Jana 44
29.03.16,19:02
dostalala som navrh na liecenie kvoli chrbtici,chcela by som ju absolvovat ako ambulatnú kúpeľnú liečbu,mam na rok na PN? ak ano kto mi ju vypisuje alebo ak sa rozhodnem pre liecenie mimo bydliska kedy je sa oplati ju absolvovat co sa tyka financne,dakujem-
Katy a R
29.03.16,17:06
DPN vystavuje tvoj praktický lekár - ak je dôvod, resp na návrh (doporučenie v tomto prípade) odborného lekára. samozrejme nemocenská dávka je dávkou nem. poistenia - predpokladám, že také máš? (bu´d ako zamestnanec, alebo povinne poistená szčo, alebo ako DPO)
ja som síce v zadaní nezaregistrovala, že má ísť o kúpeľnú liečbu .. skôr som myslela, že rehabilitácie - ambulantne.
ale ku kúpeľnej ambulantnej liečbe sú tuto info - https://www.vszp.sk/poistenci/zdravotna-starostlivost/kupelna-starostlivost.html#rnav5
veronikasad
29.03.16,17:13
nad ktorými kúpeľami uvažuješ ?
buchač
29.03.16,17:15
Kúpeľné liečenie formou ambulantnej liečby pri určitých diagnózach neexistuje...
veronikasad
29.03.16,17:18
odkedy ?
veronikasad
29.03.16,17:22
Ambulantná kúpeľná liečba

Pri spôsobe úhrady „A“ aj „B“ je možné požiadať aj o ambulantnú kúpeľnú starostlivosť. V takomto prípade si poistenec zabezpečí ubytovanie v iných ubytovacích priestoroch, prípadne na procedúry dochádza z miesta bydliska.
https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjL2dGiwebLAhWCHJoKHRBUD3AQFggaMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.vszp.sk%2Fpoistenci%2Fzdravo tna-starostlivost%2Fkupelna-starostlivost.html&usg=AFQjCNHlMN76gt1c2qZXOC574hLTtKBuOw&sig2=W2kHq6vPZCx74QXGsfBwpw
veronikasad
29.03.16,17:24
už som dala z VšZP.
veronikasad
29.03.16,17:25
Kedysi som v Bojniciach chodila ambulantne, preto som sa pýtala odkedy to podľa teba platí ...
buchač
29.03.16,17:33
Veronka, dobre beriem...ja som to myslel trochu inak, ale to je teraz vedľajšie.

No takéto liečenie sa predsa málokomu oplatí....prídeš do kúpeľov a budeš si hľadať ubytko ?
...to predsa nemá význam.
veronikasad
29.03.16,17:37
Nehladala som ubytko, chodila som domov. V lete sa dá, len si ju neviem predstaviť v zime ... Oplatí sa keď ti napr. rodinné dôvody bránia dlhší pobyt mimo domu a kúpele máš na dosah (u mňa Bojnice cca 5 km)
mareko
29.03.16,17:37
Niektorí ľudia bývajú v kúpeľnom meste alebo v "dochádzkovej" vzdialenosti, tak ubytko nepotrebujú. Absolvujú liečenie denným dochádzaním z domu.
veronikasad
29.03.16,17:38
V procedúrach nie sú rozdiely, pri časovaní sa snažia vychádzať v ústrety, aby jednotlivé procedúry na seba nadväzovali.
Jana 44
29.03.16,17:39
byvam pri Bojniciach tak preto som uvazovala nad dochadzanim cize nad tou ambulatnou alebo este Turcianske Teplice,len stale mi nie je jasne ci mam narok na PN alebo sa to riesi formou dovolenky
veronikasad
29.03.16,17:41
PN-ku ti pri amb.liečbe asi nevystavia v kúpeloch, musel by ti ju vystaviť obvoďák.
buchač
29.03.16,17:55
veronikasad (Dnes 20:18) odkedy ?

veronikasad (Dnes 20:37) Nehladala som ubytko, chodila som domov. V lete sa dá, len si ju neviem predstaviť v zime ... Oplatí sa keď ti napr. rodinné dôvody bránia dlhší pobyt mimo domu a kúpele máš na dosah (u mňa Bojnice cca 5 km)
======================
Vrátim sa k otázke.

Neviem odkedy, ale asi (skôr určite) to nebolo takto.
Onehdá som bol na liečení (1992), kde môj spolubývajúci býval pár kilákov od kúpeľov...dokonca bol zamestnancom daného zariadenia.
No domov chodil len na víkendy...

Možno došlo k zmene legislatívy a možnosti ambulantnej liečby neskôr. Veď v podstate poisťovňa ušetrila na nákladoch.
branislavp
30.03.16,02:31
Záleží na tom, aký máš schválený návrh od zdravotnej poisťovne. Či si pacient skupiny "A", alebo "B". Tj,od toho sú odvodené podmienky platieb za kúpeľnú zdravotnú starostlivosť. Či budeš platiť z vlastného vrecka, alebo Ti to zaplatí zdravotná poisťovňa.
Ja mám dlhoročné skúseností s ambulantnou kúpeľnou liečbou. Liečba je taká istá ako u ostatných pacientov . Príjem u lekára, rozpis procedúr, kontrola u lekára. Stravovacie a ubytovacie poplatky v tomto prípade neexistujú. To znamená, žiadny poplatok neplatíš, ale sa musíš nejako dopraviť do kúpeľov. Nevýhodou tejto formy ambulantnej kúpeľnej liečby je to, že si po absolvovaní denných procedúr tak neoddýchneš keď prídeš domov, ako keby si bola v kúpeľoch.
PN- to neviem poradiť. Informuj sa u svojho lekára, v zdravotnej poisťovni, alebo u zamestnávateľa.
Kúpele Bojnice sú krásne.
branislavp
30.03.16,02:47
buchač ja tiež využívam ambulantnú kúpeľnú liečbu dlhé roky - každý druhý rok.
veronikasad
30.03.16,05:07
Juraj, o amb kup.lieecbu treba zuadat uz ori predkladani ziadosti zdr.poistovni.Ak ZP schvali liecbu v plnom rozsahu, poistenec musi dodrxiavat liecebny rezim aj ked ma bydlisko v blizkosti kupelov
buchač
30.03.16,05:14
Veronka, viem...bol som (3-4x) na liečení.

Len mi teraz vysvetlite výhody liečenia ambulantnou formou.

Lebo ak je niekto na liečení a je tým pádom PN, tak musí sedieť doma (okrem procedúr) na riti...dalo by sa povedať, že v podstate nemá nárok na vychádzky.
Ak som na kúpeľnej liečbe, tak si lietam vo voľnom čase,kde len ja chcem...

Alebo sa mýlim ???
------------------------------------------

Ostatné aspekty daného liečenia ani neriešim.

Môj názor je totiž taký, že na liečení sa má jedinec liečiť...a tá liečba samotná nie sú len procedúry a iné.
Liečenie samotné pozostáva z viacerých faktorov...procedúry v spojení s vychádzkami, stravou, kľudom, pokoj, rehabilitáciou, kultúrnym životom...a toto sa pri ambulantnej forme nejak nedá dodržať.

...o opaku sa nechám rád presvedčiť.
Argumentov na vyvrátenie mám v talóne ešte stále dostatok....;)
veronikasad
30.03.16,05:48
B ckovy poukaz nie je na Pn. A vacsinou to byvajurodinne dovody, pre ktore nemoze ist pacient na dlhsie z domu.
buchač
30.03.16,06:05
Veronka...

"A" a či "B"....mne je je v podstate jedno...ako zvyknem vravievať..."nech si každý robí, čo len chce"...

No myslím si, že ak jeden má (chce) ísť na liečenie, tak sa nemá pozerať na vedľajšie okolnosti...alebo na liečenie neísť vôbec.

Myslím si tiež, že takéto (ambulantné) liečenie vlastne postráda zmysel a aj účel...
martuli
30.03.16,08:49
Nepíšeš dosť jasne, ak si už dostala návrh schválený poisťovňou, tak sa obávam, že ambulantná liečba nie je možná. Ak uvažuješ o ambulantnej kúpeľnej liečbe žiadaš si ju ešte u obvodného lekára, ktorý to zaznamená do návrhu.