Palo77
26.03.16,22:13
Čo mám robiť keď kupujem auto od majiteľky ktorá ho nikdy neprihlásila? Od auta má všetky doklady okrem veľkého technického (ktorý sa stratil) a má kúpno predajnú zmluvu od pôvodného majiteľa ktorý mal auto posledný prihlásené.Musím s tým autom ísť na políciu u nej v okrese?Čo mám vlastne s tým autom na polícii robiť keď nie je prihlásené ani na mňa ani na ňu a pokiaľ viem tak ona bola povinná ho do 30 dní od kúpi na seba prihlásiť?

Ďakujem za odpovede...
Timush
26.03.16,21:20
Ak sa da povodny majitel nech zrusi avizo na nu a spravi nove na Vas. Samozrejme ak toho nebudete pritomny je potrebne mu zaslat overene splnomocnenie ze auto moze na Vas odhlasit. Z casoveho hladiska neprihlasenia na nu, bude asi potrebna aj KO.
buchač
26.03.16,21:22
Na tento prípad sa vzťahuje :

Dokedy musí nový držiteľ prepísať na seba vozidlo, ktoré bolo na neho odhlásené pôvodným držiteľom?

Nový držiteľ vozidla je povinný do 30 dní od dňa vykonania prevodu držby vozidlo na seba zapísať na dopravnom inšpektoráte príslušnom podľa pobytu alebo sídla držiteľa. Ak to nestihne, tak musí predložiť odborný posudok o kontrole originality s výsledkom spôsobilé, nie starší ako 15 dní.
http://www.minv.sk/?najcastejsie-otazky-evidencia-vozidiel-1

Čiže kontrola originality a následne prihlásiť do evidencie podľa (viď možnosť, ktorá sa dotýka) :
http://www.minv.sk/?informacie-6
Žabinka
27.03.16,04:34
Postup závisí od toho, kedy bolo vozidlo odhlásené. Pretože od 1.1.2016 platí, ak si nový vlastník neprihlási vozidlo na seba ani do šiestich mesiacov od odhlásenia vozidla, orgán Policajného zboru takéto vozidlo vyradí z evidencie. Vozidlo tým stratí schválenie na prevádzku v cestnej premávke a pred znovuzaevidovaním musí byť opätovne schválené na prevádzku v cestnej premávke.
A ešte 8/2009 Z.z. §117
(2) Ak osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla, požiada orgán Policajného zboru po 30 dňoch odo dňa, keď sa na ňu previedla držba vozidla, o zápis do dokladov vozidla ako držiteľ, je povinná predložiť odborný posudok o kontrole originality vozidla s výsledkom „spôsobilé“ nie starší ako 15 dní. Ak osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla, nepožiada orgán Policajného zboru o zápis do dokladov vozidla ako držiteľ ani po 60 dňoch odo dňa, keď sa na ňu držba vozidla previedla, osvedčenie o evidencii časť I, časť II a tabuľky s evidenčným číslom sa evidujú ako odcudzené.
misoft
27.03.16,15:45
Chceš vedieť názor? Vycúvaj z toho. Vozidlo, ktoré nebolo doteraz prihlásené na osobu, ktorá ho užívala = problémy. Podľa novely - je potrebné, aby pri prepise boli OBAJA majitelia (alebo aspoň splnomocnenie) - inak prepis nebude. A keďže ona majiteľkou nie je a kto ho vie, či pôvodný majiteľ je tu, alebo v zahraničí - budú problémy. Ja osobne (i keby bolo pozlátené) by som ho už nekupoval.