Valika
04.11.04,09:23
Pekný deň prajem a prosím o rýchlu radu.
Prijali sme zamestnanca 25.08.04 do prac.pomeru je odmeňovaný hod.mzdou 46,-Sk/hod.Od 21.10. do 30.10.04 bol dočasne PNS.Ako mu vypočítať náhradu príjmu za tých 10 dní,patria tam aj soboty a nedele?Prosím o konkrétne čísla.Dakujem.Pán Mihál pomôžte prosím....
vladan
04.11.04,08:35
Pekný deň prajem a prosím o rýchlu radu.
Prijali sme zamestnanca 25.08.04 do prac.pomeru je odmeňovaný hod.mzdou 46,-Sk/hod.Od 21.10. do 30.10.04 bol dočasne PNS.Ako mu vypočítať náhradu príjmu za tých 10 dní,patria tam aj soboty a nedele?Prosím o konkrétne čísla.Dakujem.Pán Mihál pomôžte prosím....Valika, síce nie som pán Mihál, ale keďže tak pekne prosíte ...:D

takže vymeriavaci základ vášho zamestnanca bude príjem od 25.8. - 31.8.2004 plus príjem od 1.9. - 30.9.2004. Obidva príjmy sčítate a vydelíte počtom dní (aj so sobotami a nedeľami), malo by to byť 37 dní. No dúfam, že od začiatku pracovného pomeru u vás nemal nijaké prerušenie platenia poistného (neplatené voľno, absenciu a pod.). Výsledná suma by mala byť zaokrúhlená na štyri desatinné miesta - to bude vymeriavaci základ. Z tohto vymeriavacieho základu vypočítate náhradu príjmu počas dočasnej PN nasledovne:
1. - 3. deň PN je to 25% z vymeriavacieho základu
4. - 10. deň PN je to 55% z vymeriavacieho základu

Do prvých desať dní sa počítajú aj soboty a nedele.
Pekný deň
Jozef Mihál
04.11.04,08:39
Takže ja už len potvrdím slová Vladan a Valiku si dovolím pokárať, že túto otázku položila najskôr na dashoferi a keď sa tam nikto nechytal, až potom tu. Hm.

http://www.dashofer.sk/diskusia_odpovede.asp?id=11222

P.S. A pozor na dashoferi na prispievateľa pod nickom "tina". Ja by som mu/jej na Vašom mieste neveril.
Valika
04.11.04,08:42
Ďakujem veľmi pekne Vladan a prosím poradiť v nasl.probléme.

Máme zamestnanca ktorý je odmeňovaný hodinovou mzdou t.j. 50,-Sk/hod.Pracoval aj v sobotu a nedeľu po 8 hodín.Patrí mu za prácu v nedeľu príplatok ako za prácu vo sviatok tj. koľko percent? Za sobotu mu nepatrí príplatok? Potom si zamestnanec čerpá náhradné voľno.Ako to vypočítať.Dakujem.
vladan
04.11.04,08:51
Ďakujem veľmi pekne Vladan a prosím poradiť v nasl.probléme.

Máme zamestnanca ktorý je odmeňovaný hodinovou mzdou t.j. 50,-Sk/hod.Pracoval aj v sobotu a nedeľu po 8 hodín.Patrí mu za prácu v nedeľu príplatok ako za prácu vo sviatok tj. koľko percent? Za sobotu mu nepatrí príplatok? Potom si zamestnanec čerpá náhradné voľno.Ako to vypočítať.Dakujem.
krásne, nekonkrétne otázky:D môžem aj ja?

- zamestnanec má pracovný týždeň 40 hodín, 5 dni v týždni?
- on si chce za odpracované dni vyčerpať náhradné voľno?
- čo "ako to vypočítať"?

- ak bude čerpať náhradné voľno, tak mu príplatok za sviatok a nadčas nepatrí, ale aj napriek náhradnému voľnu mu patrí mzda za odrobené hodiny, čiže 50x8x2 = 800,- Sk/2 dni
- príplatok za sobotu a nedeľu je v minimálnej výške 50% z priemerného zárobku
- príplatok za prácu nadčas je v minimálnej výške 25% z priemerného zárobku

Valika, vy kladiete otázky na dvoch fórach súčasne? ... hm, aspoň trošku inú taktiku by som zvolila: najprv dám otázku na jedno fórum a keď nedostanem adektvátnu odpoveď bežím na druhé:D
Valika
05.11.04,13:02
Za prácu v sobotu sa platí najmenej 50 % príplatok. Kde sa to píše prosím, myslela som si že je to 25 % prípolatok. Dakujem
ricij
05.11.04,13:39
P.S. A pozor na dashoferi na prispievateľa pod nickom "tina". Ja by som mu/jej na Vašom mieste neveril.
Má pravdu, tina to tam polietla, dokonca 2x.