Anita02877
24.03.16,18:39
Vedel by mi tu niekto poradiť vzor dokumentu - odpoveď na výzvu o zvýšenie výživného na dieťa? S výzvou nesúhlasím a na nete nie je žiadne tlačivo.

Ďakujem
misoft
24.03.16,17:44
Na to ti žiadne tlačivo netreba. Jednoducho to napíšeš ako odpoveď a uvedieš dôvody. Samozrejme tomu, kto ti výzvu poslal (predpoklad - súd) - máš tam i číslo, podľa ktorého to budú vedieť priradiť.. to musíš uvádzať.
profesional
25.03.16,07:28
To čo požaduješ je rovnaký nezmysel ako žiadať o univerzálny návod na skvelý sex. Vo všeobecnosti všetci vedia ako na to, ale popísať ti to nikto spoľahlivo nepopíše, lebo každý prípad je iný. Nedokážem pochopiť, prečo si tak veľa ľudí myslí, že v situácii keď by mali vec nechať riešiť právnika, lebo sú právnymi analfabetmi, tak sa snažia vec vyriešiť vyplnením akejsi univerzálnej šablóny z internetu. Koľko krát som už videl obrovské problémy ľudí, lebo na kúpu nehnuteľnosti použili šablónu z internetu. Koľko prehratých sporov pred súdom, kde súd zmietol vec zo stola na prvom pojednávaní, som videl, lebo žalobca použil na domáhanie sa nároku akúsi univerzálnu šablónu z internetu.. Šetriť na veciach, kde sa jedná o podstatnú úpravu práv a povinností na veľmi veľa rokov, je proste nezmysel. Ak nedokážeš spísať kvalifikovanú odpoveď, tak sa nesnaž to okašľať nejakou šablónou. Nájdi si poriadneho právnika. Inak dopadneš zle.
profesional
25.03.16,11:01
Neprimerané výživné, ktoré nemusí byť schopnỷ platiť mi príde ako situácia, ktorá dopadla zle. Výživné by malo byť stanovené citlivo a je to jedna z vecí, kde súd rozhoduje do značnej miery subjektívne. O to viac je v takom konaní priestor pre dobrého právnika.