anabela_p
05.04.16,13:57
Ahojte, moja hlavna otazka je: Ako kupit pozemok a nechat si postavit dom bez toho, aby sme museli predat aktualnu nehnutelnost? Momentalne mame nasporene 10% z celkovej sumy pozemku a domu dokopy. Predstavujem si to tak, ze by som nasla developera, ktory by bol ochotny kupit pozemok a postavit nam konkretny dom na kluc podla nasich poziadaviek. Zmluvou o buducej zmluve a pripadnou zalohou by sme to pravne osetrili. Hypoteku by sme zobrali na celu sumu tohto projektu. Nie som si vobec ista, ci taketo nieco existuje, pretoze viem si predstavit ze dodavatel na seba berie velke riziko. Je vobec nejaky developer, ktory je ochotny spolupracovat tymto sposobom od kupy pozemku po stavbu na kluc? Pripadne viete mi poradit inu moznost? Nechcem sa dostat do situacie, ze by sme sa museli stahovat do podnajmu, predavat byt kvoli kupe pozemku, nasledne riesit dodavatelov na stavbu domu, vyplacanie na tranze, mesiace ci roky cakania a nasledne opat stahovanie. Radsej by sme vyplatili vacsiu proviziu developerovi za prvu moznost nasho navrhu ako platit za stahovanie a podnajom. Nasa aktualna nehnutelnost ma hodnotu 1/3 z celkovej sumy pozemku a novostavby.
ivka70
05.04.16,12:10
Oslov svoju banku, ci by bola ochotna financovat hypoteku na buduci dom a pozemok. Zalozit mozete aj existujuci byt, ak na nom nemate tarchu, lebo na kupu pozemku budete potrebovat rucit niecim inym ako buducim domom.
Potom mozete uz rucit stavbou, tam sa da dohodnut aj postupne vyplacanie hypoteky tak ako bude rast stavba.
buchač
05.04.16,14:15
URČITE by som nevyplatil žiadnemu staviteľovi, firme peniaze vopred.

Spomínaš developera ?...ten predsa investuje zo svojich a potom predáva. Ten nemá čo realizovať sa za cudzie.