aladarka
03.04.16,20:27
ahojte poradci a poradkyne, poprosim vas o nazor, resp. pomoc....som zamestnana u zamestnavatela a aktualne som na rodicovskej dovolenke, ktora vyprsi v 01/17. Chcem sa vratit spat do prace, ale zamestnavatel mi ponukol iny, pre mna nevhodny flek. Nasla som si teda nove miesto, kde nastupujem v 04/16, ale u stareho zamestnavatela stale zostavam v pp do ukoncenia rodicovskej dovolenky. Novy zamestnavatel po mne pozaduje zapocet z predchazdjuceho zamestnania....ze vraj k voli dovolenke...ako to urobit ? Novy zamestnavatel ani nevie, ze mozem mat naraz dva pracoven pomery :-o....ako to vyargumentovat ? Vopred dakujem za vsetky postehy a namety :-D
veronikasad
03.04.16,18:31
Novému zamestnávatelovi oznám, že pracovný pomer u pôvodného zamestnávatela ešte trvá (si na rodičovskej dovolenke). K posúdeniu nároku na dovolenku zápočtový list nepotrebuje - dovolenka sa poskytuje podľa veku zamestnanca, nie podľa počtu odpracovaných rokov.

Môžeš mať súbežný pracovný pomer, len sa musíš odhlásiť v sociálnej poisťovni z dôchodkového poistenia plateného štátom za osoby starajúce sa o dieťa do 6 rokov veku.
aladarka
05.04.16,10:01
dakujem pekne za odpoved....nevies, prosim ta, poradit o aky zakon alebo § sa mam opriet ?
Katy a R
05.04.16,10:02