Liliankaaa
02.04.16,18:42
Dobrý deň, potrebovala by som radu ohľadne prihlásenia sa na trvalý pobyt. Náš mestský úrad odmieta vybaviť žiadosť o prihlásenie na trvalý pobyt z toho dôvodu, že na predloženom liste vlastníctva nie je zapísaný rodinný dom, nie je ani zakreslený na katastrálnej mape. Rodinný dom tam už veľmi dávno stojí, má pridelené aj súpisné aj orientačné číslo,platí sa daň z nehnuteľnosti , majiteľ nehnuteľnosti tam má trvalý pobyt (podľa mňa pre mestský úrad má byť z jeho vlastnej evidencie zrejmé, že na danom pozemku stojí ten rodinný dom. V zákone o hlásení trvalého pobytu som sa dočítala, že k prihláseniu na trvalý pobyt treba predložiť doklad o vlastníctve (nie je tam konkrétne, že list vlastníctva) na stránke ministerstva vnútra sa píše, že to môže byť list vlastníctva a aj rozhodnutie o povolení návrhu na vklad vlastníckeho práva. Skúšali sme aj osvedčenie o dedičstve - titul nadobudnutia, ale tiež to neobstálo.Chcem sa opýtať či má niekto skúsenosť s niečím takýmto? Ďakujem.
buchač
02.04.16,17:40
Vlastníctvo nehnuteľnosti sa preukazuje listom vlastníctva.
Na prihlásenie je potrebný list vlastníctva a súhlas majiteľa nehnuteľnosti.

Teda je potrebné najprv dať do poriadku list vlastníctva (majiteľ nehnuteľnosti sa musí realizovať ) a následne sa prihlásiť na trvalý pobyt.
aenri
08.04.16,18:06
No ked mate supisne cislo urcene, tak potom uz len nahodit dom do katastra ako stavbu - tj tam bude treba titul nadobudnutia, geometrak ak nemate vyseknutu parcelu, adresny bod a rozhodnutie o supisnom cisle.