posol
31.03.16,14:07
ahojte, absolvoval už niekto vákuovú mamotómiu? aké je to vyšetrenie, ako sa vykonáva a je bolestivé?
mám sa už dopredu báť?
ďakujem.
veronikasad
31.03.16,12:10
lujza.j
31.03.16,13:03
Mojej mame to robili minuly rok....
Ľaľa
05.04.16,19:29
Mne to robili pred dvomi rokmi v mamacentre sv. agáty v bb. Najskôr mi brali vzorku z prsníka tenkou ihlou. To vôbec nebolelo. Na základe tejto vzorky ma objednali na vákuovú mamotómiu. Mala som strach z vyšetrenia, a aj z toho aký bude výsledok. Bola tam veľmi milá pani doktorka, ktorá mi všetko vysvetlila. Pri samotnom zákroku som necítila žiadnu bolesť, lebo mi to znecitliveli. Injekčné vpichy som vôbec necítila. Po zákroku mi to zošili asi dvomi stehmi, dnes sa musím veľmi dobre pozrieť, aby som videla jazvičku. Pri zákroku som ležala na bruchu. Postup sa dá pozrieť aj na stránke mamacentra. Zákroku sa NETREBA BÁŤ. Držím palce, aby bol aj výsledok dobrý a nebola potrebná ďalšia liečba.
lujza.j
05.04.16,20:32
Fajn,ze niekto si to prezil takto....bud rada,ze si narazila na citliveho operatera a nesetrili anestetikom....
Ingrid Ondruskova
06.04.16,06:02
aj mojej mame to robili minulý rok, čakala som ju na chodbe, takže viem ako sa cítila....podľa toho, čo mi povedala, prebiehalo to podobne ako spomína Ľaľa...napichali injekciou prsník, ostalo to necitlivé a potom narezali malú ranku, do toho išla hadička a cez hadičku išlo von to svinstvo, potom opäť s prsníkom na mamo....aby sa zistila čistota tkaniva, zaviedli do tkaniva malú platničku, to preto, aby po roku na kontrolnom vyšetrení lekár presne videl, ako hlboko a kde presne v tkanive sa rezalo a či tam nič podivné nerastie, potom malý steh a prelepenie náplasťou, trvalo to cca 40 minút, robí sa to na bruchu, je to lehátko s dierou kadiaľ prsník von vykúka a lekár robí pohodlne zákrok...hojilo sa to výborne....bolo to robené v mamocentre BB...
lujza.j
06.04.16,06:28
Dajlsia stastna....pre moju mamu masaker...nikdy by si to nedala robit.....cele vysetrenie si odrevala...titanovy clip jej ostal..aby vedeli kde rezat...
Ingrid Ondruskova
06.04.16,07:55
to ma mrzí....
lujza.j
06.04.16,08:22
Inge..nic...to ...uz s tym nik nic neurobi....skoda,ze u nas aj skora diagnostika....bola v rici:( su to len omielane slova....ale nie pri kazdom pacientovi....nepochopitelne agresivna forma rak.a mali cas...uz to nevratim..ale keby riesila by som to v BB...nie v ba.....
Ingrid Ondruskova
06.04.16,10:37
podľa príspevku usudzujem, že to nedobre skončilo, o to ma to viac celé mrzí....
lujza.j
06.04.16,11:51
No...mohlo lepsie...malo to byt bez chemo...mozno iba s radio....nakoniec uzliny museli fuc....lebo metastazy....v chemo bola od septembra az do februara...a teraz oziare....takze ja ked pocujem,ze je dolezita skora diagnostika....tak ja vrrrr:(dve zeny v mojej linni s rakovinou prsa.....ani neviem ako....ale podarilo sa nam aj genetiku vybavit...lebo aj tam ta odbiju.....
Ingrid Ondruskova
06.04.16,12:00
rakovina je nevyspytateľná sviňa....toľko na záver....