16.07.16,09:48
Moje úvodné prednášky na kurzoch vodičov boli. "Pamätajte, že auto je zbraň s ktorou môžete účinne zabíjať, rozdiel medzi strelnou zbraňou a autom je v hmotnosti a viditeľnosti" Došlo na moje slová a mentálne nastavenému dáš do ruky vrece cementu či tehlu a zabije ak bude chcieť, nepotrebuje ani pištoľku či vrece hnojiva s iniciátorom .
Tiez zastavam ten nazor. A este si dovolim s urcitostou tvrdit, ze v tomto pripade bol nakladiak ovela efektivnejsi ako kratka gulova zbran.

Jednak pocet mrtvych, pocet ranenych a taktiez velmi podstatny a dolezity psychologicky efekt.
Súhlasím a pridávam, že dnes musíme rozlišovať ciele hromadnného ničenia (hlavne masové akcie). Súčasne sa pýtam - neviem koho - kde boli policajti, keď na trase 2 km nemal kto zasiahnuť?
povedal že vezie zmrzlinu, no u nás by najmenej prekontrolovali jazdný príkaz, dodací list, sídlo prevádzkárne, a najmä obaly s tovarom skrátka buď diletanti alebo si vodič omylom šlahol "red bull" od kamaráta však už nič nič nepovie keď ho umlčali guľkou
Ing. Ľubomír Janoška
16.07.16,10:01
Moje úvodné prednášky na kurzoch vodičov boli. "Pamätajte, že auto je zbraň s ktorou môžete účinne zabíjať, rozdiel medzi strelnou zbraňou a autom je v hmotnosti a viditeľnosti" Došlo na moje slová a mentálne nastavenému dáš do ruky vrece cementu či tehlu a zabije ak bude chcieť, nepotrebuje ani pištoľku či vrece hnojiva s iniciátorom .
Tiez zastavam ten nazor. A este si dovolim s urcitostou tvrdit, ze v tomto pripade bol nakladiak ovela efektivnejsi ako kratka gulova zbran.

Jednak pocet mrtvych, pocet ranenych a taktiez velmi podstatny a dolezity psychologicky efekt.
Súhlasím a pridávam, že dnes musíme rozlišovať ciele hromadnného ničenia (hlavne masové akcie). Súčasne sa pýtam - neviem koho - kde boli policajti, keď na trase 2 km nemal kto zasiahnuť?
povedal že vezie zmrzlinu, no u nás by najmenej prekontrolovali jazdný príkaz, dodací list, sídlo prevádzkárne, a najmä obaly s tovarom skrátka buď diletanti alebo si vodič omylom šlahol "red bull" od kamaráta však už nič nič nepovie keď ho umlčali guľkou
Jednoznačne diletanti. Ale nie iba tá prispatá hliadka, ale celé organizačné "zabezpečenie" - s prepáčením za archaizmus - P-O-Z.
korela
16.07.16,10:08
Moje úvodné prednášky na kurzoch vodičov boli. "Pamätajte, že auto je zbraň s ktorou môžete účinne zabíjať, rozdiel medzi strelnou zbraňou a autom je v hmotnosti a viditeľnosti" Došlo na moje slová a mentálne nastavenému dáš do ruky vrece cementu či tehlu a zabije ak bude chcieť, nepotrebuje ani pištoľku či vrece hnojiva s iniciátorom .
Tiez zastavam ten nazor. A este si dovolim s urcitostou tvrdit, ze v tomto pripade bol nakladiak ovela efektivnejsi ako kratka gulova zbran.

Jednak pocet mrtvych, pocet ranenych a taktiez velmi podstatny a dolezity psychologicky efekt.
Súhlasím a pridávam, že dnes musíme rozlišovať ciele hromadnného ničenia (hlavne masové akcie). Súčasne sa pýtam - neviem koho - kde boli policajti, keď na trase 2 km nemal kto zasiahnuť?

"Krveprolití na jihu Francie mohlo trvat mnohem déle, pokud by ho policii nepomohl utnout neznámý účastník oslav pádu Bastily. Odvážný muž za útočníkem skočil přímo do kabiny nákladního vozu a pokusil se ho zneškodnit. Vrah díky tomu zpomalil a policisté ho nakonec zastřelili.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/hrdina-z-nice-skocil-do-nakladaku-a-zpomalil-vraha-f7i-/zahranicni.aspx?c=A160715_152510_zahranicni_mlb!ht tp://zpravy.idnes.cz/hrdina-z-nice-skocil-do-nakladaku-a-zpomalil-vraha-f7i-/zahranicni.aspx?c=A160715_152510_zahranicni_mlb
Nandrolon
16.07.16,10:12
Jednoznacne zabijala "rutina". Hliadka srala na to. Urcite sa nedrzala bezp. pokynov pre dane podujatie. Ale zastavit nakladiak na 2 km bez predchadzajucej info ze sa objavi, to tazko. Tie 2 km prejde pri 50km/h za casovy usek 2 min. a 20 sek. To sa nikto nestihne ani spamatat co sa deje.
To by museli byt na neho uz prichystani a aj so zatarasom.
Jednoducho REALNE ho nebolo mozne v tak kratkom case zastavit.
lujza.j
16.07.16,10:16
Kukam mimor.spravy v tv....o 11h z ba letiska isla mašina do turkiš......dovolenkari nevedeli do coho idu:eek: zasnem...ja by som sa ani neunuvala......uz by som mala kufer vybaleny.....
misoft
16.07.16,16:27
Máš pravdu misoft, zväčšila som si to videjko

.....
Hehehehe... tak máme pravdu obaja dvaja....
misoft
16.07.16,16:48
No bisťu! Štát zase vymýšľa, ako zdierať ľudí.
O čo ide?
Ak si kúpite nové auto, platíte tzv. registračný poplatok (podľa výkonu). To by bolo v poriadku.
Ale teraz štát našiel, ako zase hrabať. Ak ho niekto predá a kúpi ho druhý a znova bude registrovať na seba, zaplatí opäť registračný poplatok (síce znížený podľa veku) - teda za jedno vozidlo bude štát hrabať toľkokrát, koľkokrát zmení majiteľa.
Tak tomu sa vraví legálna zlodejina štátu.
buchač
16.07.16,17:03
No bisťu! Štát zase vymýšľa, ako zdierať ľudí.
O čo ide?
Ak si kúpite nové auto, platíte tzv. registračný poplatok (podľa výkonu). To by bolo v poriadku.
Ale teraz štát našiel, ako zase hrabať. Ak ho niekto predá a kúpi ho druhý a znova bude registrovať na seba, zaplatí opäť registračný poplatok (síce znížený podľa veku) - teda za jedno vozidlo bude štát hrabať toľkokrát, koľkokrát zmení majiteľa.
Tak tomu sa vraví legálna zlodejina štátu.

ALE šak niekde musia nájsť - vziať - zaplátať diery v rozpočte.
TIE vlaky zadarmo nie sú len tak hogo fogo zadarmo.
pavol54
16.07.16,17:31
No bisťu! Štát zase vymýšľa, ako zdierať ľudí.
O čo ide?
Ak si kúpite nové auto, platíte tzv. registračný poplatok (podľa výkonu). To by bolo v poriadku.
Ale teraz štát našiel, ako zase hrabať. Ak ho niekto predá a kúpi ho druhý a znova bude registrovať na seba, zaplatí opäť registračný poplatok (síce znížený podľa veku) - teda za jedno vozidlo bude štát hrabať toľkokrát, koľkokrát zmení majiteľa.
Tak tomu sa vraví legálna zlodejina štátu.
aký parlament také zákony a čo Matovič aj s Lipšicom držia huby? Ale praktická otázka koľko áut si už vymenil,
misoft
16.07.16,20:15
aký parlament také zákony a čo Matovič aj s Lipšicom držia huby? Ale praktická otázka koľko áut si už vymenil,
Ja už auto nemám - našťastie. Nemám starosti s tým, aby som mal EK, TK, PZP..... nemusím platiť pohonné hmoty, starať sa o to, aby bolo tip-top. Ergo - tvoja "praktická otázka" je trochu nemiestna, odbočuješ od podstaty.
Ale toto radšej u tetušky Blažkovej.....
Tweety
17.07.16,11:43
http://m.openiazoch.zoznam.sk/cl/168701/Mladi-uz-budu-musiet-pracovat-az-do-smrti-Ako-tuto-smutnu-spravu-premenit-na-dovod-na-radost
misoft
17.07.16,17:06
No... už aj u nás (na Slovensku) je oficiálne toto "šialenstvo"....
http://www.gsmbits.com/wp-content/uploads/2016/03/pokemon-go-gameplay-e1458141505498.jpg
To zase bude správ: "Chodec vbehol pod vozidlo, pretože hľadal Pokémona...."
buchač
17.07.16,17:07
...;) :D :D :D :D :D
lujza.j
17.07.16,17:30
To bol.dobry film...
misoft
17.07.16,20:23
Dnes som sa zasmial.....
Od 12.7. boli pre Windows vydané aktualizácie a záplaty. Samo sebou - i ja si to vykonávam. Lenže! 4 dni som nestiahol ani jednu. Keď som meral rýchlosť na aktualizačný server, tak každých 15 minút pribudlo pár bajtov rýchlosťou 4kbps. Na iných fórach a poradniach ľudia priam šaleli, odkazovali si rady, ako to spustiť a pod. - ale bez výsledku.
Ja som si povedal, ak nebudú, svet sa nezrúti.
A dnes som to skúsil znova - a hľa - 20 minút a bolo to hotové. Jednoducho ten server predtým nestíhal.
A len stačilo vyčkať a ono sa to samé rozbehlo.
pmajap
18.07.16,04:45
Mne sa ešte nepodarilo, počkám
buchač
18.07.16,06:35
http://monikakozelova.blog.sme.sk/c/428575/general-na-desat-hodin-u-nas-ide-vsetko.html
--------------------------------
Nedá sa povedať, že nesúhlasím s kritikou a podstatou článku.
Ale predsa len vidno, že autorka je slniečkárka jak vyšitá a nemá ani len páru o realite ohľadom financií-sociálneho zabezpečenia ani len páru.

Niekto podobný - slniečkár nesúhlasil...
Kuwa, aj som sa pobavil. ;)

Nesúhlasí so mojim názorom, že trt vie (ako aj tá koza) podmienky ohľadom sociálneho zabezpečenia ?
Alebo nesúhlasí s kozou a tým pádom je všetko v poriadku ohľadom popísanej situácie k danému "generálovi" ?

Bóóóže, ako sú poniektorí jedinci oné...a puk je slabý výraz. :D
lujza.j
18.07.16,07:03
Buchi co sa jedujes....ved tu minusku aj podla nicku:)
Necitala som cele....vsetko sa da ked sa chce....ja som chcela iba kapitana nie pre peniazky iba tak....lebo by mi to nic....rataza sa z ukonceneho roka....teda ked nie je lepsi ako ten nedokonceny ked odchdza.
sito
18.07.16,14:08
Čo potešilo? Že dobrí holuby sa vracajú.

Napríklad marjankaj napísal mi do odkazov.

marjankaj - 15.07.16 15:13 - permalink

Si zabil :D

Ale koho, som?
taiko
19.07.16,04:53
Smiech cez slzy. Nebude dobre na Slovensku, kym si slovac bude takychto ludi volit za svojich zastupcov.
Nepoznam pana starostu, mozno je to dobry clovek, ale so vsetkou uctou,
ludom, ktori ho zvolili za starostu, by som odobral volicske preukazy :(
Taka katastrofalna neznalost ho podla mna diskvalifikuje na funkciu, v ktorej ma pracovat, pre ludi a pre obec.
bjuty smis
19.07.16,05:35
Smiech cez slzy. Nebude dobre na Slovensku, kym si slovac bude takychto ludi volit za svojich zastupcov.
Nepoznam pana starostu, mozno je to dobry clovek, ale so vsetkou uctou,
ludom, ktori ho zvolili za starostu, by som odobral volicske preukazy :(
Taka katastrofalna neznalost ho podla mna diskvalifikuje na funkciu, v ktorej ma pracovat, pre ludi a pre obec.


dúfam, že žartuješ....
buchač
19.07.16,05:44
Smiech cez slzy. Nebude dobre na Slovensku, kym si slovac bude takychto ludi volit za svojich zastupcov.
Nepoznam pana starostu, mozno je to dobry clovek, ale so vsetkou uctou,
ludom, ktori ho zvolili za starostu, by som odobral volicske preukazy :(
Taka katastrofalna neznalost ho podla mna diskvalifikuje na funkciu, v ktorej ma pracovat, pre ludi a pre obec.

dúfam, že žartuješ....

Chlapec holandský, vysoko vzdelaný za naše peniaze...vyštudovaný IŤ-ák nezvykne v určitých oblastiach.
Ale ani ja a preto nasleduje kritika.

Takže si dovolím tvrdiť, že katastrofálna neznalosť holandského dilina (Taika) pomerov na Slovensku hraničí so stupiditou.
Na pomoc som si vzal argumentáciu z Google...keby to IT-ák urobil, bol by v obraze a nevyvyšoval sa a nediskvalifikoval by ....

Ten starosta si zaslúži úctu a nie hanu !!!
Ja to vidím opačne...Taiko - holandský frajer je čávo...ešte aj svoje prdy fakturuje a na Porade sa chváli, koľko zarobí.

-------------------------------------------------
Daný článok v súvislosti s Taikovou kritikou je asi aj jasný....či ?
Ak nie, rád vysvetlím.


PRAVICA. Dedinku Pravica nájdete kúsok za hranicou okresu Veľký Krtíš. Život v obci má k európskemu štandardu 21. storočia na míle ďaleko.

V skromných domoch tu žijú ľudia, ktorí sú roky nezamestnaní. No bieda ich už neprivádza do zúfalstva, zvykli si na ňu. Nedosiahnuteľným luxusom je pre nich aj vlastný obchod či fúra dreva.

Pravica je jednou z najmenších a dozaista aj najzaostalejších obcí na Slovensku.

Najväčšou pýchou pre drvivú väčšinu tunajších ľudí je ich starosta, ktorý túto funkciu zastáva bez nároku na plat. Úraduje z domu a niektorí ho zvyknú volať šerifom.

Jednak preto, že býva na kraji dediny a má dokonalý prehľad o každom aute, ktoré tadiaľto prefrčí. Táto nálepka mu však prischla aj kvôli tomu, že minimálne raz za deň sa prejde po dedine ako generál a kontroluje, či je všetko v poriadku.

Pavel Lenhard so svojimi susedmi už len nostalgicky spomínajú, ako Pravica v minulosti prekvitala.

„Ľudí živilo družstvo, ktoré skrachovalo a odvtedy sa všetko zmenilo. Tí šikovnejší a odvážnejší odtiaľto odišli za prácou do iných kútov Slovenska alebo do zahraničia. Aj ja mám dcéru v Belgicku. Tu ostali len starí, chorí alebo takí, ktorí nemajú ani na cestu za lepšou budúcnosťou,“ hovorí starosta.

http://nasnovohrad.sme.sk/c/7039498/starosta-pravice-sa-vzdal-svojho-platu-uraduje-z-domu.html#ixzz4EpnQWo70
Nandrolon
19.07.16,05:46
Taiko, rád by som sa pozrel na tvojich príbuzných v jeho veku a následne im poodoberal voličské a aj občianske preukazy.
Nič v zlom, ale asi tam nemá kto iný byť starosta.
http://nasnovohrad.sme.sk/c/7039498/starosta-pravice-sa-vzdal-svojho-platu-uraduje-z-domu.html
edit: buchač ! si ma predbehol :-)))))))))))))))))))))
Ing. Ľubomír Janoška
19.07.16,06:23
Smiech cez slzy. Nebude dobre na Slovensku, kym si slovac bude takychto ludi volit za svojich zastupcov.
Nepoznam pana starostu, mozno je to dobry clovek, ale so vsetkou uctou,
ludom, ktori ho zvolili za starostu, by som odobral volicske preukazy :(
Taka katastrofalna neznalost ho podla mna diskvalifikuje na funkciu, v ktorej ma pracovat, pre ludi a pre obec.

poznám obce, kde nikto nechcel robiť starostu
taiko
19.07.16,07:39
Smiech cez slzy. Nebude dobre na Slovensku, kym si slovac bude takychto ludi volit za svojich zastupcov.
Nepoznam pana starostu, mozno je to dobry clovek, ale so vsetkou uctou,
ludom, ktori ho zvolili za starostu, by som odobral volicske preukazy :(
Taka katastrofalna neznalost ho podla mna diskvalifikuje na funkciu, v ktorej ma pracovat, pre ludi a pre obec.


dúfam, že žartuješ....
preco myslis? Dobre, beriem, ze som to s tymi volicskymi preukazmi prehnal, ale uznaj, ze to nie je s kostolnym poriadkom.
Nandrolon
19.07.16,08:07
http://www.topky.sk/cl/11/1562055/Osial-s-Pokemonmi-prekracuje-vsetky-hranice--Hra-moze-byt-nebezpecna--aha--kde-sa-ocitol-muz-
Ťažko povedať, či to nie je aj primárny cieľ tejto hry - využiť masy ľudí na získanie citlivých informácií.
Akonáhle človek zapne naraz GPS a aj kameru, je to dosť kontroverzné...
Už iba nejaký filtrovací algoritmus, ktoré oblasti ignorujem a ktoré ma zaujímajú a je vymaľované.
buchač
19.07.16,08:14
Smiech cez slzy. Nebude dobre na Slovensku, kym si slovac bude takychto ludi volit za svojich zastupcov.
Nepoznam pana starostu, mozno je to dobry clovek, ale so vsetkou uctou,
ludom, ktori ho zvolili za starostu, by som odobral volicske preukazy :(
Taka katastrofalna neznalost ho podla mna diskvalifikuje na funkciu, v ktorej ma pracovat, pre ludi a pre obec.

poznám obce, kde nikto nechcel robiť starostu

Ešte doplním k mojej predchádzajúcej kritike.
Dotyčný starosta možno robí viac pre svoju obec ako hociktorý iný starosta alebo primátor, ktorý za ničnerobenie berú ťažké love...a ešte aj to sa im máli, tak majú tie všeliaké bokovky.

Tento starosta - starý pán vie aspoň čítať a písať (aj keď s chybami pri tých výrazoch odbornejšej terminológie) na rozdiel od nie jedného starostu - degeša v cigánskych osadách, ktorý pri podpise urve xxx....

By som aj rád vedieť pôvod vzniku hentej fotečky a čo viedlo autora k zverejneniu na nete. Ak o vtip...nuž povedzme.
Ako zdieľanie na Porade od bludného holandského ? ... nuž úbohé.
buchač
19.07.16,08:15
http://www.topky.sk/cl/11/1562055/Osial-s-Pokemonmi-prekracuje-vsetky-hranice--Hra-moze-byt-nebezpecna--aha--kde-sa-ocitol-muz-
Ťažko povedať, či to nie je aj primárny cieľ tejto hry - využiť masy ľudí na získanie citlivých informácií.
Akonáhle človek zapne naraz GPS a aj kameru, je to dosť kontroverzné...
Už iba nejaký filtrovací algoritmus, ktoré oblasti ignorujem a ktoré ma zaujímajú a je vymaľované.

...
Nandrolon
19.07.16,08:34
Buchač, tipujem, že tú fotku urobil nejaký 20 ročný šulin, ktorý by najradšej zasadol na jeho miesto a sám sebe si dal plat aspoň 2000 eur.
A aby som nezabudol dodať, že máloktorá obec na slovensku /nie mesto/ má svoj vlastný, verejný wifi point. Vidieť, že pánko sa snaží ako vie.
Tweety
19.07.16,09:09
Žabinka
19.07.16,09:39
misoft
19.07.16,20:52
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
http://diit.cz/clanek/opera-prodana-do-ciny-za-600-milionu-dolaru
Prehliadač Opera už nepatrí Nórom! Patrí šikmoočkom! Už je čínsky. Takže sa v budúcnosti dá očakávať, že to dopadne ako s prehliadačom Maxthon http://www.zive.sk/clanok/116376/vazna-hrozba-webovy-prehliadac-maxthon-spehuje-vsetko-posiela - špehovanie pre Čínsku vládu.....

Takže asi fakt ostávajú len Edge (pre Win10) - ale ten špehuje pre M$ a USA (CIA), Google Chrome - ten zase využíva Google na svoje ciele a pre USA (CIA) a potom Firefox - ten zatiaľ neposiela nejaké osobné dáta pre Firefox Foundation, prípadne Tor - ale i tam USA už majú paprče, Safari, OperaMini - tá ešte Nórom zostala. Prípadne iné menej známe a málo zastúpené.
Nandrolon
20.07.16,04:36
Ja používam firefox a zatiaľ 15r. spokojný
kopretinka
20.07.16,08:02
nepotešilo :(
môj havko začal mať zrazu problémy a musím ho krmiť špeciálnymi granulami.....kilo stojí 12eur......to má na cca 10dní....
lubko6394
20.07.16,09:25
Ja používam firefox a zatiaľ 15r. spokojný
Aj ja som bol spokojný - až dovtedy keď sa mi nainštaloval win10 a nejde to vrátiť. Na niektoré stránky sa s Firefoxom už nedostanem, furt čosi splieta o nezabezpečenom pripojení niekedy dovolí pridať bezpečnostnú výnimku. Ak nepovolí tak musím presedlať na IE. Alebo stránku zobrazí čiastočne a napíše trebárs:
Vlastník servera www.youtube.com nakonfiguroval svoju stránku nesprávne. Kvôli ochrane vašich údajov pred odcudzením, Firefox blokuje pripojenie k tejto webovej stránke.

Táto stránka používa HTTP Strict Transport Security (HSTS), čím určuje, že Firefox sa k nej má pripájať len zabezpečene. Výsledkom toho je, že pre tento certifikát nie je možné pridať výnimku.
pavol54
20.07.16,11:40
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
http://diit.cz/clanek/opera-prodana-do-ciny-za-600-milionu-dolaru
Prehliadač Opera už nepatrí Nórom! Patrí šikmoočkom! Už je čínsky. Takže sa v budúcnosti dá očakávať, že to dopadne ako s prehliadačom Maxthon http://www.zive.sk/clanok/116376/vazna-hrozba-webovy-prehliadac-maxthon-spehuje-vsetko-posiela - špehovanie pre Čínsku vládu.....

Takže asi fakt ostávajú len Edge (pre Win10) - ale ten špehuje pre M$ a USA (CIA), Google Chrome - ten zase využíva Google na svoje ciele a pre USA (CIA) a potom Firefox - ten zatiaľ neposiela nejaké osobné dáta pre Firefox Foundation, prípadne Tor - ale i tam USA už majú paprče, Safari, OperaMini - tá ešte Nórom zostala. Prípadne iné menej známe a málo zastúpené.
to jedno kto pre koho špehuje pokiaľ tam nepíšem nič čo by mohlo niekoho zaujímať, však ani krčme nehovorím ako som papal a kakal.
misoft
20.07.16,11:43
to jedno kto pre koho špehuje pokiaľ tam nepíšem nič čo by mohlo niekoho zaujímať, však ani krčme nehovorím ako som papal a kakal.
Ono nejde o to, čo si napísal, povedal (kakal a papal) - ide o iné..... kde si bol na akej stránke, aké heslá, čo máš za počítač, aké programy máš v ňom...... A to je rozdiel. Ich tvoje reči nezaujímajú, ich zaujímajú tvoje dáta, aby sa pod tvojim menom (niekedy) mohli niekam dostať.
Nandrolon
20.07.16,11:56
Aj ja som bol spokojný - až dovtedy keď sa mi nainštaloval win10 a nejde to vrátiť. Na niektoré stránky sa s Firefoxom už nedostanem, furt čosi splieta o nezabezpečenom pripojení niekedy dovolí pridať bezpečnostnú výnimku. Ak nepovolí tak musím presedlať na IE. Alebo stránku zobrazí čiastočne a napíše trebárs:
Vlastník servera www.youtube.com nakonfiguroval svoju stránku nesprávne. Kvôli ochrane vašich údajov pred odcudzením, Firefox blokuje pripojenie k tejto webovej stránke.

Táto stránka používa HTTP Strict Transport Security (HSTS), čím určuje, že Firefox sa k nej má pripájať len zabezpečene. Výsledkom toho je, že pre tento certifikát nie je možné pridať výnimku.

Ale ved ja fachcim na 10_kach uz od zaciatku, bez par dni rok, chodim na vsetky stranky cez firefox. Stale ho mam v najnovsej verzii, takisto aj jeho pluginy a vsetko funguje. Chce to sem-tam nieco nastavit ale funguje korektne.
taiko
21.07.16,04:49
to jedno kto pre koho špehuje pokiaľ tam nepíšem nič čo by mohlo niekoho zaujímať, však ani krčme nehovorím ako som papal a kakal.
Ono nejde o to, čo si napísal, povedal (kakal a papal) - ide o iné..... kde si bol na akej stránke, aké heslá, čo máš za počítač, aké programy máš v ňom...... A to je rozdiel. Ich tvoje reči nezaujímajú, ich zaujímajú tvoje dáta, aby sa pod tvojim menom (niekedy) mohli niekam dostať.
jaaaaj misoft, to je trosku paranoidne nie? Kde by tak napr google mal chciet dostat pod Tvojim menom ? ;)
Ale je pravdou, ze ostatne data sa zbieraju, ovsem s Tvojim laskavym dovolenim :)
To ze si nainstalujes na svoj smartphone whatsup, ci speedtest od oakly je Tvoje rozhodnutie a to ze potom developer oakly dostava od kazdeho poskytovatela internetoveho pripojenia za Tvoje data 50k EUR rocne, je nieco s cim si vlastne suhlasil.
Svoje data poskytujes dobrovolne. Mss aj ine moznosti, ale tie ludia vo svojej lenivosti ci nevedomosti nepouzivaju.
misoft
21.07.16,05:40
Poznámočka - toto by bolo lepšie rozoberať vo vlákne pre Windows 10....

Podnet som síce dal ja, ale ako poznámočku k tomu, ako sa na iných fórach rozčuľovali a nervózneli z neprebiehajúcich aktualizácií a moje konštatovanie, že trpezlivosť sa vypláca....
Nandrolon
21.07.16,06:30
Myslel som, idem to tam skopčiť. Ináč ja si myslím že trpezlivosť sa vypláca, ale vzťahuje sa to najmä na tých beta-testerov /windows insider program/, ja som dával až ofiko po uvoľnení. Teraz som vo výhode, lebo ten systém ovládam dopodrobna a ak by som ho nahodil teraz, tak by to bolo niečo nové. Nehovorím o tom, že ak ho niekto nahodí dnes, tak získa presne tú istú verziu ako mám ja.
KoxXxo
21.07.16,06:33
misoft
21.07.16,07:04
Myslel som, idem to tam skopčiť. Ináč ja si myslím že trpezlivosť sa vypláca, ale vzťahuje sa to najmä na tých beta-testerov /windows insider program/, ja som dával až ofiko po uvoľnení. Teraz som vo výhode, lebo ten systém ovládam dopodrobna a ak by som ho nahodil teraz, tak by to bolo niečo nové. Nehovorím o tom, že ak ho niekto nahodí dnes, tak získa presne tú istú verziu ako mám ja.
Chcel som len týmto naznačiť: nerobiť paniku, veď sa to "upraví"......:D:D:D
Nandrolon
21.07.16,07:13
To áno, je to živý systém, ktorý sa stále funkčne upravuje.
lujza.j
21.07.16,08:05
http://www.noviny.sk/c/slovensko/poliicajti-spred-reduty-jedia-na-verejnych-wc
Nepotesilo.....ale vlastne neprekvapilo ani to ako sluzia ani to ako sa nadriadeni vykrucaju,ze to nie je pravda.....vcera to zaklincoval pz šef...nech sa prihlasia ti co maju taku skusenost so sluzbou...nebudu potrestani:eek: idiot a zaco.....
lujza.j
24.07.16,19:11
Chcela som to dat do temy fotky z prirody.....bola som si s deckom zasportovat....krasna priroda pri malom dunaji......
pavol54
24.07.16,19:16
Chcela som to dat do temy fotky z prirody.....bola som si s deckom zasportovat....krasna priroda pri malom dunaji......
narobíš vedu inde pohadzujú mačety alebo strely s nábojov,:)
buchač
24.07.16,19:30
Chcela som to dat do temy fotky z prirody.....bola som si s deckom zasportovat....krasna priroda pri malom dunaji......
narobíš vedu inde pohadzujú mačety alebo strely s nábojov,:)

Na Porade sa niekto pohoršuje a bral by voličské preukazy kvôli starostovi, čo sa na staré kolená učí z PC narábať.
Inde sa solídne a zodpovedne debatuje práve na tie aktuálne témy ohľadom mačiet (slniečkári píšu niečo o nožíku s dlhou čepeľou) a aj iných problémov.
Tieto sú síce (zatiaľ) na stovky kilákov vzdialené...ale dokedy to tak bude ?
pavol54
24.07.16,19:44
Chcela som to dat do temy fotky z prirody.....bola som si s deckom zasportovat....krasna priroda pri malom dunaji......
narobíš vedu inde pohadzujú mačety alebo strely s nábojov,:)

Na Porade sa niekto pohoršuje a bral by voličské preukazy kvôli starostovi, čo sa na staré kolená učí z PC narábať.
Inde sa solídne a zodpovedne debatuje práve na tie aktuálne témy ohľadom mačiet (slniečkári píšu niečo o nožíku s dlhou čepeľou) a aj iných problémov.
Tieto sú síce (zatiaľ) na stovky kilákov vzdialené...ale dokedy to tak bude ?
Ak sa niečo povie tak je hneď autor označený za debila alebo boľševika zdá sa že to začína vrieť, Rusi povedia erdoganovi že mu ide o krk, alebo do pol milióna ukrajincov sa ide pozrieť pochodom "ala Ghándí" do Kijeva o tom ani pol slova, ale to že sa Rusi sústavne približujú k americkým NATO základniam sú plné noviny vymyť mozgy aby sa ľudia nevydali na podobný pochod kdesi z Ubľe na námestie SNP
lujza.j
24.07.16,20:22
Chcela som to dat do temy fotky z prirody.....bola som si s deckom zasportovat....krasna priroda pri malom dunaji......
narobíš vedu inde pohadzujú mačety alebo strely s nábojov,:)
Ja nerobim vedu...kazdemu vadi nieco ine.....mne toto ...niekomu hovno mojeho psa......
.jaj pali ...oktoberfest je uz nacisto v haji....
buchač
24.07.16,20:30
Chcela som to dat do temy fotky z prirody.....bola som si s deckom zasportovat....krasna priroda pri malom dunaji......
narobíš vedu inde pohadzujú mačety alebo strely s nábojov,:)
Ja nerobim vedu...kazdemu vadi nieco ine.....mne toto ...niekomu hovno mojeho psa......
.jaj pali ...oktoberfest je uz nacisto v haji....
Ak by som to povedal trochu expresívnejšie ?

Chuj do oktoberfestu...jedna opilecká akcia ma absolútne neserie.
Iné ešte v Európe môžeme očakávať...
pavol54
24.07.16,20:41
Chcela som to dat do temy fotky z prirody.....bola som si s deckom zasportovat....krasna priroda pri malom dunaji......
narobíš vedu inde pohadzujú mačety alebo strely s nábojov,:)
Ja nerobim vedu...kazdemu vadi nieco ine.....mne toto ...niekomu hovno mojeho psa......
.jaj pali ...oktoberfest je uz nacisto v haji....
no dobre mal som dať do úvodzoviek, ale myslel som že to slniečko na konci hovorilo za všetko
korela
25.07.16,03:33
Za dobrotu na žobrotu. Také sa nevie?
Ešte pomaly ani nerozprávali, a už som ich učila, aby sa vyhýbali davom.
.
Kto umrel? Pani veľkomožná. Ej, ej, veru ich je škoda, takej dobroty! (Ráz.)
korela
25.07.16,03:37
Chcela som to dat do temy fotky z prirody.....bola som si s deckom zasportovat....krasna priroda pri malom dunaji......
Kde sú tie časy, keď sa dalo v prírode chodiť naboso.

A vôbec, kde sú tie staré zlaté časy!
misoft
25.07.16,04:10
A vôbec, kde sú tie staré zlaté časy!
Popravde?
V pérdeli, v pérdeli.......
taiko
25.07.16,05:24
A vôbec, kde sú tie staré zlaté časy!
Popravde?
V pérdeli, v pérdeli.......
a ktore stare zlate casy to myslite ? :)
buchač
25.07.16,05:32
U festivalu v Bavorsku se odpálil muž.
Zabil sebe, dvanáct lidí zranil

.......Výbuch nastal u vchodu do areálu, kde probíhal závěr hudebního festivalu....

http://zpravy.idnes.cz/nemecko-vybuch-ansbach-0b4-/zahranicni.aspx?c=A160725_010222_zahranicni_ane
babka - ježibabka
25.07.16,05:32
Chcela som to dat do temy fotky z prirody.....bola som si s deckom zasportovat....krasna priroda pri malom dunaji......
Kde sú tie časy, keď sa dalo v prírode chodiť naboso.

A vôbec, kde sú tie staré zlaté časy!
Veru, veru. A na strnisku sme pásli husi bosí. A zbierali klásky domov pre sliepky. :D
pavol54
25.07.16,05:53
A vôbec, kde sú tie staré zlaté časy!
Popravde?
V pérdeli, v pérdeli.......
a ktore stare zlate casy to myslite ? :)
tie nostalgické, tie boli vždy najlepšie,
lujza.j
25.07.16,05:57
Za dobrotu na žobrotu. Také sa nevie?
Ešte pomaly ani nerozprávali, a už som ich učila, aby sa vyhýbali davom.
.
Kto umrel? Pani veľkomožná. Ej, ej, veru ich je škoda, takej dobroty! (Ráz.)
Nemam rada davy....mam z toho zly pocit.....toto je uz iny level.....uz sa to preklopilo zo zleho pocitu do strachu ....oktoberfest som chcela ist kuk len pre atmosferu.....pivar nie som....
Som rada,ze chlap je odtial doma.....
korela
25.07.16,06:04
O mne rodičia nevedeli, kde sa pohybujem a to už v predškolskom veku. Ak som bola u susedov, o pol hodiny to už nemusela byť pravda, a mohli sme sa spolu s inými deťmi presunúť.
Po 89 aby sa človek od detí nepohol.
Aj v tom vidím staré zlaté časy, žiadna nostalgia, iba porovnávam.
V každej dobe je určitá časť spoločnosti nespokojná a trpí.
Ale bolo relatívne bezpečne, sedeli aj tí, čo nemali.
Dnes je všetko vyrojené vonku, a nielen u nás.
korela
25.07.16,06:15
Za dobrotu na žobrotu. Také sa nevie?
Ešte pomaly ani nerozprávali, a už som ich učila, aby sa vyhýbali davom.
.
Kto umrel? Pani veľkomožná. Ej, ej, veru ich je škoda, takej dobroty! (Ráz.)
Nemam rada davy....mam z toho zly pocit.....toto je uz iny level.....uz sa to preklopilo zo zleho pocitu do strachu ....oktoberfest som chcela ist kuk len pre atmosferu.....pivar nie som....
Som rada,ze chlap je odtial doma.....
Pravda, doma.
Ja som tú správu čítala v noci 5 min. po vydaní. Trochu nechápem tých ľudí, čo si dokazujú, sedieť doma, ešte neznamená spoločensky nežiť.
pmajap
25.07.16,07:50
čo môžme čakať od takíchto ľudí vo vedení eu, oni o nás rozhodujú
https://www.facebook.com/czech.WeAreHereAtHome/videos/1586263718341257/
pavol54
25.07.16,08:39
O mne rodičia nevedeli, kde sa pohybujem a to už v predškolskom veku. Ak som bola u susedov, o pol hodiny to už nemusela byť pravda, a mohli sme sa spolu s inými deťmi presunúť.
Po 89 aby sa človek od detí nepohol.
Aj v tom vidím staré zlaté časy, žiadna nostalgia, iba porovnávam.
V každej dobe je určitá časť spoločnosti nespokojná a trpí.
Ale bolo relatívne bezpečne, sedeli aj tí, čo nemali.
Dnes je všetko vyrojené vonku, a nielen u nás.
aj tých zbraní sme mali v republike možno aj tri kusy na hlavu, ale ak sa nejaká stratila to boli fofry a mohol ju vlastniť súkromne len niekto, ostatné boli pod kontrolou a potom kriminál nebol lepší ako dnešný penzión pre dôchodcov tak sa ho každý bál
lujza.j
25.07.16,09:14
Pali dnes skor odsudeny rata,ze za nejaku "prkotinu"bručat nebude....a ak ....zduchne.....a volnost pohybu....je vysmech pre zatykač-patranie....uz nehovoriac ze šengen je v rici....
Ing. Ľubomír Janoška
25.07.16,10:20
Trollkovia nám zase poradu niekam posúvajú. Darmo, "chceli" sme anynonmé mínuskovanie, trollkovia privítali.
buchač
25.07.16,10:30
Trollkovia nám zase poradu niekam posúvajú. Darmo, "chceli" sme anynonmé mínuskovanie, trollkovia privítali.

Nemám problém priznať sa, že jeden mínuskový som bol ja.
Zdôvodnenie je v patričnom príspevku - komente, ktorý momentálne nie je vidno.
Je totiž neúnosné, ak sa dáva link na celý zákon a dotyčný nech si ho lúska sám.
...a avalik takto činí pravidelne, potiažmo skoro stále....a nie raz som sa o tom zmienil a aj vytkol.
Žabinka
25.07.16,10:51
Trollkovia nám zase poradu niekam posúvajú. Darmo, "chceli" sme anynonmé mínuskovanie, trollkovia privítali.

Nemám problém priznať sa, že jeden mínuskový som bol ja.
Zdôvodnenie je v patričnom príspevku - komente, ktorý momentálne nie je vidno.
Je totiž neúnosné, ak sa dáva link na celý zákon a dotyčný nech si ho lúska sám.
...a avalik takto činí pravidelne, potiažmo skoro stále....a nie raz som sa o tom zmienil a aj vytkol.
jurko, možno nie každému čitať zákony príde dôležité a nutné, ale valika pridá link na zákon súvisiaci s témou.. horšie však sú odpovede samoľúbeho charakteru, poukazujúce na "neznalosť" odpovedajúceho.. slušnejšie som to už nevedela vyjadriť..:D
pavol54
25.07.16,10:57
Trollkovia nám zase poradu niekam posúvajú. Darmo, "chceli" sme anynonmé mínuskovanie, trollkovia privítali.

Nemám problém priznať sa, že jeden mínuskový som bol ja.
Zdôvodnenie je v patričnom príspevku - komente, ktorý momentálne nie je vidno.
Je totiž neúnosné, ak sa dáva link na celý zákon a dotyčný nech si ho lúska sám.
...a avalik takto činí pravidelne, potiažmo skoro stále....a nie raz som sa o tom zmienil a aj vytkol.
jurko, možno nie každému čitať zákony príde dôležité a nutné, ale valika pridá link na zákon súvisiaci s témou.. horšie však sú odpovede samoľúbeho charakteru, poukazujúce na "neznalosť" odpovedajúceho.. slušnejšie som to už nevedela vyjadriť..:D
má dovolenku
buchač
25.07.16,11:58
Trollkovia nám zase poradu niekam posúvajú. Darmo, "chceli" sme anynonmé mínuskovanie, trollkovia privítali.

Nemám problém priznať sa, že jeden mínuskový som bol ja.
Zdôvodnenie je v patričnom príspevku - komente, ktorý momentálne nie je vidno.
Je totiž neúnosné, ak sa dáva link na celý zákon a dotyčný nech si ho lúska sám.
...a avalik takto činí pravidelne, potiažmo skoro stále....a nie raz som sa o tom zmienil a aj vytkol.
jurko, možno nie každému čitať zákony príde dôležité a nutné, ale valika pridá link na zákon súvisiaci s témou.. horšie však sú odpovede samoľúbeho charakteru, poukazujúce na "neznalosť" odpovedajúceho.. slušnejšie som to už nevedela vyjadriť..:D

Ak myslíš na mňa, tak sorry....šak sa stihnem ešte aj uraziť.

Že som kuwa ironický, tak to ani slovka proti tomu....a to sa nie raz kuwa krotím.
--------------------------
Myslím si, že dopytujúci sa pýta práve preto, aby sa mu dostalo vysvetlenia. Link nie je problém nájsť, aj patričné state...no vyznať sa v tých miš-maš §§§ je pre totálneho laika prakticky nemožné.



P.S.:

Som sa aj pobavil, že mi niekto dal nesúhlasné.
Teraz mám dilemu, či nesúhlasil so mnou, že som sa priznal...alebo, že som bol úprimný a dal názor na Valériu.
Žabinka
25.07.16,12:05
Trollkovia nám zase poradu niekam posúvajú. Darmo, "chceli" sme anynonmé mínuskovanie, trollkovia privítali.

Nemám problém priznať sa, že jeden mínuskový som bol ja.
Zdôvodnenie je v patričnom príspevku - komente, ktorý momentálne nie je vidno.
Je totiž neúnosné, ak sa dáva link na celý zákon a dotyčný nech si ho lúska sám.
...a avalik takto činí pravidelne, potiažmo skoro stále....a nie raz som sa o tom zmienil a aj vytkol.
jurko, možno nie každému čitať zákony príde dôležité a nutné, ale valika pridá link na zákon súvisiaci s témou.. horšie však sú odpovede samoľúbeho charakteru, poukazujúce na "neznalosť" odpovedajúceho.. slušnejšie som to už nevedela vyjadriť..:D

Ak myslíš na mňa, tak sorry....šak sa stihnem ešte aj uraziť.

Že som kuwa ironický, tak to ani slovka proti tomu....a to sa nie raz kuwa krotím.
--------------------------
Myslím si, že dopytujúci sa pýta práve preto, aby sa mu dostalo vysvetlenia. Link nie je problém nájsť, aj patričné state...no vyznať sa v tých miš-maš §§§ je pre totálneho laika prakticky nemožné.
P.S.:
Som sa aj pobavil, že mi niekto dal nesúhlasné.
Teraz mám dilemu, či nesúhlasil so mnou, že som sa priznal...alebo, že som bol úprimný a dal názor na Valériu.
tentokrát som teba nemyslela..;) ale niekedy sa tvoje odpovede tiež dajú chápať kadejako..:--- no kto chce, odpoveď si v nich nájde..
a mínusku som ti nedala ja..;)
buchač
25.07.16,12:08
tentokrát som teba nemyslela..;) ale niekedy sa tvoje odpovede tiež dajú chápať kadejako..:--- no kto chce, odpoveď si v nich nájde..
a mínusku som ti nedala ja..;)
...viem.
...hľadanie odpovedí je takééééé ťažkéééé...
...viem.
pavol54
25.07.16,12:26
Trollkovia nám zase poradu niekam posúvajú. Darmo, "chceli" sme anynonmé mínuskovanie, trollkovia privítali.

Nemám problém priznať sa, že jeden mínuskový som bol ja.
Zdôvodnenie je v patričnom príspevku - komente, ktorý momentálne nie je vidno.
Je totiž neúnosné, ak sa dáva link na celý zákon a dotyčný nech si ho lúska sám.
...a avalik takto činí pravidelne, potiažmo skoro stále....a nie raz som sa o tom zmienil a aj vytkol.
jurko, možno nie každému čitať zákony príde dôležité a nutné, ale valika pridá link na zákon súvisiaci s témou.. horšie však sú odpovede samoľúbeho charakteru, poukazujúce na "neznalosť" odpovedajúceho.. slušnejšie som to už nevedela vyjadriť..:D

Ak myslíš na mňa, tak sorry....šak sa stihnem ešte aj uraziť.

Že som kuwa ironický, tak to ani slovka proti tomu....a to sa nie raz kuwa krotím.
--------------------------
Myslím si, že dopytujúci sa pýta práve preto, aby sa mu dostalo vysvetlenia. Link nie je problém nájsť, aj patričné state...no vyznať sa v tých miš-maš §§§ je pre totálneho laika prakticky nemožné.
P.S.:
Som sa aj pobavil, že mi niekto dal nesúhlasné.
Teraz mám dilemu, či nesúhlasil so mnou, že som sa priznal...alebo, že som bol úprimný a dal názor na Valériu.
tentokrát som teba nemyslela..;) ale niekedy sa tvoje odpovede tiež dajú chápať kadejako..:--- no kto chce, odpoveď si v nich nájde..
a mínusku som ti nedala ja..;)
kto chce, odpoveď si nájde takú akú chce(podľa svojich predstáv)
taiko
25.07.16,12:38
tak som to tam presunul, aby sme to tu neprasili
alaya1
26.07.16,09:38
:eek:
V Košiciach uzavreli policajti kúpalisko Červená hviezda pre podozrivé správanie cudzinca
http://www.noviny.sk/c/slovensko/policia-v-kosiiciach-uzavrela-kupalisko-pre-podozrive-spravanie-cudzinca
BXLmiami
26.07.16,12:50
Potešilo ma,že ako sa pomaly veci vyvíjajú,za chvíľu sa nám vráti Rakusko Uhorsko a budem mať zase svoje hlavné mesto Viedeň :-).
pmajap
26.07.16,13:48
Potešilo ma,že ako sa pomaly veci vyvíjajú,za chvíľu sa nám vráti Rakusko Uhorsko a budem mať zase svoje hlavné mesto Viedeň :-).
Kto bude cisárovná ???
pepsikova
26.07.16,16:27
..nastrašilo..potešilo..čojaviem, čo urobilo..toto som našla na balkone za fľašou s vodou..myslela som, že je to spadnutá fusakľa, ale kdeže!..netopýrko si tam drichmal svoj denný sen!..
kukučka
26.07.16,18:32
Potešilo ma,že ako sa pomaly veci vyvíjajú,za chvíľu sa nám vráti Rakusko Uhorsko a budem mať zase svoje hlavné mesto Viedeň :-).
Kto bude cisárovná ???
žeby Magduš? :---
pavol54
26.07.16,18:46
Potešilo ma,že ako sa pomaly veci vyvíjajú,za chvíľu sa nám vráti Rakusko Uhorsko a budem mať zase svoje hlavné mesto Viedeň :-).
Kto bude cisárovná ???
žeby Magduš? :---
juj to som sa zľakol až sa vo mne pohlo dite
pavol54
26.07.16,18:49
maximálne som sa rozčúlil, niekto dostane za zabitie pár rokov možno podmienku a niekto trest smrti bez rozsudku. ako dobre pochodil Brejvik že polícia dobre nemierila
taiko
26.07.16,21:09
Potešilo ma,že ako sa pomaly veci vyvíjajú,za chvíľu sa nám vráti Rakusko Uhorsko a budem mať zase svoje hlavné mesto Viedeň :-).
Kto bude cisárovná ???
žeby Magduš? :---
a to by potom mala tie "cisarovnej nove saty" ako onehdaj ? :D:D
kukučka
27.07.16,08:26
Kedy ste naposledy počuli spievať Dusíka? Bude ju sprevádzať pán Vaššáry, on vie ako sa robí bizňis.
misoft
27.07.16,13:00
..nastrašilo..potešilo..čojaviem, čo urobilo..toto som našla na balkone za fľašou s vodou..myslela som, že je to spadnutá fusakľa, ale kdeže!..netopýrko si tam drichmal svoj denný sen!..
Ty máš teda šťastie! Živý lovec lietajúcich potvor priamo doma....
Ak sa ti tam usadia - síce serkajú jedna radosť, ale na druhej strane - komáre, mole a iný nočný hmyz má po chlebe.....
Tweety
27.07.16,14:34
pmajap
27.07.16,17:16
Netráp sa, kým budeme proti kvótam migrantov budú vyťahovať od semtexu po zuzanu všetko, keď prestanú...vtedy bude zle.:D
pavol54
27.07.16,17:33
nepotešilo
http://svet.sme.sk/c/20225271/slovensko-dodava-zbrane-ktore-zabijaju-vo-vojnach-v-syrii-aj-jemene.html
V iracko iránskom konflikte sme to signovali "poľnohospodárska technika".
Neteší, ale posraný potrebuje plienku, bijúci sa palicu, bojujúci zbrane. viac mi je blivno z nutnosti pomocou jari zavádzať demokraciu na anglosaský spôsob, to vyvolalo potrebu zbraní, odpoveď zavádzanie debaty na arabský spôsob u nás.
buchač
27.07.16,18:43
nepotešilo
http://svet.sme.sk/c/20225271/slovensko-dodava-zbrane-ktore-zabijaju-vo-vojnach-v-syrii-aj-jemene.html

Nerozumieš tomu, tak Ťa to (samozrejme) neteší...radšej nerieš.
Tweety
27.07.16,18:46
Hlavne, že ty všetkému rozumieš a riešiš.
buchač
27.07.16,18:55
Hlavne, že ty všetkému rozumieš a riešiš.
To som nikdy netvrdil a ani netvrdím.

Prečítaj si diskusiu k danému článku a veľa pochopíš.
Už nevravím ani o tom, že SMEčka je denník plný slniečkáKÁROV...hentí zakrývajú iné veci ohľadom tých utečencov.
Aj tento článok je vysoko účelový...

Zaujímavé sú názvy člankov :
SME - Slovensko dodáva zbrane, ktoré zabíjajú vo vojnách v Sýrii aj Jemene
Pravda - Východoeurópske krajiny zrejme predávali zbrane, ktoré končili v Sýrii

Ale v oboch článkoch sa spomínajú nejakí "investigatívni novinári" z nejakej prdele...Zdroj jak sviňa.



Capisci ???

P.S.:
Aj sto nesúhlasných mi zadrb (aj s ostatnými) a aj tak budem mať pravdu.
sito
27.07.16,19:12
:eek::D še mi zdá? Perestrojka, prestrelka v Košicoch?

Ako SSSR : Bhután :);)
buchač
27.07.16,19:21
:eek::D še mi zdá? Perestrojka, prestrelka v Košicoch?

Hm...jeden rozdiel by som videl.

Ja bývam v Košiciach...narodil som sa v tomto meste. Aj nejaká tá generácia predo mnou. ;)

To Tweety še priscahovala do Košicoch....:rolleyes:
sito
27.07.16,19:23
Bojuje :)
taiko
28.07.16,05:20
nepotešilo
http://svet.sme.sk/c/20225271/slovensko-dodava-zbrane-ktore-zabijaju-vo-vojnach-v-syrii-aj-jemene.html
V iracko iránskom konflikte sme to signovali "poľnohospodárska technika".
Neteší, ale posraný potrebuje plienku, bijúci sa palicu, bojujúci zbrane. viac mi je blivno z nutnosti pomocou jari zavádzať demokraciu na anglosaský spôsob, to vyvolalo potrebu zbraní, odpoveď zavádzanie debaty na arabský spôsob u nás.
zavadzanie demokracie jednym statom v inom state je nestastne, ci sa jedna o anglosasky, ci slovansky sposob ;). Jaj moment , slovansky sposob sa vola ochrana krajanov :)
Ale v zasade s Tebou suhlasim, ten anglosasky sposob je nejaky nestastnejsi a hlavne nejaky castejsi. Treba vsetko vybombardovat, odstranit vladcov, postvat proti sebe superiace skupiny a potom sa divit a cudovat, posielat zbrane, investovat a zase sa divit a cudovat :(
buchač
28.07.16,06:09
Hlavne, že ty všetkému rozumieš a riešiš.

Ako TY rozumieš tomuto ?

STĹPČEK PETRA SCHUTZA
http://komentare.sme.sk/c/20225542/tvrdit-ze-slovensko-nema-nic-s-vojnami-je-nehoraznost.html

Autor je nenormálny...a takýto jedinci - "novinári" majú priestor na svoje blúznenie ?
Veď to je choré...
Tweety
28.07.16,06:38
Čo je choré? To, že s tými zbraňami je to tak? Myslím si, že tu nezáleží ani na tom, že to napísal on, tiež mi nie je dvakrát sympatický ale.nazvať ho nenormálnym je prisilné.
Nesúď lebo budeš súdený.
pavol54
28.07.16,06:40
nepotešilo
http://svet.sme.sk/c/20225271/slovensko-dodava-zbrane-ktore-zabijaju-vo-vojnach-v-syrii-aj-jemene.html
V iracko iránskom konflikte sme to signovali "poľnohospodárska technika".
Neteší, ale posraný potrebuje plienku, bijúci sa palicu, bojujúci zbrane. viac mi je blivno z nutnosti pomocou jari zavádzať demokraciu na anglosaský spôsob, to vyvolalo potrebu zbraní, odpoveď zavádzanie debaty na arabský spôsob u nás.
zavadzanie demokracie jednym statom v inom state je nestastne, ci sa jedna o anglosasky, ci slovansky sposob ;). Jaj moment , slovansky sposob sa vola ochrana krajanov :)
Ale v zasade s Tebou suhlasim, ten anglosasky sposob je nejaky nestastnejsi a hlavne nejaky castejsi. Treba vsetko vybombardovat, odstranit vladcov, postvat proti sebe superiace skupiny a potom sa divit a cudovat, posielat zbrane, investovat a zase sa divit a cudovat :(
Nabudúce bez invektív, ak náhodou nevieš tak si prehĺb vzdelanie, demokratický systém zavedený u nás sme podstate prevzali zo štátov(že by anglosaských?) kde bol rozpracovaný niekoľko storočí alebo bol u nás vari rozpracovaný grécky systém demokracie? Potom v štátoch kde sa nebuduje ale sa zabíjajú, je rozvrat, tak je ekonomický pokles, a tým pádom aj tretí štát ktorý to rozvŕtal, napriek svojej hospodárskej stagnácii sa vyznačuje ekonomickým vzďaľovaním (teda relatívne ekonomicky zlepšuje svoju bilanciu v absolútnych číslach)
taiko
28.07.16,06:59
nepotešilo
http://svet.sme.sk/c/20225271/slovensko-dodava-zbrane-ktore-zabijaju-vo-vojnach-v-syrii-aj-jemene.html
V iracko iránskom konflikte sme to signovali "poľnohospodárska technika".
Neteší, ale posraný potrebuje plienku, bijúci sa palicu, bojujúci zbrane. viac mi je blivno z nutnosti pomocou jari zavádzať demokraciu na anglosaský spôsob, to vyvolalo potrebu zbraní, odpoveď zavádzanie debaty na arabský spôsob u nás.
zavadzanie demokracie jednym statom v inom state je nestastne, ci sa jedna o anglosasky, ci slovansky sposob ;). Jaj moment , slovansky sposob sa vola ochrana krajanov :)
Ale v zasade s Tebou suhlasim, ten anglosasky sposob je nejaky nestastnejsi a hlavne nejaky castejsi. Treba vsetko vybombardovat, odstranit vladcov, postvat proti sebe superiace skupiny a potom sa divit a cudovat, posielat zbrane, investovat a zase sa divit a cudovat :(
Nabudúce bez invektív, ak náhodou nevieš tak si prehĺb vzdelanie, demokratický systém zavedený u nás sme podstate prevzali zo štátov(že by anglosaských?) kde bol rozpracovaný niekoľko storočí alebo bol u nás vari rozpracovaný grécky systém demokracie? Potom v štátoch kde sa nebuduje ale sa zabíjajú, je rozvrat, tak je ekonomický pokles, a tým pádom aj tretí štát ktorý to rozvŕtal, napriek svojej hospodárskej stagnácii sa vyznačuje ekonomickým vzďaľovaním (teda relatívne ekonomicky zlepšuje svoju bilanciu v absolútnych číslach)
pavol, nie som si vedomy nejakej invektivy voci Tebe. Ak si tam niekde v mojom prispevku invektivu voci Tebe videl, tak si zrejme precital nieco, co tam nebolo, alebo si si z napisaneho nieco zle vylozil. Prave naopak, ako som pisal, v zasade som s Tvojim prispevkom suhlasil.
Co sa tej demokracie tyka, pravdu mas, nemam nejake obsirne vzdelanie z historie, ale myslim si ze anlgosasky (ako to Ty nazyvas ) model vychadza z greckeho. Usudzujem tak podla toho, ze ked bola v Grecku demokracia, tak anglosasi chodili v kozusinach a zili v drevenych zruboch s hlinenou podlahou. ( ak to tak smiem zovseobecnit)
buchač
28.07.16,07:02
Čo je choré? To, že s tými zbraňami je to tak? Myslím si, že tu nezáleží ani na tom, že to napísal on, tiež mi nie je dvakrát sympatický ale.nazvať ho nenormálnym je prisilné.
Nesúď lebo budeš súdený.
Choré je to, že s tými zbraňami to nie je tak, ako je to (tendenčne, jednoúčelovo, smerodajne, zavádzajúco...doplň v podobnom duchu, čo len chceš) podsúvané.
Všetko okolo zbraní má len JEDEN účel...ale Ty o tom určite vieš...či ?

...a ako chceš nazvať Schutza ?...že je normálny ?...dobre, akceptujem...on je fakt normálny, ale chuj.

Aby bolo jasné, nesúdim...len a len konštatujem....a to je solídny rozdiel.
---------------------------------------
Teba nepotešil jeden tendenčný článok...nič viac si nenapísala.
Na moju (nazvem) výzvu o vyjadrenie sa k ďaľším stupiditám si nejak nereagovala.

To je taká diskusia ... až do het...
Tweety
28.07.16,07:07
taiko
28.07.16,07:10
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/07/toto-slovakov-nepotesi-urad-zavadza-novu-dan-viac-budu-platit-hlavne-chudobni.html?utm_source=pluska&utm_medium=topbox&utm_campaign=sprava-topbox
kokso to je ake bulvarne porovnanie.
" Setrim vodou = 10m3, na spotrebu nehladim = 1000m3. "

To ake emocie chce "medium" zase vzbudit a u koho ? :(
Tweety
28.07.16,07:10
Čo je choré? To, že s tými zbraňami je to tak? Myslím si, že tu nezáleží ani na tom, že to napísal on, tiež mi nie je dvakrát sympatický ale.nazvať ho nenormálnym je prisilné.
Nesúď lebo budeš súdený.
Choré je to, že s tými zbraňami to nie je tak, ako je to (tendenčne, jednoúčelovo, smerodajne, zavádzajúco...doplň v podobnom duchu, čo len chceš) podsúvané.
Všetko okolo zbraní má len JEDEN účel...ale Ty o tom určite vieš...či ?

...a ako chceš nazvať Schutza ?...že je normálny ?...dobre, akceptujem...on je fakt normálny, ale chuj.

Aby bolo jasné, nesúdim...len a len konštatujem....a to je solídny rozdiel.
---------------------------------------
Teba nepotešil jeden tendenčný článok...nič viac si nenapísala.
Na moju (nazvem) výzvu o vyjadrenie sa k ďaľším stupiditám si nejak nereagovala.

To je taká diskusia ... až do het...
Prečo by som mala ďalej diskutovať? Vari ma budeš nútiť, či?...... Diskusia je zbytočná, pravda je len tá tvoja, ako si napísal.
misoft
28.07.16,08:03
Nuž... vyzerá to tak, že "štát" (rozumej politici mimo reality) opäť našli zdroj, ako ešte viac ožobračovať svoj vlastný národ.
Už skúr som spomínal - opakované platenie registračných poplatkov za vozidlá, ak sa bude meniť napr. majiteľ - pritom za vozidlo už raz bolo pri prvej registrácii zaplatené. Teraz to chcú pri každej registrácii.
A čo z toho bude? Prestanú sa predávať a kupovať ojazdenky, bude sa čakať, pokiaľ sa vozidlo fyzicky na ceste nerozsype u jedného majiteľa.
Teraz zase ďalší poplatok za vodomery - pritom tieto ani majiteľom bytov a domov NEPATRIA - sú majetkom vodárenskej spoločnosti. A tá si istotne účtuje i tie vodomery.... Teda za jedno platiť dvakrát.
Nabudúce asi bude daň z opotrebovania chodníka chodcami, daň z opotrebovania vozovky vozidlami (mimo cestnej dane!), daň zo spotreby O2 pri dýchaní......
Asi je načase fakt vykonať defenestráciu.... tie oné tam hore sú už pridlho...
pavol54
28.07.16,08:47
Nuž... vyzerá to tak, že "štát" (rozumej politici mimo reality) opäť našli zdroj, ako ešte viac ožobračovať svoj vlastný národ.
Už skúr som spomínal - opakované platenie registračných poplatkov za vozidlá, ak sa bude meniť napr. majiteľ - pritom za vozidlo už raz bolo pri prvej registrácii zaplatené. Teraz to chcú pri každej registrácii.
A čo z toho bude? Prestanú sa predávať a kupovať ojazdenky, bude sa čakať, pokiaľ sa vozidlo fyzicky na ceste nerozsype u jedného majiteľa.
Teraz zase ďalší poplatok za vodomery - pritom tieto ani majiteľom bytov a domov NEPATRIA - sú majetkom vodárenskej spoločnosti. A tá si istotne účtuje i tie vodomery.... Teda za jedno platiť dvakrát.
Nabudúce asi bude daň z opotrebovania chodníka chodcami, daň z opotrebovania vozovky vozidlami (mimo cestnej dane!), daň zo spotreby O2 pri dýchaní......
Asi je načase fakt vykonať defenestráciu.... tie oné tam hore sú už pridlho...
lenže to auto kúpiš ra za čas ale STK, EK musíš pravidelne, ale aby si prešiel bez problémov tak ho musíš hodiť na preventívne odstránenie prípadných porúch správnemu automechanikovi a to je jedno či si najazdil 10 km či 50000 km medzi intervalmi. "Kniežatá sveta vymýšľajú akými daňami ešte zaťažiť!: (zdroj sionskí mudrci)
pavol54
28.07.16,08:50
nepotešilo
http://svet.sme.sk/c/20225271/slovensko-dodava-zbrane-ktore-zabijaju-vo-vojnach-v-syrii-aj-jemene.html
V iracko iránskom konflikte sme to signovali "poľnohospodárska technika".
Neteší, ale posraný potrebuje plienku, bijúci sa palicu, bojujúci zbrane. viac mi je blivno z nutnosti pomocou jari zavádzať demokraciu na anglosaský spôsob, to vyvolalo potrebu zbraní, odpoveď zavádzanie debaty na arabský spôsob u nás.
zavadzanie demokracie jednym statom v inom state je nestastne, ci sa jedna o anglosasky, ci slovansky sposob ;). Jaj moment , slovansky sposob sa vola ochrana krajanov :)
Ale v zasade s Tebou suhlasim, ten anglosasky sposob je nejaky nestastnejsi a hlavne nejaky castejsi. Treba vsetko vybombardovat, odstranit vladcov, postvat proti sebe superiace skupiny a potom sa divit a cudovat, posielat zbrane, investovat a zase sa divit a cudovat :(
Nabudúce bez invektív, ak náhodou nevieš tak si prehĺb vzdelanie, demokratický systém zavedený u nás sme podstate prevzali zo štátov(že by anglosaských?) kde bol rozpracovaný niekoľko storočí alebo bol u nás vari rozpracovaný grécky systém demokracie? Potom v štátoch kde sa nebuduje ale sa zabíjajú, je rozvrat, tak je ekonomický pokles, a tým pádom aj tretí štát ktorý to rozvŕtal, napriek svojej hospodárskej stagnácii sa vyznačuje ekonomickým vzďaľovaním (teda relatívne ekonomicky zlepšuje svoju bilanciu v absolútnych číslach)
pavol, nie som si vedomy nejakej invektivy voci Tebe. Ak si tam niekde v mojom prispevku invektivu voci Tebe videl, tak si zrejme precital nieco, co tam nebolo, alebo si si z napisaneho nieco zle vylozil. Prave naopak, ako som pisal, v zasade som s Tvojim prispevkom suhlasil.
Co sa tej demokracie tyka, pravdu mas, nemam nejake obsirne vzdelanie z historie, ale myslim si ze anlgosasky (ako to Ty nazyvas ) model vychadza z greckeho. Usudzujem tak podla toho, ze ked bola v Grecku demokracia, tak anglosasi chodili v kozusinach a zili v drevenych zruboch s hlinenou podlahou. ( ak to tak smiem zovseobecnit)
..."slovanský spôsob"... Z gréckeho bol prevzatý len názov "demokracia"
misoft
28.07.16,09:17
Nuž... vyzerá to tak, že "štát" (rozumej politici mimo reality) opäť našli zdroj, ako ešte viac ožobračovať svoj vlastný národ.
Už skúr som spomínal - opakované platenie registračných poplatkov za vozidlá, ak sa bude meniť napr. majiteľ - pritom za vozidlo už raz bolo pri prvej registrácii zaplatené. Teraz to chcú pri každej registrácii.
A čo z toho bude? Prestanú sa predávať a kupovať ojazdenky, bude sa čakať, pokiaľ sa vozidlo fyzicky na ceste nerozsype u jedného majiteľa.
Teraz zase ďalší poplatok za vodomery - pritom tieto ani majiteľom bytov a domov NEPATRIA - sú majetkom vodárenskej spoločnosti. A tá si istotne účtuje i tie vodomery.... Teda za jedno platiť dvakrát.
Nabudúce asi bude daň z opotrebovania chodníka chodcami, daň z opotrebovania vozovky vozidlami (mimo cestnej dane!), daň zo spotreby O2 pri dýchaní......
Asi je načase fakt vykonať defenestráciu.... tie oné tam hore sú už pridlho...
lenže to auto kúpiš ra za čas ale STK, EK musíš pravidelne, ale aby si prešiel bez problémov tak ho musíš hodiť na preventívne odstránenie prípadných porúch správnemu automechanikovi a to je jedno či si najazdil 10 km či 50000 km medzi intervalmi. "Kniežatá sveta vymýšľajú akými daňami ešte zaťažiť!: (zdroj sionskí mudrci)
Si nepochopil?
Jeden kúpi auto - zaplatí reg. poplatok, má číslo na aute.
Potom ho predá druhému - ten kúpi, prihlási a znova zaplatí reg. poplatok.
O pár rokov ten druhý predá tretiemu a poplatková story sa opakuje.
Teda - koľkokrát sa to vozidlo predá/kúpi a registruje - toľkokrát štát zoberie za neho prachy - a to nehovoriac o tom, že pri prihlasovaní sa tiež platí.
EK, TK, KO - to je tiež štátny výmysel - ale nemá nič s registráciou - tým sa kontroluje, či vozidlo je spôsobilé jazdiť a či spĺňa normy.

Nemiešaj jablká s hruškami.
pavol54
28.07.16,12:40
Nuž... vyzerá to tak, že "štát" (rozumej politici mimo reality) opäť našli zdroj, ako ešte viac ožobračovať svoj vlastný národ.
Už skúr som spomínal - opakované platenie registračných poplatkov za vozidlá, ak sa bude meniť napr. majiteľ - pritom za vozidlo už raz bolo pri prvej registrácii zaplatené. Teraz to chcú pri každej registrácii.
A čo z toho bude? Prestanú sa predávať a kupovať ojazdenky, bude sa čakať, pokiaľ sa vozidlo fyzicky na ceste nerozsype u jedného majiteľa.
Teraz zase ďalší poplatok za vodomery - pritom tieto ani majiteľom bytov a domov NEPATRIA - sú majetkom vodárenskej spoločnosti. A tá si istotne účtuje i tie vodomery.... Teda za jedno platiť dvakrát.
Nabudúce asi bude daň z opotrebovania chodníka chodcami, daň z opotrebovania vozovky vozidlami (mimo cestnej dane!), daň zo spotreby O2 pri dýchaní......
Asi je načase fakt vykonať defenestráciu.... tie oné tam hore sú už pridlho...
lenže to auto kúpiš ra za čas ale STK, EK musíš pravidelne, ale aby si prešiel bez problémov tak ho musíš hodiť na preventívne odstránenie prípadných porúch správnemu automechanikovi a to je jedno či si najazdil 10 km či 50000 km medzi intervalmi. "Kniežatá sveta vymýšľajú akými daňami ešte zaťažiť!: (zdroj sionskí mudrci)
Si nepochopil?
Jeden kúpi auto - zaplatí reg. poplatok, má číslo na aute.
Potom ho predá druhému - ten kúpi, prihlási a znova zaplatí reg. poplatok.
O pár rokov ten druhý predá tretiemu a poplatková story sa opakuje.
Teda - koľkokrát sa to vozidlo predá/kúpi a registruje - toľkokrát štát zoberie za neho prachy - a to nehovoriac o tom, že pri prihlasovaní sa tiež platí.
EK, TK, KO - to je tiež štátny výmysel - ale nemá nič s registráciou - tým sa kontroluje, či vozidlo je spôsobilé jazdiť a či spĺňa normy.

Nemiešaj jablká s hruškami.
vyzerá to tak že nechápem ? alebo myslíš že ich schvaľujem? ja len že je to nič proti iným realitám auto kúpiš raz za čas (špekulant môže meniť každý mesiac)
ale kontrolu musíš absolvovať či jazdíš alebo nie a auto sa môže stať nespôsobilé jazdiť aj pár dní po kontrole (stačí náhla porucha materiálu ktorú nemôžeš predvídať )
ak zmeníš bydlisko tiež platíš registračné poplatky (elektrikári určite, zmena veľkosti ističa určite, plynára asi tiež
BXLmiami
29.07.16,08:12
Konštatujem,že už ani Sme sa nedá čítať,tie ich ,,osobnosti" to už tak mrvia,uplne nekritické z cesty komentáre,ja neviem,tá žurnalistika je pravdepodobne čistá strata času.Keby sme my tak liečili ako oni informujú,už by ste boli všetci mrtvi.
buchač
29.07.16,08:17
Konštatujem,že už ani Sme sa nedá čítať,tie ich ,,osobnosti" to už tak mrvia,uplne nekritické z cesty komentáre,ja neviem,tá žurnalistika je pravdepodobne čistá strata času.Keby sme my tak liečili ako oni informujú,už by ste boli všetci mrtvi.
Veď to je dávno tak...SMEčKÁRI sa dostali na úroveň "mienkotvorných" médii typu Nový čas, Plus a podobné grcoviny...
BXLmiami
29.07.16,08:27
Tak ale oni sami seba sa pasovali za osobnosti,síce o väčšine z nich som v živote nepočula a okrem z cesty kecov za sebou nemajú nič,ale dobre,šak ked chcú byť osobnosti nech sú,ale tie kaleráby čo nám tlačia do hlavy,to by sme museli mať všetci IQ 5 aby sme to zvládli.Je to choré.A náhodou mienkotvroné určite sú.Ked napíšu že niečo je červené,určite zvyšok SK poochopí že je to modré.A akú vedia struhnuť predvolebnú kampaň Kotlebovi,nestačila som sa čudovať.Ani platiť ju nemusel.
pavol54
29.07.16,09:52
Konštatujem,že už ani Sme sa nedá čítať,tie ich ,,osobnosti" to už tak mrvia,uplne nekritické z cesty komentáre,ja neviem,tá žurnalistika je pravdepodobne čistá strata času.Keby sme my tak liečili ako oni informujú,už by ste boli všetci mrtvi.
začnite liečbu u novinárov, my sme v tom nevinne:)
taiko
29.07.16,10:05
Konštatujem,že už ani Sme sa nedá čítať,tie ich ,,osobnosti" to už tak mrvia,uplne nekritické z cesty komentáre,ja neviem,tá žurnalistika je pravdepodobne čistá strata času.Keby sme my tak liečili ako oni informujú,už by ste boli všetci mrtvi.
eeeej, ci si sa na tenky lad nepustila :)
misoft
29.07.16,13:50
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/400481-igelitky-uz-len-za-peniaze-vrecka-stale-zadarmo/
Našli ho*no v tráve......
Veď sa za igelitky dávno platí.... za tie "pevné" i za tie tenké jednorázovky.....
Ja už cca 8 rokov používam nákupnú tašku z juty.... len raz som za ňu zaplatil 50Sk (vtedy ešte koruny boli) a od tej doby ani cent - prederie sa - prídem, zoberiem novú, starú im dám = na výmenu....
lujza.j
29.07.16,14:04
Serkaju ich igelitky.....pet flase vseho druhu nie....
Ikeacka taska to isti.....
pavol54
29.07.16,14:11
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/400481-igelitky-uz-len-za-peniaze-vrecka-stale-zadarmo/
Našli ho*no v tráve......
Veď sa za igelitky dávno platí.... za tie "pevné" i za tie tenké jednorázovky.....
Ja už cca 8 rokov používam nákupnú tašku z juty.... len raz som za ňu zaplatil 50Sk (vtedy ešte koruny boli) a od tej doby ani cent - prederie sa - prídem, zoberiem novú, starú im dám = na výmenu....
u vás neboli padáky? Ja z nich mám zo 10 ks, biele sa špinili ale tie zelenkavé sú lepšie, tašky z nich sú perfektné a nezmary
misoft
29.07.16,20:39
Ak myslíš hodvábne - s padákmi som nemal nič spoločné.
Ak myslíš umelohmotné - tie som nepoužil 5 rokov.
Pečivo si s rukavicou (šak hygiena) nabalím do mikrotéhového, potom všetko do nákupnej z juty. A) je lepšia a pevnejšia jak tie igelitky a B) v jutovej sa to úhľadnejšie poukladá, než v tej igelitke (tá je potom ako nejaké vrece).
korela
29.07.16,20:48
Biela padákovina, nedám dopustiť.
Z igelitiek na nákupy sú najlepšie najväčšie igelitky z Faxcopy. Objem som zatiaľ nemerala, tvar výborný. Proste dobrý strih aj pevný materiál. Na iks použití.
korela
29.07.16,20:52
Kým doktor Lipták neprešiel k Milosrdným bratom, liečil ich všetkých. Aj preto má neštandardné vyjadrenia k veciam verejným.
korela
29.07.16,21:04
Nechce sa mi veriť, že tá voda nemá bruselský pôvod, ale slovenský.
Ak by chceli obyvateľstvo prinútiť k vyššej hygiene, to by sa dalo ešte "uznať", niektorí dôchodcovia roky splachujú minimálne. Zrejme svitá na lepšie časy, a prestane sa s uťahovaním opaskov.
Kedysi bolo bežné, čistiť ulice v mestách na mokro. Dnes je to úkaz.
Česi majú údajne v domácnostiach najnižšiu spotrebu el. energie v EU. Mali by ich prinútiť k väčšej spotrebe.
Aká k tomu môže byť dôvodová správa?
jar88
30.07.16,04:35
Nuž... vyzerá to tak, že "štát" (rozumej politici mimo reality) opäť našli zdroj, ako ešte viac ožobračovať svoj vlastný národ.
Už skúr som spomínal - opakované platenie registračných poplatkov za vozidlá, ak sa bude meniť napr. majiteľ - pritom za vozidlo už raz bolo pri prvej registrácii zaplatené. Teraz to chcú pri každej registrácii.
A čo....
A čo sa ti na tom nepáči?:D
buchač
30.07.16,09:05
Nič nie je zadarmiko !
Na všetky huncútstva sa poskladáme...aj na tie vláčiky pre študentov.

Kažimír si vymyslel nový odvod
http://ekonomika.sme.sk/c/20226994/zdrazovanie-nezivotnych-poistiek-pre-smer.html

...v diskusii, hneď prvý príspievateľ napísal to, čo aj mne okamžite slina priniesla na jazyk...aj s patričným dodatkom.

Čiže nie odvod ale podvod...
Fujtajbl, to sú ale kurwy ...(ešte aj tie prostitjutky majú charakter).
Nandrolon
30.07.16,09:15
poistky? najvacsi podvod na ludstve...
ale da sa tomu branit. vsetky "nepovinne" vypovedat. poistku havarijnu som vzivote nemal a ani mat nebudem. poistku na byt? nech sa prihlasi ten, komu pomohla. nakolko poznam jedneho "likvidatora" v najhorsej poistovni slovenska - lelkesskej, viem, ze profituju na tom iba podvodnici /myslum tym ciastku ludi, ktori viac dostali ako zaplatili/. ostatni nech si spocitaju kolko zaplatili a kolko dostali. vela ludi podlieha klamu, ze vsak sa mi to vrati, ale to je iba klam, rovnako ako sportka.