lusiita
30.03.16,21:06
Dobry den, momentalne som zamestnana a registrovana ako mediator, co aktivne nevykonavam,nemam zivnost ani ziadny prijem z vykonavania mediacie, ale som registrovana na statistickom urade takze pripadne prijmy uvadzam v danovom prizani B. V praci som dala vypoved a budem nejaky cas na urade. Mozem byt takto registrovana na urade prace a poberat nezamestnanecke, alebo si musim po ukonceni pracovneho pomeru spravit zivnost ako mediator a platit odvody?
Katy a R
30.03.16,19:17
Dávku v nezamestnanosti môžeš dostávať za predpokladu, že sa zaregistruješ na UPSVaR do evidencie UoZ. a samozrejme musíš mať dostatočnú dobu poistenia v nezamestnanosti - podmienky - viď zák o SP.
Ak budeš vykonávať činnosť - napr ako SZČO - tak ťa na UPSVaR nezaregistrujú.

http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/informacie-pre-obcanov-pri-evidovani-sa-na-urade-psvr/podmienky-evidencie.html?page_id=12926
lusiita
30.03.16,19:23
dakujem za odpoved, moj problem je, ze mam ICO a v pripade ze som zamestnana nemusim byt SZCO. Ak uz zamestnana nebudem, neviem na zaklade coho by som mohla priznat pripadne prijmy(ktore mat sice nebudem), registrujem sa na UPSVaR mozem si to ICO ponechat a nevykonavat cinnost mediatora?
Katy a R
30.03.16,19:26
ak vykonávaš takú činnosť - či už popri zamestnaní, alebo nie - tak si SZČO.
A mala by si sa zaregistrovať aj na DU . príjmy si uvedieš do "príslušnej" kolonky v DP (§6) - ale ak nejdeš nič robiť, načo ťa trápi priznávanie príjmov ? (nejako som to nepochopila)
lusiita
30.03.16,19:36
ak teda som SZCO a nemam zivnost a uz nebudem zamestnana, mozem dostavat davku v nezamestnanosti?
Katy a R
30.03.16,19:44
neviem ti naisto povedať - že či ťa na UPSVaR zaregistrujú - je to činnosť podľa osobitných predpisov - tak si musíš pozrieť, že či tam prichádza do úvahy nejaké "prerušenie" - tak ako je to napr pri živnosti (resp "nevykonávanie")... predpokladám, že hej . potom by tá registrácia na UPSVaR mala byť bez problémov. doplnila som podmienky do príspevku