kacenka6689
03.04.16,23:35
Máme fenku dvojročného dobermana. Asi pred dvoma mesiacmi začala chudnut, tak sme na odporucanie lekara zmenili krmivo, teraz dostava Josera Energy.... Bol jej robeny rozbor krvi, ktory ukazal, ze je absolutne zdrava. takisto parazity ziadne :) Chceli robit operacne odber vzorky creva, ale to sme uz robit nedali, nie su peniaze,... Tak sa rozhodli, ze ju budu liecit na maloabsorpcny syndrom, dostava antibiotika a probiotika. Momentalne ma 22,2kg a myslim, ze zas schudla. Vyzera, chudatko nase, ako kostra obtiahnuta kozou, ale je vesela a uplne v pohode (nechapem :)) Jest jej chuti a to čo z nej vychadza je ukazkove :-D Mate niekto podobnu skusenost? Co by ste odporucili zmenit? Ďakujem za rady.
jakubzemko
04.04.16,04:48
A kolko maju tie vase granule percent mäsa? Tie co dávam ja majú 30% kuraťa 45% morky. Len som si pozrel tak cca co obsahuju tie vase a docital som sa ze tam je len nejaka mäsová mucka. To neznie dobre. Na granulách nenasetrite
arizona
04.04.16,06:44
Krmite ju iba granulami, ci dostava este nieco ine? Co jedavala predtym?

Tie granule veru nie su "bohvieco",same mucky a kukurica...Ja osobne by som to svojmu psovi nedala.
Josera Energy-Zloženie: múčka z hydinového mäsa, celozrnná kukurica, hydinový tuk, ryža, kukuričná múčka, oškvarková múčka, repná vláknina, lososia múčka, minerálne látky, droždie, čakankový prášok, sušené mäso mušlí.

Mozno jej nerobia dobre suche granule, skuste krmit varenou stravou /maso,ryza a pod/, alebo prejdite na kvalitne,masove konzervy ,napr. http://www.zoohit.sk/shop/psi/konzervy/rinti , alebo http://www.zoohit.sk/shop/psi/konzervy/rocco
kacenka6689
04.04.16,07:21
jedavala odmala tuto znacku, odporucil nam ju veterinar. Dostava stale granule. AKonahle sme jej dali nieco negranuloveho, bol to masaker na dvore :D A sekla som sa, su to Josera emotion high energy, ale aj tam je masova mucka, ako som citala na obale. Idem dnes nakupit maso a budeme jej varit, dufam, ze jej to aspon trochu pomoze. Len neviem, ake mozstva takejto varenej stravy ma dostavat... Musim zistit. Neviem preco ale veterinari (dvaja) ani nespomenuli moznost ze nekrmit ju granulami :(
arizona
04.04.16,07:23
kseft je kseft! Asi od inych predajcov nemaju "vsimne",alebo "percenta :-P
arizona
04.04.16,07:25
Ak budete psika zvykat na inu stravu, neuvidite zlepsenie zo dna na den.Niektori psici reaguju napr.aj hnackami, pokym sa im organizmus prisposobi. Mozete skusat aj postupne,po troche denne,aby to nebol pre neho sok
judit.esam
25.04.16,13:56
a do bruška sa mu nepozreli? to čakáte že len z rozboru krvi zistia čo mu je.. toto je problém s majiteľmi. kúpim si psa lacného bez pp a potom keď je chorý nie sú peniažky na veterinára.. ak nemáte peniaze na poriadne granule alebo na mäsitú stravu tak to bude boj. bohužiaľ nie každý pes je zdravý. a ak neinvestujete do jedla pri chorľavom psovi bude to len horšie.. a kvalitné krmivo niečo stojí. já dávam mäso, tiež sme mali podobné ťažkosti,, a máme alergiu na granule. na všetky tie jedy čo obsahujú.. treba ho dať poriadne vyšetriť, skúste iného veterinára,, alebo aj troch,, podľa ceny a skúste doma prísť na príčinu.. ak nič nepomôže na nete nájdete aj homeopatiká pre psov, a probiotiká.. tie sú lacnejšie ako veterinári.
kacenka6689
25.04.16,15:43
Juuuj, ako ja zboznujem taketo mudre vety, len aby sme niekoho vyurazali, vsak?! Aj bez vašej "konstruktivnej" rady pes krasne pribral z masitej stravy a zije si svoj stastny psi zivot bez zbytocnych invazivnych zakrokov, ktore tahaju peniaze z vrecak majitelov. PEkny den :-)
judit.esam
26.04.16,08:50
Možno ste to ako urážanie brali,, to už je Vaša Vec. ale Vy ste napísali, že nie sú peniažky na vyšetrenie,, a vyšetrenie sono a podobné nie sú zbytočné vyšetrenie,, pes s problémami brucha, to nieje sranda.. môže odpadnúť zo dňa na deň. Bez toho aby človek zistil, čo je psovi sa nedá odstrániť príčina. Psíkovi prajem dlhý zdravý život.. A BARF je to najlepšie čo ste mohli vybrať! :)