halali
02.04.16,15:07
Dobry den
Vedel by mi niekto prosim Vas poradit z uradu prace mi prisiel list, ze sa mam zucastnit prac na odpracovanie davky v hmotnej nudzi. Ja sa tychto prac odmietam zucastnit, pretoze nas starosta sa uz dopredu vyjadril ako sa tesi, ze ako bude tymito pracami ponizovat vzdelanych ludi a ako si na tom zgustne. Ja mam tiez VS vzdelanie a viem, ze v predchadzajucom obdobi takymto ludom daval triedit odpadky v kontajneroch a pod. same dehonestujuce prace. Preto by som Vas prosila, existuje nejaky sposob ako sa tomuto vyhnut bez toho, aby som prisla o davku?
Tweety
02.04.16,13:12
ivka70
02.04.16,13:50
Mozes ich odmietnut, ak davky v hmotnej nudzi nepotrebujes.
Neodpracovanim tych hodin za mesiac totiz o davky v hmotnej nudzi prides.
Mozes si namiesto toho najst pracu na dohodu aspon na tolko hodin mesacne, co ale tiez bude znamenat, ze uz nebudes na davky v hmotnej nudzi odkazana.
misoft
02.04.16,14:30
https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialna-pomoc/hmotna-nudza/vyska-pomoci-hmotnej-nudzi/davka-hmotnej-nudzi.html
Teda z toho vyplýva: odmietnutie práce (okrem uvedených prípadov) má za následok zastavenie vyplácania dávky.
avalik
02.04.16,14:51
a co je na praci ponizujuce? ze dehonestujuce prace? brat davku v hmotnej nudzi ta neponizuje?
veronikasad
02.04.16,15:04
Najdi si popri evidencii na UP pracu na dohodu v rozsahu viac ako 32 hod. Mesacne. Potom sa nemusis zucastnovatVPP v obci. 75 perc. prijmu z dohody sa zapocitava do prijmu a davky vyplatia len vo vyske rozdielu
jslancik
02.04.16,15:24
zobrala si mi to z jazyka...
BlackRoses
02.04.16,15:30
Ešte je možnosť charitatívnej práce, nájdi si nejakú neziskovku, a spíšte zmlúvu, že pre nich odrobíš požadovaný počet hodín úradom.... samozrejme zadarmo.
halali
04.04.16,06:42
ďakujem :)
halali
04.04.16,06:51
nie neponižuje ma brať dávku v hmotnej núdzi si predstav... neviem od koho si ty doslala právo ma posudzovať, keď o mne nič nevieš a nevieš ani nič o mojom živote....slušne som tu požiadala o radu a keď mi nevieš poradiť tak buď taká dobrá a tie svoje komentáre si nechaj pre seba
halali
04.04.16,06:57
Ďakujem pekne za radu
halali
04.04.16,06:57
Ďakujem za radu
dmc
04.04.16,07:03
Posudzuju ta podla toho - co si napisala. Chces davkuv hmotnej nudzi ale nechces splnit podmienky. Bud davku potrebujes a vtedy je jedno ci mas VS alebo nie a podmienky splnis alebo ju nepotrebujes a iba spekulujes.
halali
04.04.16,07:25
keby ste sa tak naučili poriadne čítať nič by sa tiež nestalo, ja som sa nikde nevyjadrila, že sa chcem vyhnúť splneniu podmienok pre nárok na dávku v hmotnej núdzi, takže neviem o akej špekulácii to tu píšeš... pár rozumných ľudí, ktorí reagovali nižšie, pochopili veľmi dobre, čo som písala a o čo som žiadala, týmto ľuďom som veľmi povďačná