kitty2510
03.04.16,09:26
Syn sa mi vyhrážal so sekerou v ruke zabitím, následne sekerou rozbil kuchynský nábytok a všetky zasklené dvere, včetne vchodových. Podala som na neho trestné oznámenie. Teraz je vo vyšetrovacej väzbe, ale tvrdí, že on to tak nechcel, aj tak by mi nebol ublížil a že sa chce zmeniť a dokázať nám rodičom, že on nie je zlý. Môžem stiahnuť trestné oznámenie resp. mám požiadať o zastavenie trestného stíhania? Ak áno komu to mám zaslať a či v žiadosti mám citovať aj nijaké paragrafy? So synovým obhajcom sa nevieme telefonicky skontaktovať.
Ďakujem na radu.
ivka70
03.04.16,07:37
kitty2510
03.04.16,08:34
a nie je možné ani uzavrieť dohodu o vine a treste?
buchač
03.04.16,09:55
Dohoda o vine a treste sa uzatvára s prokurátorom...

Čítaj
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-619
Chobot
03.04.16,10:04
Urobíš chybu, ak ho dostaneš z basy. Nabudúce ťa tou sekerou zahluší.

Už mal šancu ti to dokázať. A dokázal ti pravý opak. Takíto hajzlíci násilní urobia a nasľubujú všetko možné, len aby sa dostali von.

Teraz to nechaj na prokurátora.
misomiso
03.04.16,10:22
Ja by som sa k tomu postavil tak, ze nech dokazuje potom, co preberie zodpovdnost za svoje konania vratane nasledkov, ktore mu vyplynu z vysetrovanie, resp. zo sudneho konania. Iste nedostane dozivotie :-), takze na napravu bude mat casu dost.

Toto je presne ten pripad, kedy sami ludia prispievaju k nefunkcnosti systemu. Zamestnavaju policiu trestnymi oznameniami, ktore stahuju potom, co policia zacne konat. Vysledkom toho je potom stav, ked policajt uz ani nespise TO so zenou, ktora dobehne na policiu, s tym, ze ju nahana muz s pistolou alebo nozom. O tyzden ju najdu zastrelenu a kazdy sa cuduje. Tem chudak policajt ma potom z toho pruser. Ale to, ze predtym zacal vysetreovabie v 50-tich podobnych pripadoch, ktore oznamovatelia vzdy nasledne stiahli, to uz nikdo nevidi.