seraffa
30.03.16,22:04
Neviem sa nikde dopátrať či vrátenie všetkých platieb, ktoré som od zákazníka prijala platí aj pre zahraničie, vyslovene mi ide o ČR pretože máme ešte aj rozdielnu menu a dochádza tam ku vyššej strate. Na celom systéme vracania poštovného som stratová a takto ešte viac a už premýšľam že si dám na stránku, že do zahraničia tovar neposielam ale ako píšem neviem sa dohľadať či toto sprosté vracanie aj poštovného platí aj pre zahraničie, predpokladám že áno ale pre istotu- posledná nádej :)
ivka70
30.03.16,20:07
Neviem o tom, ze by tam bola nejaka vynimka.
profesional
30.03.16,20:49
Spotrebiteľské právo je v európskych krajinách aproximáciou smerníc, tj. je v každeb krajine viacmenej rovnaké. A aj keď je rozdiel v niektorỷch detailoch, v európskom práve je jasne zakotvené, že spotrebiteľské vzťahy pri vzťahoch s cudzím prvkom sa vždy riadia právom krajiny, ktoré je výhodnejšie pre spotrebiteľa. Ak by teda v spotrebiteľskom práve ČR nebola možnosť vrátenia tovaru, uplatní sa na tento prípad automaticky právo SR, lebo je pre spotrebiteľa v tom prípade výhodnejšie a možnosť vrátenia tovaru ostane zachovaná.

Rozhodnutie, že nebudeš posielať do zahraničia je len na tebe. Ale neuvádzaj na web, že to robíš kvôlk možnosti vrátenia tovaru. Čelila by si antidiskriminačnej žalobe za porušenie európskeho spotrebiteľského práva. Proste nastav objednávkový proces tak, aby sa dala uviesť len adresa v SR.