Zuzinkaaa
05.04.16,08:15
Mačička je u mňa doma od nedele, je nervozna nechce mi papať aj napriek tomu, že jej davam presne to isté jesť ako tá pani od ktorej som ju kupila. Bojím sa neviem čo má robiť a nerada by som sa jej vzdala. :(
alaya1
05.04.16,06:36
Pravdepodobne jej potrva urcity cas, kym si zvykne na nove prostredie, ale urcite pre istotu treba vyhladat veterinarneho lekara, aby macku prezrel, ci nema zdravotne problemy.
arizona
05.04.16,06:51
Macky tazko znasaju prenasanie a zmenu miesta.A cim su starsie,tym je to horsie a potrebuju dlhsi cas,pokym si zvyknu.
Daj macicke pelech na nejake kludne,ak je mozno tak vyssie miesto.Dopraj jej cas a klud,aby si zvykla. Mozno spociatku bude jedavat iba potajomky,ked bude sama. Casom by sa to malo zlepsit. Snaz sa jej prihovarat,pohladkat,ale spociatku pomalsie, neskor aj sama pride, drzim palce

Ak si v styku s povodnou majitelkou, vypytaj si od nej napr.nejake jej neoprate tricko a daj ho cice pri pelech, bude citit bezpecie.
Zuzinkaaa
05.04.16,07:52
Ďakujem za radu, aj som si myslela, že to bude tou zmenou prostredia..ale bojím sa je agrasívna, mňa poškrabala a priateľa uhrízla..no uvidím dám jej čas
jslancik
05.04.16,08:26
Je to zviera, musí si zvyknúť. Ani ty, keby si bola zrazu nasilu presťahovaná mimo svoje prostredie do niečoho úplne nového, tak by ti nebolo všetko jedno. Skrátka jej dajte čas, nechajte ju samú na seba. na začiatku ju zoznámte hlavne s mačacím WC a jej miskou s jedlom, aby vedela, kde to má nájsť. Potom ju nechajte. mačka je tvor prítulný a sama príde, keď si zvykne a oťuká si vás. Treba jej dávať čo najmenej stresujúcich podnetov, napr. hluk, krik, TV pustená nad úroveň bežnej reči, atď. Žiadne prekvapenia, naťahovania, neustála pozornosť.

ak píšeš, že je agresívna, tak je to problém MAJITEĽOV, teda teba a priateľa. Keby ste ju nechali na pokoji, teda vôbec sa jej nevnucovali, nemá šancu vás poškriabať či uhryznúť.
bodliak
05.04.16,08:45
Tak nepoteším Ťa.

My sme sa s približne rovnako starou mačkou presťahovali.
Tí istí ľudia, tie isté veci, tá istá strava, "len" nové prostredie.

Aj tak chradla a do 3 mesiacov uhynula.
arizona
05.04.16,09:13
Nestras! My sme sa stahovali s 3.mackami...tiez boli prve dni trochu vygulene,radsej sme ich nepustali asi 2tyzdne von,aby nezabludili. Ale potom si zvykli a ziju v pohode dalej
bodliak
05.04.16,11:24
Možno im bolo lepšie, keď boli 3. Naša bola sama.
Soňa K
05.04.16,15:03
Rozprávaš sa s ňou po anglicky ? Možno to britská mačka vyžaduje.
kukučka
05.04.16,15:42
To pochybujem, že bolo na príčine len sťahovanie, zrejme bola chorá.
arizona
05.04.16,19:23
Este ma napadla jedna vec. Dostala si s mackou aj zdrav.preukaz? Ak nie,mala by si si ho vyziadat,aspon zistis,ci nahodou cica nema nejaku chorobu. Ja by som asi zavolala aj jej veterinarke a spytala sa. je mozne, ze predavajuca nieco zamlcala. Ak je cica v poriadku,aspon budes mat istotu,ze ma len stres zo zmeny prostredia.
felix1
05.04.16,21:02
Pri 8 rocnej macke to bude trochu zlozitejsie. Jasne protestuje ze je v inom prostredi a bez osoby ktoru pozna. Ak by prezila utulok, bola by u teba spokojnejsia. Neviem aky bol tvoj zamer kupit 8 rocnu macku, ale podla mna sa taka macka daruje zadarmo a k tomu sa prida ,,balik ,, na prezitie milacika. Asi vies ze macky su nezavisle tvory, ale BRITKY su naviac ,,osobnosti,, medzi mackami. Skus este par dni a daj vediet ako to dopadlo. Hlavne dbaj aby pila vodu ( kontroluj mnozstvo hrudiek mocu v podsteilke / Zverlit ).
Ingrid Ondruskova
06.04.16,07:09
no áno...tieto fajnové mačky sú snáď ešte háklivejšie /na všetko!!!/ ako obyčajné...viem to porovnať, odjakživa sme mali len také obyčajné, ale posledný rok máme perzského kocúrika, mal 1/2 roka, keď sme si ho priniesli a zvykal si veľmi-veľmi ťažko, až po niekoľkých mesiacoch sa dal pohladkať bez toho, aby sa odťahoval...prvé dni v našej domácnosti jedol len veľmi málo, bol utiahnutý a to bol vekom "len " pubertiak, takže mačka čo má 8 rokov, to bude jiné kaffe....držím palce a dajte vedieť....
P.S.: škoda že na SR nie je mačací psycholog, nerobím srandu v Amééérike sa tým celkom služne živí Jackson Galaxy, chodí po domácnostiach a rieši problémy ľudí a mačiek....