pokuta
04.04.16,14:33
Na cievnom vyšetrení mi ultrazvukom zistili Bakerovú cystu.Dostala som výmenný lístok ortopédovi.Tam ma však objednali až na september.Rada by som sa jej zbavila sama. Ďakujem
buchač
04.04.16,12:48
Sama ?

Tak to jednoduché.
Prichystáš si potrebné nástroje ako je skalpel, tampóny, pinzeta, odsávačku (stačí aj taká, čo deťom sopeľ z nosa ťahá), šitie, atď ...
Ako anestetikum by som zvolil kvalitný alkohol...tento je vhodný aj na dezinfekciu operovaného miesta...

Potom už len ísť na vec.
1. Potrieť ranu alkoholom
2. Poriadne silno zarezať do daného priestoru
3. Zväčšiť otvor
4. Odsať tekutinu
5. Vyčistiť ranu
6. Zašiť
7. Dopiť zvyšný alkohol
8. Zavolať si taxík
9. Odviezť sa na najblišiu traumatológiu


P.S.:
Nie ja som začal so srandičkami....;)
Anika61
04.04.16,13:01
Z babskych receptov je,že jemne potierať ľubovnikovym olejom...no ale ja by som to asi neriskovala,čo ak ti praskne a infikuje nielen koleno...podľa mňa odstránenie u lekára by bolo efektívnejšie a menej rizikové .
Ešte doplním ...za ten čas čo si objednana cysta môže "zmiznúť"sama...ak nie,tak lekár odsaje tekutinu a proti zápalu môže podať kortikoidy.
Kvaka
04.04.16,13:52
Neviem, či ti pomôžem, ale môj muž mal Bakerovu cystu cca 7 až 8 cm, mal ju pár rokov a zmizla mu. V jednej téme som to už písala, niekedy pred 4 rokmi.

Raz sme si na Vianoce pod stromček kúpili v lekárni ACTIValoe. Manžel to užíval ráno podľa návodu, asi dve balenia, nepamätám už. Mne však tá šťava spôsobovala pálenie žáhy, takže ja som ju prestala užívať.
V lete v tom istom roku manželovi robili MR kolena a aké prekvapenie, lekár ortopéd mu povedal, že tam nevidí nijakú cystu, hoci na inom pracovisku mu každoročne robili sono a vždy tam tú cystu videli. Koleno si operovať nedal, lebo synovcovi to opakovane vyberali a opakovane sa mu cysta vytvorila. Odniekadiaľ som vedela, že šťava z aloe vysušuje cysty, tak som to zmiznutie cysty pripísala aloe, ale či to bolo z toho, či nie, nik mi nepovie :). Tu sa alternatíva moc nenosí.
Vyskúšaj, nie je to škodlivé, naopak, aloe vera má liečivé účinky a v lekárni dostaneš kúpiť v balení 2x 0,5l.
Do septembra času dosť, uvidíš.
Kabaka123
04.04.16,15:37
:):):)
pokuta
04.04.16,17:44
Ako sa má to aloe užívať,piť alebo potierať?
arizona
04.04.16,19:57
aloe stava sa pije,vacsinou 2x denne. Ak kupis v lekarni informuj sa,alebo precitaj davkovanie na obale. Ak budes kupovat,kupuj cistu aloe stavu,alebo gel, nie nejaku zriedenu limonadu
buchač
04.04.16,20:09
Aloe sa AJ pije...ale AJ potiera...

...a včul mudrujte...;)
Žabinka
04.04.16,20:15
do bodu 1. by som ešte dala ... a použiť aj vnútorne väčšie množstvo , až potom bod 2. :---
a do bodu 5. vyčistiť ranu alkoholom.. lebo vyčistiť sa dá kadečím, napr. savom...;)
ladynika
05.04.16,06:47
Mala som opakovane, nepomohlo aloe, ani lubovnik, ani lopuchove listy, nic...parkrat mi praskla a tekutina sa dostala do celej nohy...neopisatelna bolest, kopec cievnych vysetreni- ci nie su utlacene cievy, ci je v poriadku krvy obeh atd....noha opuchnuta, bolava, cervena az fialova, vstrebavalo sa to vzdy mesiac...az operacia mi pomohla. Treba zistit co je za vytvaranim bakerovej cysty. Preto ides ortopedovi. Lebo ak je to artroza alebo ine ochorenie chrupavky, tak to nepomozu ani kupele v aloe :-D