Julius Farkas
31.03.16,16:47
mam zakas viest motorove vozidlo na dva roky .Chcem poziadat o jednu tretinu su neviem ci sa da

odobrali mi vp zato ze som viedol vozidlo ktore nemalo papiere teras by som chcel vediet ci sa da poziadat sud o vratenie vp na jednu tretinu trestu dakujem,.
misoft
31.03.16,15:09
Nie. Minimálne 1/2.
Lenka298
31.03.16,16:04
Určite nie. Musí prejsť polovica trestu. Len pozor aby ste žiadosť neposlali skôr ako prejde presne polovica teda rok, niektoré súdy žiadosť zamietnu práve preto, že sa žiadosť pošle skôr aj o niekoľko dní. Tiež sme posielali žiadosť po polovici trestu (teda po roku) minulý mesiac, a dnes bolo verejné zasadnutie :)
jelalim
31.03.16,17:15
hlavne, ked budete posielat, nech vam to niekto skontroluje. :)
draik
31.03.16,18:56
Zákaz zrejme neuložil súd ale policajti, preto je potrebné žiadať ich.
profesional
01.04.16,20:14
Bacha na to, že aj keď bude rozhodnuté o vrátení vodičáku, keďže bol zadržaný viac ako 9 mesiacov, musíš prejsť opätovným preskúšaním na ODI, ako keby si skončil práve autoškolu. Rozhodnúť o vrátení možno na základe kvalifikovaného návrhu podaného PO uplynutí polovice trestu. Tj. nie na výroćie ale najskôr rok + 1 deň od zadržania vodičáku. Mimochodom, muselo ísť o niečo vážnejšie. Za vedenie MV, ktoré nemá v poriadku papiere, sa až takỷto trest neukladá.
misoft
02.04.16,07:51
A) Ak požiada - tak len po uplynutí 1/2 doby trestu.
B) Kde si zobral tých 9 mesiacov? Ak je zadržaný dlhšie ako 12 mesiacov! - vtedy sa preskúšanie vykonáva. V jeho prípade by to bolo isté - 12 mesiacov + 1 deň.