Aljoska
14.06.06,11:37
Ahojte,
chcela by som Vas poziadat o dve rady s ktorymi si nie som vobec ista...:confused:
Mame na zastupovanie pani, ktorej zmluva konci 30.06.2006. Chceme jej predlzit PZ na dalsi rok. Ja by som to chcela Dodatkom alebo dohodou. Co je spravne?Kedy sa vlastne pouziva Dodatok a kedy Dohoda o zmene pracovnej zmluvy? A prosim Vas neviete mi poslat nejaky vzor,este nejaky iny nez ten co je v porade v talcivach, nejaky jednoduchsi na Dodatok?Dakujem
A este druha otazka ak by ste mi mohli poradit - ide o dvoch zamestnancov vratnice, ktory pracujú v jednozmennej prevádzke po 10,5 h a striedajú sa na pracu v noci.Kedze tyzden ma 7 dní a oni sú dvaja jednému výjdu 4 zmeny a druhému tri v týždni a tak sa striedajú. Môžme povedať, že majú nerovnomerne rozvrhnutý PČ, pričom v jednotlivých týždňoch im presahuje týždenný PČ 3 hod a zmena má viac než 9 hodín?
Ďakujem Vám krásne a ak môžete dajte mi prosím vedieť hlavne na tu prvú časť, tá mi súri. Vďaka.:)
Stina
14.06.06,09:47
prikladám zmenu pracovnej zmluvy
liba2
14.06.06,09:54
Ahojte,
chcela by som Vas poziadat o dve rady s ktorymi si nie som vobec ista...:confused:
Mame na zastupovanie pani, ktorej zmluva konci 30.06.2006. Chceme jej predlzit PZ na dalsi rok. Ja by som to chcela Dodatkom alebo dohodou. Co je spravne?Kedy sa vlastne pouziva Dodatok a kedy Dohoda o zmene pracovnej zmluvy?
Najskôr sa musia zamestnávateľ a zamestnanec na niečom dohodnúť , o čom spíšu dohodu; na základe toho môže prísť ku zmene pracovnej zmluvy písomným dodatkom ku zmluve.