martinjanka3
25.03.16,08:40
Zo stolice mi zistili pozitívny Haemocult. Mal by som absolvovať kolonoskopické vyšetrenie,ktorého sa veľmi bojím. Aké mám možnosti? Môžem ho niekde absolvovať aj v celkovej anestéze, som ochotný si priplatiť. Som z KE kraja. Ďakujem.
Katy a R
25.03.16,08:13
myslím - že celková anestéza nie - ale "analgosedácia" (neviem, či je to celkom správne) . robia to ambulantne - len treba prísť s doprovodom, lebo budeš trošku mimo, ani šoférovanie neprichádza do úvahy.
... a u nás má gastro lekár cenník na dverách (majú aj web stránky) - tak predpokladám, že aj v Košiciach je to podobne
Anika61
25.03.16,10:08
Bola som v Ružomberku nie je to príjemné vyšetrenie,ale človek sa skôr obáva neznámeho,v konečnom dôsledku to prebehlo celkom dobre a za ten strach to vôbec nestojí.Pred vyšetrením je možné požiadať o podanie upokujujcej látky a už vlastne na tú "sondu" je naneseny gel z prímesou mesokainu na znecitlivenie....takže v podstate som nič necítila.Po vyšetrení je možné podať analgetika.Treba sa vopred dohodnúť s lekárom,ktorý bude vyšetrenie vykonávať.
Valcake
27.03.16,19:02
...na Rastislavovej robia aj v anestéze / aspoň to tak bolo pred rokom a pol./anestéza celková, asi 10 min...informuj sa ...
buchač
28.03.16,03:54
Nechcem byť za múdreho....;)
Ale keďže som mocno múdry, tak vééééľmi silne pochybujem o CELKOVEJ anestéze...
Valcake
28.03.16,19:48
...nooo, tak vedieť všetko nemôžeš...ja som mala CELKOVÚ anestézu...ako som písala veľmi krátku, ale mala...nakoľko už som mala rez na bruchu ani som pýtať nemusela ..ponúkla Dr. automaticky..vraj môžu tam byť zrasty..no a ja som bola tá najšťastnejšia osoba.
buchač
28.03.16,19:52
Noooo...ale prístup ku zdravotnej dokumentácii asi nemáš. Lebo by ma zaujímalo,čo Ti aplikovali a kde.

Lenže ja Ti viem povedať celkom presne, čo a ako ...;)
Valcake
28.03.16,20:05
...no povedz, som celkom zvedavá ...
buchač
28.03.16,20:11
Absolvoval som pár kolonoskopoviek.

Po náležitej príprave bolo aplikované do žily prípravok Dolsin a Dorsiflex (viď net, na čo sa používajú).

Celá procedúra je v takom útlme, záleží od veľkosti dáviek, ktoré sú aplikované. Celé to trvá cca 20 minút...záleží od okolností.
Za výkon som neplatil.
-------------------------------------
Celková anestézia si vyžaduje úplne iné zabezpečenie...to je už iná hra.
Na túto procedúru je potrebné predoperačné vyšetrenie.

P.S.:
Ono v podstate sa ľudovo tomu vraví celková anestéza, ale nie je to to pravé orechové.
Valcake
28.03.16,20:26
Áno viem čo máš za sebou..jjj ..môže byť, ale dr. použila slovo bude to musieť byť v anestéze...ver mi, poznám čo to obnáša, veď iba koleno mi op.9x ..iné ani nepočítam. Pre mňa bolo dôležité iba to čo chce aj zadávateľka témy...
Katy a R
28.03.16,20:39
má juraj pravdu - nie je to celková anestéza;) ...
taiko
13.07.17,19:40
buchač
14.07.17,06:51
tronik
Myslim, ze kazdy / okrem .../ rozozna co je celkova anasteza.
=============
1. Radšej nemysli

2. Každý, kto na Porade poriadne číta, tak jednoznačne pochopil v mojom komente buchač (28.03.16 23:11) tú podstatu.

3. Každý, kto na Porade poriadne číta, tak jednoznačne pochopil, o čo Ti ide

4. Každý, kto na Porade poriadne číta, tak jednoznačne pochopil, že si dojebabral každú tému, v ktorej si sa vyskytol...a je úplne jedno, pod akým nickom sa to dialo. Či Amstrad, či Tajmac, či Tajchi, či Torch, či Lipová, či variácie Belinta.
--------------------
Ďalej nepitvám, neriešim....nemá význam, aj keď by som Ťa vedel ohľadom kolonoskopie zargumentovať až do het.
--------------------

Ale jedno je dôležité pre mňa.
Vyprosím si, aby si do mňa podjebával v téme o zdraví. Na to som silno a mocno háklivý.
buchač
23.07.17,21:06
tronnik (Včera 23:31) " buchač (28.03.16 06:54) Nechcem byť za múdreho....
Ale keďže som mocno múdry, tak vééééľmi silne pochybujem o CELKOVEJ anestéze."..
Celková anestézia si vyžaduje úplne iné zabezpečenie...to je už iná hra."
----------------------------------------------------
"Polozil" si sa do smutku ? Alebo si len doargumentoval ? Ty sa bavis len s tymi, co ti zozeru tvoje hluposti aj s navijakom
========================

To koľko krát ešte mieniš premazať a znova napísať to isté ???

Človeče jeden nešťastný...to koľko nickov si mieniš ešte založiť ?