kenttaur
24.03.16,07:43
Chcel by som sa informovat : Moze spravca bytoveho spolocenstva svojvolne odstavit nakladny vytah pocas vecernych hodin v bytovom dome s odovodnenim, ze je moc hlucny ?
buchač
24.03.16,06:51
Najprv udaj dôvody, prečo Ti to vadí ...
kenttaur
24.03.16,06:56
Pre upresnenie : byvam na 11 poschodi a celorocne jazdim do prace na bicykli. V dome sa nachadzaju este dva osobne vytahy , ale napchat tam bicykel je hodne nekomfortne , nehladiac na to , ze moze dojist k poskodeniu bicykla , alebo vytahu. Donedavna bol vyhat kustany od 6:30, co som bol ochotny akceptovat za predpokladu , ze som si posunul cas odchodu do prace. Po novom , ale spravca zmenil cas zapinania na 7:00 co uz neakceptujem. Dokonca zvazujem podat trestne oznamenie , kedze mi je neumoznene vyuzivat zariadenie , za ktore si platim .
misoft
24.03.16,08:26
Správca robí to, čo mu nariadia vlastníci. VY ste vlastníkmi tohto výťahu (nie správca!!!), vy si určujete, kedy bude zapnutý, vy si zaň platíte poplatky, vy si platíte z FO jeho údržbu... zvolajte si schôdzu, určíte pravidlá, oznámite to správcovi. Ak sa bude stavať na zadné - je tu zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov -
http://www.zakonypreludi.sk/zz/1993-182
§8b ods.1, ods. 2 písm b "dbať na ochranu práv vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome a uprednostňovať ich záujmy pred vlastnými,"
písm. d "vykonávať práva k majetku vlastníkov len v záujme vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome,"
a v ňom sú presne vymedzené mantinely, čo môže a nemôže správca....
bodliak
24.03.16,08:30
Nočný kľud sa stanovuje od 22,00 hod. do 6,00 hod.

Hlucny vytah po 6:00 rano nie je argument.
misoft
24.03.16,08:37
Okrem toho - nielen tento musí byť hlučný - môžu i tie osobné a predsa sa neodstavia...
A hluk vznikajúci pri prevádzke spoločného zariadenia, pokiaľ nepresahuje stanovenú hodnotu nie je dôvodom na odstavenie výťahu.
A ako som písal hore - je to ICH výťah, nepatrí správcovi - ten MENÁ čo z vlastnej vôle odstavovať výťah pre "hlučnosť" - porušuje zákon, pretože uprednostnil svoje záujmy, pred záujmami vlastníkov - okrem toho - dali mu na to zvolenie?
kopretinka
24.03.16,10:53
výťah NESMIE byť odstavený,(ani keby ste sa ako vlastníci na tom dohodli,)z dôvodu bezpečnosti pri požiari.
buchač
24.03.16,11:03
Kopreti neblázni....

Vyťah je to posledné, kde by mal jedinec vôjsť pri požiari.
Na tom našom je dokonca výstražná tabuľka..."Nepoužívať v prípade požiaru".
...a nechci odo mňa aby som to zdôvodňoval, na to prídeš predsa aj sama...či ?
buchač
24.03.16,11:09
kenttaur (Dnes 08:56) Pre upresnenie :...
============================
Tak teraz si to teda upresnil....jak oči.

Úvodný príspevok vraví niečo o VEČERNÝCH hodinách...a teraz "upresňuješ" na RANNÉ hodiny.
Nemyslíš si, že je to bohovský rozdiel ?
NOČNÝ kľud je zasa iný termín....
misoft
24.03.16,11:54
Fakt - výťah - najmä také, aké sú v našich bytovkách - je v prípade požiaru pasca.
ivka70
24.03.16,11:59
Vytah sa NESMIE pri poziari pouzivat. To je prve, co ta zaskolia na skoleni PO.
kopretinka
24.03.16,21:03
ja nikde nepíšem,že počas požiaru sa má človek premávať výťahom.Rodičia bývajú na 1.poschodí a mali odstavený výťah,požiarnici im to zakázali.
misoft
25.03.16,08:31
Pekne písané, lenže! Prečo hasiči nepoužívajú výťahy, ktorými by sa "skôr" dostali k ohnicku? Pretože sú si vedomí, že výťah sa môže zastaviť a byť nefunkčný. Preto sa snažia dostať k ohnisku buď zvonku (vysokozdvižná plošina), alebo idú po SCHODOCH!