filka
15.06.06,06:16
Dobré ráno,
je prosím vás možné uzavrieť zmluvu o budúcej zmluve s účastníkmi dedič.konania počas tohto konania kedže ešte stále neskončilo?Jedná sa mi o to,že môj známy má záujem dokúpiť časť pozemku pri svojom dome, ktorý je ale ešte predmetom dedič.konania.Dedičia však majú záujem mu ho predať,avšak chce sa poistiť aby to tak naozaj v budúcnosti bolo.
Preto, je možné aby sa s "budúcim vlastníkom" dohodol v zmluve o budúcej zmluve, takto - že mu tento pozemok neskôr (napr. by sa uviedla v zmluve rozväzovacia podmienka) "...po ukončení dedič. konania a nadobudnutí do vlastníctva, predajú.."?
Ďakujem a prajem všetkým krásny slnečný deň!
filka
15.06.06,05:06
Prosím aspoň malý postreh...
ezexyel
15.06.06,06:30
samotna znluva o buducej zmluve by bola mozna, kedze vsak nie je skoncene dedicke konanie, nemas istych ucastnikov tejto zmluvy.. t.j., nevies, komu to pripadne a s kym by si tuto zmluvu mala uzatvorit
josh
15.06.06,07:24
Toto sa tu uz riesilo, ja by som to zhrnul tak, ze uzatvor kludne smluvu s tymi, o ktorych je mozne sa domnievat ze zdedia ten pozemok, ale ziadne preddavky ani zalohy by som neplatil. A do zmluvy uviest, ze si povinna(y) kupit ten pozemok vylucne vtedy, ak budes kupovat v celosti, tzn. ziadne podiely a pod.
ezexyel
15.06.06,07:29
Toto sa tu uz riesilo, ja by som to zhrnul tak, ze uzatvor kludne smluvu s tymi, o ktorych je mozne sa domnievat ze zdedia ten pozemok, ale ziadne preddavky ani zalohy by som neplatil. A do zmluvy uviest, ze si povinna(y) kupit ten pozemok vylucne vtedy, ak budes kupovat v celosti, tzn. ziadne podiely a pod.

to sedi, ale pokojne sa moze stat, ze to nakoniec pripadne niekomu inemu a z tvojej zmluvy ostane iba zdrap papiera
filka
15.06.06,07:46
Dakujem velmi pekne,ano je to tak,ze nakoniec to pripadne mozno inemu dedicovi,ale nic tym nestratia ak sa poistia zmluvou pre pripad, ze to pripadne tomu dedicovi s ktorym sa dohodli...
Chcela som len vediet,ci to bude mozne napr.vymoct sudne,ci nie je taka zmluva neplatna..Ale asi to mozne je,takto sa dohodnut.
tibor
15.06.06,08:57
ak ju uzvrie so všetkými účastníkmi dedičského konania - nemal by byť problém.
ezexyel
15.06.06,10:06
ak ju uzvrie so všetkými účastníkmi dedičského konania - nemal by byť problém.

pravdaze, zmluvu jemozne uzavriet so vsetkymi ucastnikmi, ale vzdy sa moze vyskytnut nieco nepredvidatelne...
josh
16.06.06,04:42
to sedi, ale pokojne sa moze stat, ze to nakoniec pripadne niekomu inemu a z tvojej zmluvy ostane iba zdrap papiera
No a prave preto by som nic dopredu neplatil. Ked to zdedi niekto iny, treba s nim rokovat a uzatvorit novu zmluvu. A ked to zdedia ti, ktori to zdedit mali, tak na druhej strane ta zmluva bude dost dobra... Tak preco ju neuzatvorit?