drobeceva
14.06.06,10:27
Viem, že som mimo témy, ale prosila by som , či mi nevie niekto poradiť-znevýhodnený uchádzač o zamestnanie si našiel sám zamestnanie od 2.1.2006 na Morave. Od nového roka platí zákon o preplácaní nákladov na cestovné cez ÚP /najviac do výšky 2000.- na mesiac/. Háčik je v tom, že nikto mi nevie z kompetentných povedať, či to platí a vzťahuje sa na prácu v zahraničí. Údajne, keby bol išiel cez slov.firmu do Čiech, platilo by to. Ale keď si robotu našiel sám, tak asi nie.
Od januára sa informujem na ÚP, stále mi nevedia povedať.Termín na podanie žiadosti na Úrad práce je do 30.6.2006. Nechcem nič premeškať. Ak máte niekto v tom jasno, budem rada za každú informáciu.
drobeceva
15.06.06,08:47
No čo, neviete mi nikto poradiť? Na nete som si vyhľadala, že nárok má občan, ktorý sa zamestnal v prihraničných oblastiach Maďarska, Poľska, Rakúska alebo Českej republiky. Ako si mám vysvetliť prihraničné oblasti- do koľko km?
Či ma manžel nárok na príspevok na dochádzku do zamestnania /robí v Hraniciach na Morave/ mi žiaľ, nevedia kompetentní zodpovedať, hlavne že vedia termín - najneskôr do 30.06.2006.