ivkop
30.03.16,08:45
Dobry den,


prosim o radu v nasledovnej veci: Spolocnost z CR ide podpisat dohodu o docasnom prideleni zamestnanca so spolocnostou z SR. Teda CR spolocnosti docasne prideli svojho zamestnanca SR spolocnosti. Tento zamestnanec je obcan SR s trvalym pobytom v SR. Na socialne aj ydravotne poistenie je prihlaseny v CR. Pracu bude vykonavat v Bratislave. Dohoda sa uzatvara na dobu 5 mesiacov.

Pri docasnom prideleni medzi 2 SK zamestnavatelmi mi to je jasne... mzdu vyplaca zamestnavatel, u ktorého ma zamestnanec riadnu pracovnu zmluvu, nasledne to podla dohody prefakturuje uzivatelskemu zamestnavatelovi.

Ale ako treba postupovat v tomto konkrétnom pripade?


Mzdu ma vystavit CR zamestnavatel aj ceskymi zdravotnymi a socialnymi odvodmi a s ceskou danou zo zavislej cinnosti? Alebo treba postupovat inakcie? Ak ano - ako prosim?





Vopred vdaka za radu a pomoc.
Radovan_1
18.05.16,08:50
Krok 1 je uzavrieť zmluvu o dočasnom pridelení zamestnanca; český zákonník práce rozlišuje medzi dočasným pridelením zamestnanca a agentúrnym pridelením zamestnanca. Dočasne prideliť zamestnanca možno až po 6 mesiacoch od jeho zamestnania.
Krok 2 je vyžiadať si od českej sociálnej poisťovne certifikát A1 podľa ktorého zamestnanec ostane v českom systéme sociálneho poistenia, ak sú splnené podmienky vyslania.
Ale pozor, dane bude zrejme povinný platiť slovenský úžívateľský podnik podľa §5 ods. 4 zákona o dani z príjmov a článku 14 ods.2. písm. b) zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a ČR