adams
01.04.16,21:14
Viete mi niekto poradit, ako mam v neziskovej organizacii - neverejny poskytovatel socialnych sluzieb - viest uctovnictvo podla zdrojov financovania a programov? Jedna sa o n. o. s viac zdrojovym financovanim.
MarBar
02.04.16,21:08
My sme používali nasledovný systém:
Zakódovali sme si programy aj donorov. Urobili sme číselník stredisk XY, kde X bol program, Y donor.
Napríklad Program1 nám finacoval Donor1 a Donor2.
Strediská pre Program1 boli: 11 a 12.
Program2 financoval Donor1 a Donor4.
Strediská pre Program2 boli: 21 a 24.
Používali sme SW, ktorý umožnil vytvárať strediská. Ku každému účtu triedy 5 a 6 sme pri účtovaní priradili kód strediska. Program nám umožňoval robiť prehľady za strediská i za donorov.
adams
02.04.16,21:52
Dakujem. My uctujeme v Omege, pričom máme vytvorené strediská. Tieto nám odzrkadľujú hlavne zdroje. Na programy sme neúčtovali. Kontrole išlo hlavne asi o to, že ak sme mali určitú službu financovanú z ministerstva a na konci roka sme z nej vykázali stratu a tu stratu zafinancoval zriaďovateľ, tak sme to mali dať na iný zdroj financovania. Ale týmto by som musela do vyúčtovania uviesť nie stratu ale nulové hospodárenie. Prosim opráv má , ak premýšľam zle.
adams
05.04.16,19:42
Zo strany NKU som sa dozvedela, co mysleli pod pojmom analytika podla zdrojov financovania a programov. Podobne ako v samosprave, jedna sa o ucty na ktorych sa sleduju vydavky (pokladna a banka).
MarBar
05.04.16,20:31
Ak je jasná požiadavka NKU, fajn. Ak nie, môžeme to predebatovať po telefóne, nezverejním číslo, ale dávam súhlas (adminovi?) na jeho poskytnutie pre tento prípad, ak je to možné.
adams
05.04.16,20:36
Nemam nič proti debate cez telefón, resp. súkromnou poštou alebo chatom.