X1Mario1X
29.03.16,16:55
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Prišla mi pokuta v hodnote 100 € ktorú mam uhradiť do 15 dní, ináč to posunú na správu exekútorovi. Keď som sa dovolal na uvedené číslo ktoré je justičnú pokladnicu krajského súdu v Bratislave (číslo som si overil a ano je to naozaj číslo na krajský súd) tak mi povedali,že je to pokuta za nedostavenie sa k súdu ohľadom vyživovacej povinnosti od môjho otca kde chcel zrušiť výživné. Viem o aké pojednávanie sa jednalo, ale doporučený list k tomuto súdu som si neprebral nakolko som pracoval už v zahraničí. Chcem vedieť, či sa s tým dá niečo robiť, prípadne sa odvolať alebo niečo podobné. Lebo keď som sa pýtal pani na justičnej pokladnici tak mi povedala, že to nie je možné sa odvolať už. Vďaka už len za prečítanie.
buchač
29.03.16,14:59
Nemudruj, zaplať...
Alebo nezaplať...ALE potom sa nečuduj následkom.

P.S.:
Myslíš si, že pani v justičnej pokladni si prdel robí ?
------------------------
DOPLNENIE :

Chcem vedieť...
Čo ja Ti, môj pekný, všetko chcem...ajajááááj..:rolleyes:
Chobot
29.03.16,17:54
Však povedz sudcovi, že si nemohol prísť, lebo si pracoval v zahraničí. Aspoň bude mať ľahšie rozhodovanie, či tvojmu otcovi zruší povinnosť platit výživné alebo nie.
draik
29.03.16,20:54
Ak ste sa v čase doručovania súdnej zásielky nezdržiavali na danej adrese, nemohlo Vám byť predvolanie riadne doručené, a teda ani nemohli nastať následky s tým spojené. To však súd nemá ako vedieť (zrejme bola poznámka pošty o uložení zásielky a nevyzdvihnutí v odbernej lehote), preto musíte aktívne konať Vy, dôkazná povinnosť je na Vás.
X1Mario1X
30.03.16,10:33
Ja som chcel poradiť. Pani v pokladni je tiez len pani a ak nemusím zaplatiť za niečo o čom som v podstate ani nevedel a môžem sa niejako odvolať. Tak prečo by som mal platiť. NIESOM OVCA. Neviem prečo tu radíš niekomu keď o tom nemáš potuchy. ale vďaka za názor.
buchač
30.03.16,12:01
Hm...

Si si myslel, že otec bude donekonečna platiť ?
Si si myslel, že súd je nejaký holubník ?
Si si myslel, že Ťa zákony nedostihnú ?
------------------------
Si jedna osoba tiež myslela, že v prípade mojej žaloby sa bude vyhýbať súdu až do het...
Si nedomyslela, že ju policajti dovetú na súd...
--------------------------
Na Teba platí asi aj nasledovné..." Čo som ja už zabudol, Ty sa ešte len budeš musieť naučiť"...
--------------------------
...a či si ovca ?
Čo ja Ti viem...??? ;)
misoft
30.03.16,15:05
Milý zlatý.....
Rozčuľuješ sa, že ti naparili 100€ pokuty. Ale tebe ani hanba nie je, že už zarábaš, ale fotrík aby ti ďalej peniaze posielal - hlavne, že ti pribúda na účet.
Vieš, ako ja volám takýchto vychcánkov slušne? Pijavice! A ty si jedna z nich.
profesional
30.03.16,17:59
Neprevzatie zásielky na adrese trvalého pobytu v úložnej lehote na zásielke má ten prácny následok, že sa považovala za doručenú, aj keď si sa o nej nedozvedel.
Podľa zákona, ak odídeš zo SR na dobu dlhšiu ako 30 dní, si povinný zrušiť si v SR pobyt a nahlásiť nový pobyt Ministerstvu vnútra SR. Predpokladám, že si to nespravil. Tskže predvolanie nadobudlo právne účinky, aj keď si si ho neprevzal.

Takže podľa práva si mal riadne vykázané doručenie predvolania právnou fikciou a bez zákonného odôvodnenia si sa nedostavil na pojednávanie. Pokuta bola uložená oprávnene.

O pokute súd rozhoduje uznesením. Voči tomuto uzneseniu je prípustné odvolanie v lehote do 15 dní od jeho doručenia. Ak táto lehota ešte neuplynula, môžeš sa odvolať. Ale neuspeješ. Lebo ti bola uložená pokuta v súlade so zákonom. Ak lehota uplynula, odvolať sa nemôžeš.
X1Mario1X
31.03.16,12:33
Ďakujem za normálnu odpoveď, nie ako niekto sem. Toto mi pomohlo asi najviac. Ešte raz Vďaka.
X1Mario1X
31.03.16,12:39
Najpr si prečítaj všetko čo som napísal, a nerob tu múdreho. A druhá vec ty vieš prd o tom kto je aká pijavica a čo ja mám s ocom. Tak si odpusť debilné komentáre. PIJAVICA? Sa uvedom troška. Otec na mňa výživné nikdy neplatil. To bolo len papierovo súdne určené. A ja som hneď po škole odišiel do zahraničia, tak to chcel mať aj papierovo zrušené tak podal o rušenie výživného. Nikto mu to neberie. Tak ak sa človek spíta, či musí zaplatiť za niečo také, keď o pojednávani ani nevedel, tak tu nebudruj. Bez urážky ale súdiť niekoho o kom nemáš ani tušenie je PRIVITIVIZMUs. A ja ti nie som žiadny milý zlaty. Tak sa vyjadruj k svojim kamošom.