dido79
04.04.16,18:41
Sused ma poprosil o vstup na pozemok na zateplenie svojho domu, lenže to som zistil že počas prác si dovolil vybúrať a osadit okná z výhladom na môj dvor. Ako mal postupovať? Musí ohlasít príslušnému stavebnému úradu zmenu? Ako mám konať ja????? Čo stoho bude ak nebude súhlasiť z odstránením okien?? Dakujem
bodliak
04.04.16,17:04
Aké veľké, v akej výške, z akej miestnosti a ako ďaleko je okno od hranice pozemku ?
Chobot
04.04.16,17:24
Ako bodliak napísal, najdôležitejšie je, ako ďaleko je to okno od hranice pozemku a ako ďaleko od tvojho domu?
buchač
04.04.16,17:43
Taká poznámočka.

Páči sa mi koncipovanie príspevku.
Pomiešaný čas minulý, prítomný a aj budúci. No jedno s druhým súvisí a dá sa predpokladať problém...
arizona
04.04.16,18:52
Je to starsi dom, ci novostavba?
Miloš Mičega - CIMOM TN
04.04.16,20:09
Jednoznačne taký stavebný zásah vyžaduje stavebné povolenie.
Opakujem, jednoznačne.
buchač
04.04.16,20:29
Hm..

Táto skutočnosť je snáď aj jasná.
Opakujem, jasná.
Wotan
05.04.16,05:19
ja by som na vlastnom pozemku vysadil nejake stromy pred jeho oknami... nemoze nic, lebo je to moj pozemok a okna mu budu na nic potom.
bjuty smis
05.04.16,06:20
na nič ??

ty si myslíš, že tie okná tam dal na to, aby mohol sledovať zadávatela ?:)))))))))))
Wotan
05.04.16,07:51
no nie, ale mne osobne by vadilo, ak by mal sused okna do mojej zahrady... narusa to moje sukromie.. a preto by som to riesil na mojom pozemku nejak, ked sa to neda riesit z jeho strany. Nemusi bezprostredne sledovat, ale staci ze sa pohybuje pri okne a vidi co mame v zahrade, co robime, atd. Zahrada nie je divadlo.
bjuty smis
05.04.16,08:00
lebo píšeš :
" a okna mu budu na nic potom."

okná majú iné funkcie, ako sledovať susedov...
terezamaria
05.04.16,08:05
Akože to som zistil? Kedy? Až tam boli okná? Si sused a to si nevidel počas prác, že búra a dáva okná? V prvom rade musí mať stavebné povolenie a tvoj súhlas, že tie okná tam môžu byť.
Wotan
05.04.16,08:56
no ak tam vysadim stromy, okna mu budu fakt na nic..ani svetla od stromov nebude mat, ani vyhlad... jedine tak prisun vzduchu, ale na to nemusel robit okna :) Alebo postavit pod okna kadibudku..hehe... nehovoriac o tom, ze cez okno sa moze aj dostat do mojej zahrady.. jednoznacne by som konal.. su rychlorastuce stromy, vysoky plot, WC, kopa hnoja, osiparen atd :D
buchač
05.04.16,09:34
Wotan, šak neblázni.

Zadávateľ problému možno vidí problém tam, kde ani vôbec nie je. Nespomenul veľkosť okien...môže ísť kľudne o okno kúpeľne alebo WC...kvoli vetraniu a aj nejakému svetlu.
Nespomenul ani vek domu.
--------------------------------
Tvoje opatrenia (schválnosti) sú síce účinné, no zároveň ale aj v rozpore so zákonom....
--------------------------------
Akurát som sa včera so susedom bavil na túto tému...neďaleko nás sú dvaja susedia. Jeden si zrenovoval strechu, no nemôže ju dokončiť kvôli druhému susedovi, ktorý mu nechce umožniť prístup na svoj pozemok. Ale inak sa proste nedá...ani z helikoptéry...

Zaver našej debaty bol asi taký, že som susedovi povedal, že ich ospevujem na nete až do het...LEBO je to pravda.
NIET NAD DOBRÉHO SUSEDA !!!
Wotan
05.04.16,09:59
to mas pravdu.. ale preco je v rozpore so zakonom, ked si v mojej zahrade vysadim stromy? Nemozem, pretoze tam ma okna? To je dvojsecna zbran - on mohol okna do mna, ja nemozem stromy do neho ? :D Ta kadibudka ci chliev to uz by bolo mozno obmedzovanie, ale stromy ci plot hmm... ale mas pravdu, suseda si nevyberies