Lulaaa
14.06.06,10:52
Ahojte. Chem sa opýtať, či som povinná vo faktúre úvádzať, že nie som platca DPH? Neuvádzam na faktúre ani sadzbu DPH ani základ dane nemám uvedený IČ DPH a pritom si odo mňa vyžiadal odberateľ o doplnenie, že nie som platca DPH. Zákon o účtovníctve mi to neukladá a zákon o DPH ma nezaujíma § 71 ods.2, keď nie som platcom. Ak by Ste mi mohli tak mi poradte, lebo nie som ochotná prerobiť faktúru.
evina
14.06.06,09:06
Ahojte. Chem sa opýtať, či som povinná vo faktúre úvádzať, že nie som platca DPH? Neuvádzam na faktúre ani sadzbu DPH ani základ dane nemám uvedený IČ DPH a pritom si odo mňa vyžiadal odberateľ o doplnenie, že nie som platca DPH. Zákon o účtovníctve mi to neukladá a zákon o DPH ma nezaujíma § 71 ods.2, keď nie som platcom. Ak by Ste mi mohli tak mi poradte, lebo nie som ochotná prerobiť faktúru.

nemáš takú povinnosť....ja ju však napriek tomu uvádzam a dole na faktúre píšem: Nie som platiteľom DPH.
Zita5
14.06.06,09:13
U nás dá sa povedať v každom prípade pri obdržaní fa od neplátcu DPH vo faktúre je vyznačené " Nie som plátca DPH ".

Myslím , že nie je to proti zákonné ak to tam uvedieš a ani by som to nepovažovala za dôvod , pre ktorý by som fa neprepísala . Treba si udržiavať dobré vzťahy s klientom .
Lila
14.06.06,09:44
Lulaaa, to, že si neplátca DPH ešte neznamená, že zákon o DPH Ťa nebude vôbec zaujímať. Pretože aj neplátca DPH má isté daňové odvodové povinnosti ak napr. dováža zo zahraničia služby /§15/ alebo....
Ten zákon Ti úprimne doporučujem celý /aspoň z rýchlika/ prelistovať, nakoľko pár §-ov sa týka aj neplátcov.
Mnoho neplátcov DPH sa už pre svoju ľahostajnosť a nevedomosť popálilo.

Čo sa týka tej faktúry- načo si komplikovať obchodné vzťahy. Je to neprofesionálne. Veď priznajme si, čo by sme zato dali, /napr. v obchode/ keby sa k nám správali podľa zlatého pravidla: " Náš zákazník-náš pán?"