mairiam
03.04.16,22:57
V súvislosti s preklápaním satelitných kanálov z normy SD do novej normy HD som si zakúpil nové HD satelitné prijímače Amiko HD826+, ktoré fungujú v pohode a okrem iného spĺňajú moje požiadavky na možnosť zdieľania karty, externý výstup na HDD, resp.kľúč a majú tiež zabudovanú podporu DVB-T. Predtým som vlastnil satelitný prijímač Showbox S-300 Pvr Platinum.
Na predchádzajúcom satelitnom zariadení som si vytváral výstupné záznamy na kľúč v súboroch s príponou TS. Súbory som editoval jednoduchým programom Videoredo 3.1.4.551, ktorým som súbory s príponou TS konvertoval na súbory s príponou MPG, a tie som spracoval do výstupu DVD.
Novým zariadením je tiež možné vytvárať súbory TS. Pri editovaní v programe mi však Videoredo oznámil, že N E J D E o formát MPEG2, čo zrejme súvisí s prechodom na satelitný prijímač s kvalitou HD a program ďalej odmietol pracovať.
Obraciam sa na Vás s dotazom, akým spôsobom skonvertovať nový druh TS súborov (zrejme vo formáte MPEG4) na MPEG2, aby boli spracovateľné vo Videoredo a bolo možné vytvárať DVD, resp. či to nejaká vyššia rada programu Videoredo dokáže urobiť.