monika 11
31.03.16,19:40
dobrý den ,potrebovala by som poradiť,po rodičioch som zdedila nejaké peniaze,z ktorých by som chcela teraz kupíť pozemok a postavitť dom.Chcela by som vedieť,ako by som to mala pravne ošetriť,aby som v buducnosti /rozvod /nemusela manželovi vyplatiť polovicu majetku,kedže to chcem zrealizovať z dedictva...
misoft
31.03.16,17:51
Pokiaľ si zdedila peniaze a za ne kúpiš napr. nehnuteľnosť - nespadá to do BSM. Je to tvoj majetok. Pokiaľ by sa však už do neho vkladali spoločné peniaze (napr. na údržbu, renováciu a pod.) potom by mal nárok na polovicu len tých vynaložených spoločných prostriedkov.
aenri
01.04.16,16:51
Len pozor, kebyze do neho ale vlozis co i len jedno euro z BSM, cela nehnutelnost je v BSM a mas akurat tak nahradovu pohladavku v ramci vyporiadania.
Pokiaľ máš pochybnosti tak je lepsie mat vsetko na papieri. T.j. ze si zdedila xy penazi, v kupnej zmluve uviest ze ide o prostriedky v tvojom vylucnom vlastnictve a pod.
misoft
01.04.16,17:01
Toto sa v KZ neuvádza.
Chobot
01.04.16,18:22
V kolektívnej zmluve????
aenri
01.04.16,19:38
radsej aj tam, clovek nikdy nevie. a nie je dovod to neuvadzat uz len pre zlepsenie dokazneho postavenia.
misoft
02.04.16,07:23
Skracujem - Kúpna Zmluva.....:D