Naimi
29.03.16,20:01
Dobry den. Moze mi niekto poradit ako mam postupovat pri zasielanie tovaru okolo 100 kg a viac do Arabskich krajin. Ide o zubnu pastu, ustnu vodu a inne.?
A na ktoru firmu je lepsie sa obratit. ci da sa uskutocnit taku zasielku aj Slovenskou postou. Mozno mate kontakt na kompetentnu osobu ktora vie vybavit vsetki papierovacki tykajuce sa zasielania tovaru do krajin tretieho sveta? Dakujem.
Nokerla
29.03.16,18:20
Arabske krajiny je siroky pojem, ale v skratke: Tovar je potrebne zacliet na colnici. Otazka je ako rychlo to potrebujes mat u prijemcu, Podla toho sa urci druh prepravy.
Neviem ako to mas spocitane, ale taka paletka 100 - 120kg (vratane palety) nie je lacny špás.
profesional
30.03.16,17:40
Závisí od toho ako rýchlo to tam potrebuješ mať. Ak veľmi rýchlo, bude nutná letecká špedícia. Napr. DHL.. Ak stačí lacno a pomaly, tak kombináciou železničného carga do vhodného námorného nákladného prístavu a odtiaľ ako zdieľaná kontajnerová lodná doprava. V tom prípade skús osloviť firmy ako Hapag Loyd.
Z hľadisla financií žiadaj plnú predplatbu, alebo dokumentárny akreditív u nejakej veľkej nadnárodnej banky v civilizovanom svete.
Colné záležitosti v krajine prijatia nech si rieši odberateľ. Tak si to ošetri zmluvne.
fortunka
30.03.16,17:47
slovenska posta skor nie, mozno ich kurier, kurierske spolocnosti treba oslovit a vypytat cenovu ponuku a podmienky.. vid priamo ich weby. pripadne prepravne spolocnosti ale tym je 100kg malo... mozno ak budu mat u niekoho miesto a budes mat stastie... taktiez malo informacii... ci to naozaj bude paleta alebo 5 balikov je tiez rozdiel ;)
Naimi
30.03.16,17:54
Dakujem za odpoved. Keby ste mohli dat aj tel. kontakt na Vas? poslite mi na mail. ala3a7med@gmail.com Mozna spolupraca samozrejme s odmenou.Robim take veci davno ale na Slovensku nemam skusenosti. Dlho som byval v Dansku. tam to je celkom jednoduche. ale teraz potrebujem zacinat vsetko od nova.
profesional
30.03.16,20:42
Ďakujem za Vašu ponuku na spoluprácu. Tým že som väčšinu roka v zahraničí, nemalo by to pre mňa ekonomický zmysel. Zároveň môj deň má len 24 hodín a už dnes odmietam viac ako 4 z 5 biznis návrhov. Aby to bolo pre mňa z biznis hľadiska zaujímavé, museli by ste robiť obchody asi 1000 krát väčšie ako to čo popisujete. Aj napriek tomu si Váš záujem vážim. Ak potrebujete nejakú konkrétnu radu, rád aspoň takto na diaľku poradím.