katkaz martina
29.03.16,08:05
Dobrý deň, potrebovala by som radu, ako postupovať a pomôcť dcére. Má 6 rokov. Žijeme vo vilovej časti mesta, kde na ulici žujú prevažne starí ľudia. Okrem mojej dcérky sú tam ešte dve 9 ročné deti. Tie sa bez akéhokoľvek mne známeho podnetu rozhodli, že s mojou dcérou sa nebudú kamarátiť. Keď za nimi príde, ignorujú ju, nebavia sa s ňou. Dcéra je nekonfliktná, veľmi prispôsobivá. Tento stav na ňu veľmi zle vplýva, plače, je nešťastná, neviem, ako jej pomôcť, Neviem, kde sa stala chyba, keďže ona tvrdí, že im nič nespravila, keď sme sa na to pýtali tých detí, odpovedali, že oni nevedenia, prečo sa s ňou odmietajú hrať. Prosím, ak máte radu, ako ich "spriateliť", pomôžte mi. Do minulého týždňa bolo všetko ok a zrazu takáto zmena.......
arizona
29.03.16,06:31
Ja si myslim,ze medzi deti nie je dobre sa moc "starat". Oni si rozumeju,raz sa povadia,zachvilu sa udobria...

Medzi takto starymi detmi su aj tri roky dost vyrazne,tie devatrocne uz mozu mat ine zaijmy. Ak to dcera horsie znasa,viac sa jej venujte,vymyslite jej nejaky program,aby sa necitila osamelo.
Mozno by bolo vhodne pouvazovat nad surodencom,alebo nejakym malym zvieratkom,aby dieta malo zabavku a spolocnost...
katkaz martina
29.03.16,07:00
Dakujem pekne za reakciu........s tym vekovym rozdielom beriem do uvahy aj ja, ale nejde mi do hlavy ta zmena, donedavna sa spolu kazdy den hrali a zrazu je vsetko zle.........:-(
ivka70
29.03.16,07:09
To je bezne spravanie deti v tom veku, dokonca smerom k puberte sa zhorsuje.
Odporucam ako rodic nemiesat sa do toho. Dcere viac pomozete, ak ju date na nejaky kruzok, kolektivny sport, tanec a pod., kde si bude mat moznost nast inych kamaratov. Ono je to cele o presadeni sa v kolektive, niekomu to ide lepsie, iny s tym ma problem cely zivot.
Ak chcete odbornu pomoc, obratte sa na centrum pedagogicko-psychologickych sluzieb, kde dcerke pomozu s taktikou a sposobmi, ako to robit, ako sa zaclenit ci presadit,aj ako taketo vylucenie z kolektivu prijimat.
Pri takom malom kolektive to moze byt problem, najma cislo 3 je pri dievcatach zly pocet :)
katkaz martina
29.03.16,07:14
velmi pekne dakujem, ozaj som to "zamiesanie sa do problemu" zvazovala, ale manzel ma odhovara, vraj si cestu musi najst sama........