mondes
28.03.16,11:21
Ahojte, prosím Vás, ak posielam DP s prílohami, tak musím v DP uviesť, že súčasťou DP sú aj prílohy. Ale ak chcem poslať uzávierku, tak mám niekde zakliknúť, že ku ktorému DP patrí tá uzávierka? Alebo aký je vlastne postup podania DP s prílohami a uzávierkou? Doteraz som DP posielala len ako daňovú evidenciu. Preto mi nie je jasné, že ak pošlem aj uzávierku, ako budú vedieť spárovať to so správnym DP. Denne im tam príde kopec DP a neverím, že sa v nich prehrabávajú a párujú daňové priznania s uzávierkami. Ďakujem pekne.
Jarka 1
28.03.16,10:01
Keby si sa pozrela na DP a ÚZ , tak by si videla, že obe obsahujú DIČ.
mondes
28.03.16,10:49
:) To mi je jasné. Len som si predstavila, že mi príde kvantum DP s uzávierkami a ja to musím párovať a hľadať, čo k čomu patrí. Ale vďaka. Ak ťa môžem ešte poprosiť, na 1. stranu výkazu do kolónky "Platby poistného a príspevkov" idú len čisto odvody za SZČO, alebo aj odvody za zamestnávateľa, ktoré sa v JU účtujú taktiež do stĺpca "Odvody do fondov"? Ďakujem.
blondy
28.03.16,10:54
pozri postupy účtovania paragraf 4, odsek 6. - bod4.
(6) V peňažnom denníku sa uvádza prehľad
a) peňažných prostriedkov v hotovosti v členení na príjmy a výdavky,
b) peňažných prostriedkov na účtoch v bankách v členení na príjmy a výdavky,
c) priebežných položiek v členení na príjmy a výdavky,
d) príjmov zahrnovaných do základu dane z príjmov4) celkom, v členení najmä na
1. predaj tovaru,
2. predaj výrobkov a služieb,
3. ostatné príjmy,
e) výdavkov vynaložených na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov4) celkom, v členení najmä na
1. nákup materiálu vrátane výdavkov súvisiacich s jeho obstaraním,
2. nákup tovaru vrátane výdavkov súvisiacich s jeho obstaraním,
3. mzdy,
4. poistné a príspevky5) platené za fyzickú osobu alebo podnikateľa podľa § 1 a poistné a príspevky platené zamestnávateľom za zamestnancov,
5. prevádzkovú réžiu,
6. tvorbu sociálneho fondu,
f) príjmov, ktoré podľa osobitného predpisu4) neovplyvňujú základ dane z príjmov,
g) výdakov, ktoré podľa osobitného predpisu4) neovplyvňujú základ dane z príjmov.
mondes
28.03.16,11:04
Aha, takže tam uvádzam aj poistné za zamestnávateľa. A z toho mi vyplýva ďalšia otázka :). Prosím ťa, v DP oddiel VI. do kolónky "preukázateľne zaplatené poistné podľa § 6 ods. 1 a 2" - tak tam sa uvádza taktiež poistné do SP a ZP aj za zamestnávateľa? Vďaka.
Jarka 1
28.03.16,13:09
Nemotaj to celé. Je tam jasne napísané: Preukázateľne zaplatené poistné z príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona . Takže zamestnancov do toho nemotaj.
Stačilo, že si vynechala slovo: z príjmov a už si sa zamotala.
avalik
28.03.16,13:27
UZ nie je priloha DP, podava sa samostatne ... podrobnosti mas na stranke FS, a urcite aj tu na porade, pouzi vyhladavac