branislavp
31.03.16,10:27
Som poistenec Dôvery-zdrav.poisťovne. Mám si požiadať o vyúčtovanie - žiadať doplatenie za lieky na lekársky predpis? Ďakujem.
Dáša_
31.03.16,08:46
poisťovňa by to mala robiť automaticky. ale po pravde, je to tak šalamúnske, že sa to cele nejak prepočítava na najlacnejšie lieky v kategórii, takže ja som dopredu nedokazala nič odhadnúť. Skús im napísať, cez mail to v podstate nič nestojí a uvidíš. mne sa na mail z dovery vzdy ozvali
kopretinka
31.03.16,08:49
rodičia mesačne nechajú v lekárni dosť peňazí,ale ešte im nikdy nič nevrátili,poisťovňa to prepočítava na tie najlacnejšie lieky.....takže to je len také "akože" vrátenie
Dáša_
31.03.16,08:56
MáM známeho po transplantácii, to je cca 30 tabletiek denne. a je sranda, lebo jeden kvartál mu to preplatia, druhý nepreplatia. Má Všeobecnú tuším. Ale už nepátral, prečo...
veronikasad
31.03.16,09:12
Dostala som vyúčtovanie asi pred 2 týždňami (za IV,Q.2015). Neviem či limit je rovnaký, mne poslali vyše 40€, z prepočítaného doplatku si odpočítali 25€, asi ako spoluúčasť pacienta. O vyúčtovanie som ZP Dôvera nežiadala.
branislavp
31.03.16,09:18
Dnes na nete som sa dočítala, že poistenec si má podať žiadosť do 31.03.2016 na doplatky I. kvartálu 2016 , inak právo na doplatenie liekov na lekársky predpis zanikne. Komunikácia iba elektronickou formou. Neviem, či ten výklad bol z mojej strany správne pochopený.
veronikasad
31.03.16,09:26
daj odkaz, kde si to čítala. Nič som nežiadala a vyúčtovanie doplatkov mi prišlo. Idem ešte skontrolovať účet, či poslali aj peniaze.
terezamaria
31.03.16,10:09
Mne práve prišlo na účet pár euro, urobili to z ich iniciatívy.....tiež Dôvera. A dali radu, aby som si požiadala vždy v lekárni o generikum.....kardiologička mi to zakázala. Takže netreba dávať žiadosť, oni majú program, ktorý je nastavený, že do výšky generika nad 25 euro uhradia za každý štvrťrok celú sumičku.....lebo to je sumička, keď to dávajú ako za generikum.
branislavp
31.03.16,11:53
Daj si do gugla "doplatky za lieky na lekársky predpis poisťovňa Dôvera". Aj ja som v polovici marca 2016 dostala vyúčtovanie -doplatok za IV. štvrťrok 2015 od Dôvery, bez toho, aby som o to žiadala.
buchač
31.03.16,12:05
...predvčerom som bol po lóve na pošte, VZP mi poslala šek na 65€...
Takto to funguje už pár rokov...raz menej, raz viac pošlú automaticky.
Katy a R
31.03.16,12:09
Zdravotná poisťovňa to robí automaticky - je to pre ID a SD - a štvrťročný limit je 25 eur - a vracajú len doplatky nad 25 eur .. a aj to nie je vždy celý doplatok - len k najlacnejšiemu lieku. Napr na bloku z lekárne si to vieš skontrolovať - je to pri konkrétnom lieku označené (hviezdičkou). A teraz ešte doplácajú aj zvýšené náklady za recepty (len 1 liek na 1 predpis).
ZP posiela písomné vyučtovanie
ak v niektorom štvrťroku výjde len maličká suma ... pošlú to potom naraz v ďalšom období.
Dôvera má potom ešte pre deti podobné výhody.
Dáša_
31.03.16,14:56
dovera prepláca doplatky na lieky do výšky 100€ na dieťa aj na jeho matku. Tieto doplatky nesúvisia s dôchodkom ani s limitom 25€. Len teda preplatia iba raz
Katy a R
31.03.16,15:33
veď viem - že to nesúvisí ... len som to spomenula ako benefit Dôvery ... lebo zadávateľ nespomína, žeby bol ID, alebo SD ? ... tak či si to náhodou nepomýlil ??