SasaStrunka
30.03.16,12:48
mám záujem o kúpu bytu. Aktuálny majiteľ bytu už v ňom nebýva ( postavili dom a tam už sa presťahovali) ale má tam stále trvalý pobyt. Momentálne čakajú na kolaudáciu domu ktorá by mala prebehnúť do pol roka. Dovtedy nechcú byt predať lebo nebudú mať kde prepísať trvalý pobyt.
O byt mám veľký záujem a ak by sa to dalo nejako právne ošetriť tak by som nechcela čakať ešte polroka.
je možné zahrnúť do kúpno-predajnej zmluvy bod, že predchádzajúci majitelia si možu ponechať trvalý pobyt do doby kým neskolaudujú? ( poprípadne 6 -9 mesiacov)

ďakujem
bjuty smis
30.03.16,11:45
čo ti vadí na tom, že tam majú trvalý pobyt ?
k ničomu ich to neoprávňuje...

a ked budeš mať list vlastníctva, môžeš ich odhlásiť ty, keby sa k tomu nemali.....
nepotrebuješ ich súhlas...
ivka70
30.03.16,11:53
Da sa to zakomponovat do zmluvy, mozete sa na tom aj dohodnut mimo kupnej zmluvy.
Pretoze jedine ty ako novy majitel by si im mohla zrusit TP, iny nikto.
SasaStrunka
30.03.16,12:03
Mne nevadí, že tam majú trvalý pobyt. Ale oni to nechcú dovtedy predať kým neskolaudujú dom v ktorom teraz bývajú lebo by inak boli bez trvalého pobytu
ivka70
30.03.16,12:05
Ty im musis zarucit, ze im TP nezrusis.
Alebo nemaju kde byvat, kym neskolauduju a potom ti nic ine nezostava, len pockat.
profesional
30.03.16,21:02
Viem si predstaviť riešiť to v zmluve a v katastri vecným bremenom. Bude síce neobvyklé, sle zákon to nezakazuje.
SasaStrunka
31.03.16,05:31
Ďakujem za radu. Ešte sa s ními porozprávam a uvidíme. či sa dohodneme.
Mária27
31.03.16,10:50
V zmluve môže byť aj rozväzovacia podmienka v zmysle § 36 občianskeho zákonníka. Ak by si im zrušila trvalý pobyt skôr, prevod bytu ako právny úkon zanikne.