Emik27
03.04.16,10:25
Dobrý deň,
prosím Vás o radu, skúsenosť.. Ako má postupovať daňovník, ak v daňovom priznaní zabudol uviesť číslo bankového účtu a zabudol požiadať o vrátenie daňového preplatku? :(
Preplatok vznikol na základe dodatočného daňového priznania typu B. Na základe riadneho priznania zaplatil daň, dodatočným by mu túto daň mali vrátiť :(
Ďakujem!
ivka70
03.04.16,08:40
Preplatok mu pride na adresu, ak nezadal cislo uctu.
Emik27
03.04.16,08:51
Naozaj? A nevadí, že tam nezaškrtol: Žiadam o vrátenie daňového preplatku....?
Happy1
03.04.16,09:41
Podľa mňa je potrebné zaslať žiadosť o vrátenie preplatku a hneď tam môžeš zadat č. účtu.
Katy a R
03.04.16,09:51
veď v tlačive DP uvádzaš svoje tel číslo ... možno sa správkyňa ozve. ak nie - a si z toho nervózna - zavolaj ty (zabehni) na DU a dohodni sa :)
Happy1
03.04.16,10:43
nechápem na čo "behať na DÚ", keď sa to dá jednoducho vybaviť žiadosťou. Aj tak jej to bez žiadosti nikam nepošlu.
Anik
03.04.16,16:34
Ja som minulý rok musela kvôli tomu podať opravné DP bolo to do 31.3
tohto roku na podateľni bolo povedané napíšte si žiadosť s číslom účtu a my peniaze zašleme.
Sami nepošlú určite
Oni vraj nemôžu urobiť takýto zásah , lebo sa DP skenujú takto informovali u nás na podateľni pri preberaní DP.
Katy a R
03.04.16,17:15
no ja napr mám DU "po ceste" - a poštu "od ruky" ;) a elektronicky "nekomunikujem" s nimi ;).
raz mi zavolala správkyňa - bolo treba voľačo doplniť (nepodstatný údaj) - spravila som to priamo v DP + hviezdička - že oprava a podpis k tomu.
Emik27
03.04.16,18:01
Takže oficiálnu žiadosť o vrátenie daňového preplatku? To by bol celkom fajn kompromis :) Ďakujem za info :) Veľmi ste mi pomohli :)
Anik
03.04.16,18:31
Ja by som to tak urobila
Janiela
04.04.16,05:03
Treba písať žiadosť.
Pred 2-3 rokmi som tiež nezaškrtla žiadosť o vrátenie DB a DB nevrátili, ani na "chýbajúci krížik" neupozornili - to nie je ich povinnosť. :)
fortunka
04.04.16,06:02
No elektronicky nekomunikujes, ale oni nie su povinny komunikovat inak, nas teda uz vypoklonkovali par krat lebo pisomne ziadosti ani nechcu a ustne ziadosti su na nic :D Cize poradit sa co robit sa da, ale nevybavi sa bez papiera nic... cize minimalne treba mat so sebou ziadost pisomnu (ak teda subjekt nema povinnost komunikovat elektronicky)
Katy a R
04.04.16,11:24
k fortunke - nesranduj! - neviem si predstaviť, žeby ma ako obyčajného smrteľníka vypoklonkovali - keď prídem so žiadosťou? A aj keď náhodou zavolám, že niečo potrebujem - tak usmernia, či niečo treba/netreba doložiť a dohodnem sa .. tfuj, tfuj, tfuj - aby som nezariekla :)
Happy1
04.04.16,15:32
ukončime to, každý máme svoje "známe na DÚ", ale tu predsa ide o všeobecnú radu ....haloooo.
Jednoznačne žiadosť je potrebná, či písomná alebo elektronická.