zvedavy36
31.03.16,09:24
Z dovodu depresii uvazujem o ČID... navstevujem psychiatra 6 rokov bez zlepsenia stavu... mam 47, v praci odmakanych 22 r. a depresie znizuju moj prac.vykon... vedel by niekto poradit postup, prip. vie o vnimavejsom a ochotnejsom psychiatrovi v BA? Dik
Dáša_
31.03.16,08:00
zájsť na sociálnu poisťovnu a spísať žiadosť o invalidný dôchodok. oni potom pošlú lekarovi papiere na vypísanie podkladov. A ty dostaneš zoznam dokladov, ktpré treba doplniť.....
kopretinka
31.03.16,08:44
nájdi si radšej klinického psychológa,potrebuješ k nemu doporučenie od obvodného.Psychiater iba predpisuje lieky a núti ťa ich užívať.Ale z ID nevyžiješ,budeš musieť pracovať aj tak.
alaya1
31.03.16,08:58
Pri liecbe depresii sa odporuca sucinnost psychiatra s klinickym psychologom a medikamentozna liecba s psychologickou pomocou.

Nepises, aky typ a stupen depresii mas diagnostikovany, ci si lieceny len ambulantne, ci si bol aj hospitalizovany, avsak na depresiu je mozne mat aj ID nad 70%.

Odporucam - poziadat psychiatra o odporucanie na psychologicke vysetrenie
Po diagnostike psychologom dolozit k ziadosti o ID vsetky lekarske nalezy aj psychologicky posudok.

Ak mas nariadenu medikamentoznu liecbu psychiatrom neprerusuj ju, je pri liecbe depresii velmi dolezita.
veronikasad
31.03.16,10:18
Podrobné informácie ako vybaviť ID nájdeš na stránke Sociálnej poisťovne

http://www.socpoist.sk/aktuality-ako-si-vybavit-invalidny-dochodok/48411s61423c
zvedavy36
31.03.16,11:00
dik za prakticku radu... myslim, ze teoreticky by som vyzil z ČID - mam velmi slusny mzdovy dochodkovy bod...
buchač
31.03.16,12:00
kopretinka (Dnes 11:44) nájdi si radšej klinického psychológa,potrebuješ k nemu doporučenie od obvodného.
---------------------------------

Nepotrebuješ....
skvrnka
04.04.16,15:29
Neviem, či sa mýlim, ale diagnozu určuje psychiater, takže asi by na ID nestačil psycholog. Ak viete postup, ktorému vlastne ísť, prosím poraďte, Na akú depresívnu diagnozu dávajú ID.
Anika61
04.04.16,16:16
Si asi nečítala otázku...:-)samozrejme psychiater...v spolupráci so psychológom,..a aby si "dostala"ID musela by si sa dlhodobo niekoľko rokov liečiť na depresiu, minimalne stredne ťažkého stupňa...alebo na ťažkú depresiu,ktorá závažne ovplyvňuje nielen prácu,ale aj bežné aktivity..
korela
04.04.16,21:43
Zaujímavé zadanie. Vieš ako nájdeš vnímavejšieho a ochotnejšieho psychiatra? Jednoducho cez kontakty, ak budete zároveň aj obaja dostatočne chápaví, ten dôchodok ak veľmi chceš, tak ho dostaneš. Nič však nie je zadarmo a všetko má svoju cenu a následky. Nemyslím to ironicky, to je realita.
Psychiatri sú ochotní v každej kritickej dobe jedincom pomôcť, poskytnúť azyl, ale je to na ich osobnom vyhodnotení.
Inak prajem veľa zdravia v budúcnosti.
dalmatinka
05.04.16,11:31
Len pre upresnenie reagovala som na kopretinku, ktorá radí -"najdi si klinického psychologa", lebo ja som už tretí rok u oboch, a mám to ako dodatočnú diagnozu k pôvodnej, na základe ktorej som na ČID:
Anika61
05.04.16,15:44
Aha :-) ...tak záleží v tvojom pripade od toho,ktorú diagnózu posudkovy lekár uznal ako závažnejšiu...