pilgrimdou
04.04.16,08:22
Zdravím, ako je to prípade habania majetku exekútorom s pc, notebookmi a mobilmi kde má človek prístupové heslá k mailom, účtom? A pokiaľ má človek postihnutý organizovanou zločinnosťou tzv. exekúciou, debetnú kartu od inej ako bankovej spoločnosti, (napr. Cetelem, HomeCredit) môžu mu túto zablokovať či strhnúť z nej požadovanú sumu?
Ďakujem.
misoft
04.04.16,13:42
Zhabať? To myslíš, akože ti ho zobrať z ruky a dať do svojho vlastného vrecka?
Nie. To by bolo odcudzenie.
Exekútor SPÍŠE čo všetko vlastníš, možno dá nálepku "Exekvované", ale nezoberie fyzicky. Ak by potreboval peniaze, najskôr ide po účtoch!
Ale aby bola začatá exekúcia, musia prísť najskôr nejaké dokumenty (pretože máš právo sa i odvolať) - Upovedomenie o začatí exekúcie, zablokuje sa účet.
Ak nie sú peniaze, spisuje sa hnuteľný i nehnuteľný majetok a vykonáva sa dražba tohto majetku.
Debetné karty nie sú tvojim majetkom - sú majetkom spoločnosti, od ktorej si ich dostal. Na tie siahnuť NESMIE (pretože by postihol exekúciou iného, než oprávneného).
avalik
04.04.16,14:06
Exekutor ma vela moznosti ... nastuduj si exekucny poriadok http://www.zakonypreludi.sk/zz/1995-233
buchač
04.04.16,15:18
Nooo....nebol by som si tak istý ...
misoft
04.04.16,16:18
No istý, ako istý. Ale exekútor nemôže len tak prísť, uvidí PC, smartfón, mobil - nahádže do dodávky a frnk preč. Lebo ak by nespísal majetok a toto urobil - vykonal by krádež, odcudzenie (darmo by mal exekučný titul, ale i na to sú pravidlá). Okrem toho, ak sú tam nejaké osobné dáta, údaje a pod. - už by prekročil istú hranicu... a povinný by mohol prejsť do protiútoku - odcudzenie osobných vecí (nepodliehajúcich exekúcii), odcudzenie osobných údajov - no našlo by sa veľa. Exekútor by mal problémy. Preto oni (fiškusi) všetko spisujú (dokonca výrobné čísla spisujú) a povinný už nemá možnosť povedať "nie moje", alebo "nemal som". Ak mu to nepatrí, druhý, ktorý je majiteľom, musí dokladovať a vyňať vec z exekúcie.
pilgrimdou
04.04.16,16:47
vďaka, no zaujíma ma iba aká je prax ohľadom PC a mobilov kvôli osobným údajom v nich, či v nich vo všetkých, v prípade ich ukradnutia exekútorským zločincom mám urobiť reset továrenských nastavení, a potom to všetko už nikde nedám dokopy, toľko hesiel a iných údajov, tiež či napr. môže ukradnúť mobil, ktorý sa ešte len spláca u operátora. A tiež tie platobné karty od nebankových subjektov, lebo ak môžu bloknúť či ukradnúř priamo peniaze z účtu v banke tak prečo nie aj tu?

(Čo sa týka ich statusu a mojich použitých výrazov na ich činnosť, tak pre mňa ako následovníka prirodzeného (a jediného) práva, sú všetky tieto "podnikateľské" subjekty len obyčajným organizovaným zločinom aj s ich politickými prostitútkami vo vláde a parlamente, zločinci jeden ako druhý a podľa toho s nimi aj bude skôr alebo neskôr aj naložené. Dejiny nie sú stojatá žumpa ale sa zvyknú cyklicky opakovať. V podstate oni mne nemôžu nič urobiť, ani ukradnúť mi nemajú čo, len mi ide o tie osobné virtuálne údaje, ktoré zatiaľ či chcem či nechcem potrebujem pre pobyt v matrixe zombíkov a parazitov. Moje svedomie aj register je zatiaľ čistý a drastický nárast počtu prípadov tzv. exekúcií svedčí o (nie jedinej) systémovej chybe. Ale to len tak na okraj, toto tu nechcem rozvádzať).
Wotan
05.04.16,05:31
sak si zalohuj veci a preformatuj disk.. potom si mozu zobrat prazdny comp bey udajov
profesional
05.04.16,23:30
Na hnuteľné veci siahnuť môže. Údaje ti budú vykopírované znalcom na tvoje náklady, ak exekútora o to požiadaš. Ak o to nepožiadaš, budú znalcom v exekučnom konaní vymazané.
Karty od splátkových spoločností sú úverové a nie debetné. Na úverový účet siahnuť nemôže. Lebo to sú prostriedky úverovej inštitúcie a nie tvoje.
bodliak
06.04.16,05:25
"mám urobiť reset továrenských nastavení, a potom to všetko už nikde nedám dokopy, toľko hesiel a iných údajov"

A s možnosťou, že sa pokazí alebo Ti ho ukradne zlodej, nie exe, nerátaš ?