11zuzik11
24.03.16,14:43
akym sposom moze dat tr.ucitel pokarhanie?Co tomu musi predchadzat?Dcera ho udajne dostane,vraj dlhodobo sa sprava problemovo atd.Doteraz nas o nicom neinformovali,ani mail ani na rodicku ,vsetko bolo ok.Dostala som sa do konfliktu s ucitelkou,koli znamke som sa ohradila,a vzapati mi napisala o pokarhani.Pride mi to nezmyselne,neviem ako postupovat dalej.
Vdaka
ivka70
24.03.16,14:04
http://www.rodinka.sk/predskolak/skolak/znizena-znamka-zo-spravania/
Pokarhanie od triedneho učiteľa nasleduje za:
3 bežné priestupky,
1- 2 neospravedlnené hodiny,

Ak ste ako rodičia nespokojní, máte pocit, že vaše dieťa dostalo pokarhanie, či zníženú známku zo správania nespravodlivo, máte možnosť podať sťažnosť príslušnému školskému inšpekčnému centru. Ak inšpektor zistí zásadné porušenie právnych predpisov, ako napríklad, že žiak sa priestupku, za ktorý dostal zníženú známku, nedopustil, dá riaditeľovi pokyn na zmenu klasifikácie.

A myslim, ze pri pokarhani ucitelom treba zacat staznostou riaditelovi skoly.
11zuzik11
24.03.16,14:10
vdaka
rony
10.04.16,15:50
Nedalo by sa spýtať učiteľky čo je to dlhodobé problémové správanie? Najprv sa dáva napomenutie triednym učiteľom, potom pokarhanie triednym učiteľom, potom pokarhanie riaditeľom a nakoniec znížená známka zo správania. Ja by som asi vyhľadala aj psychológa, ak správanie sa dcéry je problémové, treba zistiť prečo. Je to učiteľkou, predmetom, neúspechom v predmete.................nezainteresovanej osobe sa dcéra asi ľahšie zverí.
kukučka
10.04.16,15:57
A čo tak použiť najjednoduchší spôsob, opýtať sa vlastnej dcéry a až potom podozrievať učiteľku z nespravodlivosti?
11zuzik11
11.04.16,06:22
Pytala som sa dcery samzrejme,ale pokial sa dopustaju toho isteho priestupku viaceri ziaci a len jeden ma pokarhanie,tak asi nieco nie je v poriadku zo strany pedagoga.
ivka70
11.04.16,06:40
Dieta ti povie to, co ti chce povedat ..... vsetci mame genialne a vzorne deti, len ti pedagogovia to musia v skole zvladnut, nech su akekolvek :)
11zuzik11
11.04.16,14:01
mne islo v otazke skor o postup,nie pricinu,ci netreba dat najskor poznamku,napomenutie atd
kukučka
11.04.16,15:42
Možno áno, možno nie. Na to pokarhanie sa toho muselo nazbierať viac a za dlhšiu dobu, tvoja dcéra mala dosť času na nápravu.Ak si myslíš, že si v práve tak to rieš.
alaya1
11.04.16,16:25
Informuj sa v skolet, z akeho dovodu dieta dostalo pokarhanie.Malo ti byt zaslane domov, listom. Malo tomu predchadzat napomenutie. To vsak dieta mohlo zamlcat.