polvora
02.04.16,13:35
Ahojte.
Neviem či to píšem správne ak nie ospravedlňujem sa.
Mám len jednu otázku niekde som počula že ak prenajímate dve nehnuteľnosti musíte mať aspoň živnosť. Viem že treba byť registrovaný na úrade platiť dane a všetko ale treba živnosť na to? Nie je to moja situácia ale príde mi to že v konečnom efekte sa oplatí mať buď jednu alebo 10 lebo ak má človek dve tak v danej situácii tak akurát zarobí menej ako pred tým...
avalik
02.04.16,12:18
Živnostenský zákon
§ 4
Činnosti spojené s prenájmom nehnuteľností
(1) Prenájom nehnuteľností, bytových a nebytových priestorov je živnosťou, pokiaľ sa popri prenájme poskytujú aj iné než základné služby spojené s prenájmom.
(2) Prevádzkovanie garáží alebo odstavných plôch pre motorové vozidlá je živnosťou, ak sú splnené podmienky podľa odseku 1 alebo ak garáže, prípadne odstavné plochy slúžia na umiestnenie najmenej piatich vozidiel patriacich iným osobám než majiteľovi alebo nájomcovi nehnuteľnosti.
polvora
03.04.16,04:58
to je áno alebo nie? žiadne ďaľšie služby a žiadne autá. čiže človek môže mať aj 10 nehnuteľností a nemusí mať živnosť ak to neni hotel s raňajkami a podobne?
avalik
03.04.16,10:35
Ano, zákon neuvádza obmedzenie, že prenájom dvoch a viac nehnuteľností je zivnost.
polvora
03.04.16,15:33
Ďakujem moc pekne