nikula
05.04.16,10:09
Zam-teľ vykonal zam-com ročné zúčtovanie, kde celkovo vyšiel preplatok na dani 268,25€ (nakoľko zam-ci mali príjem aj od iných zam-teľov). My platíme mesačne na dani asi 7 eur.... Ako mám požiadať o vrátenie sumy, ktorú sme už prelatili zam-com? Niekedy sa to dalo kvartálne cez prehľad, ale teraz mi to nedáva v prehľade.
kn-alka
05.04.16,08:15
V prehľadoch si to budeš odpočítavať po celý rok - nebudeš platiť mesačne tých 7 € a na konci roka v hlásení ti vznikne ešte preplatok, ktorý si v tom hlásení vyžiadaš na preplatenie.

Alebo sa spoj so svojou správkyňou dane, či je aj iný spôsob skoršieho vyplatenia preplatku.
Dav
05.04.16,08:28
Vyplniť tlačivo
PREHĽAD
o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z príjmov zo závislej činnosti, ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane (ďalej len „zamestnávateľ“) zamestnancom vyplatil, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac (ďalej len „prehľad“) -tam je aj kolónka o vrátení daňových preplatkov , v 3. mesiaci daného štvrťroka.
III. časť
kn-alka
05.04.16,08:30
v Prehľade to nevieš vyplniť, už sme to so správkyňou študovali, výška RZD musí byť maximálne do sumy zrazenej dane - v tomto prípade 7 EUR - aspoň v DS to takto riešili - postupne si to zrážať
nikula
19.04.16,12:26
pre zaujímavosť: volala som na DU a bolo mi poradené, že si mám napísať žiadosť o vrátenie preplatku s prílohou: menný zoznam zam-cov a ich sumy z RZD.