miroslava099
05.04.16,07:15
Mám nahlásenú kontrolu a o.i. požadujú predložiť prehľady o preddavkoch na daň. Mám urobiť z nich nejaké celoročné sumáre? Nenašla som žiadne tlačivo.
A ešte - stačia kópie všetkých dokladov? /mám dojem, že kdesi som čítala, že žiadajú originály/.
veronikasad
05.04.16,05:24
Co ma spolocne kontrola zo SP s preddavkami na dan?
miroslava099
05.04.16,05:32
Neviem - žiadajú: mzdové listy, výplatné listiny, rekapitulácie výpl. listín, zamestnanecká agenda komplet + spomenuté prehľady.
/pobočka Nitra/.
evuš
05.04.16,05:42
..kópie by im mali postačiť, nakoľko sa všetko posiela elektronicky..
..ste neplatiči ?Ak áno, radi si poprezerajú všetko....
miroslava099
05.04.16,05:53
evuš, nemáme jedinú omeškanú platbu, všetky prihlášky/odhlášky aj výkazy odoslané v termíne.
Nevie niekto poradiť, čo s tými prehľadmi?
evuš
05.04.16,05:54
..normálne im daj prehľady, čo ste posielali na DÚ.....ak máte všetko ok, skontrolujú, poprezerajú si, čo budú chcieť a spíšu zápisnicu, že je všetko ok....
VÍNO NITRA
05.04.16,16:41
Postupuj tak, ako píše evuš. Bude to v poriadku. SP kontroluje mesačnú rekapituláciu miezd a s ňou porovnáva, či aj v mesačnom prehľade zasielanom na DÚ máš uvedenú tú istú výšku vyplatených hrubých miezd.
miroslava099
06.04.16,07:17
Pri porovnávaní mesiacov, v ktorých sme mali nepravidelných dohodárov, im odmena v jednotlivých mesiacoch nebude sedieť.
Príklad: v januári mám dvoch nepravidelných dohodárov /hneď v ten mesiac končia/, odmenu dostanú vo februári, čiže v ten mesiac je ich odmena zohľadnená v daň. prehľade, avšak Výkaz do SP vrátane odvodov je možné zaslať až v marci.